Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok Opel-es testverek!

Uj vagyok a forumon, 1 ujnak tuno problemaval. Opel 1,7 CDti Cosmo 2006 marciusi gepem van.

Hibajelenseg: A kulcs elforditasaval a muszerfalon teljes sotetseg, es a vilagitas (orszaguti) bekapcsol. Tehat a visszajelzok nem vilagitanak, es az uzemanyag szintjelzo is nullan van, annak ellenere hogy a tank tele. Ha bekapcsolom az indexet, kivul a lampak mukodnek, de a muszerfalon levok nem. Az elakadas jelzo egyaltalan nem mukodik.

Esetleg valaki talalkozott ezzel a problemaval?

A valaszokat elore is koszonom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opel-es testverek!

Uj vagyok a forumon, 1 ujnak tuno problemaval. Opel 1,7 CDti Cosmo 2006 marciusi gepem van.

Hibajelenseg: A kulcs elforditasaval a muszerfalon teljes sotetseg, es a vilagitas (orszaguti) bekapcsol. Tehat a visszajelzok nem vilagitanak, es az uzemanyag szintjelzo is nullan van, annak ellenere hogy a tank tele. Ha bekapcsolom az indexet, kivul a lampak mukodnek, de a muszerfalon levok nem. Az elakadas jelzo egyaltalan nem mukodik.

Esetleg valaki talalkozott ezzel a problemaval?

A valaszokat elore is koszonom!

Az autó indul?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki.

Segítéset szeretnék kérni.

Pénteken vettem egy Astra H caravan (Z19DTH)150HP-s autót.

Problémám a következő:

A mai nap már nem működött(eddig jó volt)a fényszórómosóm és az ablakmosóm sem.A tartályával kezdet elsőnek és tele is töltöttem,de semmi változás.

Please help.

Módosítva : endorf
Link to comment
Megosztás:

Üdv Miondenki.

Segítéset szeretnék kérni.

Pénteken vettem egy Astra H caravan (Z19DTH)150HP-s autót.

Problémám a következő:

A mai nap már nem működött(eddig jó volt)a fényszórómosóm és az ablakmosóm sem.A tartályával kezdet elsőnek és tele is töltöttem,de semmi változás.

Please help.

A biztositek elszall, ha befagyott tartalybol akarsz spriccelni... Nem tudom, volt-e most akkora hideg, de eloszor a biztositekot nezd meg.

Link to comment
Megosztás:

A biztositek elszall, ha befagyott tartalybol akarsz spriccelni... Nem tudom, volt-e most akkora hideg, de eloszor a biztositekot nezd meg.

Ez ma volt 7C volt reggel,tehát fagy abszolut tuti nem:(

A biztosítékok hol vannak???Astra g-ben a motortér nyitójánál voltak,ebben nem tudom sajna:(

Link to comment
Megosztás:

A biztositek elszall, ha befagyott tartalybol akarsz spriccelni... Nem tudom, volt-e most akkora hideg, de eloszor a biztositekot nezd meg.

Nekem is volt ilyen .feltöltöttem ablakmosóval hátha oldja a jeget,mert azt hittem befagyott(3. napja volt a kocsi nálam )(persze nem:( ,csövet dugtam bele és fecskendővel szívogattam le a levet télen minusz 10 be :(.aztán kipróbáltam és semmi zúgást nem hallottam .persze kicsi biztit este nem kaptam ott ahol gondoltam.

Nekem elől van a motortérbe de nem tudom már melyik(asszem piros,kicsi méretű 10A-es) 1.6 benzin

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék.

A TID kijelző beépítő kerete megegyezik a BID keretével? Ki szeretném cserélni, de csak a kijelzőt találtam eladót keret nélkül. Bonyolult kicserélni, ha a BID un."lenullázott"?A szervizet kihagynám,ha nem muszáj. Kb. mennyiért szokták vállalni, esetleg tudja valaki?

Előre is kösz a választ (és a korábbiakat is).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék.

A TID kijelző beépítő kerete megegyezik a BID keretével? Ki szeretném cserélni, de csak a kijelzőt találtam eladót keret nélkül. Bonyolult kicserélni, ha a BID un."lenullázott"?A szervizet kihagynám,ha nem muszáj. Kb. mennyiért szokták vállalni, esetleg tudja valaki?

Előre is kösz a választ (és a korábbiakat is).

Szia!

Nem egyezik meg.

A TID kerete csak a GID-hez jó.

A cseréhez ki kell szerelni a középkonzolt. Kell hozzá a Carpass kártyád a társításhoz, majd be kell állítani mindenféle érdekességeket egy Tech2-vel. A szerelés nekem 5E volt.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék.

A TID kijelző beépítő kerete megegyezik a BID keretével? Ki szeretném cserélni, de csak a kijelzőt találtam eladót keret nélkül. Bonyolult kicserélni, ha a BID un."lenullázott"?A szervizet kihagynám,ha nem muszáj. Kb. mennyiért szokták vállalni, esetleg tudja valaki?

