Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

12 perce, nkeith49 írta:

olcsóbb külföldi opcom-ról vélemény? 2009 Astra H Caravan-hoz lenne....

Nálam 2008-as astránál hozza mindazta, ami tőle elvárható.

Ilyenem van: opcom

sebességre zárás, hibakódolvasás, ilyesmikre teljesen jó, win 10-en fut, win oprendszergondom sem volt tehát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, nkeith49 írta:

olcsóbb külföldi opcom-ról vélemény? 2009 Astra H Caravan-hoz lenne....

Én annak idején még valami 8-10e-ért vettem egy helyi csávótól. De ma már pl e-bayről pár ezer forintért rendelhető, szinte filléres cucc.

Hibakód kiolvasásra, törlésre, egy-két alap dolgot programozni, kimeneti teszteket futtatni teljesen jó. Szerintem ennyit megér. Amit én vettem annak a firmware-ét upgradeltem is már. waux-commal is használom. Használtam már Xp-n, W7, W8.1 és 64bites W10-en is minden gond nélkül.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Cserenkov írta:

Én annak idején még valami 8-10e-ért vettem egy helyi csávótól. De ma már pl e-bayről pár ezer forintért rendelhető, szinte filléres cucc.

Hibakód kiolvasásra, törlésre, egy-két alap dolgot programozni, kimeneti teszteket futtatni teljesen jó. Szerintem ennyit megér. Amit én vettem annak a firmware-ét upgradeltem is már. waux-commal is használom. Használtam már Xp-n, W7, W8.1 és 64bites W10-en is minden gond nélkül.

Ha már ez a téma...

Nekem is a legújabb firmware (1.64) van rajta, de a legújabb használható programot nem tudom letölteni. Nekem 120309a van, de van már 131223C+150406B is. Ilyenje nincs véletlen valakinek?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A kicsi autócskám (17DTH 2006-os) kezdi megadni magát. A napokban számos bűvös hibám lett. Véletlenszerűen lemerül az aksim, ereszt a hűtőrendszerem valahol, de nem találják, néha meleg motornál megemelkedik az alapjáratom 1200-ra. De ott legalább stabil :) A töltésem nem megy 12.6 fölé, régebben 14.1 volt.

Az aksi már 3 hónappal ezelőtt is szarakodott, nagyon nehezen indult be egy hetes állás után, akkor elvittem és rámértek, persze jónak mondták.

Mindegy, az első legfontosabb hogy áram legyen. Lehet az hogy most másodszor is kifogtam egy aksit ami 1,5 évet bírt vagy a töltésemmel lehet a gond és kinyírja az aksikat ?

El vagyok keseredve :(

 

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Zsolti25 írta:

Sziasztok!

A kicsi autócskám (17DTH 2006-os) kezdi megadni magát. A napokban számos bűvös hibám lett. Véletlenszerűen lemerül az aksim, ereszt a hűtőrendszerem valahol, de nem találják, néha meleg motornál megemelkedik az alapjáratom 1200-ra. De ott legalább stabil :) A töltésem nem megy 12.6 fölé, régebben 14.1 volt.

Az aksi már 3 hónappal ezelőtt is szarakodott, nagyon nehezen indult be egy hetes állás után, akkor elvittem és rámértek, persze jónak mondták.

Mindegy, az első legfontosabb hogy áram legyen. Lehet az hogy most másodszor is kifogtam egy aksit ami 1,5 évet bírt vagy a töltésemmel lehet a gond és kinyírja az aksikat ?

El vagyok keseredve :(

 

 

Szia. A generátort nem ártana ellenőriztetni, de az akkut sem. Milyen akksi van benne? Ha cserélsz, normálisat vegyél, pl. a Jászakku felejtős. Lehet, hogy egy generátor felújítás is kell majd, de inkább egy biztosan jó akkuval ellenőriztesd. Ha lemerül az akku, akkor érdemes volna lezárt autónál nyugalmi feszültséget mérni, lehet, hogy valami szépen leszívja. A fejegység pl. szokta csinálni, hogy bekapcsol magától, aztán szépen leszívja.

Hűtővíz mennyire fogy?

