Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

jelentheti ez azt, hogy a főtengely cserélésével nyersz 200 ccm lökettérfogatot? (feltéve, hogy passzol komoly átalakitás nélkül)

Csak a főtengely cseréjével nem, mert ha messzebb van a hajtókar csatlakozási pontja a főtengely forgástengelyétől, akkor feljebb is tolná a dugattyút, annak meg nemnagyon van hová feljebb mennie.

Link to comment
Megosztás:

Csak a főtengely cseréjével nem, mert ha messzebb van a hajtókar csatlakozási pontja a főtengely forgástengelyétől, akkor feljebb is tolná a dugattyút, annak meg nemnagyon van hová feljebb mennie.

erre voltam kiváncsi, hogy a két motor felépitése hasonló-e?

nyerhető-e +200 cm3 a főtengely cserélésével?

Link to comment
Megosztás:

erre voltam kiváncsi, hogy a két motor felépitése hasonló-e?

nyerhető-e +200 cm3 a főtengely cserélésével?

8 mm-ről van szó, ennyivel nagyobb a 2.2 lökethossza a 2.0-nál. 98 mm a 2.2-é illetve 90 mm a 2.0-é.

Ahhoz, hogy érjen valamit a tuning, nagyobb turbó is kell, hogy a megnövekedett hengertérbe több levegőt nyomjon be, illetve az adagoló eletronikán is barkácsolni kell, hogy több naftát toljon be.

Csak a főtengely cseréjével nem, mert ha messzebb van a hajtókar csatlakozási pontja a főtengely forgástengelyétől, akkor feljebb is tolná a dugattyút, annak meg nemnagyon van hová feljebb mennie.

Meg kéne nézni, lehet hogy a dugattyú hossza rövidebb picit, vagy a hengerfej más. De valaminek kompenzálnia kell ezt a lökethosszbeli különbséget.

Felső holtponton a dugattyú feletti térnek is nagyobbnak kell lennie ahhoz, hogy nagyobb lökethossz miatt ne növekedjen a sűrítési viszony. Az pedig megeggyezik a két motornál: 18,5 : 1

Link to comment
Megosztás:

erre voltam kiváncsi, hogy a két motor felépitése hasonló-e?

nyerhető-e +200 cm3 a főtengely cserélésével?

Hasonlónak hasonló végülis, csak nem azonosak a méretek.

Ennél nemtudom, hogy van, de másik gyárnál már volt olyan, hogy ugyanaz a blokk, hengerfej, dugattyú, csak más hosszúságú hajtókart és másik főtengelyt használva különféle lökettérfogatokat lehetett előállítani. Pl. rövidebb hajtókar és nagyobb "távolságú" főtengellyel lehet a dugattyúnak hosszabb löketet adni, és így nagyobb hengerűrtartalmat elérni. Valami 1,3-1,6-1,8 liter rémlik, hogy ilyen hengerűrtartalmakkal szerepelt a blokk, és valójában csak a főtengely és a hajtókar volt más bennük, az összes többi alkatrész ugyanaz. Így az 1,3-as blokkba bele lehetett rakni elég egyszerűen az 1,8-as cuccát, és a felirat szerint csak 1,3-as volt, teljesítményben meg 1,8-as. Namost hogy ezt el lehet-e követni itt is, azt nem tudom, de túl sok reményt nem fűznék hozzá.

Link to comment
Megosztás:

8 mm-ről van szó, ennyivel nagyobb a 2.2 lökethossza a 2.0-nál. 98 mm a 2.2-é illetve 90 mm a 2.0-é.

Ahhoz, hogy érjen valamit a tuning, nagyobb turbó is kell, hogy a megnövekedett hengertérbe több levegőt nyomjon be, illetve az adagoló eletronikán is barkácsolni kell, hogy több naftát toljon be.

természetesen azzal tisztában vagyok, hogy kell bele "chip tuning" azaz a motorvezérlő elektronikát változtatni kell

viszont arra még nem adott senki választ, hogy az Y22DTH változó geometriás turbója passzol-e módosítás nélkül

illetve hogy ez mekkora intercoolert igényel

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én a saját autómon kicseréltem a szelepet, szivárgás megszünt, nekem ez a megoldás érte meg, így legalább nem áznak a kábelek tovább. Nem tudom, hogy a Te esetetben a hibás szelep szivárgása a későbikben erősödik-e majd?

