Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek. tegnap este vettem észre, hogy a kormány mögötti burkolat, mikor rajta van a kormányzár mozog a kormánnyal együtt,és külön kézzel is lehet mozgatni. Ha jól éreztem az ujjammal akkor kieset a csavar belőle. A csavar helye a kormánymagaság állító mellett van jobbra. Milyen csavar kell ebbe esetleg cikkszám?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv Mindenkinek!

Szélvédő csere előtt állok. Ma érdeklődtem az árakat, és típusokat. Az egyik helyen a gyári beszállító Pilkington üveget adnák, a másik helyen a Nord Glass üveget, a török üvegek nem érdekeltek, bár azok olcsóbbak. Az ár különbözet jelentős, casco nincs. Van valakinek, vagy ismerősének ilyen Nord Glass üveg az autójában? Milyen tapasztalat van vele? Karcolódás, kavics érzékenység stb. gondolok.

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Kedves Forumozók!

A segítségeteket szeretném kérni 2hete Július 26-án ellopták Budapesten a szeretett Opel Astra H típusú autómat.

Szürke színű 5ajtós típus

A rendszáma LBA-344

Egyedi azonosítók:

Hátsó ablak le van sötétítve

Nagyon egyedi OZ felnik voltak rajta.

Ha látta valaki kérlek szóljatok.Vagy ha láttok más rendszámmal,gyanús, ehhez hasonló autót,ami 2hete egy helyben áll.

A megtalálónak magas jutalmat ajánlok fel (100eFt)

Ha hazaértem teszek fel képet is.

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra h-m van 2005-ös. Az a gondom, hogy a levegőkeringető ventilátor nem kapcsol be, hiába forgatom a kapcsolót. A kijelző mutatja, hogy 1-7 fokozatban van, de semmi nem történik.

Ha a klímát bekapcsolom ugyanez a helyzet. Találkoztatok már ilyen dologgal, vagy esetleg lenne tippetek a megfejtésre?

nem a legjobb, venti nélkül száguldozni a hőségben, vagy a közelgő télen és azért gyorsan menni, hogy a menetszél befűtse a kocsit :)

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv !

Lehet nem pont jó helyen teszem fel a kérdést, de diesel astra h- hoz szokott e valaki valamiféle gázolaj adalékot vásárolni, és ha igen milyet? Sajnos nincs ilyen irányú tapasztalatom, mivel ez az első diesel-es autóm.

Vagy esetleg melyik kútnál tankolt gázolajjal megy jobban? Melyikkel csendesebb stb...

Előre is megköszönném a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

A kilométeróra is hozzá van tanítva az autóhoz, tehát arra is figyelni kell, hogy letanított/leválasztott legyen, a kétjegyű betűkód sem mindegy (ennek nem ismerem a jelentősségét), és a kód indexet is programozni kell Tech2vel (opcom nem tudja). Ha csak esztétikai okokból vásárolsz egyet, és a bele marad, akkor mindegy. Viszont a szétszereléssel meg vigyázni kell, mert könnyen tönkre lehet tenni.

Egyébként a vásárlás/fizetés/szerelés folyamatában tudok segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,segítene nekem valaki,mert szeretnék az ebayről rendelni az autómhoz kilométerórát csak nem rendeltem még soha és nem tudom,mit kell pontosan tenni.Meg a payapallal is gondjaim vannak.Előre is köszönöm!

Ha alkatrésznek veszed és ha az előlap nem kell, azt átvenném!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Szeretnék beszerezni egy olyan műszert (saját használatra), amivel biztonságosan lehet hibakód olvasást-törlést-, szervízintervallum átírást stb. végezni. Van-e ilyen eszköz? Az sem lenne hátrány, ha nem túl drága.

Köszönettel:benkoa

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Szeretnék beszerezni egy olyan műszert (saját használatra), amivel biztonságosan lehet hibakód olvasást-törlést-, szervízintervallum átírást stb. végezni. Van-e ilyen eszköz? Az sem lenne hátrány, ha nem túl drága.

Köszönettel:benkoa

Nyilván létezik ilyen eszköz, hiszen a szervizekben használják. Nem tudom pontosan mennyibe kerül, de mire megveszed hozzá az interfészt, szoftvert, gyanítom, hogy (több?) százezres lenne a végösszeg.