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Zsolti25 said:

A kicsi autócskám (17DTH 2006-os) kezdi megadni magát. A napokban számos bűvös hibám lett. Véletlenszerűen lemerül az aksim, ereszt a hűtőrendszerem valahol, de nem találják, néha meleg motornál megemelkedik az alapjáratom 1200-ra. De ott legalább stabil :) A töltésem nem megy 12.6 fölé, régebben 14.1 volt.

Az aksi már 3 hónappal ezelőtt is szarakodott, nagyon nehezen indult be egy hetes állás után, akkor elvittem és rámértek, persze jónak mondták.

 

 

Astra555 nagyon jól összefoglalata, hogy kb. mi a teendő. A feszültségproblémák nagyon változatos egyéb hibajelenségeket tudnak generálni. Mennyi idős a mostani akksid és hol vetted? Nem csak a gagyi, de supermarketekben árult márkás akkuk is felejtősek. Oda a selejtet viszik. Nem melegszik esetleg valamelyik akku saru? Járó motornál mérd meg, hogy van-e feszültség a negatív saru és a motorblokk között. Ha ott megtalálod azt az elveszett 1,5 V-ot akkor valószínüleg kontakthiba. Ha valamelyik saru is melegszik, akkor valószínűleg ott  a hiba. Ha eleve rossz a töltés, nem hinném, hogy valami szívná az akksit, de semmi nincs kizárva.

Módosítva : quad405
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Astra555 írta:

Ha cserélsz, normálisat vegyél, pl. a Jászakku felejtős.

 

3 órája, quad405 írta:

Nem csak a gagyi, de supermarketekben árult márkás akkuk is felejtősek.

Nekem a Jaszakkuval kifejezetten jo tapasztalataim vannak, szupermarketben pedig csak gagyit vettem, de azzal sem volt gond. Bezzeg valami hivatalos szerelonel berakott Bosch, amivel anno vettem egy kocsit, 3 evet sem birt :) Szoval az akku szerintem elsosorban szerencse, masodsorban hasznalat kerdese, jo neki, ha rendszeresen megy.

A konkret esetben persze lehet az akku is rossz, de elsosorban a toltest, illetve a kontaktusokat kell nezni. Ha nem cellazarlatos az akku (de talan meg akkor is), jaro motornal, fogyasztok nelkul el kell erni a 13.5 - 14 voltot.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Zsolti25 írta:

Sziasztok!

A kicsi autócskám (17DTH 2006-os) kezdi megadni magát. A napokban számos bűvös hibám lett. Véletlenszerűen lemerül az aksim, ereszt a hűtőrendszerem valahol, de nem találják, néha meleg motornál megemelkedik az alapjáratom 1200-ra. De ott legalább stabil :) A töltésem nem megy 12.6 fölé, régebben 14.1 volt.

Az aksi már 3 hónappal ezelőtt is szarakodott, nagyon nehezen indult be egy hetes állás után, akkor elvittem és rámértek, persze jónak mondták.

Mindegy, az első legfontosabb hogy áram legyen. Lehet az hogy most másodszor is kifogtam egy aksit ami 1,5 évet bírt vagy a töltésemmel lehet a gond és kinyírja az aksikat ?

El vagyok keseredve :(

 

 

A hűtőrendszer eresztésén kívül, a többi összefügghet.

Behalt a diódasor, vagy a feszültségszabályozó a generátorodon nagy valószínűséggel. Ezért nincs töltés. Ezt érzékeli az ECU és emelné az alapjáratot, hogy legyen töltése. Nekem is ilyen volt. Töltés persze így sincs, ezért lemerül az akkud.

Első körben mindenképp a generátort ellenőriztetném és szükség esetén felújíttatnám. Nálam 60.000km-enként program.

 

3 órája, quad405 írta:

 Mennyi idős a mostani akksid és hol vetted? Nem csak a gagyi, de supermarketekben árult márkás akkuk is felejtősek. Oda a selejtet viszik.

Nem tudom hogy selejt-e, de én ilyen helyeken például Boschból csak az alap basic kategóriás S3-as akkukat láttam a no-name-ek mellett. Gondolom erre van igény. Aki ilyen helyen vesz akkut nem fog 15-20e-mél többet adni érte.

Nekem is Bosch van, de nem S3-as "áruházi" kategóriás, hanem S5-ös. Most lesz 4 éves és eddig két generátorfelújítást is túlélt.

