Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, krisztin attila írta:

a 80 lóerősben is van kettőstömegű?esetleg megbízhatóbb mint az erősebbik?

Szia!

Abban még nincs. Ennyivel megbízhatóbb. :-) Viszont azokból már elég öregeket találsz, mert ezt a motort már G Astrákba is szerelték.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 02. at 14:20, Arató írta:

 

Szia.Nekem szintén 1.7cdti/DTH van 260e km-ugyan ez a gondom .Szivesen fogadom a tanácsokat.Szépen indul 10 sec után megáll.Következő inditásnál sokáig kell inditózni mire életre kel.Utána egész nap nincs gond.

Aratónak ugyan ez a gondja.

Módosítva : max364
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Szükségem lenne egy hozzáértő segítségére,hidegindítási gondjai vannak az 1.9 cdti-nek Z19DTL 100 lovas verzió. A szervíz szerint önindító csere vagy felújítás kellene,mert ez a típusú motor elég érzékeny az indítási fordulatszámra. Az tény,hogy hidegben lassan teker,beleraktunk egy másik akksit, ezzel sem az igazi, lehet kevés neki az indító áram,vagy tényleg rossz az önindító.A régi aksival néha melegen sem indult mindig,csak majdnem beindult és leállt. Vagy kis gázadásra indult csak el. Valakinek tapasztalat?Nektek mekkora aksi van benn? Nekem 74Ah indítóáram 680

Segítséget, tanácsot előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 08. at 20:20, roli86 írta:

Sziasztok. Szükségem lenne egy hozzáértő segítségére,hidegindítási gondjai vannak az 1.9 cdti-nek Z19DTL 100 lovas verzió. A szervíz szerint önindító csere vagy felújítás kellene,mert ez a típusú motor elég érzékeny az indítási fordulatszámra. Az tény,hogy hidegben lassan teker,beleraktunk egy másik akksit, ezzel sem az igazi, lehet kevés neki az indító áram,vagy tényleg rossz az önindító.A régi aksival néha melegen sem indult mindig,csak majdnem beindult és leállt. Vagy kis gázadásra indult csak el. Valakinek tapasztalat?Nektek mekkora aksi van benn? Nekem 74Ah indítóáram 680

Segítséget, tanácsot előre is köszönöm.

Nekem 1.7-esen van, de elég lassan tekert az indító, akkutól és töltöttségtől függetlenül is mióta megvolt az autó. Kellett 2-3 főtengely fordulat, vagy több is mire beindult. Úgy forgatta, hogy számolni lehetett a fordulatokat. Aztán kb tavaly ilyenkor adta meg magát teljesen egyik pillanatról a másikra az önindító. Még a tekercse se húzott be. Se kép, se hang. Szervizben a felújításra egy hetet kellett volna várni. Új, utángyártott pedig ott volt a polcon kb ugyan annyiért mint a felújítás. Ez került bele. Ez sokkal gyorsabban teker, szinte berántja egy pillanat alatt a motort.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Cserenkov írta:

Nekem 1.7-esen van, de elég lassan tekert az indító, akkutól és töltöttségtől függetlenül is mióta megvolt az autó. Kellett 2-3 főtengely fordulat, vagy több is mire beindult. Úgy forgatta, hogy számolni lehetett a fordulatokat. Aztán kb tavaly ilyenkor adta meg magát teljesen egyik pillanatról a másikra az önindító. Még a tekercse se húzott be. Se kép, se hang. Szervizben a felújításra egy hetet kellett volna várni. Új, utángyártott pedig ott volt a polcon kb ugyan annyiért mint a felújítás. Ez került bele. Ez sokkal gyorsabban teker, szinte berántja egy pillanat alatt a motort.

Köszönöm a segítséget, akkor jövő héten megy felújításra vagy cserére 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 25. at 22:35, vonnak94 írta:

Sziasztok!

