Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok.

Kérdésem lenne, hátha járt már így valaki. Nekem egy 2003 G kombi Astra-m van 2.0 TD (Y20DTH) motorral felszerelve.

A héten volt szerelőnél szelep fedél tömítés, ékszíj és olaj cserén. Miután elkészült az autó és elhoztam a szerelőtől, furcsának találtam, hogy az izzítás vissza jelző lámpa a műszerfalon nem világít, illetve ha hidegen beindítom az autót egy pár másodperc múlva lefullad az autó (olyan mint amikor levegős az üzemanyag rendszer). Pár indítási próbálkozás után már teljesen jól működik az autó és semmi probléma nincs vele. 

Az izzítás visszajelző lámpa mitől nem világít nekem és ez a hidegen indítás utáni lefulladás mitől lehetséges? 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Nagyajtai Tibor said:

Sziasztok.

Kérdésem lenne, hátha járt már így valaki. Nekem egy 2003 G kombi Astra-m van 2.0 TD (Y20DTH) motorral felszerelve.

A héten volt szerelőnél szelep fedél tömítés, ékszíj és olaj cserén. Miután elkészült az autó és elhoztam a szerelőtől, furcsának találtam, hogy az izzítás vissza jelző lámpa a műszerfalon nem világít, illetve ha hidegen beindítom az autót egy pár másodperc múlva lefullad az autó (olyan mint amikor levegős az üzemanyag rendszer). Pár indítási próbálkozás után már teljesen jól működik az autó és semmi probléma nincs vele. 

Az izzítás visszajelző lámpa mitől nem világít nekem és ez a hidegen indítás utáni lefulladás mitől lehetséges? 

Ha annyira kényszerít a problémád, hogy egy klub (számodra ismeretlen tagjainak) segítségét is képes vagy kérni első nekifutásra (zéró odaadással), akkor dolgozz meg érte.
Olvass vissza úgy kb. 100-120 hozzászólást és megtalálod a megoldást.

Ha értesz a kocsihoz, akkor megleled.
Ha nem, akkor felesleges bármit is a szádba adnunk.

Nem vagyunk önjelölt mentő ovóbácsik.
Legalábbis én biztosan nem.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Big Nose írta:

Ha annyira kényszerít a problémád, hogy egy klub (számodra ismeretlen tagjainak) segítségét is képes vagy kérni első nekifutásra (zéró odaadással), akkor dolgozz meg érte.
Olvass vissza úgy kb. 100-120 hozzászólást és megtalálod a megoldást.

Ha értesz a kocsihoz, akkor megleled.
Ha nem, akkor felesleges bármit is a szádba adnunk.

Nem vagyunk önjelölt mentő ovóbácsik.
Legalábbis én biztosan nem.

 

Szerintem nem egy bonyolult dolog válaszolni a kérdésre. Visszaolvasni 100-200 hozzászólást csak a kockáknak van idejük. Szerintem azért van a fórum, hogy segítsünk. A címe is az hogy "Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések". Tehát nem a vasárnapi ebédet beszéljük meg. Nyilván, aki nem akar vagy nem tud válaszolni az nem fog, ezért hülyeséget írni se frankó. Én is leírtam már többször egy kérdésre a tapasztalatomat, és azt nem írom le, hogy 1 éve már 268 hozzászólással ezelőtt már volt, mert az nem segítség. Ha leírod és az ember nem ért hozzá, magára vessen, de lehet, hogy a tippel elmegy egy szakihoz. Ki tudja. Más fórumokon is találkozok ilyennel. Akkor lehetne a címe " Dízel motorkkal kapcsolatos kérdésekre válaszolt fórum". :( 
" Nem vagyunk önjelölt mentő ovóbácsik.Az lehet hogy nem, de segíteni lehet.  Például nekem is ismeretlenek a fórumlakók. Akkor most mi van?

Nagyajtai Tibor kérdésére a tipp: meg kell mérni feszmérővel, kapnak e az izzító gyertyák tápot. Ha nem, lehet az izzítóvezérlő csatlakozással van probléma. Lehet hogy nem dugták vissza vagy valami hasonló.