Link to comment
Megosztás:

31 perce, csaba66 írta:

 

Nekem a Jaszakkuval kifejezetten jo tapasztalataim vannak, szupermarketben pedig csak gagyit vettem, de azzal sem volt gond. Bezzeg valami hivatalos szerelonel berakott Bosch, amivel anno vettem egy kocsit, 3 evet sem birt :) Szoval az akku szerintem elsosorban szerencse, masodsorban hasznalat kerdese, jo neki, ha rendszeresen megy.

A konkret esetben persze lehet az akku is rossz, de elsosorban a toltest, illetve a kontaktusokat kell nezni. Ha nem cellazarlatos az akku (de talan meg akkor is), jaro motornal, fogyasztok nelkul el kell erni a 13.5 - 14 voltot.

Dettó. Jászakku van a kocsiban immáron 2 éve, 16 ezer volt asszem. Köszöni jól van. A titok - mivel én keveset használom a kocsit - hetente egyszer, ha hűvösebb az idő, főleg akkor, rádugom a jó minőségű, csepptöltésre is alkalmas töltőmre és fullra feltöltöm. Mindig "noname" akkujaim voltak, 4-5 évig elmentek... Persze valóban ki kell fogni, lehet, hogy egyszer megjárom velük.

Ja és hiába van leragasztva a 6 db feltöltőnyílás, letépem és én bizony 2-3 havonta csekkolom az elektrolitszintet és utántöltök desztvízzel, ha igényli.

Link to comment
Megosztás:

11 minutes ago, Cserenkov said:

Első körben mindenképp a generátort ellenőriztetném és szükség esetén felújíttatnám. Nálam 60.000km-enként program.

60.000 elég gyakorinak tűnik. Mit kell ilyenkor cserélni benne? Van valami jele is, hogy megérett egy felújításra, vagy csak perventív jelleggel csinálod?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

5ajtós '05-ös bal hátsó ajtót nem zárja a központizár. Gondolom ajtóburkolatot le kellene szedni, aztán megnézni, hogy a megfelelő elem kap-e kapcsoláskor fesz-t.

Kérdésem: ez hogyan megy a H Astránál (ajtóburkolatot hogyan lehet leszedni, mit kell nézni az ajtóban/mi működteti a zárat/)?

Előre is köszi!

 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek! Most Banner aksi volt, de korábban a Bosch is eddig birta. Igaz naivan ugyanonnan vettem ezt is azt is.

Szerintetek lehet az generátor teszt, hogy beinditom a lemerült aksival azután bekapcsolom az összes nagy fogyasztót (lámpák,fényszóró, hátsó ablakfűtés, index, ülésfűtés) és megnézem, hogy birja-e és hogy mennyire esik le a feszültség vagy ez baromság ? Létezik olyan hiba a generátornál, hogy csak ritkán jön elő ? Arra gyanakszom, hogy a hűtöviz oda csepeghet. Persze azt sem tudom, hogy elvileg lehet e ilyen. Félek, hogy a feszültség mérése nem lesz elegendő. Feszültség akkor is lehet, ha amper nincs, vagy kevés, bár kétségtelen, hogy van némi összefüggés.

Az aksit pénteken visszaviszem ahol vettem, azt mondta a tulaj megvizsgálja... gondolom mindent rendben talál és azt fogja mondani, hogy nem érti mi történhetett.

Módosítva : Zsolti25
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Cserenkov írta:

Nekem is Bosch van, de nem S3-as "áruházi" kategóriás, hanem S5-ös. Most lesz 4 éves és eddig két generátorfelújítást is túlélt.

Mondjuk inkabb cserelek ketszer akkut, mint egyszer generatort :)

Amugy elvileg az sem kizart, hogy tul jo az az S5-os (emlekeim szerint a kapacitasa is nagyobb a gyarinal), szoval tul nagy aramot vehet fel, amitol hamarabb hal a generator.

38 perce, Zsolti25 írta:

Szerintetek lehet az generátor teszt, hogy beinditom a lemerült aksival azután bekapcsolom az összes nagy fogyasztót (lámpák,fényszóró, hátsó ablakfűtés, index, ülésfűtés) és megnézem, hogy birja-e és hogy mennyire esik le a feszültség vagy ez baromság?

