Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

38 minutes ago, paparelli írta:

hy!Takarás vs nem takarás?15kmt közlekedek egy huzamba autommal(y17dt) ma letakartam hütömet mert a ,megtett ut alatt a 80c es a min között játszadozik.Fütés ok!Ártok vminek szerintetek vagy vegyem ki?

Ártani nem ártasz, de sokak szerint a takarás a "paraszt módszer", termosztátot kell cserélni. Ha jó a termosztát, semmi szükség a hűtő letakarására még ennél nagyobb mínuszokban sem.

Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, paparelli írta:

hy!Takarás vs nem takarás?15kmt közlekedek egy huzamba autommal(y17dt) ma letakartam hütömet mert a ,megtett ut alatt a 80c es a min között játszadozik.Fütés ok!Ártok vminek szerintetek vagy vegyem ki?

Szia. Ha ingadozik,akkor thermostat csere mielőbb! Ha zárt állapotban adja meg magát,csinálhat galibát. Nekem(Y20dth) az általad irt 15 km távolságon meg sem emelkedik a hőfokjelzőm. Èn tavaj cserèltem a thermostátot,előtte ezt az ingadozást csinálta nekem is.

Link to comment
Megosztás:

Mitől lehet, hibakód nincs. A motor 3-4-5 fokozatban elég lomha, amíg fel nem épül a turbónyomás, akkor már szépen megy. Addig valami eszméletlen lomha. Légtömegmérő használt, az új a csomagtartóban van még. ( Amikor hiba miatt lehúzásra került ilyen nem volt, lehet a használt is rossz...)

 

Illetve a mágikus rántás, erre valaki talált valami magyarázatot?

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, VZoli írta:

Én inkább az újjal próbálnám, pláne ha a csomiban van és nem a boltba. A használt is lehet rossz.

Nyilván tudatában vagyok, voltam annak, hogy a használt amit kaptam is rossz lehet vagy gyengébb mint a gyári. De majd ha megyek haza ma beteszem, kíváncsi vagyok mi történik.

A rántás viszont még mindig x akta előttem....

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok!

Már régóta meg van egy hiba jelenség de mivel nem okozott semmi érezhető tünetet így nem foglalkoztam vele. Most viszont bügyköltem egy kicsit(izzító gyertyákat cseréltem, kettő rossz volt) gondoltam kipóbálom, hogy az EGR-t kiiktatom. Lehúztam a vákumcsövet és ledugóztam. Próbaúton úgy éreztem mintha kicsit jobba húzna a kocsi. Nem tudom ez lehetséges-e? Viszont nagyon hamar kigyulladt a hibalámpa. Na most jön a csavar a sztoriban, szóval az elején említett hiba az, hogy időközönként felgyulladt a hibalámpa viszont ha ráléptem a fékre egy pillanatra akkor elaludt. Itt még hozzátenném, hogy ilyenkor nem volt semmi teljesítmény vesztés. Most meg(ledugózva) hiába próbáltam a fékezgetést nem alszik ki a lámpa, ellenben ha teljes gázt adok akkor elalszik. Ráadásul most ha kigyullad a lámpa teljesen elgyengül a kocsi, mihelyt kialszik újra megjön az erő.

Remélem érthető ahogy írtam:)  Szóval lenne pár kérdésem: 

- azzal, hogy ledugóztam a csövet honnan tudja a rendszer, hogy most a membránt szívta meg vagy csak a nagy ledugózott semmit

- mivel így nem jó akkor hogyan kell kiiktatni az EGR-t

Az egész csak azért izgatja a fantáziám mert a nyáron leszereltem a szívócsonkot és elég rendesen tele volt ganéval. Szépen elmosogattam és ha kiiktatnám hátha tiszta maradna.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

59 minutes ago, KalmiG said:

Hali Srácok!

