Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Hello LacBp!

Az import szerintem a jelenlegi regadó mellett nem jó üzlet. Persze, ha nem kell a regadót kifizetni - mert az autó teherautó, akkor megérheti behozni:

A kocsim ún. Kastenwagen, azaz dobozos kivitel - tehát teherautó. Nekem pont jó, mert munkához kell és van másik autó a családban. 2002 októberi, 130.000 km van benne, a nagyszervízt 125.000-nél rendesen megcsinálták (szervízkönyves, 1. tulajdonostól). Klíma, elektromos ablak, ködlámpa stb van benne - és remekül működik, persze egy alig több mint 3 éves autótól ez el is várható... kivétel persze a fenti hiba.

Szóval 4500 Euróért vettem, a www.mobile.de segítségével. Ebből még lejön a kinti MwSt., mert cégesen importáltam (EUs adószám) - persze az ÁFA meg itthon rájön. Az egyedi vizsga, forgalomba helyezés, eredetvizsgálat, átírás cakompakk úgy 70-80 ezer körül volt, meg kellene néznem a számlákat és csekkeket.... Ha az egészet összeadom, akkor vmivel több mint nettó 1.000.000 körül van a vége. Itthon ezért az árért 98-99-es autót kapsz vmi. hasonlót.

Sajnos személyautónál eleve magasabb a vételi ár + a regadó is majdnem milliós nagyságrend, plusz még az ÁFÁ-t sem lehet elszámolni, szóval inkább hagyjuk...

Üdv,

Hic

Köszike..

De jól csinálhattad, ha olcsóbban jöttél ki belöle, mint a kinti ára..

4500 euro, az 1100000kb.

s ennél olcsóbban hoztad be, az tényleg jó vétel:P

Csak az a abj, ha át akarnád alakittatni, akkor ki kell fizetni a regadót...

ami biztos vagy egy milka egy ilyen kocsira...

Link to comment
Megosztás:

Hehehe... nem lenne rossz. A 4500 EUR az bruttó, ténylegesen csak 3800 EUR-t fizettem, az 1 mil az meg nettó, amire rájön a 20% FA - de mivel igazából ez nem import, az ÁFÁ-t nem kell azonnal kifizetni, csak berakod a céges elszámolásba. Plusz van még az itteni költségekben 10-20 ezer bizonytalanság. De azt hiszem 100 ezerből kijön a honosítás.

Átalakíttatni nem fogom, azért a gazdasági megfontolások most sajnos eléggé előtérben vannak, nem tervezek semmi nagy tuningot. Jó az a raktér - egy szép felni, meg majd beugrik egy kis hifi, hogy csökkentsem a hasznos térfogatot - aztán vége. Munkához nem baj, ha csak kétüléses, a családot meg furikázom a Stilo-val (feleségem autója).

Viszont meg kell mondjam, (friss Opelosként), hogy sokkal jobb a vas, mint gondoltam előtte - azt hittem, valami csörgő-zörgő diesel lesz, kényelmetlen, meg, hogy a fő szava járásom a "mennyé má' te tetü---" lesz. Na ehhez képest kényelmes, a hangja visszafogott morgás, és ha van egy kis töltőnyomás nagyon meg tud indulni. Nem egy sportkocsi, de nagyon jól lehet vele közlekedni. - Ja igen, és a fogyasztás tuti, hazafelé Németországból kb. 5 literrel eljöttem, itt a városban 6-7 liter, főleg rövidtávon. TUTI.

Link to comment
Megosztás:

Viszont meg kell mondjam, (friss Opelosként), hogy sokkal jobb a vas, mint gondoltam előtte - azt hittem, valami csörgő-zörgő diesel lesz, kényelmetlen, meg, hogy a fő szava járásom a "mennyé má' te tetü---" lesz. Na ehhez képest kényelmes, a hangja visszafogott morgás, és ha van egy kis töltőnyomás nagyon meg tud indulni. Nem egy sportkocsi, de nagyon jól lehet vele közlekedni. - Ja igen, és a fogyasztás tuti, hazafelé Németországból kb. 5 literrel eljöttem, itt a városban 6-7 liter, főleg rövidtávon. TUTI.