Az elso generator teszt az, hogy terheles nelkul tolt-e. Ha ugy sem, akkor semmi ertelme terhelni... De ha ugyis viszed az akkut vizsgalatra, akkor a toltest is nezze meg a joember.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

28 minutes ago, csaba66 said:

Amugy elvileg az sem kizart, hogy tul jo az az S5-os (emlekeim szerint a kapacitasa is nagyobb a gyarinal), szoval tul nagy aramot vehet fel, amitol hamarabb hal a generator.

Szerintem ez tévhit. Nem vesz fel nagyobb áramot, Egyrészt ha jó a töltés, az akksi mindig fullon van vagy annak közelében és akkor amúgy sem vesz fel nagy áramot. Másrészt meg a generátorban lévő töltőáramkör leszabályoz ha túl nagy áramot venne fel. Persze egy lemerült akksit több idő alatt tölt fel és hosszabb időn keresztül jár a generátor maximunon, ami persze nem biztos, hogy jót tesz neki. De lemerült akksit amúgy sem egészséges autón tölteni.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, c_coupe írta:

Sziasztok!

5ajtós '05-ös bal hátsó ajtót nem zárja a központizár. Gondolom ajtóburkolatot le kellene szedni, aztán megnézni, hogy a megfelelő elem kap-e kapcsoláskor fesz-t.

Kérdésem: ez hogyan megy a H Astránál (ajtóburkolatot hogyan lehet leszedni, mit kell nézni az ajtóban/mi működteti a zárat/)?

Előre is köszi!

 

Inkább az ajtó átvezető kábelköteget nézd meg. Ott szoktak eltörni a vezetékek.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, quad405 írta:

60.000 elég gyakorinak tűnik. Mit kell ilyenkor cserélni benne? Van valami jele is, hogy megérett egy felújításra, vagy csak perventív jelleggel csinálod?

Ha már le van véve a generátor, érdemes mindent cserélni rajta. Diódahíd, feszültségszabályozó, csapágyak, tisztítás, nálam egyben van a vákuumpumpával, ilyenkor az is kap új szimeringeket.

Az első generátor behalás óta rendszeresen figyelem a feszültséget a szervizmenüben. 13,8-14,4V között illik lennie fogyasztókkal terhelve is. Ha már tartósan 12V alá esik, akkor már csak akkuról megy, nincs töltés, ilyenkor irány a szerviz. Múltkor annyi előjele volt, hogy előtt pár ezer km-rel a 13,8-at is kínkeservesen érte el 3000-rel forgó főtengely mellett is.

 

2 órája, csaba66 írta:

Amugy elvileg az sem kizart, hogy tul jo az az S5-os (emlekeim szerint a kapacitasa is nagyobb a gyarinal), szoval tul nagy aramot vehet fel, amitol hamarabb hal a generator.

 

Nincs 4% különbség a gyárihoz képest kapacitásban. A gyári 74Ah-s volt, ez 77. Nem tartom valószínűnek, hogy ez a 3Ah olyan hatalmas különbség lenne a generátor szempontjából.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, quad405 írta:

Szerintem ez tévhit. Nem vesz fel nagyobb áramot, Egyrészt ha jó a töltés, az akksi mindig fullon van vagy annak közelében és akkor amúgy sem vesz fel nagy áramot. Másrészt meg a generátorban lévő töltőáramkör leszabályoz ha túl nagy áramot venne fel. Persze egy lemerült akksit több idő alatt tölt fel és hosszabb időn keresztül jár a generátor maximunon, ami persze nem biztos, hogy jót tesz neki. De lemerült akksit amúgy sem egészséges autón tölteni.

A jobb minoseg es a nagyobb kapacitas kisebb belso ellenallast jelent, azaz adott feszultsegen nagyobb aramot. A szabalyzas feszultsegre megy, az aramot a generator belso ellenallasa korlatozza. Hogy valoban ez okoz-e gondot, azt nem tudom, csak egy tipp. Hogy sok toltes nem kell az akkunak, az teny, viszont Cserenkovnak QuickHeatje is van, ami tovabb ront a helyzeten.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos lemértem, nincs rendes töltés. Ez bizony generátor csere, vagy felújítás. :( Melyiket éri meg inkább ? Azt irtátok, hogy akkor már mindent cseréljek ami hozzá tartozik, akkor viszont már valószínű nem nagy az árkülönbség. 

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget !

Más: Be szeretném kötni a hűtővíz hiányát mutató tartályt. A tartály csere még menne is de nem találom a kábelt (csatlakozót) hozzá. Lehet, hogy nincs vagy csak megint bénázok ?