Már régóta meg van egy hiba jelenség de mivel nem okozott semmi érezhető tünetet így nem foglalkoztam vele. Most viszont bügyköltem egy kicsit(izzító gyertyákat cseréltem, kettő rossz volt) gondoltam kipóbálom, hogy az EGR-t kiiktatom. Lehúztam a vákumcsövet és ledugóztam. Próbaúton úgy éreztem mintha kicsit jobba húzna a kocsi. Nem tudom ez lehetséges-e? Viszont nagyon hamar kigyulladt a hibalámpa. Na most jön a csavar a sztoriban, szóval az elején említett hiba az, hogy időközönként felgyulladt a hibalámpa viszont ha ráléptem a fékre egy pillanatra akkor elaludt. Itt még hozzátenném, hogy ilyenkor nem volt semmi teljesítmény vesztés. Most meg(ledugózva) hiába próbáltam a fékezgetést nem alszik ki a lámpa, ellenben ha teljes gázt adok akkor elalszik. Ráadásul most ha kigyullad a lámpa teljesen elgyengül a kocsi, mihelyt kialszik újra megjön az erő.

Remélem érthető ahogy írtam:)  Szóval lenne pár kérdésem: 

- azzal, hogy ledugóztam a csövet honnan tudja a rendszer, hogy most a membránt szívta meg vagy csak a nagy ledugózott semmit

- mivel így nem jó akkor hogyan kell kiiktatni az EGR-t

Az egész csak azért izgatja a fantáziám mert a nyáron leszereltem a szívócsonkot és elég rendesen tele volt ganéval. Szépen elmosogattam és ha kiiktatnám hátha tiszta maradna.

Előre is köszi.

 

Szevasz!

 

A MAP szenzor érzékeli, hogy nem történt nyomásváltozás a szívósornál.

Ergo, nem nyitott ki az EGR szelep.

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, KalmiG írta:

Hali!

Aha értem. Megoldás van rá vagy hadjam a fenébe?

Én lassan 1 éve, hogy falaztam Y17DT. Az első időkbe nekem is dobta a hibakódot, de leginkább csak "haladósabb" szakaszokon. Viszont az utóbbi időben, valahogy elmaradt. Lehet kinőtte...... :)

Valahol azt olvastam, hogy a lefalazáshoz, ha a csőcsonknál csinálod, kell egy kis lyukat fúrni, így tudja érzékelni a nyomást.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Handbrake said:

Én lassan 1 éve, hogy falaztam Y17DT. Az első időkbe nekem is dobta a hibakódot, de leginkább csak "haladósabb" szakaszokon. Viszont az utóbbi időben, valahogy elmaradt. Lehet kinőtte...... :)

Valahol azt olvastam, hogy a lefalazáshoz, ha a csőcsonknál csinálod, kell egy kis lyukat fúrni, így tudja érzékelni a nyomást.

Nálam pont az a baj, hogy ha nyomom neki akkor nem dobja a hibát. Viszont ahogy beállok egy tempóra már világít is.

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, Handbrake írta:

Én lassan 1 éve, hogy falaztam Y17DT. Az első időkbe nekem is dobta a hibakódot, de leginkább csak "haladósabb" szakaszokon. Viszont az utóbbi időben, valahogy elmaradt. Lehet kinőtte...... :)

Valahol azt olvastam, hogy a lefalazáshoz, ha a csőcsonknál csinálod, kell egy kis lyukat fúrni, így tudja érzékelni a nyomást.

Szia!

Arra a csőcsonkra gondolsz,ami elölről megg hátra?

Ott hol kell megfúrni?

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, KalmiG said:
16 hours ago, Handbrake said:

Én lassan 1 éve, hogy falaztam Y17DT. Az első időkbe nekem is dobta a hibakódot, de leginkább csak "haladósabb" szakaszokon. Viszont az utóbbi időben, valahogy elmaradt. Lehet kinőtte...... :)

Valahol azt olvastam, hogy a lefalazáshoz, ha a csőcsonknál csinálod, kell egy kis lyukat fúrni, így tudja érzékelni a nyomást.

