Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

4 órája, csicsó írta:

Otthon indulás előtt cím mentése menüpontba beírom,rámentek,elindul a navi,de haza akar navigálni az otthoni címre

Hiába csinálom meg többször is eredmény ugyanaz..lehet én vagyok béna:)

legtöbbször ezt csinálja,de volt hogy elvitt rendesen címre

2015 térkép van rajta,magyar menüvel

ha listáról választom ki akkor is ezt csinálja

Pedig nem egy bonyolult menü:blush:

Most töröltem minden címet még az otthonit is hátha...

Valami tipp esetleg?köszi

Mi az, hogy rámentesz?

Én amikor beírom a címet, el is indítom a navigálást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

3 vezetékes DRL-t kötnék és van két kérdésem.

1) A motortérben hol találok +12V-ot, ami csak beindított motornál él? Z16XER. Bocsánat, de egy kicsit részletesebb magyarázat kéne, nagyon nem ismerem még, hogy melyik dobozban mi van.

2) A fehér jelkábelt a helyzetjelző kábelére tettem rá. Azóta check parking light üzenet jön, nem ég a helyzetjelző és nem is kapcsolja le a DRL-t. Mit csinálok rosszul? Ha máshonnan adok 12V-ot a fehérre, rendben elalszik (tehát a vezérlése működik).

Nagyon köszi, Imre

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Imre75 írta:

Sziasztok,

3 vezetékes DRL-t kötnék és van két kérdésem.

1) A motortérben hol találok +12V-ot, ami csak beindított motornál él? Z16XER. Bocsánat, de egy kicsit részletesebb magyarázat kéne, nagyon nem ismerem még, hogy melyik dobozban mi van.

2) A fehér jelkábelt a helyzetjelző kábelére tettem rá. Azóta check parking light üzenet jön, nem ég a helyzetjelző és nem is kapcsolja le a DRL-t. Mit csinálok rosszul? Ha máshonnan adok 12V-ot a fehérre, rendben elalszik (tehát a vezérlése működik).

Nagyon köszi, Imre

Szia!

A motortéri biztosíték táblában találsz bőven gyújtáskapcsolt 12V-ot. Én az automata váltó szabadon álló biztosíték helyét használtam fel.

Csatolok képet!

20170227_203244.md.jpg

Az hogy melyik a vezérlés kábele a típus függő a DRL-eknél. Ha a CAN-bus rendszer rendellenességet érzékel valamelyik izzó körön, azt letiltja. Akkor is letiltja az áramot, ha kiég az izzó. Tehát vagy kiégett a helyzetjelződ, vagy nem olyan DRL-t vettél, aminek nagyon kicsi csak a zavarása. Milyen márka/fajta? Az Osramnál ígérik, hogy nem zavar be. És nekem működik is.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Tibo1977 írta:

Sziasztok! A képen látható pirossal bekarikázott rész lábkiosztását( vezeték szín kiosztását) meg tudná valaki nézni nekem, akinek ilyen vonóhorog can bus elektronikája van a járgányában?

Ez melyik csati? Amelyik a rec-be megy vagy amelyikre a kábelköteg?

 

Link to comment
Megosztás:

Szia! A REC oldal egyértelmű, a pirossal bekarikázott rész kellene (kábel köteg rész) mert nincs hozzá szabványos sorkapcsom és a vonóhorog elektromos csatlakozótól jövő 7db kábelt nem tudom, hogy melyik lábra kellene kötni. Igaz még multiméterrel nem próbálkoztam kimérni... Nagy segítség lenne ha valaki esetleg meg tudná mondani, hogy melyik színű kábel melyik lábra csatlakozik a modulon.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Stofl írta:

Szia!

A motortéri biztosíték táblában találsz bőven gyújtáskapcsolt 12V-ot. Én az automata váltó szabadon álló biztosíték helyét használtam fel.

Csatolok képet!

20170227_203244.md.jpg

Az hogy melyik a vezérlés kábele a típus függő a DRL-eknél. Ha a CAN-bus rendszer rendellenességet érzékel valamelyik izzó körön, azt letiltja. Akkor is letiltja az áramot, ha kiég az izzó. Tehát vagy kiégett a helyzetjelződ, vagy nem olyan DRL-t vettél, aminek nagyon kicsi csak a zavarása. Milyen márka/fajta? Az Osramnál ígérik, hogy nem zavar be. És nekem működik is.