Arra is gonoltam ha egyszer sok időm lesz akkor azt a kiszedett szelepet megnyom levegővel, hátha meglátom, hogy a műanyag résznél hol van megrepedve, vagy hol enged át.

Szerintem azt azért nézd meg, hogy a lenti adagoló elektronika kábelei nem gázolajosak-e, mert annak a vezetékei is abba a kötegbe mennek bele.

Üdv: András

Sziasztok!

Bandi25Bp első sorban hozzád lenne egy kérdésem,vagy ha vki más is tudna segíteni azt nagyon megköszönném!

Már végigolvastam evvel a témával kapcsolatos összes hozzáoszlásaidat és igy olvasva miden ok és érthető De gyakorlatban nem értem!!

Szóval , 1.7 diesel isuzu astram van(Y17dt) a motor tetején lévő motorvezérlő (szelepfedél fölött található) (ECU) egyik csatlakozójában gázolaj van(nem kevés), sőt leszereltem TEGNAP az egész ECU-t abban is hallani lehet h már tele van,lötyög benne a gázolaj!Az ECU csatlakozóját és a vezeték korbácsot féktisztítóval szárazra kipucoltam kb 20cm hosszan (nem fértem már tovább hozzá)! Az ECU-t is szárazra (az alján az egyik sarkát kifeszítettem és kiborítottam belőle a dieselt,majd visszatömítettem pasztával)!

MA megint volt az ECU csatiban úgy 3mm magasan gázolaj , kb 120km mentem vele a tegnapi kipucolás óta!

AMIT NEM ÉRTEK: A vezetékkorbács teljesen száraznak tűnik leszedtem a tegnap feltekert száraz szövetes szigetelő szallagot és a vezetékeket külön külön megnéztem és az is gázolajmentesnek tűntek!Akkor hogy kerül mégis az ECU-ba diesel???Vagy magában a vezetékekben a rézszálak között a vezeték belsejében megy fel a diesel az ECU-hoz??

Már lövésem sincs hogy ez hogy lehetséges!

Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is!

Üdv.:Szilárd

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bandi25Bp első sorban hozzád lenne egy kérdésem,vagy ha vki más is tudna segíteni azt nagyon megköszönném!

Már végigolvastam evvel a témával kapcsolatos összes hozzáoszlásaidat és igy olvasva miden ok és érthető De gyakorlatban nem értem!!

Szóval , 1.7 diesel isuzu astram van(Y17dt) a motor tetején lévő motorvezérlő (szelepfedél fölött található) (ECU) egyik csatlakozójában gázolaj van(nem kevés), sőt leszereltem TEGNAP az egész ECU-t abban is hallani lehet h már tele van,lötyög benne a gázolaj!Az ECU csatlakozóját és a vezeték korbácsot féktisztítóval szárazra kipucoltam kb 20cm hosszan (nem fértem már tovább hozzá)! Az ECU-t is szárazra (az alján az egyik sarkát kifeszítettem és kiborítottam belőle a dieselt,majd visszatömítettem pasztával)!

MA megint volt az ECU csatiban úgy 3mm magasan gázolaj , kb 120km mentem vele a tegnapi kipucolás óta!

AMIT NEM ÉRTEK: A vezetékkorbács teljesen száraznak tűnik leszedtem a tegnap feltekert száraz szövetes szigetelő szallagot és a vezetékeket külön külön megnéztem és az is gázolajmentesnek tűntek!Akkor hogy kerül mégis az ECU-ba diesel???Vagy magában a vezetékekben a rézszálak között a vezeték belsejében megy fel a diesel az ECU-hoz??

Már lövésem sincs hogy ez hogy lehetséges!

Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is!

Üdv.:Szilárd

Szia!

Tudom, hogy a jelenség sokak számára hihetetlen, de sajnos igaz. A vezetéken keresztül kerül a gázolaj az ECU-hoz.

Le kellene szedni az autó alsó borítását az EDU-t és az azt tartó alumínium öntvény bakot és akkor a két szemeddel fogod látni, hogy az adagoló hátuljából szivárog a gázolaj az elektromos előtöltés állító szelepből. Ha leveszed a csatiját az is csupa gázolaj lesz, meg a hozzá tartozó vezeték is ami becsatlakozik a kábel korbácsba ami megy föl az ecu-hoz.