Előre is kösz a választ (és a korábbiakat is).

Csak az a jó ha kinullázott állapotban van, akkor tudod betaníttatni... Ha nincs kinullázva akkor "hackerkedni" kell vele ami jóval drágább 10-15e...!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki.

Segítéset szeretnék kérni.

Pénteken vettem egy Astra H caravan (Z19DTH)150HP-s autót.

Problémám a következő:

A mai nap már nem működött(eddig jó volt)a fényszórómosóm és az ablakmosóm sem.A tartályával kezdet elsőnek és tele is töltöttem,de semmi változás.

Please help.

És felszedi az aszfaltot a 150 HP??? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék.

A TID kijelző beépítő kerete megegyezik a BID keretével? Ki szeretném cserélni, de csak a kijelzőt találtam eladót keret nélkül. Bonyolult kicserélni, ha a BID un."lenullázott"?A szervizet kihagynám,ha nem muszáj. Kb. mennyiért szokták vállalni, esetleg tudja valaki?

Előre is kösz a választ (és a korábbiakat is).

Nem egyezik meg a két kijelző kerete, és sajnos a szervizt sem tudod elkerülni, mert ha beraktad a kijelzőt, akkor össze kell tanítani az autóval. Egyébként kb fél óra alatt ki lehet cser élni és te is meg tudod otthon csinálni ha van egy kis kézügyezsged.

Link to comment
Megosztás:

defekted lesz :evilgrin: azért sárga, mert csak akkor pirosodik be, amikor már defekted van :evilgrin: olyan, mint a jelzőlámpa:

állj ha piros, várj ha sárga, indulhatsz, ha zöld a lámpa :smartass:

Ez biztos ??????? :blink:

Azért ha volt már valakinek vagy valaki valakijének stb. akkor légyszi irjatok, hogy mibe fog ez kerülni ?

Érintheti e az ABS-t ?

Link to comment
Megosztás:

igen, érintheti... de nem csak az ABS-t :goofy: ha nem veszed komolyan, akkor a kasznielemeket is :goofy:

Egyes benzinkutakon dolgoznak olyanok, akik jó pénzért beletesznek valamit, amitől elalszik a lámpa, és defekted sem lesz. Nehéz kiszúrni ezeket az embereket - én ugye nem foglalkozom ezzel, mert mantába nincs ilyen lámpa - de hallottam egy emberről, aki szinte minden héten ment ilyen figurákhoz....

Ha viszont olcsón akarod megúszni, akkor ne kérdezgess a kúton az ilyen emberek után, mert ez tök illegális, ha egyszer elkap egy szakszervizes, akkor még a kocsidat is elvehetik! Szóval inkább gurulj be a legközelebbi kútra, ha nincs otthon keréknyomásmérőd, és a levegős helyen, ahol a kerekeket "pumpálják" mérjél egyet magadnak. Ha nem megy, akkor kérj meg egy kutast. Ő majd fogja tudni, ki a te embered (és akkor mégse keveredsz gyanúba, hogy te kérdezgetsz ilyenek után). De ne adj neki sok pénzt!!!! Max egy 100as, oszt jól van...

Link to comment
Megosztás:

igen, érintheti... de nem csak az ABS-t :goofy: ha nem veszed komolyan, akkor a kasznielemeket is :goofy:

Egyes benzinkutakon dolgoznak olyanok, akik jó pénzért beletesznek valamit, amitől elalszik a lámpa, és defekted sem lesz. Nehéz kiszúrni ezeket az embereket - én ugye nem foglalkozom ezzel, mert mantába nincs ilyen lámpa - de hallottam egy emberről, aki szinte minden héten ment ilyen figurákhoz....

Ha viszont olcsón akarod megúszni, akkor ne kérdezgess a kúton az ilyen emberek után, mert ez tök illegális, ha egyszer elkap egy szakszervizes, akkor még a kocsidat is elvehetik! Szóval inkább gurulj be a legközelebbi kútra, ha nincs otthon keréknyomásmérőd, és a levegős helyen, ahol a kerekeket "pumpálják" mérjél egyet magadnak. Ha nem megy, akkor kérj meg egy kutast. Ő majd fogja tudni, ki a te embered (és akkor mégse keveredsz gyanúba, hogy te kérdezgetsz ilyenek után). De ne adj neki sok pénzt!!!! Max egy 100as, oszt jól van...

A használati utasításban az van, csak ha pirosan világít akkor van defekt. Ha sárgán akkor a rendszer meghibásodott.

Nekem SÁRGÁN világít. Ebből következtettem arra, hogy meghibásodott. Sajnos nem segített a lenéző / kioktató válaszod.

Mi lenne a fórummal, ha mindenki így válaszolna a másiknak ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.