Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Astra H Caravan 2007, (Z17DTH) kocsim van.

Amit észrevettem, hogy ha hirtelen veszel le a lábam a gázról, akkor mintha fékeznék, úgy elveszi a gázt, de

ha szép, lassan engedem el a gázt, akkor szép lassan lassul.

Ez az elektromos gázpedálnak köszönhető?

Például azt is nehezen tudom elérni, hogy 1500-on tartsam a fordulatot álló helyzetben.

Javítható a probléma, vagy jól gondolom egyáltalán, hogy a gázpedállal van a baj?

Köszönöm a válaszokat! :icon13:

Egy gázpedál állás érzékelő 70000 ft. :blink:

Ez ilyen, el kell fogadni...:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a lámpával?

http://www.racing-au...ngel-Eyes-Lampa

Üdv.: Peti

Nekem ez van: http://www.racing-autoalkatresz.hu/racing-autoalkatresz/eshop/13-1-ELSo-LAMPAK/2296-3-Astra-H/5/8426-Opel-Astra-H-FK-Angel-Eyes-Tuning-Lampa

Nincs vele semmi gond, igényes plusz adnak hozzá rizsszemizzót bár azt érdemes cserélni, mert igen csak sárgán világít.(körökben 4 db van)

Egyetlen probléma, hogy az eddig is nehézkes izzócsere még nehezebb. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Fura zaj jön a motortérből, majdnem 100%, hogy a generátor ékszíjától jön, pedig csak 5 napos.....tudtok adni vmi tippet, hogy mi baja, vagy esetleg mit lehet vele csinálni? (z19dth

Menj el szerelőhöz (ha Te nem értesz annyira hozzá). Lekapja az ékszíjat, és kiderül, hogy a generátor e az. Ha igen, nagy valószínűséggel a csapágyak lesznek.

Egyébként sajnos a generátor hajlamos az idő előtti elfáradásra (típushiba), nekem 80 ezernél a diódahíd adta meg magát. Nem volt nagy dolog, 3 óra alatt készen volt, csak az volt a gond, hogy előtte 200 km-ről kellett hazajuttatni az autót.

Szóval, ha a generátor lesz, azzal ne várj túl sokat, mert amiatt ott maradhatsz az út szélén.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Fura zaj jön a motortérből, majdnem 100%, hogy a generátor ékszíjától jön, pedig csak 5 napos.....tudtok adni vmi tippet, hogy mi baja, vagy esetleg mit lehet vele csinálni? (z19dth

Eőző szíjjal nem csinálta? Milyen márkájú lett rátéve?

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez van: http://www.racing-au...es-Tuning-Lampa

Nincs vele semmi gond, igényes plusz adnak hozzá rizsszemizzót bár azt érdemes cserélni, mert igen csak sárgán világít.(körökben 4 db van)

Egyetlen probléma, hogy az eddig is nehézkes izzócsere még nehezebb. :)

A profilképeden az a lámpa látható? Lehet vele látni rendesen sötétben?

Link to comment
Megosztás:

Hali! Nagy a gondom! 2006. z17dth az autó, és nagyobb gázadásnál egyszerre gyullad ki a kipörgési ikon és a szervízlámpa. Majd az elektronika teljesen megszünteti a gázadási lehetőséget. Alapjárat 1200.

A hibakódot én is meg tudom nézni vagy csak programmal (szervízbe) lehet ?

Link to comment
Megosztás:

Hali! Nagy a gondom! 2006. z17dth az autó, és nagyobb gázadásnál egyszerre gyullad ki a kipörgési ikon és a szervízlámpa. Majd az elektronika teljesen megszünteti a gázadási lehetőséget. Alapjárat 1200.

A hibakódot én is meg tudom nézni vagy csak programmal (szervízbe) lehet ?

Fék+gázt folyamatosan nyomva tartod és ráadod a gyújtást, a km. helyán írja majd a hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

Fék+gázt folyamatosan nyomva tartod és ráadod a gyújtást, a km. helyán írja majd a hibakódot.

Köszönöm a választ!!!

ECN 112052 és 112252. hiba lett.

Ha minden igaz ez "Gázpedál pozíció érzékelő" hiba !?

Délutánra ugyan nem produkálta a hibát. Szerintetek mi hibásodhatott meg ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Érdeklődnék, hátha előfordult már vkinél.Amikor leállítom a motort, kiveszem a kulcsot, de nem szállok ki, egy idő után valamilyen elektromos motorhangot, mintha a külső levegő lezárásának a hangját lehet hallani.Aztán eltelik pár perc, megint beindul.Mi lehet? Vagy ez normális, hogy kint van a kulcs, és müxik vmi? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Eőző szíjjal nem csinálta? Milyen márkájú lett rátéve?

Sajnos én nem értek hozzá:S, de vaci új a generátor is + a szíj is, az előző egy denso generator volt 170.000- t ment(de állítólag nincs nagy baja), külföldön lakom, és így kellemetlenül érintett, mivel muszáj voltam vinni az első szervízbe, és hát ott egyből csere..........

A nyáron halottam hasonló hangot, még az előzőnél, de be lett fújva vmivel, és elmaradt....(sajnos nem volt időm ott maradni)

Még annyi, hogy csak is alapjáraton csinálja, amint megemelkedik a fordulat síri csend.....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!!!

ECN 112052 és 112252. hiba lett.