Ha lehet most már ne menjél az autóval, mert az ECU-nak nem tesz jót a gázolaj fürdő.

Itt a fórumon részletesebben leírtam, a szétszedést valamelyik régebbi hozzászólásban, de ha esetleg kérdés van akkor írj.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tudom, hogy a jelenség sokak számára hihetetlen, de sajnos igaz. A vezetéken keresztül kerül a gázolaj az ECU-hoz.

Le kellene szedni az autó alsó borítását az EDU-t és az azt tartó alumínium öntvény bakot és akkor a két szemeddel fogod látni, hogy az adagoló hátuljából szivárog a gázolaj az elektromos előtöltés állító szelepből. Ha leveszed a csatiját az is csupa gázolaj lesz, meg a hozzá tartozó vezeték is ami becsatlakozik a kábel korbácsba ami megy föl az ecu-hoz.

Ha lehet most már ne menjél az autóval, mert az ECU-nak nem tesz jót a gázolaj fürdő.

Itt a fórumon részletesebben leírtam, a szétszedést valamelyik régebbi hozzászólásban, de ha esetleg kérdés van akkor írj.

Üdv: András

Köszi a gyors választ!

Mihamarabb megkeresem a hiba forrását!

Majd megírom, a tapasztalataimat.

Üdv:Szilárd

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ!

Mihamarabb megkeresem a hiba forrását!

Majd megírom, a tapasztalataimat.

Üdv:Szilárd

Üdv!

Bár nekem még nem jött el az időm, de szívesen letárolnám a gépere azt a részletes szétszerelős stb. leírást. Valaki majd belinkeli hol találom?

Szilárd: amennyiben van rá lehetőséged kérlek dokumentáld le mit kell majd 1x meglátom mint Y17DT tulajnak, mikor már kezdhetek a legrosszabra készülni.... THX

Mert olvasni már én is olvastam sokat a hibáról, a jelenségről, de mivel vizuális típus vagyok szeretem az iylet látni is.

Meg szerintem hasznos is lenne a későbbiekben. Nyugodtan mondom, hogy mindenkinek szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtaláltam egy régebbi hozzászólásom ezzel a gázolaj szivárgással kapcsolatban. Valami ilyesmire gondoltatok?

Az előtöltés állíó szelepet az Y17DT motornál úgy lehet megtalálni, hogy elsőnek az alsó teljes motor burkolatot le kell bontani. Le kell venni az adagoló vezérlő elektonikát /EDU/, ezt 4db M6-os csavar fogja, meg a csatlakozóját kell kihúzni.

Az elektronikát tartó aluminíum bakot le kell csavarozni ezt 4-db M10 es csavar fogja. A turbónyomás szabályozó szelep gumi csöveit és az elektromos csatit le kell szedni. Egy barna színű test kábelt le kell kötni a bakról .A bakhoz van még csavarozva két kis 6-os csavarral a fölfelé menő kábelkorbács tartó lemeze, ezt is le kell venni. A bak nem fér ki teljesen csak félre kell fordítani és így már lehet látni az adagoó hátulján a nyomócső fejszelepek alatt az előtöltés állítót. Okker sárga színű a szelep műanyag része, két szálas vezeték megy rá műanyag csatlakozóval. Ha rossz a szelep akkor vezeték tiszta gázolaj lesz és ha a csatit leveszed akkor onnan is csöpögni fog a gázolaj.

A szelepet az adagolóba két 5-ös kulcsnyílású imbusz csavar fogja. A belső csavar nagyon szemét helyen van én csak a pipa alakú kulcsal fértem oda, de úgy is macerás volt. Egy gagyi imbusz kulcsot le vágtam kicsit rövidebbre, hogy jobban odaférjen.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tévedek az x-es volt az egyetlen 1.7 8v dízel.

Igaz, most nézem, X17DTL-t is szereltek G Astrába, úgyhogy ez lesz az.

Viszont van egy Y17DTL kódú motor is, amit 65 LE-re és 130 Nm-re sikerült butítani, amit G Astrába nem szereltek, csak Combo C-be és Corsa C-be.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtaláltam egy régebbi hozzászólásom ezzel a gázolaj szivárgással kapcsolatban. Valami ilyesmire gondoltatok?