Ez a cucc: 

opel-izzitoelektronika.izzitas-vezerlo-1

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Big Nose írta:

Ha annyira kényszerít a problémád, hogy egy klub (számodra ismeretlen tagjainak) segítségét is képes vagy kérni első nekifutásra (zéró odaadással), akkor dolgozz meg érte.
Olvass vissza úgy kb. 100-120 hozzászólást és megtalálod a megoldást.

Ha értesz a kocsihoz, akkor megleled.
Ha nem, akkor felesleges bármit is a szádba adnunk.

Nem vagyunk önjelölt mentő ovóbácsik.
Legalábbis én biztosan nem.

 

Big Nose, gratulálok a hozzászólásodhoz, inkább ne írtál volna semmit, ahogy én sem fogom leírni amit gondolok rólad és a segítőkészségedről, mert ha megtenném az Adminok nem örülnének neki. Tudod nem mindenki olyan kocka, hogy órákat, napokat van ideje forum előtt ülni és 325 oldal hozzászólást átböngészni és elhiheted, hogy nem azért vittem autószerelőhöz a kocsimat (amit saját kezűleg szoktam szervizelni), mert lusta voltam megcsinálni ezeket a rutin dolgokat az autón, hanem mert semmire nincs időm, annyira elfoglalt vagyok. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

27 perce, commodore írta:

Szerintem nem egy bonyolult dolog válaszolni a kérdésre. Visszaolvasni 100-200 hozzászólást csak a kockáknak van idejük. Szerintem azért van a fórum, hogy segítsünk. A címe is az hogy "Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések". Tehát nem a vasárnapi ebédet beszéljük meg. Nyilván, aki nem akar vagy nem tud válaszolni az nem fog, ezért hülyeséget írni se frankó. Én is leírtam már többször egy kérdésre a tapasztalatomat, és azt nem írom le, hogy 1 éve már 268 hozzászólással ezelőtt már volt, mert az nem segítség. Ha leírod és az ember nem ért hozzá, magára vessen, de lehet, hogy a tippel elmegy egy szakihoz. Ki tudja. Más fórumokon is találkozok ilyennel. Akkor lehetne a címe " Dízel motorkkal kapcsolatos kérdésekre válaszolt fórum". :( 
" Nem vagyunk önjelölt mentő ovóbácsik.Az lehet hogy nem, de segíteni lehet.  Például nekem is ismeretlenek a fórumlakók. Akkor most mi van?

Nagyajtai Tibor kérdésére a tipp: meg kell mérni feszmérővel, kapnak e az izzító gyertyák tápot. Ha nem, lehet az izzítóvezérlő csatlakozással van probléma. Lehet hogy nem dugták vissza vagy valami hasonló.

 

commodore, köszönöm a tippet. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 24. at 22:15, Big Nose írta:

Ha annyira kényszerít a problémád, hogy egy klub (számodra ismeretlen tagjainak) segítségét is képes vagy kérni első nekifutásra (zéró odaadással), akkor dolgozz meg érte.
Olvass vissza úgy kb. 100-120 hozzászólást és megtalálod a megoldást.

Ha értesz a kocsihoz, akkor megleled.
Ha nem, akkor felesleges bármit is a szádba adnunk.

Nem vagyunk önjelölt mentő ovóbácsik.
Legalábbis én biztosan nem.

 

Te egy hatalmas bunko vagy.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

41 perce, betegkutya írta:

Te egy hatalmas bunko vagy.

Azért nem kellene szerintem ennyire sarkalatosan fogalmazni egyrészt.

Másrészt igen, ez egy fórum, olyan embereknek akik segítséget kérnek, segítségre szorulnak. Csak egy dolgot felejt el mindenki, tájékozódni, illetve használni az oldal egyes funkcióit. Sokszor beszéltünk már erről, és megértem, ha elszakad a cérna pár embernél, de értsétek meg, attól, hogy 2-3-4-5 vagy több éve vagyunk jelen a fórumon, már sokszor herótja van az embernek, ha 88 x is ugyanarra a kérdésre kell választ adni, mint korábban ha nem 5 akkor 10 oldallal előrébb.