Nem rég vettem egy 1.7 cdti Z17DTH motoros astra-t és sajnálatos módon menet közben olyan 1300-2000 fordulat között minden sebesség fokozatban gyorsításkor beremeg az autó azonban 2000 fordulat felett ez megszűnik, az autó húzz rendesen megy  nem lassú, hibajelzést nem jelezz vissza. Tudja valaki hogy ez miért lehet és milyen megoldás lehet rá?

 

Köszi előre is! :)

Erre a kérdésre úgy látom nem érkezett válasz, pedig engem is érdekelne, mert hasonló jelenséget tapasztalok A17DTJ motornál. Talán még annyi, hogy ha finomabban gyorsítok kisebb kevésbé érzékelhető a rezonancia.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, ezüst 11 írta:

Erre a kérdésre úgy látom nem érkezett válasz, pedig engem is érdekelne, mert hasonló jelenséget tapasztalok A17DTJ motornál. Talán még annyi, hogy ha finomabban gyorsítok kisebb kevésbé érzékelhető a rezonancia.

Sziasztok.

Ha az 1.7es is kettőstömegű lendkerékkel van szerelve akkor kezd széthullani. Most még ilyen, aztán hangja is lesz. Később több tartományban is rázza majd a kasztnit és végül széthullik, de azt ne várjátok meg.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, cserdi írta:

Sziasztok.

Ha az 1.7es is kettőstömegű lendkerékkel van szerelve akkor kezd széthullani. Most még ilyen, aztán hangja is lesz. Később több tartományban is rázza majd a kasztnit és végül széthullik, de azt ne várjátok meg.

Helló,nekem is kegyetlenül rázott ha padlót nyomtam, lendkerék csere megoldotta, de nekem már alapjáraton is zörgött,de csak hidegen.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!   Astra H Z19DTH, M32

Hozzáértő embertöl segítségre lenne szükségem.Vagy ha van tippetek azt is meghalgatom.
A helyzet a következő, egy pár hónapja csapágy hangot vettem észte az autómon kerékcsapágyra gyanakodtam de nem az volt (cseréltem). Most csak a váltóra tudok gondolni. A H sorozatnak a legnagyobb váltójával van szerelve, (M32-es) utána néztem és a csapágyazás bizony tipus hibája olyan 60.000 FT csak az anyag hozzá..  
Arra lennék kíváncsi hogy a J Astra-be már F40WR váltókat raktak 2.0 cdti motorokhoz, esetleg egy olyanra nem tudnám kicserélni mert az lényegesen többet bírna. Kompatibilis-e a két váltó egymás kiváltására és most ugy kompletten gondolom hogy csak leszerelni meg felszerelni keljen.Barkácsolni nem akarok.

Segítségeteket Előre Köszönöm!

Üdv

Módosítva : huadahus
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 12. at 22:05, roli86 írta:

Helló,nekem is kegyetlenül rázott ha padlót nyomtam, lendkerék csere megoldotta, de nekem már alapjáraton is zörgött,de csak hidegen.

 

Érdekes, hogy ezek szerint mennyire eltérő módon viselkednek ezek a lendkerekek. Nálam semmi rázás vagy vibráció nem volt. Egyedül a kuplung fogáspontjánál és kizárólag meleg motornál volt egy halk kerregés. Először nem is tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget. Aztán pont szervizben volt a kocsi olajcserén és épp eszembe jutott hogy rákérdezzek, hogy ez mi a fene lehet. Egyből rávágták, hogy lendkerék! Miután levették, azt mondták, hogy a második legrosszabb állapotú volt, amit valaha láttak és csoda hogy szét nem hullott, mert már nagyon a szétesés határán volt.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Cserenkov írta:

Érdekes, hogy ezek szerint mennyire eltérő módon viselkednek ezek a lendkerekek. Nálam semmi rázás vagy vibráció nem volt. Egyedül a kuplung fogáspontjánál és kizárólag meleg motornál volt egy halk kerregés. Először nem is tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget. Aztán pont szervizben volt a kocsi olajcserén és épp eszembe jutott hogy rákérdezzek, hogy ez mi a fene lehet. Egyből rávágták, hogy lendkerék! Miután levették, azt mondták, hogy a második legrosszabb állapotú volt, amit valaha láttak és csoda hogy szét nem hullott, mert már nagyon a szétesés határán volt.