Nálam pont az a baj, hogy ha nyomom neki akkor nem dobja a hibát. Viszont ahogy beállok egy tempóra már világít is.

A MAP szenzor a szívósornál érzékel.

Ha az EGR nyit, van a szívósornál egy nyomáskülönbség a légtömegmérőn mért (beküldött és (turbó által töltött) alapnyomáshoz képest.

Tehát konkrétan tök mindegy, hol fúrod meg a rendszert. Azzal max. csak fals levegőt adsz, amivel rontod a turbó hatását.

 

Ha a computer nyitja az EGR-t, közben meg kap egy másik adatot MAP-tól, hogy nem történ nyomás változás ... máris dobja a hibakódot.

 

A tiédnél szoftveresen már ki lehet ütni az EGR-t és onnantól nem is foglalkozik vele többet.

de az y20dth-knál nem.

Ott vakuumos a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Új vagyok itt!

Egy olyan nagy gondom és problémám van hogy már mindent ki merítettem!

Egy (Opel astra G 2.2DTI Y22DTR a motor kód) P0400 a gondom. Kipufogógáz-visszavezetés jelen van! EGR hibám is volt de ki takarítottam és még ez a hiba ál fent! Nem is pörög a kocsi de menni se megy! Valakinek valami hasznos ötlete az új egr szelepen és le falazáson kívül? Sajnos a lefalazás sem segít és ki íratni se tudom az ECU-bol mert senki nem vállalja!

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 04., Big Nose írta:

A MAP szenzor a szívósornál érzékel.

Ha az EGR nyit, van a szívósornál egy nyomáskülönbség a légtömegmérőn mért (beküldött és (turbó által töltött) alapnyomáshoz képest.

Tehát konkrétan tök mindegy, hol fúrod meg a rendszert. Azzal max. csak fals levegőt adsz, amivel rontod a turbó hatását.

 

Ha a computer nyitja az EGR-t, közben meg kap egy másik adatot MAP-tól, hogy nem történ nyomás változás ... máris dobja a hibakódot.

 

A tiédnél szoftveresen már ki lehet ütni az EGR-t és onnantól nem is foglalkozik vele többet.

de az y20dth-knál nem.

Ott vakuumos a rendszer.

Ez a kiütés szoftveresen, hogyan kivitelezhető?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

ÉRDEKES ESETET CSINÁLT AZ AUTOM!  JOBB LETT MINT EDDIG BÁRMIKOR AMIÓTA NÁLAM VAN :) 1.7 DTI  Y17DT

Igazából alapjáraton minidg kicsit hullámzott a fordulatszámmérő mutatoja. Hullámzott picit a motor járása, kigyorsításnál egész szép smoooke volt.Főleg éjszaka lehetett látni, vagyis NEM LÁTNI semmit a visszapillantóba.  És valahogy 1800 alatt mintha fulladna, és jön egy rántás akkor szokott megindulni. Körforgalomba beérve  nagyon lelassulva nem szerette a 2.fokozatot, sokszor inkább megálltam és egyest kapcsoltam...

A kék zöld benzinkutnál szoktam tankolni O.V, már villogott a tankjelző mikor tankolni mentem, Nem tudtam azon a kuton tankolni, igy lett a másik benzinkut a  M.L nál tudtam. nem is foglalkoztam semmivel, használtam az autót ugyanugy. Olyan 30 40 km után fura volt kicsit, mintha könnyebben vette volna az also fordulatot, de beszélgetteünk a kocsiban annyira nem foglalkoztam vele, aztan haza fele jövet, sötétben, feltűnt, hogy mintha jobban menne az autó és semmi füst nincs utánam. Gyorsan néztem egy rugalmasságot.

Nos  

60-100km/ra 4.ben volt eddig 10-11sec. most lett 7-8sec.