Köszi, találtam én is közben 12V-ot. De már ki vagyok akadva erre az autóra. Én is gondoltam, hogy bezavarhat, szétszedtem mindent, de továbbra sem ég. Kétszer izzót cseréltem, vártam is, de nem javult meg. Nem és nem és nem javul meg, most eredeti állapot és nincs bal helyzetjelzőm. ;-(

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Imre75 írta:

Köszi, találtam én is közben 12V-ot. De már ki vagyok akadva erre az autóra. Én is gondoltam, hogy bezavarhat, szétszedtem mindent, de továbbra sem ég. Kétszer izzót cseréltem, vártam is, de nem javult meg. Nem és nem és nem javul meg, most eredeti állapot és nincs bal helyzetjelzőm. ;-(

Akkusaru le majd 10-15 perc múlva vissza?

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Cserenkov írta:

Akkusaru le majd 10-15 perc múlva vissza?

A helyzetjelző meggyógyult magától. :-) Bekötöttem a nappali fényt, minden jól működik ha csak gyújtás van rajta (gyújtást kapcsolok DRL, ha helyzetjelző és/vagy tompított, elalszik). Viszont ha jár a motor, akkor csak dimmel (lekapcsolt lámpánál DRL full fény, lámpát kapcsolva csak csökkenti a fényt)! Azt szeretném, hogy járó motornál is teljesen lekapcsoljon.

Ez lehet azért, mert ahonnan a 12V-ot veszem, ott 14.3V van amikor tölt a generátor, míg ahonnan a jelet veszem a lekapcsoláshoz (vagyis a helyzetjelzőtől) ott mindig 12V van, és a két feszültség különbsége miatt világít? Ha ez így van, akkor mit tehetek, tegyek be egy ellenállást?

(Olcsó noname DLR, azért választottam, mert ívelt és így nem világít nagyon mellé, mégsem lóg ki a síkból).

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Imre75 írta:

A helyzetjelző meggyógyult magától. :-) Bekötöttem a nappali fényt, minden jól működik ha csak gyújtás van rajta (gyújtást kapcsolok DRL, ha helyzetjelző és/vagy tompított, elalszik). Viszont ha jár a motor, akkor csak dimmel (lekapcsolt lámpánál DRL full fény, lámpát kapcsolva csak csökkenti a fényt)! Azt szeretném, hogy járó motornál is teljesen lekapcsoljon.

Ez lehet azért, mert ahonnan a 12V-ot veszem, ott 14.3V van amikor tölt a generátor, míg ahonnan a jelet veszem a lekapcsoláshoz (vagyis a helyzetjelzőtől) ott mindig 12V van, és a két feszültség különbsége miatt világít? Ha ez így van, akkor mit tehetek, tegyek be egy ellenállást?

(Olcsó noname DLR, azért választottam, mert ívelt és így nem világít nagyon mellé, mégsem lóg ki a síkból).

Azt a 12 voltot me'rted? Mert ott is (majdnem) annyi kene legyen, mint a generatoron, persze azert valamivel kevesebb, mert van kozben ez-az, persze ez allo motornal is igaz. Mit mond a DRL leirasa, mi kell neki a dimmeleshez es mi a teljes kikapcsolashoz? Mit mersz ehhez kepest?

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Imre75 írta:

A helyzetjelző meggyógyult magától. :-) Bekötöttem a nappali fényt, minden jól működik ha csak gyújtás van rajta (gyújtást kapcsolok DRL, ha helyzetjelző és/vagy tompított, elalszik). Viszont ha jár a motor, akkor csak dimmel (lekapcsolt lámpánál DRL full fény, lámpát kapcsolva csak csökkenti a fényt)! Azt szeretném, hogy járó motornál is teljesen lekapcsoljon.

Ez lehet azért, mert ahonnan a 12V-ot veszem, ott 14.3V van amikor tölt a generátor, míg ahonnan a jelet veszem a lekapcsoláshoz (vagyis a helyzetjelzőtől) ott mindig 12V van, és a két feszültség különbsége miatt világít? Ha ez így van, akkor mit tehetek, tegyek be egy ellenállást?

(Olcsó noname DLR, azért választottam, mert ívelt és így nem világít nagyon mellé, mégsem lóg ki a síkból).