Sokszor kértem, hogy valaki aki affinitást érez magában gyűjtse össze a "kardinális" problémákat illetve azok megoldásait, amit a friss regisztráltak is elérhetnek, azt átolvassák rászánva 5-8 percet és ha választ kapnak a kérdésükre nem kel 88x is ugyan azt megkérdezni. Hasznos lenne ez az anyag összeállítva egyfajta GYÍK ként esetenként képekkel illusztrálva.

Természetesen nem lehordani kell egymást, hanem aki érez magában affinitást, és javít vagy cserél valamit amennyire lehet dokumentálja, üt hozzá egy pár soros leírást, és lám milyen egyszerű lesz mindenki élete. Így a fórumon az azon túli kérdésekre lehet Agyalni a válaszon.

A másik, hogy akinek nincs nagyon affinitása a kisebb dolgok megjavításához, cseréjéhez az mint ahogy korábban is beszéltük nagy dolgoknak hiába fog bele. Mondhatjuk mi akik már láttuk a motort előröl, hátulról, már lassan csukott szemmel megmutatjuk melyik alkatrészt hol, hogyan kell megfogni, kiszedni, betenni, kijátszani stb.  Valahol mindenkinek el kell kezdeni, de azért ne a adagoló szelepcserével kezdje, vagy a felső holtpont jeladóval, esetleg a generátor ki-be szereléssel. Persze mindenkinek el kellett kezdeni valahol a dolgokat, de ne felejtsétek el itt SEMMIRE nincs garnacia. Lehet nekem ez volt a baj, én ÍGY megoldottam, nálad lehet más lesz a konkrét megoldás. Lehet, hogy én már nyúltam rossz helyre, te nem tudod hova nem szabad odanyúlsz, és az egész autó mozgásképtelenné válik. Akkor majd ki lesz a hibás? XYZ mert a fórumon azt írta...... nem hiszem.

Mindenki a saját kocsijával és a saját életével játszik.

Az elfoglaltság nem feltétlen lehet kibúvó, vagy akkor inkább az árát kell megfizetni. Sok száz oldalt végigolvasni néha mégis érdemesebb, mint százezreket kifizetni, legalábbis én ezt vallom.

Legyetek kicsit türelmesebbek, elnézőbbek, várom azok jelentkezését, akik segítenének ebbe a kis DIY összeállításában.

Nagyon jó közösség van itt, a közösségben pedig rengeteg lehetőség. Ne egymás basztatása menjen, legalább mi márkatársak tartsunk össze.

 

Valami ilyesmire gondoltam, ha esetleg valahogy első hozzászólásba be lehetne szúrni, lehetne bővíteni természetesen:

Olajos a hűtővizem:

-          kilyukadt az olajhűtőd, csere

-          O gyűrűk a porlasztócsúcsoknál, csere

-          hengerfejben repedés van, csere L

Víz az anyósülés lábterében: fűtőradiátor O gyűrűi csere

Kiegyenlítő tartályból fogyó víz ( 2-3 dl / hó) motortérben fagyálló szag: Generátor szíjfeszítője mögött csőcsonk tömítése, + O gyűrűje elfáradt

Gázolaj az ECU csatlakozóban: adagolón lévő szelep átenged, csere mielőbb!

Így nem biztos, hogy mindjárt 100 000 Ft alkatrészcsere kell. Persze ez is csak találgatás és vagy igen vagy nem, de már sok dolgot megkönnyítene.

Szerintem........