80-100km/h 5. fokozatban eddig volt 8-9 között, most 5-6 sec. között.

gyönyőrűen egyenletesen gyorsít már 1200as fordulattól is..teljesen más lett. Ez lehet a másik benzinkut csoport üzemanyagától vagy?

Valaki erre tud valami magyarázatot? NEM PÁLYÁZTAM NEM HOSSZUZTAM NAGY SEBESSÉGGEL SEM ELŐTTE SEM UTÁNA.

Mi lehetett a baja  akocsinak eddig mióta nálam volt igy csinálta, már vagy 40.000km óta. 25.000km-el előbb volt cserélve a porlasztó meg az adagolo vezérlő ujraforrasztva.

 

KÖSZI

 

Módosítva : 8x57js
Link to comment
Megosztás:

Szia 8x57js

 - amiket írtál a kutakról.....  nem hiszem, hogy valaki is nyilvánosan fog véleményt mondani, mert még megkövezik érte.

- szóval levonhatja mindenki a maga következtetését.... valószínűleg nem általános az eset, de elgondolkodtató.

Üdv.

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

10 minutes ago, melyon írta:

Szia 8x57js

 - amiket írtál a kutakról.....  nem hiszem, hogy valaki is nyilvánosan fog véleményt mondani, mert még megkövezik érte.

- szóval levonhatja mindenki a maga következtetését.... valószínűleg nem általános az eset, de elgondolkodtató.

Üdv.

Én annó több embert is végig kérdeztem. Saját tapasztalatomra is hagyatkoztam amennyire tudtam, sokáig más forrásokon keresztül.......

Nekem a kék zöld kútnál a Maxx.... típusú gázolajból kevesebbet fogyasztott a gépjármű. De azóta lehet, hogy változott a helyzet a hazai kúthálózatnál is, majd legközelebb nyomok egy teli tankot és beszámolok.

Bár nálam a rugalmasság a chip miatt nem biztos, hogy mérvadó lesz.

Más:

Kicseréltem a használt légtömegmérőt az újra. Gyerekek ég és föld, van az autóban gázpedál!!!!! :)

Remélem ha 230 ezret nem is de 100 ezret csak kibír!

Olajcsere is megvolt, következőnél már vezérlés cserével egybekötött móka lesz!

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Handbrake írta:

Én annó több embert is végig kérdeztem. Saját ta:-)pasztalatomra is hagyatkoztam amennyire tudtam, sokáig más forrásokon keresztül.......

Nekem a kék zöld kútnál a Maxx.... típusú gázolajból kevesebbet fogyasztott a gépjármű. De azóta lehet, hogy változott a helyzet a hazai kúthálózatnál is, majd legközelebb nyomok egy teli tankot és beszámolok.

Bár nálam a rugalmasság a chip miatt nem biztos, hogy mérvadó lesz.

Más:

Kicseréltem a használt légtömegmérőt az újra. Gyerekek ég és föld, van az autóban gázpedál!!!!! :)

Remélem ha 230 ezret nem is de 100 ezret csak kibír!

Olajcsere is megvolt, következőnél már vezérlés cserével egybekötött móka lesz!

Szia!

Publikus,hogy milyen márkájú légtömegmérő került beépitésre?

Köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Handbrake írta:

Én annó több embert is végig kérdeztem. ......

- valószínűleg nincs összefüggés, de nálam pld.ul pont a kék-zöld Maxx.... tip. üzemanyag volt az autóban, kb. 1 éve igaz 350e Km-körül, amikor szó szerint szénné égett az EDU-m. (Y17DT)  -olyannyira, hogy még az ECU-t is újraprogramozták mert az adatoknak csak a helye maradt benne.

Márton Csaba mondta, hogy már látott sok EDU-t behalva, de ilyet még eddig nem.