Ha minden igaz ez "Gázpedál pozíció érzékelő" hiba !?

Délutánra ugyan nem produkálta a hibát. Szerintetek mi hibásodhatott meg ?

Gázpedál nem szokott elromlani, itt és a másik fórumon is többeknek volt problémája a motortér biztosítéktábláján keresztülfutó gázpedál vezetékekkel. Áthidalták a biztosítéktáblán keresztülmenő vezetékeket és a probléma megszűnt. Hátha neked is itt van a baj.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Érdeklődnék, hátha előfordult már vkinél.Amikor leállítom a motort, kiveszem a kulcsot, de nem szállok ki, egy idő után valamilyen elektromos motorhangot, mintha a külső levegő lezárásának a hangját lehet hallani.Aztán eltelik pár perc, megint beindul.Mi lehet? Vagy ez normális, hogy kint van a kulcs, és müxik vmi? Köszi.

A levegőterelő motor működik még. Így működik mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

A profilképeden az a lámpa látható? Lehet vele látni rendesen sötétben?

Telefonos kép még beszerelés után(kb 1 éve), de igen és igen. :) Amit látsz 2 kör az a helyzetjelző és egyben "díszlet". A rendes világítás(tompított és fényszóró) ugyanolyan mint a gyári. Engem is riogattak vele, hogy nem fogok semmit látni, de teljesen jó. Sokat megyek a kocsival és alap, hogy normálisan világítson különben kidobnám belőle.

Link to comment
Megosztás:

Gázpedál nem szokott elromlani, itt és a másik fórumon is többeknek volt problémája a motortér biztosítéktábláján keresztülfutó gázpedál vezetékekkel. Áthidalták a biztosítéktáblán keresztülmenő vezetékeket és a probléma megszűnt. Hátha neked is itt van a baj.

Szuper! Ez jó hír. Nagyon köszönöm!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egyik oldali kanyarkövető xenon fényszóró a kanyarkövetés után nem mindig áll vissza teljesen a helyére. Időnként így akadozva működik. Ezért a visszajelző ilyenkor villog.

Vajon javítható ez a hiba a fényszóró teljes cseréjén kívül? Márkaszervizben ránézésre azt mondták, hogy nem foglalkoznak vele, kompletten cserélni tudják, ami horribilis összegbe kerülne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

sajnos megint nem működik a fűtésem hogyan lehetne nekikezdeni a javításnak egyáltalán mi baja lehet.

Én arra gondoltam hogy a hideg meleg levegőt szabályozó zsalunak a motorja lehet rossz?

1,6 benzin digit klímával.

A válaszokat előre is köszönöm.

Szia!

Megoldodott a fűtés problémád?

Link to comment
Megosztás:

Még nem, de folyamatban van.

Azt mondták hogy fűtésbox csere mert valószínű el van törve a terlő lapát.

(Levette a motort és körbeforgatta a kiálló műanyagot)

Elég horror árakat mondtak rá a gyári üres fűtésbox 250000 FT

Nekem digit klímás úgyhogy az még drágább gondolom.

Ha meglesz akkor írok konkrétat úgy néz ki találtam egy helyet ahol elég jó,

árba megcsinálják majd megkérdem vállalnak-e téged is.

Szia!

Megoldodott a fűtés problémád?

Link to comment
Megosztás:

Telefonos kép még beszerelés után(kb 1 éve), de igen és igen. :) Amit látsz 2 kör az a helyzetjelző és egyben "díszlet". A rendes világítás(tompított és fényszóró) ugyanolyan mint a gyári. Engem is riogattak vele, hogy nem fogok semmit látni, de teljesen jó. Sokat megyek a kocsival és alap, hogy normálisan világítson különben kidobnám belőle.

Megérkezett, be is szereltem, tetszik nagyon. De a sárga T5-ös izzókat cserélni kell fehér led-re:)

Link to comment
Megosztás:

Még nem, de folyamatban van.

Azt mondták hogy fűtésbox csere mert valószínű el van törve a terlő lapát.

(Levette a motort és körbeforgatta a kiálló műanyagot)

Elég horror árakat mondtak rá a gyári üres fűtésbox 250000 FT

Nekem digit klímás úgyhogy az még drágább gondolom.

Ha meglesz akkor írok konkrétat úgy néz ki találtam egy helyet ahol elég jó,

árba megcsinálják majd megkérdem vállalnak-e téged is.

Szia!

Ugyan ez volt az én problémám is! Én bontóban vettem egy komplett boxot 25000-ért digit klímás! Elég macerás a dolog mert le kellett bontani az egész műszerfalat, légzsákok ki stb. Munkadíj 40000 ! Ha jobb az ár mint amit te néztél írj és megadom a számát a szakinak "opel szervízes"!

Hali!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a lehetőséget rendes tőled, de úgy néz ki hogy én még olcsóbban megúszom,

egyenlőre azt mondták hogy a box az egy huszas meg még egy huszas a szerelés.

Szerintem ez elég korrekt ár mondjuk a klímát nekem kell feltöltetni.

Szia!

Ugyan ez volt az én problémám is! Én bontóban vettem egy komplett boxot 25000-ért digit klímás! Elég macerás a dolog mert le kellett bontani az egész műszerfalat, légzsákok ki stb. Munkadíj 40000 ! Ha jobb az ár mint amit te néztél írj és megadom a számát a szakinak "opel szervízes"!

Hali!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.