Az előtöltés állíó szelepet az Y17DT motornál úgy lehet megtalálni, hogy elsőnek az alsó teljes motor burkolatot le kell bontani. Le kell venni az adagoló vezérlő elektonikát /EDU/, ezt 4db M6-os csavar fogja, meg a csatlakozóját kell kihúzni.

Az elektronikát tartó aluminíum bakot le kell csavarozni ezt 4-db M10 es csavar fogja. A turbónyomás szabályozó szelep gumi csöveit és az elektromos csatit le kell szedni. Egy barna színű test kábelt le kell kötni a bakról .A bakhoz van még csavarozva két kis 6-os csavarral a fölfelé menő kábelkorbács tartó lemeze, ezt is le kell venni. A bak nem fér ki teljesen csak félre kell fordítani és így már lehet látni az adagoó hátulján a nyomócső fejszelepek alatt az előtöltés állítót. Okker sárga színű a szelep műanyag része, két szálas vezeték megy rá műanyag csatlakozóval. Ha rossz a szelep akkor vezeték tiszta gázolaj lesz és ha a csatit leveszed akkor onnan is csöpögni fog a gázolaj.

A szelepet az adagolóba két 5-ös kulcsnyílású imbusz csavar fogja. A belső csavar nagyon szemét helyen van én csak a pipa alakú kulcsal fértem oda, de úgy is macerás volt. Egy gagyi imbusz kulcsot le vágtam kicsit rövidebbre, hogy jobban odaférjen.

Üdv: András

Helló Bandi25Bp!

Köszi a fáradságot,h kikerested!

Hétfőn lesz majd szabad a csápos emelőm,addig sajnos nem tudom megszüntetni a hibát!

köszi még egyszer:Szilárd

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Bár már olvasgattam itt elég sok okos dolgot,és segítséget is kaptam belőlük,de még csak most csatlakozom hozzátok,amennyiben nem dob ki senki. :lol:

Dízel astra ("G" 1.7dti isuzu) tulaj vagyok,és gondom akadt az adagoló elektronikájával,ha ez segít,nem bosch adagoló.

Hallottam olyat,hogy ez javítható alkatrész.Én nem merek ebbe belenyúlni,ezért itt kérek a szakiktól kis tanácsot.

A népítéleten olvastam,hogy egy-két dolog cseréjével,és forrasztással megoldódott a probléma a srácnál.

Érdemes az elektronikát szétszedni?Van informatikus műszerész ismerősöm,aki esetleg bele tudna kukkantani,csak érdekelne a tanácsotok,hogy van e értelme.

Ha esetleg bármi tanács vagy észrevétel volna,azt nagyon megköszönném,mert tanácstalan vagyok.

Állítólag ez nem olcsó dolog,ha új.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Bár már olvasgattam itt elég sok okos dolgot,és segítséget is kaptam belőlük,de még csak most csatlakozom hozzátok,amennyiben nem dob ki senki. :lol:

Dízel astra ("G" 1.7dti isuzu) tulaj vagyok,és gondom akadt az adagoló elektronikájával,ha ez segít,nem bosch adagoló.

Hallottam olyat,hogy ez javítható alkatrész.Én nem merek ebbe belenyúlni,ezért itt kérek a szakiktól kis tanácsot.

A népítéleten olvastam,hogy egy-két dolog cseréjével,és forrasztással megoldódott a probléma a srácnál.

Érdemes az elektronikát szétszedni?Van informatikus műszerész ismerősöm,aki esetleg bele tudna kukkantani,csak érdekelne a tanácsotok,hogy van e értelme.

Ha esetleg bármi tanács vagy észrevétel volna,azt nagyon megköszönném,mert tanácstalan vagyok.

Állítólag ez nem olcsó dolog,ha új.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Krisztián

Üdv a klubban!

Igen javítható az EDU, még szerencse mert az új ára horror!

Ezek az "okos" kitalálók a motorblokkra szerelték a tartóját, ahol nehezen viseli el a bele a hőingadozást.

Szét kell pattintani és átnézni a forrasztásokat, utána meg vmi hőálló tömítőpasztával összerakni.

Most már én is "okos" vagyok mert nekem is bekrepált és elvittem szerelőhöz, aki viszonylag kevés pénzért javította, de házilag is megoldható feltámasztása némi villanyos ismerettel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.