Ritkán tankoltam ezt a fajtát bele, lehet pont pech volt és semmi köze a hibához. (EDU- csere + újrahegesztés... ECU-programozás és együtt mennyiségszabályozó szelep csere)      Azóta viszont tökéletes mint a Doxa óra. 

Viszont azt tudom, hogy a fent említett M.L anyaga szerintem jó és a legtöbbet hozom ki belőle vele, én azóta ott szoktam tankolni.

 Rendszeresen cserélek szűrőket (Purflux) és olajat max. 13-15 ezrenként. (Mobil 5W40). Eddig a gázolajszűrő is mindig aránylag tisztának tűnt. Semmi gondom nem volt vele.

Más:

- légtömegmérőt eddig kétszer tisztítottam, hibakódom nem volt.... (csak úgy)  igaz csak féktárcsa tisztítóval mosattam ki, de megérte mert sok kosz jött ki belőle és jobb lett.

- dinamikusan megy a szekér, a fogyasztásom 5 liter fölé nem szokott menni. Ebben sok pálya is van és sok helyben-toporgás is. (de nem szoktam kínozni)

Üdv.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Mégpedig van egy 2001-es G Astrám Y17DT Dízel. NEM INDUL! 

Ráadom a gyújtást, nem izzít le. Itt lehetne elindulni egy szálon. (gondolom én). Elkezdem tekertetni az önindítót ami megyen is szépen és elindul a ventilátor. Nem is kell tekertetnem mert ha ráadom magába a gyújtást várok vele 6-8 másodpercet akkor elindul a ventilátor. Kínlódok vele 1-2 percet hátha beindulna és gondol egyet és elindul a gép (ekkor már nem megy a ventilátor, utóbbi időben úgy csináltam h ráadtam a gyújtást és ha nem indult el a ventilátor akkor tudtam h indul a gép) lemegyek vele 1-2-3 ezer km-t tökéletes működés és indítások mellet és egyszer minden előjel nélkül megint nem indul ezzel a jelenséggel ( voltam már sok 100km-re otthontól). sokat cserben hagyott már de valahogy mégis addig szeretgettem és addig indítóztam hogy elindult és hazajöttem vele majd 2-3 hónapig megint semmi gond vele és amikor nem számítok rá megint nem indul. mindegy ha tél vagy nyár van ezt játssza velem már kb 4 éve és sok 100ezrem bánta már, hiába vittem szakszervízbe, nem tudtak okosat mondani és elhoztam. Na most úgy állok vele hogy március óta minden rendben volt de most egyáltalán nem tudom beindítani. elvittem egy elektromos szerelöhöz aki megint nem tudott vele mit kezdeni. Szétrobbanok! Annyit megtett hogy a hibakódokat kiolvasta, ezek megvannak:

P1625 Főrelé nyitott állapotban beragadt

P0380 Izzító áramkör /fesz. alacsony/

P0216 Befecsk. indítása vez. áramkör / fesz. alacsony/

P0400 EGR szelep /fesz alacsony/

P1125 Töltőnyomás szelep / fesz alacsony/

Valami zárlat lehet a vezetékelésben, talán? Gondolom én. de mégis merre? Már nem tudom mit tegyek pedig nem szeretném még feladni.

 A főrelét kicseréltük hátha az lenne a ludas de nem. 40 km-es körzetben minden szerelőnél voltam már, és ez volt az utolsó akihez mehettem. Nincs tovább, már szinte mindent kicseréltünk, és nem akarja hogy menjek vele pedig imádom a gépet.

Cseréltem eddig már: izzító relét, izzító gyertyák, önindító (hátha zárlatos), generátor, akksi, termosztát, termosztát jeladó, főtengely jeladó, szinte minden relét, ECU-t, EGR-t takarítottuk, szondákat, meg még sok mindent, nem minden jut eszembe mind, mert ezek évek alatt történtek.