Én úgy tudom, hogy van olyan ami le kapcsol, ami dimmel és ami tudja mindkettőt. Szerintem nem a néhány volt eltéréssel van baja. Hány vezetékes a szetted?

Nem lehet hogy csak dimmelni tud? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Stofl írta:

Én úgy tudom, hogy van olyan ami le kapcsol, ami dimmel és ami tudja mindkettőt. Szerintem nem a néhány volt eltéréssel van baja. Hány vezetékes a szetted?

Nem lehet hogy csak dimmelni tud? 

Csaba66-nak is válasz, köszönettel: Nincs semmilyen leírás, a vezérlés be van építve a lámpatestekbe. Három vezeték van. Azt lepróbáltam, hogy ha nem a helyzetjelzőről veszem a jelet hanem az akksi +12V-jára rádugom a fehéret, akkor rendesen lekapcsol. A helyzetjelzőn nem mértem járó motornál és mivel a bal oldaliról van szó és a kezem már úgy néz ki, mint amit tigrisek karmolásztak, nem akartam még egyszer kibányászni a mérés kedvéért (picit szűk a hely az akksi előtt). :-) Valószínű, hogy nem a +2V az, ami meghajtja a ledeket alacsony fényerővel.

A boltban, ahol vettem, azt mondták, hogy ez nem dimelős, hanem lekapcsol ha megkapja a jelet. Elég kellemetlen, nem tudom már visszavinni a beépítés módja miatt (ködlámpa takaró műanyagba vágtam lyukat és beragasztottam, mert más értelmes rögzítési módot nem találtam, a hozzá adott konzolok oda nem voltak jók). 

https://led.digitalsat.hu/Ivelt-Nappali-menetfeny-LED-DRL-E-jeles-10W-650-Lu

A doboza és a kábelek kicsit más, mint a képeken, de van piros, fekete, fehér.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Imre75 írta:

Csaba66-nak is válasz, köszönettel: Nincs semmilyen leírás, a vezérlés be van építve a lámpatestekbe. Három vezeték van. Azt lepróbáltam, hogy ha nem a helyzetjelzőről veszem a jelet hanem az akksi +12V-jára rádugom a fehéret, akkor rendesen lekapcsol. A helyzetjelzőn nem mértem járó motornál és mivel a bal oldaliról van szó és a kezem már úgy néz ki, mint amit tigrisek karmolásztak, nem akartam még egyszer kibányászni a mérés kedvéért (picit szűk a hely az akksi előtt). :-) Valószínű, hogy nem a +2V az, ami meghajtja a ledeket alacsony fényerővel.

A boltban, ahol vettem, azt mondták, hogy ez nem dimelős, hanem lekapcsol ha megkapja a jelet. Elég kellemetlen, nem tudom már visszavinni a beépítés módja miatt (ködlámpa takaró műanyagba vágtam lyukat és beragasztottam, mert más értelmes rögzítési módot nem találtam, a hozzá adott konzolok oda nem voltak jók). 

https://led.digitalsat.hu/Ivelt-Nappali-menetfeny-LED-DRL-E-jeles-10W-650-Lu

A doboza és a kábelek kicsit más, mint a képeken, de van piros, fekete, fehér.

Mi van jaro motor es csak helyzetjelzonel? Lehet, hogy az Opel olyan rafinalt, hogy jaro motor + fenyszoro mellett dimmeli a helyzetjelzot (azaz szaporan ki/be kapcsolgatja a tapjat), es akkor ez dimmeli a DRL-t is. Ha ez van, akkor egy elkoval lehet probalkozni a DRL feher drotjan, es egy diodan at kotni a helyzetjelzore.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Imre75 írta:

Csaba66-nak is válasz, köszönettel: Nincs semmilyen leírás, a vezérlés be van építve a lámpatestekbe. Három vezeték van. Azt lepróbáltam, hogy ha nem a helyzetjelzőről veszem a jelet hanem az akksi +12V-jára rádugom a fehéret, akkor rendesen lekapcsol. A helyzetjelzőn nem mértem járó motornál és mivel a bal oldaliról van szó és a kezem már úgy néz ki, mint amit tigrisek karmolásztak, nem akartam még egyszer kibányászni a mérés kedvéért (picit szűk a hely az akksi előtt). :-) Valószínű, hogy nem a +2V az, ami meghajtja a ledeket alacsony fényerővel.