 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, csaba66 said:

A szabalyzas feszultsegre megy, az aramot a generator belso ellenallasa korlatozza.

Emlékeimben úgy élt, hogy a kimenő áramot is figyeli. De nem. Legalábbis az amit találtam. Sajnos igazad van. Hát ez így elég gugyerák. Egy rossz akksival méga diódahíd is leéghet. Remélem azért az újabb szabályzók figyelik az áramot is. 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Zsolti25 írta:

Sajnos lemértem, nincs rendes töltés. Ez bizony generátor csere, vagy felújítás. :( Melyiket éri meg inkább ? Azt irtátok, hogy akkor már mindent cseréljek ami hozzá tartozik, akkor viszont már valószínű nem nagy az árkülönbség. 

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget !

Más: Be szeretném kötni a hűtővíz hiányát mutató tartályt. A tartály csere még menne is de nem találom a kábelt (csatlakozót) hozzá. Lehet, hogy nincs vagy csak megint bénázok ?

 

Szinte mindegyikben benne van a kábel, az ABS kötegéből van leágaztatva, kéteres vezeték, végén narancs színű szigetelőgumis csatlakozó. A tartályt csak akkor kell cserélni, ha nincs benne az úszó, de ezt csak kivéve megrázogatva lehet ellenőrizni. Az ellenőrző elektronikát is be kell kapcsolni (opcom vagy tech2), de akkor az ablakmosó szint miatt fog állandóan jelezni. Ennek a kábele - ha benne van akkor - az ablakmosó tartály közelében, a mosószivattyú kötegénél van. Ha nem akarod az ellenőrzést akkor rövidre kell zárni. Egyébként a szintjelzőt elég könnyű betenni. Itt van mindkettőhöz egy remek leírás: http://web.t-online.hu/joaopinto/astra-h.htm

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

59 perce, Zsolti25 írta:

Sajnos lemértem, nincs rendes töltés. Ez bizony generátor csere, vagy felújítás. :( Melyiket éri meg inkább ? Azt irtátok, hogy akkor már mindent cseréljek ami hozzá tartozik, akkor viszont már valószínű nem nagy az árkülönbség.

Új: 150-250eFt, Felújítás: néhány tízezer, 30-60e általában. Vagy van bontott, ami ki tudja mennyit bír még.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Cserenkov írta:

Új: 150-250eFt, Felújítás: néhány tízezer, 30-60e általában. Vagy van bontott, ami ki tudja mennyit bír még.

Azert van uj is 60e alatt:

http://www.ebay.com/itm/Generator-100A-OPEL-Astra-H-1-7-CDTi-Meriva-Corsa-Combo-LR1100-508B-6204199-NEW-/222018588007

http://www.ebay.com/itm/NEW-Alternator-OPEL-VAUXHALL-ASTRA-H-1-7-CDTI-2004-JA1899IR-LR1100508-/331818309495

Felujitashoz oket ajanlom (az eleg gyenge honlap ellenere is): http://www.oninditogenerator.hu/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, quad405 írta:

Emlékeimben úgy élt, hogy a kimenő áramot is figyeli. De nem. Legalábbis az amit találtam. Sajnos igazad van. Hát ez így elég gugyerák. Egy rossz akksival méga diódahíd is leéghet. Remélem azért az újabb szabályzók figyelik az áramot is. 

Valoszinuleg leginkabb a diodak halnak, de azok sem egy hirtelen rugastol, hanem a nagyobb terheles, es az ezzel jaro melegedes viszi el oket szep lassan. Az akkuk azert nem ugy szoktak elromlani, hogy teljes rovidzarra valnak...

Eleg lenne csak a diodasort cserelni, plane, ha 60ezrenkent kell, mert a "ha ugyis kint van, csereljunk mindent" nagyon jol hangzik, de ilyen gyakorisaggal biztos folosleges.

Vagy tenni kell azert, hogy minel kisebb terhelest, es minel jobb hutest kapjanak a diodak, az utobbinak pl. az also motorvedo sem segit feltehetoen. Szoval az okosnak tuno dolgoknak lehetnek hatulutoi mas teruleteken...

Nalam mar 315ezer km ota birja a generator, lehet, hogy a szenkefek fognak elkopni benne :)  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.