Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Senki nincs itt 1.9 150 lovas DPF es kocsival aki le tudna irni nekem hogy normalis fogyasztas e az a 0.9, 1.0 liter / ora?

Nekem az 1.9-es, de 120 lóerős (8 szelepes) motor alapjáraton 0,8 - 1,3 l/ó között fogyaszt (ez kb. a két véglet, üzemmelegen). Ez így van már bő 80 ekm óta. Ennek a 80 ekm-nek az átlaga 5,8 l/100km (Zafira B). Viszont jellemzően autópályán megyünk, illetve télen sok rövid városi távot. Így lesz a téli átlag 6,5, a nyári 5,5.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az 1.9-es, de 120 lóerős (8 szelepes) motor alapjáraton 0,8 - 1,3 l/ó között fogyaszt (ez kb. a két véglet, üzemmelegen). Ez így van már bő 80 ekm óta. Ennek a 80 ekm-nek az átlaga 5,8 l/100km (Zafira B). Viszont jellemzően autópályán megyünk, illetve télen sok rövid városi távot. Így lesz a téli átlag 6,5, a nyári 5,5.

Koszonom a valaszodat.

akkor ugy nez ki az a 0.9 liter per ora normalis fogyasztas lesz. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2015. 10. 13., janyka19 írta:

Szia. Nekem is z19dt m van 120 lovas. Ugyan ez a problémám nekem is. 2 hónapja szenvedek vele de nem találtam rá megoldást. Sok dolgot megnéztünk, megcsináltunk rajta aminek köze lehet hozzá de semmi. Ha gondolod leírom részletesen hogy miket. Már ott tartok hogy valami elektromos baj lesz. Valami jeladó szarakodik szerintem. Hibakódom nincs illetve néztük Tech 2 vele is.  A kapcsolatot tartsuk már ha lehetséges mivel te vagy az egyetlen akinek ugyanilyen problémája van. Sok fórumot megnéztem de nem találtam olyat akinek szintén ez a gondja és ilyen autóval.

SziaSztok,

Nekem is van egy remek H Astra-m, ellenben szarul indul az 19cdti-m Z19DT.

Ha áll 12, 24 órát elsőre már nem indul csak teker az önindító. Másodszorra eddig indult, de ugye romlik a helyzet már néha 3x-ra 4x-re. Hiába izzítók 2-3-4-et vagy indul vagy nem elsőre. Persze a hibatároló üres, szervizbe is vittem párszor reggel 8-9-re és 16-17-re megyek érte azt mondják indul jójez. (Opel Rupesky Szeged)

Van valami típus hibája? (Ki guglizni nem tudtam.)

Most 189.000 van benne, eddig ment hibátlanul. Egy EGR tisztítás vol mikor túl spórolósan közlekedtem vele. 1.500rpm alatt 6.-ikban 1.000-n.

Köszönöm.

 

Módosítva : randomly
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi hiba feltárásában szeretném kérni a segítségeteket, az autó egy 2009/11-es évjáratú Z13DTH motoros gyönyörűség 327ezer valós kilóméterrel az órájában, gyári turbóval a motorjában.

