Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

17 órája, Stofl írta:

Mindegyik egységben írja az op-com kiválaszthatónak. De csak a DDS van kiválasztva.

Nem tudom már hol láttam 15-ért, lehet, hogy olvastam. Viszont ha 18e, akkor pláne felejtős. Irreálisan drága egy lemerülő elem miatt. Ma a két hátsó kereket átraktam előre, hátulra pedig felkerült két új. Mentem 50km-t, de a DDS most nem jelzett. Csak akkor jelez, ha kisebb lesz a nyomás? Ha nagyobb akkor nem csinál semmit? Tudja valaki, hogyan működik ez pontosan? Vagy esetleg a DDS rendszerhez is kellenek a felnin lévő adók?

DDS-hez nem kell a jeladó, mert az az ABS jeladók fordulat adataiból dolgozik. Ha csak pár tized bart csökken a nyomás szép lassan, azt szerintem még nem tudja fordulatszámból érzékelni. Egy tényleges defektet viszont simán.

Nagyobb nyomásra nem jelez. Nyáron forró aszfalton használat közbe simán felmegy 3-4 tized bart a nyomás a TPMS szerint. De 1-2-t még télen mínuszokban is a súrlódás miatt.

3-4 éve kellett egy szenzort vennem, mert kitörött belőle a szelep. Akkor 25e körül volt darabja. Ráadásul a Cromaxnál előre fizetés után egyedi rendelésre két hét határidőre tudtak csak hozni, mert állítólag akkor annyira "egzotikus" ritka dolog volt ez. Most már legalább egy kicsit ment lejjebb az ára. Ami vicc, hogy az újabb J vagy K Astrához olcsóbb a szenzor, mint a tizenéves H-hoz...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

54 perce, Cserenkov írta:

DDS-hez nem kell a jeladó, mert az az ABS jeladók fordulat adataiból dolgozik. Ha csak pár tized bart csökken a nyomás szép lassan, azt szerintem még nem tudja fordulatszámból érzékelni. Egy tényleges defektet viszont simán.

Nagyobb nyomásra nem jelez. Nyáron forró aszfalton használat közbe simán felmegy 3-4 tized bart a nyomás a TPMS szerint. De 1-2-t még télen mínuszokban is a súrlódás miatt.

3-4 éve kellett egy szenzort vennem, mert kitörött belőle a szelep. Akkor 25e körül volt darabja. Ráadásul a Cromaxnál előre fizetés után egyedi rendelésre két hét határidőre tudtak csak hozni, mert állítólag akkor annyira "egzotikus" ritka dolog volt ez. Most már legalább egy kicsit ment lejjebb az ára. Ami vicc, hogy az újabb J vagy K Astrához olcsóbb a szenzor, mint a tizenéves H-hoz...

Köszönöm! Akkor fújás után azért nem jelzett, mert ugyebár fújtam bele. Én most kivetettem a jeladókat a felnikből, és gumiszelepeket raktam a helyére. Nem érzem, hogy ennyi pénzért szükségem lenne a kijelzésre. Ezek szerint a német tulaj is így látta jónak, viszont a szelepeket megtartotta.

Link to comment
Megosztás:

39 perce, Stofl írta:

Köszönöm! Akkor fújás után azért nem jelzett, mert ugyebár fújtam bele. Én most kivetettem a jeladókat a felnikből, és gumiszelepeket raktam a helyére. Nem érzem, hogy ennyi pénzért szükségem lenne a kijelzésre. Ezek szerint a német tulaj is így látta jónak, viszont a szelepeket megtartotta.

De ha bekapcsolod op-commal, akkor mit csinál? Semmit? Egy pár méteret kell vele gurulni hogy érzékelje a jeladókat. Betanulási fázisban lehet hogy kicsit többet, néhány km is kell neki. Op-commal azt is meg lehet nézetni hogy látja-e mind a négyet. Lehet hogy nem csak egy helyen kell bekapcsolni. Annak kicsi az esélye szerintem hogy az összes szenzorban egyszerre merült le az elem. Mikoriak a szenzorok? A ház műanyag részébe bele van nyomva. AC a két betűs kód rajta?