Na, igen a fogyasztás az nagyon jó, ezzel nagyon kivagyok békülve én is. Nekem 5,5-6 litert eszik vegyesben. Nyilván sokkal kevesebb meghibásodás is lesz vele, mint a Stilo-val.? Egy szó, mint száz a németek még mindig tudnak kocsit csinálni!! :)

Link to comment
Megosztás:

Na, igen a fogyasztás az nagyon jó, ezzel nagyon kivagyok békülve én is. Nekem 5,5-6 litert eszik vegyesben. Nyilván sokkal kevesebb meghibásodás is lesz vele, mint a Stilo-val.? Egy szó, mint száz a németek még mindig tudnak kocsit csinálni!! :)

Bár offtopic, de a Stilo-val meglepően kevés gond van - most volt a hároméves szervíz (49000km): fékbetét, gyertya, plusz a szokásos. Csak a kontakthibák: Az első évben garanciában cseréltek levegőmennyiség-mérőt - de utóbb kiderült, hogy csak a csatlakozó volt kontakthibás. Azért ez nem vészes...

Remélem az Opel se lesz rosszabb hosszú távon. A német autókkal alapvetően tényleg nincs sok gond, és szép a kidolgozás, de hadd tegyem hozzá, hogy a barátom új A4-esét már harmadszor kell kisebb-nagyobb gondok miatt szervízbe vinni. Legtöbbször itt is kontakthiba... szóval már germán barátaink sem olyan alaposak mint régen....

Ja, azért nem kell elkeseredni - a Corolla sem indul mindig (pedig azért nagyon oda vannak a japcsik, ld. reklám) Engem már hagyott az útszélen Corolla kábelhiba miatt... ;-)

Üdv,

Hic

Link to comment
Megosztás:

Ja, azért nem kell elkeseredni - a Corolla sem indul mindig (pedig azért nagyon oda vannak a japcsik, ld. reklám) Engem már hagyott az útszélen Corolla kábelhiba miatt... ;-)

Üdv,

Hic

Osztom a véleményed! Édesapám a másik német (népautó) autógyár szerelmese, na ott tudnék problémákról mesélni...majd talán feldobom az Offtopic-jába. Francia kocsikkal is rendesen meg van szórva a család...ott is van móka...szóval mi Opelesek kis hibákkal összetehetjük a két kezünket! :)

Link to comment
Megosztás:

Osztom a véleményed! Édesapám a másik német (népautó) autógyár szerelmese, na ott tudnék problémákról mesélni...majd talán feldobom az Offtopic-jába. Francia kocsikkal is rendesen meg van szórva a család...ott is van móka...szóval mi Opelesek kis hibákkal összetehetjük a két kezünket! ;)

A már korábban említett - AUTOBILD-es - autóteszt (megbízhatóság, tulajok visszajelzése, szervíz teszt, gar. javítások, tartósteszt, stb.) eredménye:

Az első 5 helyezett márka mind JAPÁN ! (Mazda, Toyota, stb. a sorrend)

A legjobb német az OPEL, a 10. helyen volt (25-ből)! (pedig német újság csinálta a tesztet!)

Utána néhány hellyel Audi, BMW, VW, Mercedes, ...

és az utolsó 5 helyen:

Peugeot, Citroen, Renault, Alfa Romeo, Fiat! --> csak francia és olasz autók!

Szóval én azért a Japán autót nem hasonlítanám a Citroenhez - ezek alapján is távol állnak egymástól... de elég, ha az ember csak megkérdez egy C4 tulajt, hogy mennyi baj van vele.

És azért nem véletlen az, hogy annyian dícsérik a japánokat...

és sajnos - itt beleolvasva néhány topicba - azért akad pl. a G Astrákkal is elég baj... :)

Link to comment
Megosztás:

kérdezed vagy mondod?

! mondom!!

Az ablaktörlés kapcsolóját szakaszolóra állítom, majd a mosás irányába megszakitásokkal meghúzva a kapcsolót beállitható a törlés üteme!

! mondom!!

Az ablaktörlés kapcsolóját szakaszolóra állítom, majd a mosás irányába megszakitásokkal meghúzva a kapcsolót beállitható a törlés üteme! / a kapcsoló kikapcsolásával a gyári érték vissza áll!

Link to comment
Megosztás:

A már korábban említett - AUTOBILD-es - autóteszt (megbízhatóság, tulajok visszajelzése, szervíz teszt, gar. javítások, tartósteszt, stb.) eredménye:

Az első 5 helyezett márka mind JAPÁN ! (Mazda, Toyota, stb. a sorrend)

A legjobb német az OPEL, a 10. helyen volt (25-ből)! (pedig német újság csinálta a tesztet!)

Utána néhány hellyel Audi, BMW, VW, Mercedes, ...

és az utolsó 5 helyen:

Peugeot, Citroen, Renault, Alfa Romeo, Fiat! --> csak francia és olasz autók!