Módosítva : Handbrake
  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 20. at 16:47, kutymorg írta:

Szia!
Hibakód alapján is a turbó nyomással van probléma.... :/
A vákuum csövek végeit (amit felülről elértem) pár hete már visszább vágtam.
Az alsó mágnesszelep gyári száma 7.21903.39 (felfele néz a cső csatlakozás) a felsőé 7.21903.38 (12V csatival egy irányba néz a csőcsatlakozás). Bárdinál csak  Pierburg-ot találtam belőlük (2eFt a differencia a szelep között). Hova lehet máshova felszerelni az alsó szelepet? Mivel érdemes tisztítani?
A felsővel nem szokott probléma lenni?
Nem emlékszel esetleg, hogy melyik átmerőjű vákuum csőből mennyi szükséges? Ha jól emlékszem, akkor a vékonyabbiknak 3,5mm a belső átmérője.
Mi az, amit érdemes még átnézni?
Köszi!

Kicsit késve írok....

én ezt tettem bele ( kis átalakítással a felfogatásnál ):

https://alkatreszek.hu/7_03085_02_sz   akcióban 25ezer .... azóta nem dobott hibát, szépen működik.

 

és ez ua. de ez lenne a bele való aminek a feje 90 fokkal el van forgatva:

https://alkatreszek.hu/7_03088_01_sz    akcióban -  31ezer

itt így is  6000 Ft a különbözet.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

T.Melyon!

Köszi!

Előbb a MAP szenzort cserélem ki, mert szét van törerve.  16eFt Cromaxnál a gyári. Utána a turbóhoz menő vastag vákuum csövet kell kicseréltem.  Ha tovább is fennál a probléma, akkor jön a mágnes szelep csere.

Valaki nem tudja, hogy milyen hosszú az alsó vákuum cső? Csak a motor turbó felöli oldalán van bilinccsel rögzítve a cső? Milyen cső az, ami védi?

Köszi! 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Abban szeretném a tapasztalatotokat kérni, hogy miért lehet az hogy ha az üzemanyag szűrő fedelét ha leveszem akkor kb félig van a pohár gazolinnal. Y17DT.

Indulás előtt is és leállítás után is ugyanaz. A tank alatti szűrő (ha jól mondom) ki lett takarítva, mert volt benne annyag, de ez sajnos nem volt erre megoldás.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Salas írta:

Sziasztok,

Abban szeretném a tapasztalatotokat kérni, hogy miért lehet az hogy ha az üzemanyag szűrő fedelét ha leveszem akkor kb félig van a pohár gazolinnal. Y17DT.

Indulás előtt is és leállítás után is ugyanaz. A tank alatti szűrő (ha jól mondom) ki lett takarítva, mert volt benne annyag, de ez sajnos nem volt erre megoldás.

Köszönöm a segítséget.

Valószínűleg valahol lelevegősödik a rendszered. Nekem volt olyan is, hogy valamiért autósboltban, bár motorkód minden egyéb azonosítása megtörtént, és nem először vette, már náluk szűrőket, rosszat adtak. Ami csak 2 nap után derült ki számomra. Ugyanis bár a helyére ment,  látszólag minden passzolt, egy nagyon minimálisan a fedelet nem lehetett teljesen koppra húzni. Ez pont elég volt ahhoz, hogy x idejű állás után elengedje magát. Így nekem is nyögve nyelősen indult. Lehetséges, hogy nálad valamilyen cső csatlakozás nem 100%-os, még ezen kívül.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. Az üzemanyagszűrő mint lehtséges ok természetesen nekem is megfordult a fejemben. Sokáig Filtron szűrőt használtam, most tettem bele Bosh szűrőt, de semmi változás. Azt tapasztalom hogy nagyon régóta egyre kevesebb anyag van a pohárban, és mostmár hidegen bedadog, amit úgy gondolom ettől van.

A csőcsatlakozásoknál mit keressek ha nincs szivárgás? Hogy lehet rálelni a hibára?

Link to comment
Megosztás:

Jo reggelt mindenkinek!Segitseget szeretnek kerni.Egy astra G-t szeretnek venni 1.7CDTI-t.De nem ismerem a disel motorjait az opelnek mivel most egy corsa B-m van benzines.Milyen ez a motor?Megbizhato?Erdemes megvenni?Elore is koszonom a segitseget.

Mindenkinek szep napot!