Az akkud is csereerett mar egy jo ideje :)

Szoval nem okvetlenul kell az ilyen meseket komolyan venni, plane a majdnem szetesesrol. Amikor anno irtad, en is kiprobaltam, es tudok produkalni ilyen kerregest, de se egyeb problemak, se szeteses nem volt azota sem.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Az akkud is csereerett mar egy jo ideje :)

Szoval nem okvetlenul kell az ilyen meseket komolyan venni, plane a majdnem szetesesrol. Amikor anno irtad, en is kiprobaltam, es tudok produkalni ilyen kerregest, de se egyeb problemak, se szeteses nem volt azota sem.

Én azóta nem tudok olyan hangot produkálni, pedig próbálgattam többször de azóta sincs semmi hangja. Biztos közbeszigetelték, felújítás gyanánt! :-) Láttam amit levettek. Láttam hogy a rögzítőcsavarok feje hogy le volt darálva. Persze minden lehetséges... lehet hogy direkt flexeltek bele, hogy megmutathassák! :-):-)

Nyilván nem abba a "T. utcai" szervizbe járok, ahol az akkut is cseréltetni akarták. Ott egyébként ez már népszokás. Legutoljára, bő egy éve azt mondták, hogy az összes injektorom kuka és majd egyeztessek velük időpontot mikor cseréljék ki. A márkaszervizben (ahol a lendkereket is csinálták) mikor kértem erről egy véleményt, azt mondták, hogy ha ragaszkodok hozzá be tudják vizsgáltatni az injektorokat, de ha az övék lenne az autó, nem tennék, mert semmi jel nem utal arra hogy bármi gond lenne velük. :)

 

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 17. at 20:46, Cserenkov írta:

Én azóta nem tudok olyan hangot produkálni, pedig próbálgattam többször de azóta sincs semmi hangja. Biztos közbeszigetelték, felújítás gyanánt! :-) Láttam amit levettek. Láttam hogy a rögzítőcsavarok feje hogy le volt darálva. Persze minden lehetséges... lehet hogy direkt flexeltek bele, hogy megmutathassák! :-):-)

Nyilván nem abba a "T. utcai" szervizbe járok, ahol az akkut is cseréltetni akarták. Ott egyébként ez már népszokás. Legutoljára, bő egy éve azt mondták, hogy az összes injektorom kuka és majd egyeztessek velük időpontot mikor cseréljék ki. A márkaszervizben (ahol a lendkereket is csinálták) mikor kértem erről egy véleményt, azt mondták, hogy ha ragaszkodok hozzá be tudják vizsgáltatni az injektorokat, de ha az övék lenne az autó, nem tennék, mert semmi jel nem utal arra hogy bármi gond lenne velük. :)

 

Szia.

Nekem a gyári lendkerékkel ugyan ezt csinálta. Én se nagyon foglalkoztam vele. Szerelőm mondta hogy cserélni kellene. Igaza volt. Szanaszét volt már darálva ahogyan írtad. 2.nak lukot vettem bele de sajna 50ezer után elkezdte furcsán rázni alapjáraton a kasztnit. Majd hangja is lett és még jobban rázta a kasztnit. Azt mondták szét ment asszem a nyeles tengej. Hangról ezt állapították meg. legalábbis mivel tudták nem rég lett cserélve. Miután szétszedték hívtak hogy a kettős ment szét. Ránézésre olyan volt mint a 3. Újnak nézett ki még kopás se volt rajta, de a közepe lötyögött nagyon. Most is lukot vettem bele de remélem többet fog tudni mint a 2.

Egyébként gyárilag is luk van benne?

Módosítva : cserdi
Link to comment
Megosztás:

4 perce, cserdi írta:

Szia.