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Cserenkov írta:

De ha bekapcsolod op-commal, akkor mit csinál? Semmit? Egy pár méteret kell vele gurulni hogy érzékelje a jeladókat. Betanulási fázisban lehet hogy kicsit többet, néhány km is kell neki. Op-commal azt is meg lehet nézetni hogy látja-e mind a négyet. Lehet hogy nem csak egy helyen kell bekapcsolni. Annak kicsi az esélye szerintem hogy az összes szenzorban egyszerre merült le az elem. Mikoriak a szenzorok? A ház műanyag részébe bele van nyomva. AC a két betűs kód rajta?

Nem kapcsoltam be, nem is gondoltam rá. Azt hittem nincs benne. Gumisnál derült ki, hogy benne vannak a jeladók. 

Mivel op-com-ban ki volt kapcsolva, így nem kerestem, hogy látja-e. 

Igen, AC jelölésű mind a 4 db. Megnéztem, a dátum rajta 2006 február. Az autó gyártási dátumával egyezik. Gondolom ennyi idő alatt már lemerülhetett.

Link to comment
Megosztás:

39 perce, Stofl írta:

Nem kapcsoltam be, nem is gondoltam rá. Azt hittem nincs benne. Gumisnál derült ki, hogy benne vannak a jeladók. 

Mivel op-com-ban ki volt kapcsolva, így nem kerestem, hogy látja-e. 

Igen, AC jelölésű mind a 4 db. Megnéztem, a dátum rajta 2006 február. Az autó gyártási dátumával egyezik. Gondolom ennyi idő alatt már lemerülhetett.

Az enyém 2005-ös és kutya bajuk. A téli kerékszettben 2006-osok. Mind a 8 tökéletesen működik. Valahol azt olvastam ha jól emlékszem hogy a gyári garantált élettartamuk 10év/100-150ekm.  De úgy tűnik jóval többet kibírnak.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Cserenkov írta:

Az enyém 2005-ös és kutya bajuk. A téli kerékszettben 2006-osok. Mind a 8 tökéletesen működik. Valahol azt olvastam ha jól emlékszem hogy a gyári garantált élettartamuk 10év/100-150ekm.  De úgy tűnik jóval többet kibírnak.

Hm.... most megleptél. Akkor egyik nap kipróbálom, mi lesz ha bekapcsolom, és az autó mellé teszem a szenzorokat.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, Stofl írta:

Hm.... most megleptél. Akkor egyik nap kipróbálom, mi lesz ha bekapcsolom, és az autó mellé teszem a szenzorokat.

Szerintem akkor semmi. Mozgásban kell lennie az autónak, hogy kijelezze a nyomásokat. Amíg hozzátanul kell vele menni pár km-t. Pont azért, hogy a melletted haladó autó szenzorai ne zavarjanak be. De gyújtás levétel után még a hozzátanult szenzorokkal is kell gurulni pár métert, hogy kijelezze az értékeket. Addig nem ír ki semmit. Szerintem van a szenzorban valami kapcsolószerűség, mert ha megrázod, zörög. Valószínűleg, csak akkor kapcsol be a szenzor és fogyaszt az elemből ha forgásban van a kerék. A nyomásokat akkor jelzi ki, ha mind a négy kerék jele megvan. Tehát mind a négyet kell egyszerre ráznod a kerekeknél percekig, ha sebességjel és egyéb nem kell neki és így át lehet verni. Op-com mutatja álló helyzetben is a szenzorok paramétereit, de szerintem csak azokét, amikhez már hozzátanult a rendszer.

De persze azért megpróbálhatod, hátha... :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Cserenkov írta:

Szerintem akkor semmi. Mozgásban kell lennie az autónak, hogy kijelezze a nyomásokat. Amíg hozzátanul kell vele menni pár km-t. Pont azért, hogy a melletted haladó autó szenzorai ne zavarjanak be. De gyújtás levétel után még a hozzátanult szenzorokkal is kell gurulni pár métert, hogy kijelezze az értékeket. Addig nem ír ki semmit. Szerintem van a szenzorban valami kapcsolószerűség, mert ha megrázod, zörög. Valószínűleg, csak akkor kapcsol be a szenzor és fogyaszt az elemből ha forgásban van a kerék. A nyomásokat akkor jelzi ki, ha mind a négy kerék jele megvan. Tehát mind a négyet kell egyszerre ráznod a kerekeknél percekig, ha sebességjel és egyéb nem kell neki és így át lehet verni. Op-com mutatja álló helyzetben is a szenzorok paramétereit, de szerintem csak azokét, amikhez már hozzátanult a rendszer.