Link to comment
Megosztás:

Nyilván létezik ilyen eszköz, hiszen a szervizekben használják. Nem tudom pontosan mennyibe kerül, de mire megveszed hozzá az interfészt, szoftvert, gyanítom, hogy (több?) százezres lenne a végösszeg.

Szia!

Azt nem írtam a kérésemhez, hogy természetesen nem a TECH2-es műszerre gondoltam, hanem valamilyen laptop-ra és az autóra csatlakoztatható berendezésre, amely direkt otthoni használatra készült. A Net-et böngészve lehet találni a különböző autótípusokhoz kifejlesztett "egyszerűbb" kézi eszközöket. Pl: Vag-Com stb. (ezek pár ezer forintos készülékek). Valami ilyesmi kellene a H Astrához, olyan, ami biztosan használható.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Azt nem írtam a kérésemhez, hogy természetesen nem a TECH2-es műszerre gondoltam, hanem valamilyen laptop-ra és az autóra csatlakoztatható berendezésre, amely direkt otthoni használatra készült. A Net-et böngészve lehet találni a különböző autótípusokhoz kifejlesztett "egyszerűbb" kézi eszközöket. Pl: Vag-Com stb. (ezek pár ezer forintos készülékek). Valami ilyesmi kellene a H Astrához, olyan, ami biztosan használható.

benkoa

Szerintem az OP-COM interfésszel elvégezhetők ezek a műveletek.

A német e-bayen árulnak többet is. Nagyságrendekkel olcsóbb, mint a Tech2, bár tény, hogy ez sem párezer Ft.

Link to comment
Megosztás:

Az OP-COM jó lesz. Én már egy ideje használom, nem rossz, érthető, áttekinthető,Hibakód olvasás-törlés egyértelmű, remekül működik, a komfort opciók többsége egyértelmű, bár vannak olyan opciók, ami nem egészen egyértelmű, kísérletezni meg nem biztos, hogy kifizetődő. Grafikont nem tudtam a teszteknél elérni(vagy nincs, vagy én voltam b..f.sz), meg pár funkciót abszolút nem lehet állítani. És leírás nincs hozzá. Ha esetleg valakinek van, közzétehetné.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Az OP-COM jó lesz. Én már egy ideje használom, nem rossz, érthető, áttekinthető,Hibakód olvasás-törlés egyértelmű, remekül működik, a komfort opciók többsége egyértelmű, bár vannak olyan opciók, ami nem egészen egyértelmű, kísérletezni meg nem biztos, hogy kifizetődő. Grafikont nem tudtam a teszteknél elérni(vagy nincs, vagy én voltam b..f.sz), meg pár funkciót abszolút nem lehet állítani. És leírás nincs hozzá. Ha esetleg valakinek van, közzétehetné.

Üdv,

Szia!

Egy hazai hirdetésben is találtam ilyen műszereket, (15000 Ft-tól magyarul) és a következőket ígéri:

•Támogatja a legújabb CAN buszos típusokat is (C-Vectra, H-Astra, B-Zafira)!

•Az összes 2010-es modellt,a Saab 95-öst, a Saab 93-ast is támogatja CAN-busz rendszeren is!

•Az interfész alkalmas a hibakódok olvasására/törlésére

•Egyszerre akár 8 élő adat egy időben

•kimeneti tesztek

•Távirányító programozás

•Kulcs programozását.

•Immo(indításgátló) programozása( ECM, BCM, IPC)

•Az összes elektronikus vezérlő egységet támogatja

•Törölheti és programozhatja a Szervíz Intervallumot Astra-G, Zafira, Corsa-C, Meriva, Tigra-B tipusokon.

•Hozzáférhet a SAB6, SAB8 légzsákvezérlőjéhez az interfészen keresztül.

A szervíz intervallumnál nem szerepelteti az Astra H-t, pedig nekem most pont arra kéne. Szerintetek az Astra H-ra is használható?

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Ez csak egy kedvcsináló lista a vásárláshoz. A program tudja az Astra H-t is kezelni. Win XP alatt biztosan elfut, ez a fenti talán már 32 bites Win7 alatt is, de 64 bitesnél gondok lehetnek az interfész driverével. Leírásról nem tudok, de körültekintéssel elég jól meg lehet ismerni a programot. Viszont bajt is lehet vele okozni, ezért tényleg figyelmesen kell nyomkorászni.

Nézz még körül, mert szokott lenni ugyanez 12000 Ft körül is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.