A boltban, ahol vettem, azt mondták, hogy ez nem dimelős, hanem lekapcsol ha megkapja a jelet. Elég kellemetlen, nem tudom már visszavinni a beépítés módja miatt (ködlámpa takaró műanyagba vágtam lyukat és beragasztottam, mert más értelmes rögzítési módot nem találtam, a hozzá adott konzolok oda nem voltak jók). 

https://led.digitalsat.hu/Ivelt-Nappali-menetfeny-LED-DRL-E-jeles-10W-650-Lu

A doboza és a kábelek kicsit más, mint a képeken, de van piros, fekete, fehér.

Akkor tényleg úgy tűnik, hogy a drl elektronikja nem boldogul a feszültség különbséggel. 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, csaba66 írta:

Mi van jaro motor es csak helyzetjelzonel? Lehet, hogy az Opel olyan rafinalt, hogy jaro motor + fenyszoro mellett dimmeli a helyzetjelzot (azaz szaporan ki/be kapcsolgatja a tapjat), es akkor ez dimmeli a DRL-t is. Ha ez van, akkor egy elkoval lehet probalkozni a DRL feher drotjan, es egy diodan at kotni a helyzetjelzore.

Járó motornál és helyzetjelzőnél is dimel. Nincs különbség a helyzetjelző és a helyzetjelző+tompított állás között.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Imre75 írta:

Járó motornál és helyzetjelzőnél is dimel. Nincs különbség a helyzetjelző és a helyzetjelző+tompított állás között.

Ez így már furcsa. Nekem Osram 301 van. 1 vezeték akksi +, 1 vezeték akksi -. 1 vezeték gyújtás +, 1 vezeték helyzetjelző +.

Stabilan működik. Gyújtásra kapcsol csak fel a drl. Helyzetjelzőre pedig bármilyen esetben lekapcsol. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

2009-es H Astra gyári tempomat nem kapcsolt ma be pályán. Korábban volt ilyen, de akkor a fék megnyomása után bekapcsolt. Van esetleg tippetek házilag mi nézhető át?

Kontakt koszolódás lehet a gondja? Pedáloknál esetleg a bajusz kapcsolónál?

üdv

Attila

Link to comment
Megosztás:

8 órája, szokola írta:

2009-es H Astra gyári tempomat nem kapcsolt ma be pályán. Korábban volt ilyen, de akkor a fék megnyomása után bekapcsolt. Van esetleg tippetek házilag mi nézhető át?

Kontakt koszolódás lehet a gondja? Pedáloknál esetleg a bajusz kapcsolónál?

Ha nem is kosz, de ellenorizni kell, hogy a szukseges jelek megvannak-e. Az OpComban van teszt a fekre, kuplungra es a tempomat kapcsolora is, elso korben ezeket nezd meg.

Egyebkent nem tudom, folfele van-e limitje a tempomatnak, de lehet, hogy 200-ra mar nem lehet beallitani, ha esetleg annyinal probaltad :)

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, csaba66 írta:

Ha nem is kosz, de ellenorizni kell, hogy a szukseges jelek megvannak-e. Az OpComban van teszt a fekre, kuplungra es a tempomat kapcsolora is, elso korben ezeket nezd meg.

Egyebkent nem tudom, folfele van-e limitje a tempomatnak, de lehet, hogy 200-ra mar nem lehet beallitani, ha esetleg annyinal probaltad :)

 

1.8 tudja a 200 feletti tempót, de nem ott próbáltam. :) bekapacsolni

Köszönöm az infót, akkor el kell menni az opel szervízbe. 

üdv

a.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 25. at 22:16, szokola írta:

Sziasztok, 

2009-es H Astra gyári tempomat nem kapcsolt ma be pályán. Korábban volt ilyen, de akkor a fék megnyomása után bekapcsolt. Van esetleg tippetek házilag mi nézhető át?

Kontakt koszolódás lehet a gondja? Pedáloknál esetleg a bajusz kapcsolónál?

üdv

Attila

Megpróbálhatod még azt is,hogy leveszed az akku sarut pár percre.

Néha segít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A kollégám Opcom-jával megnéztük milyen hibák vannak esetleg az én autómban és ha már ott voltunk megnéztük az ODO meter állását is. 130.000 körüli óraállásnál az ODO kb 600 Km-rel többet mutatott mint én látok a kijelzőn. Ez normális vagy a kereskedő trükközött valamit anno? Újonnan vásároltam és én tuti nem babráltam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.