Módosítva : gaba78
Link to comment
Megosztás:

13 órája, gaba78 írta:

Jo reggelt mindenkinek!Segitseget szeretnek kerni.Egy astra G-t szeretnek venni 1.7CDTI-t.De nem ismerem a disel motorjait az opelnek mivel most egy corsa B-m van benzines.Milyen ez a motor?Megbizhato?Erdemes megvenni?Elore is koszonom a segitseget.

Mindenkinek szep napot!

Valaki akinek CDTI van ossza meg a tapasztalatokat. Nekem DTI van 2,5 éve, 208.000 km-rel. Meg vagyok elégedve. A tipushibákat ebben a topicban leled meg. Nekem az előtöltés szelepen kívül más bajom nem volt (ja de,  generátor). A családban volt egy EDU javítós.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Egy olyan problémám van, hogy a hengerfej állandóan tiszta gázolaj,és néha az utastérben is bejön a gázolajszag.

(Zafira 2004 YDTH20 - 2.0)

Többen ránéztek,de nem tudta megmondani senki, honnan jöhet.Ma végre sikerült elkapnom egy csöppet, az utolsó porlasztócsúcsnál.

Itt valami tömítésgond van ? Költséges probléma :) ?

 

Kép a problémáról : https://drive.google.com/file/d/0BxiwghiHrBBadklWOVZsMXdudnM/view

Link to comment
Megosztás:

Lehet csak rá kell kicsit húzni, ha jól emlékszem kúposan van mint a fékcsöveknél. De majd a hozzáértők megerősítenek benne. Én mikor anno leszedtem benzin betankolás miatt, simán letekertem mind a 4-et aztán vissza, meghúztam nem csepegett. Ha nem tudsz rajta húzni, lehet hogy a "csavar" fáradt el, nincs elrepedve? Vagy ferdén rátekerve?

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 02. at 8:06, Salas írta:

Sziasztok,

Abban szeretném a tapasztalatotokat kérni, hogy miért lehet az hogy ha az üzemanyag szűrő fedelét ha leveszem akkor kb félig van a pohár gazolinnal. Y17DT.

Indulás előtt is és leállítás után is ugyanaz. A tank alatti szűrő (ha jól mondom) ki lett takarítva, mert volt benne annyag, de ez sajnos nem volt erre megoldás.

Köszönöm a segítséget.

Leveszed a fedelet es bent a szuro, vagy a fedelet a szurovel egyutt emeled ki?

Link to comment
Megosztás:

16 perce, bocs írta:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

A képen bekarikázott részen van csapágy? Vagy csak a szimering van ott. y17dt motorkód.

y17dt_vez_rm_tengely-1_www.kepfeltoltes.

Köszönöm előre is az infót!

Kell oda csapágy, különben nem lenne támasztása a tengelynek. Minden csavaros leszorításnál van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, commodore írta:

Kell oda csapágy, különben nem lenne támasztása a tengelynek. Minden csavaros leszorításnál van.

Köszönöm!

Bocsánat az értetlenkedésemért,de ezt úgy érted,hogy a vezérműtengelyek minden lefogatásánál van csapágy,vagy csak a végein?

Csak azért érdekel,mert az utóbbi időben kicsit megváltozott a motor hangja,kicsit "búgós" lett és én valamelyik csapágyra gondolok.

Hosszbordás szíjat levettem,és elindítottam a mocit,de akkor is hallani.

A múltkor féltengely gumiharang cserén volt az autó,mondtam a szerelőnek,hogy nézzen rá,Ő azt mondta nem hall semmi rendelleneset.

Amikor rákérdeztem,hogy nem-e a veztengely csapágya szólhat,azt mondta,hogy az Opelek veztengelye nincsen csapágyazva.

Nem tudom hogy érthette,vagy csak meg akart vezetni?

Előfordulhat,hogy 40 ezer km után a vezetőgörgő,vagy a feszítő görgő be adja az unalmast, a vezérlés körben, mondjuk azért mert valami gagyi lett beletéve anno?

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.