De persze azért megpróbálhatod, hátha... :)

Nemrég olvastam, hogy a TPMS vevő kommunikál az ABS-szel, és figyelembe veszi annak DDS adatait. Szóval szerintem a rázogatás nem elég neki, hogy elfogadja a jeladót. Csak egy infó: az AD kódú jeladó is jó az Astrába. Egyébként ahogy Cserenkov írta, a szenzor megállás után kb.: 15-20 perccel kikapcsol, és csak mozgásra, 30 km/ó sebesség környékén kapcsolódik be. Az elemcsere megoldható, de csak roncsolással, emiatt az "összeszerelés" után nem biztos, hogy működni fog.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, koco írta:

Nemrég olvastam, hogy a TPMS vevő kommunikál az ABS-szel, és figyelembe veszi annak DDS adatait. Szóval szerintem a rázogatás nem elég neki, hogy elfogadja a jeladót. Csak egy infó: az AD kódú jeladó is jó az Astrába. Egyébként ahogy Cserenkov írta, a szenzor megállás után kb.: 15-20 perccel kikapcsol, és csak mozgásra, 30 km/ó sebesség környékén kapcsolódik be. Az elemcsere megoldható, de csak roncsolással, emiatt az "összeszerelés" után nem biztos, hogy működni fog.

Na, akkor már értem mért küldtek a Cromaxtól először AD kódút! :) Vázszámot leegyeztetve ilyet adtak először. Aztán a gumisnál mondták, hogy baj van, mert ez más szenzor, mint ami eredetileg benne volt. Felhívtam a Cromaxot hogy ilyenkor mi van, jó-e ez is a kocsihoz, belepróbáljuk-e? Azt mondták nem, akkor AC-s kell és vigyem vissza. De ezek szerint ők sem voltak a helyzet magaslatán. :)

ABS-szel biztos kommunikál, mert nem minden ABS kocka alkalmas TPMS-re. Sőt az IPC-től is függ.

Igen, elvileg így lehet elemet cserélni benne. A végén szilikonnal ragasztja vissza ha jól látom. Én inkább valami masszívabb műgyantával önteném vissza.

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Cserenkov írta:

Szerintem van a szenzorban valami kapcsolószerűség, mert ha megrázod, zörög. Valószínűleg, csak akkor kapcsol be a szenzor és fogyaszt az elemből ha forgásban van a kerék.

Ez egeszen biztos, kulonben nagyon hamar lemerulne az elem... Egy "civil" auto az ido legnagyobb reszeben all, ezert is van a garantalt elettartamnal ido es tavolsag is megadva. Az elem onkisulese miatt persze hasznalat nelkul sem marad jo a vegtelensegig, az sem mindegy, milyen homersekleten van kozben, stb. Ezek az elemek nagyon meg vannak gyotorve, telen minuszokban allnak, nyaron akar 70-80 fokig is felmehetnek, megis birjak :)

Egy esetleges cserenel nagyon nem mindegy, milyen minosegu kerul be, es persze a forrasztas is olyan kell legyen, hogy birja a gyurodest.

Kiszedett szenzor tesztre otlet: hozza kell drotozni a bent levo szelephez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Riaszto bekoteseben kernem segitsegeteket. Ajtonyitas jelet honnan tudnek levenni? A belter vilagitas nem jo, mert kozponti zar nyitasra is vilagit es zaras utan nem egybol alszik el. Visszajelzonek, riasztas jelzonek pedig az elakadas jelzot szeretnem hasznalni. Van erre megoldas? Koszonom!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stofl írta:

Sziasztok! Riaszto bekoteseben kernem segitsegeteket. Ajtonyitas jelet honnan tudnek levenni? A belter vilagitas nem jo, mert kozponti zar nyitasra is vilagit es zaras utan nem egybol alszik el. Visszajelzonek, riasztas jelzonek pedig az elakadas jelzot szeretnem hasznalni. Van erre megoldas? Koszonom!

Ha az ajtóknál egy vezetékes gomb van tehetsz be helyettük két vezetékeset és a második szálat felhasználod a riasztóhoz. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Ha az ajtóknál egy vezetékes gomb van tehetsz be helyettük két vezetékeset és a második szálat felhasználod a riasztóhoz. 