Nekem a gyári lendkerékkel ugyan ezt csinálta. Én se nagyon foglalkoztam vele. Szerelőm mondta hogy cserélni kellene. Igaza volt. Szanaszét volt már darálva ahogyan írtad. 2.nak lukot vettem bele de sajna 50ezer után elkezdte furcsán rázni alapjáraton a kasztnit. Majd hangja is lett és még jobban rázta a kasztnit. Azt mondták szét ment asszem a nyeles tengej. Hangról ezt állapították meg. legalábbis mivel tudták nem rég lett cserélve. Miután szétszedték hívtak hogy a kettős ment szét. Ránézésre olyan volt mint a 3. Újnak nézett ki még kopás se volt rajta, de a közepe lötyögött nagyon. Most is lukot vettem bele de remélem többet fog tudni mint a 2.

Az szép,ha 50 ezer után széthullott. Végülis nem is drága alkatrész. Remélem a mostani majd jobban bírja, neked is meg nekem is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni tőletek, hátha van valakinek ötlete, hogy mi is lehet a problémája a kis kocsimnak (1,7 cdti, Z17DTR, 2008-as).

Szóval, ezekben a nagy hidegekben egyre nehezebben indult. A gyújtást követően az alapjárat hullámzott, a fordulatszámmérő ugrált. Kigyulladt a modordiagnosztika, de amikor kicsit enyhült az időjárás, akkor viszont kialudt. Így mentem is vele, kb. 400 km-t, majd újra kigyulladt, amikor hűlni kezdett az időjárás. A probléma továbbra is fennállt, de ekkor már hozzá jött az is, hogy a fordulatszám nem ment feljebb 1000-1300-nál magasabbra. Ez néhány percig tartott és ezután nagyobb gázfröccsre a fordulat "magához tért", a motor rendesen reagált a gáz adásra. A keddi napon újra beindítottam volna, de ekkor már a nagyobb gázadásra sem reagált, nem ment feljebb a fordulat...

A hibakódot kiolvastam és a következők voltak: ECN 52005 és ECN 40952

Megköszönném, ha valakinek lenne rá ötlete és tanácsa! 

 

 

Módosítva : mooribazsi
Link to comment
Megosztás:

23 perce, mooribazsi írta:

A hibakódot kiolvastam és a következők voltak: ECN 52005 és ECN 40952

P0520-05 Engine Oil Pressure Sensor/Switch Circuit Range/Performance
P0409-52 Exhaust Gas Recirculation (EGR) Valve Feedback Incorrect Signal

Lehet, hogy csak kontakthiba, mert nem igazan osszefuggo dolgok, es az elmegy - visszajon uzemmod is erre utal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017.01.26. at 15:32, csaba66 írta:

P0520-05 Engine Oil Pressure Sensor/Switch Circuit Range/Performance
P0409-52 Exhaust Gas Recirculation (EGR) Valve Feedback Incorrect Signal

Lehet, hogy csak kontakthiba, mert nem igazan osszefuggo dolgok, es az elmegy - visszajon uzemmod is erre utal.

Köszönöm a segítséged! Kicsit megnyugtatott a válaszod...

És esetleg orvoslásra is van valamilyen ötleted, vagy egyértelmű szerelő?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, mooribazsi írta:

És esetleg orvoslásra is van valamilyen ötleted, vagy egyértelmű szerelő?

Probald kovetni az EGR-tol es az olajnyomas kapcsolotol indulo kabeleket, es mozgatni oket, foleg azon a kornyeken, ahol mar egyutt futnak (ha van ilyen), illetve azt a csatlakozot, amibe mennek. Elso korben egy szerelo sem tud ennel tobbet...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 perce, Zsolti25 írta:

Sziasztok! Azt vettem észre, hogy ha indításnál nem nyomom be kuplungot, akkor hamarabb indul be az autó. Van ennek bármilyen realitása vagy csak véletlen ?

Gyakorlatilag szerintem nincs összefüggés a motorindítás és a váltó között, azért szokták mondani hogy kinyomott kuplunggal érdemes indítózni, mert ilyenkor nem forgatja meg a hideg váltóolajban a nyelestengelyt és kevésbé terheljük az indítómotort egyben az akumlátort. A dieselnek alapból jóval erősebb az önindítója ( és az aksija), talán észre sem veszi hogy kinyomtunk a  kuplungot vagy sem. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.