Szóval én azért a Japán autót nem hasonlítanám a Citroenhez - ezek alapján is távol állnak egymástól... de elég, ha az ember csak megkérdez egy C4 tulajt, hogy mennyi baj van vele.

És azért nem véletlen az, hogy annyian dícsérik a japánokat...

és sajnos - itt beleolvasva néhány topicba - azért akad pl. a G Astrákkal is elég baj... :)

Azért nekem van pár japcsi autós ismerősöm, nem túl öreg v. újszerű autókkal, azért vannak ott is problémák dögivel.

Ebbe a német ADAC és a többi felmérésekbe beleszólhat az is, hogy ott esetleg a japcsi autókra sokéves gyári garó v. assistance van és azok a hibák nem kerülnek be a különböző menetközbeni meghibásodás listába.

Lásd: http://www.opelforum.hu/index.php?s=&showt...ndpost&p=173687

Link to comment
Megosztás:

Az ablaktörlés kapcsolóját szakaszolóra állítom, majd a mosás irányába megszakitásokkal meghúzva a kapcsolót beállitható a törlés üteme!

Hi!

Engem ez a téma érdekelne! Tudsz erről részletesebben mesélni? Lehet a szüneteket növelni is?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az ablaktörlés kapcsolóját szakaszolóra állítom, majd a mosás irányába megszakitásokkal meghúzva a kapcsolót beállitható a törlés üteme!

Ez nekem is új!.... Próbálja már ki vki más is. Nagyon kíváncsi vagyok... :)

Őőőőő.... most látom hogy ez itt a dízel topik.... De gondolom nem csak dízeleknél van ez ha van... vagy igen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.

Kedves feleségem úgy döntött meglep azzal, hogy teletankolja a 95-ös Astra Caravanomat. Itthon láttam döbbenten a számlán, hogy a benne lévő 30 liter dízelhez, 20 liter 99es oktánszámú benzint tankolt. A bezinkúttól hazáig nem volt vele gond, de most nem merek vele elindulni. Szerintetek mit csináljak? Engedjem le mindet, vagy ennyi benzinnel még el fog menni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.

Kedves feleségem úgy döntött meglep azzal, hogy teletankolja a 95-ös Astra Caravanomat. Itthon láttam döbbenten a számlán, hogy a benne lévő 30 liter dízelhez, 20 liter 99es oktánszámú benzint tankolt. A bezinkúttól hazáig nem volt vele gond, de most nem merek vele elindulni. Szerintetek mit csináljak? Engedjem le mindet, vagy ennyi benzinnel még el fog menni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Leenged, és tankol gázolajat.Nem tanácsos ilyen eleggyel használni.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, én is ettől féltem. :)

Meg tudom én is oldani a leengedést, vagy jobban járok, ha inkább szerelőhöz fordulok vele? Még csak 1 hónapja van nálam az autó, úgyhogy nem nagyon ismerem.

Azért szerintem a gumicsővel leszívás ugyanúgy működik mint más autóknál. Én nem keresgélnék leeresztő csavart a tanknál... Ha marad is a végén a tankban 2-3 deci benzin, az nem lesz túl nagy durranás 50 liter gázolaj mellett - azzal már nyugodtan elindulhatsz.

Amúgy a benzin elvileg könnyebb mint a gázolaj - bár azért elég jól keverednek. Mivel a tankból a naftát alulról szívja az AC pumpa, talán nem túl nagy benzinhányadot nyomott a motorba eddig... Mindenesetre sok szerencsét.... ;)

Módosítva : Hic
Link to comment
Megosztás:

Azért szerintem a gumicsővel leszívás ugyanúgy működik mint más autóknál. Én nem keresgélnék leeresztő csavart a tanknál... Ha marad is a végén a tankban 2-3 deci benzin, az nem lesz túl nagy durranás 50 liter gázolaj mellett - azzal már nyugodtan elindulhatsz.

Amúgy a benzin elvileg könnyebb mint a gázolaj - bár azért elég jól keverednek. Mivel a tankból a naftát alulról szívja az AC pumpa, talán nem túl nagy benzinhányadot nyomott a motorba eddig... Mindenesetre sok szerencsét.... ;)

Szerintem a leszívás nem fog menni, mert elvileg van benne egy rács, meg egy visszacsapó szelep is.

De próba szerencsere. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a leszívás nem fog menni, mert elvileg van benne egy rács, meg egy visszacsapó szelep is.

De próba szerencsere. :)

Az a bizonyos rács, ha olyan mint az F astráké, egy 4 körcikkből álló gumitölcsér, vagyis egy X van a belsejében... és az tényleg meggátolja a cső bedugását a tankba!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.