Ha lenne valakinek valami elképzelése hogy mitől lehet ez a jelenség, vagy hogy mi mást cserélhetnék még ki, megköszönném az ötleteket. nem sajnálom a rávalót tőle megteszek érte mindent.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problèmám lenne, hogy az opel astra 1.7 cdti z17 dtl autom reggelente hidegen ingadozik az alapjárat és egyenetlenül jar a motor kb 5 percig es utanna szepen kisimul egyenletesen jar. Nyàron vettem észre de ekkor nagyon minimalisan csinalta hidegebb idoben kecskézik rendesen. Mi lehet a hiba? Ismerosom szerint az izzito gyertya de lehet porlaszto is? 

 

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, Akela írta:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Mégpedig van egy 2001-es G Astrám Y17DT Dízel. NEM INDUL! 

Ráadom a gyújtást, nem izzít le. Itt lehetne elindulni egy szálon. (gondolom én). Elkezdem tekertetni az önindítót ami megyen is szépen és elindul a ventilátor. Nem is kell tekertetnem mert ha ráadom magába a gyújtást várok vele 6-8 másodpercet akkor elindul a ventilátor. Kínlódok vele 1-2 percet hátha beindulna és gondol egyet és elindul a gép (ekkor már nem megy a ventilátor, utóbbi időben úgy csináltam h ráadtam a gyújtást és ha nem indult el a ventilátor akkor tudtam h indul a gép) lemegyek vele 1-2-3 ezer km-t tökéletes működés és indítások mellet és egyszer minden előjel nélkül megint nem indul ezzel a jelenséggel ( voltam már sok 100km-re otthontól). sokat cserben hagyott már de valahogy mégis addig szeretgettem és addig indítóztam hogy elindult és hazajöttem vele majd 2-3 hónapig megint semmi gond vele és amikor nem számítok rá megint nem indul. mindegy ha tél vagy nyár van ezt játssza velem már kb 4 éve és sok 100ezrem bánta már, hiába vittem szakszervízbe, nem tudtak okosat mondani és elhoztam. Na most úgy állok vele hogy március óta minden rendben volt de most egyáltalán nem tudom beindítani. elvittem egy elektromos szerelöhöz aki megint nem tudott vele mit kezdeni. Szétrobbanok! Annyit megtett hogy a hibakódokat kiolvasta, ezek megvannak:

P1625 Főrelé nyitott állapotban beragadt

P0380 Izzító áramkör /fesz. alacsony/

P0216 Befecsk. indítása vez. áramkör / fesz. alacsony/

P0400 EGR szelep /fesz alacsony/

P1125 Töltőnyomás szelep / fesz alacsony/

Valami zárlat lehet a vezetékelésben, talán? Gondolom én. de mégis merre? Már nem tudom mit tegyek pedig nem szeretném még feladni.

 A főrelét kicseréltük hátha az lenne a ludas de nem. 40 km-es körzetben minden szerelőnél voltam már, és ez volt az utolsó akihez mehettem. Nincs tovább, már szinte mindent kicseréltünk, és nem akarja hogy menjek vele pedig imádom a gépet.

Cseréltem eddig már: izzító relét, izzító gyertyák, önindító (hátha zárlatos), generátor, akksi, termosztát, termosztát jeladó, főtengely jeladó, szinte minden relét, ECU-t, EGR-t takarítottuk, szondákat, meg még sok mindent, nem minden jut eszembe mind, mert ezek évek alatt történtek.

Ha lenne valakinek valami elképzelése hogy mitől lehet ez a jelenség, vagy hogy mi mást cserélhetnék még ki, megköszönném az ötleteket. nem sajnálom a rávalót tőle megteszek érte mindent.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Mikor annyira szar volt az akksim, hogy indítózás közben gatyára merült, olyankor indult el nálam a venti. Lehet, hogy az izzításnál van valami zárlat, ami annyira leszívja az akkut, hogy vészprogramba ugrik, én legalább is így hívtam, mikor a ventit felpörgette.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.