Itt mar nem igy megy; a zarakban vannak a kapcsolok, amelyek jelzik, ha az ajto nincs jol bezarva. A REC-be vannak bekotve, vagy ha az nincs, akkor az UEC-be, igy ezekbol lehet a legegyszerubben kiszedni a jeleket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Itt mar nem igy megy; a zarakban vannak a kapcsolok, amelyek jelzik, ha az ajto nincs jol bezarva. A REC-be vannak bekotve, vagy ha az nincs, akkor az UEC-be, igy ezekbol lehet a legegyszerubben kiszedni a jeleket.

Tudsz segiteni, hogy a REC-ben milyen szamon, vezeteken talalhato? A muszerfali ajtonyitas jelzo led sem gjo gondolom. Az sem egy vezeteken kapja a jelet. Igy hat a REC johetne szoba, ha van benne kozos jel az 5 ajtora.

Link to comment
Megosztás:

A műszerfali led külön szálon kapja a jelet, de sajnos így sem jó, mert ha magadra zárod az ajtót (vagy automatikusan zárja az autó) akkor élesedne a riasztó. Szerintem olyan riasztót kellene beszerelni, ami kapcsolódik a can-bus hálózatra, így onnan tudni fogja, hogy belülről van-e bezárva nyomógombbal vagy kívülről kulccsal.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, koco írta:

A műszerfali led külön szálon kapja a jelet, de sajnos így sem jó, mert ha magadra zárod az ajtót (vagy automatikusan zárja az autó) akkor élesedne a riasztó. Szerintem olyan riasztót kellene beszerelni, ami kapcsolódik a can-bus hálózatra, így onnan tudni fogja, hogy belülről van-e bezárva nyomógombbal vagy kívülről kulccsal.

Ajto nyitas jelet szeretnek talalni. A fordulatszammeronel levo piros jelre gondoltam. Azt mar neztem, hogy a REC-be minden ajtonak a nyitas jele kulon szalon fut. Mi lenne ha azokat kozositenem mint a REC nelkuli modelleknel? A zarassal nem kell foglalkoznom. 

Link to comment
Megosztás:

Just now, Stofl írta:

Ajto nyitas jelet szeretnek talalni. A fordulatszammeronel levo piros jelre gondoltam. Azt mar neztem, hogy a REC-be minden ajtonak a nyitas jele kulon szalon fut. Mi lenne ha azokat kozositenem mint a REC nelkuli modelleknel? A zarassal nem kell foglalkoznom. 

Igen, minden ajtó nyitásjele azonosítva van, egyébként az IPC is tudja. Ezzel az erővel megoldhatták volna, hogy ki is jelezze, mert amikor világít mindig körbe kell járni az autót.

Én magam nem merném közösíteni a szálakat, mert nem tudom mi történik a REC-ben. Ettől még simán lehet jó megoldás, viszont biztos létezik olyan egyszerű kis logikai áramkör, ami a négy bemenet bármelyikén megjelenő jelet egy kimenetre teszi. Így nem változna a REC infó, de te is kapnál egy bármelyik ajtó(k) nyitva állapot esetén jelet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy az autóm nem érzékeli a kulcs kivételét a gyújtáskapcsolóból. Volt cserélve a gyújtáskapcsolóbetét, de nem hozott változást. Azt mondták cim hiba lesz, de a cserederabnál ugyanúgy nem érzékelte a kulcskivételt és kidobta a tech2-öt a rendszerből, tehát most használhatlan az autó mivel nem lehet felprogramozni a cimet és a szerelők csak vonogatják a vállukat, hogy nem tudják mi lehet a baj én meg a teljes kétségbeesés határán állok. Valaki találkozott esetleg ezzel a kulcskivétel nem érzékelés hibával és hogy mi lehet a megoldás? Az autó jelenleg a garázsban mozgásképtelenül.

Köszönöm a választ előre is Gábor

Módosítva : Gabika75
Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem: Adott egy 2007/7 havi Astra H GTC, ami az ecat24.com szerint olasz piacra lett szánva és gyárilag Enjoy felszereltásű 1.7 cdti 101 lovas. Namost a ecat24.com szerint "BOARD INFO LCD - MULTI-FUNCTION" van benne. A gyári fej egy CD30 MP3, amin van BC gomb, de ha megnyomtam, semmi nem történt. Ez most akkor fedélzeti computeres vagy sem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.