Nyáron még teljesen jól ment, volt ereje, töltött is a turbó, nem volt semmi durranás, se robbanás, se fehér, se fekete füst, semmi az égegyadta világon. Aztán egy 6-700km városozást követően elment az autóból az erő, 1800-nál kéne kapcsolnia a turbonak, de nem kapcsol, ha finoman nyomta az ember a gázpedált akkor eljutott 3ezres fordulatig ahonnan elkezdett tölteni, majd 3500nál már rendesen töltött. Egyértelműen egészségtelen ez a magas fordulat neki. Ha beletaposott a pedálba az ember, akkor a szó szoros értelmében megtorpant az autó, gyorsult( gyorsulásnak nem nevezném, az óra szép lassan kúszott fel), s egy pár másodpercet követően a motorvezérlő megunta és kidobta a szervízlámpát, erő véglegesen el. Alacsonyabb sebességnél váltáskor gázpedál felengedésekor torpanás-rántás, nagyobb sebességnél már nem. Újraindítás után jelenség megszűnik, turbo ismét van(persze csak magas fordulaton), egy ideje viszont a motorlámpa ég és újraindítás után sem alszik el. A töltőnyomás hibakódja lett kiolvasva a komputerből, törlésre se jön vissza az ereje, a vákuumrendszer jónak tűnik, a kis kar behúz a turbónál, csak késve. Gázpedálos módszerrel "kiolvasva az alábbi hibákat hozza:  P0243 Turbó- szuperfeltöltő szabályzószelep mágnesszelep 'A' illetve P0107 Szívócső abszolút nyomás/barometrikus nyomás áramkör alacsony jelszintű bemenet. Ezenfelül a turbo töltőnyomása nem megfelelő, az EGR szelep nem megy, illetve a visszavezetett kipufogógáz hőmérője hideg motornál 750fokot ír. Ez a szerelő úriember megbontotta volna az EGR-t, a kipufogógázvisszavezetőt illetve a turbot. Nem hagytam, hogy ezt tegye, így inkább elvittem a DNS Opelhez Kőbányára ismerős ajánlása alapján, ahol a ma reggelt az úriember úgy indította, hogy turbohiba valószínűleg, ami ennyi és ennyi lehet, ezenfelül lehet, hogy a részecskeszűrő is tele van, és lehet már nem is tisztítható. Az Astra H facebook csoportban egy kolléga azt írta, hogy neki is produkált hasonló hibát a kocsija,igaz, hogy neki 1.7 cdti 101 lovasa van, a hibakódokat leszámítva ezeket produkálta, leállításkor pedig remegett a motor és kiakart "esni" a helyéről, nos ilyen enyhén nekem is van, a kollégának fojtószelepet kellett cserélnie, s meg is oldódott a problémája, a meghibásodott szelep folyton nyitva volt.

 

Köszönöm, hogy végigolvastátok az irományomat, kérlek a tanácsokat, észrevételeiteket ne tartsátok Magatokban, remélem másnak is volt hasonló gondja és hamar megkímélhetem magam egy felesleges kiadás sorozattól.

Segítő válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv,

Krisztián

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, randomly írta:

SziaSztok,

Nekem is van egy remek H Astra-m, ellenben szarul indul az 19cdti-m Z19DT.

Ha áll 12, 24 órát elsőre már nem indul csak teker az önindító. Másodszorra eddig indult, de ugye romlik a helyzet már néha 3x-ra 4x-re. Hiába izzítók 2-3-4-et vagy indul vagy nem elsőre. Persze a hibatároló üres, szervizbe is vittem párszor reggel 8-9-re és 16-17-re megyek érte azt mondják indul jójez. (Opel Rupesky Szeged)

Van valami típus hibája? (Ki guglizni nem tudtam.)

Most 189.000 van benne, eddig ment hibátlanul. Egy EGR tisztítás vol mikor túl spórolósan közlekedtem vele. 1.500rpm alatt 6.-ikban 1.000-n.

Köszönöm.

 

Üdv. Ha kicsit visszább olvasol akkor nekem torpanásos problémám volt. Nem indítási bajok. Egy önindító és akksi cserén már tul vagyok. Az akksi bajnál is az volt hogy nem tartotta meg a feszültséget, reggelre leesett és nehezen indult be. Melegen már ment könyebben. Az önindítónál is az volt hogy sokszor indult pöcre, aztán meg nehen indult be. Azon végülis hallatszott is hogy kicsit erölködve nehezen teker. Kivettük és hátt elég ramaty állapotban volt. Autóvillamos szakival nézesd át őket. Plusz egy diagnosztikát is nézhettek. Az is sokmindent elárul. Akár a csúcsokat vagy a nagynyomásút. Ha hibakód nincs is de az sok mindent meg tud nézni  a Tech 2.

Link to comment
Megosztás:

15 minutes ago, magatk írta:

Sziasztok!

Az alábbi hiba feltárásában szeretném kérni a segítségeteket, az autó egy 2009/11-es évjáratú Z13DTH motoros gyönyörűség 327ezer valós kilóméterrel az órájában, gyári turbóval a motorjában.

Nyáron még teljesen jól ment, volt ereje, töltött is a turbó, nem volt semmi durranás, se robbanás, se fehér, se fekete füst, semmi az égegyadta világon. Aztán egy 6-700km városozást követően elment az autóból az erő, 1800-nál kéne kapcsolnia a turbonak, de nem kapcsol, ha finoman nyomta az ember a gázpedált akkor eljutott 3ezres fordulatig ahonnan elkezdett tölteni, majd 3500nál már rendesen töltött. Egyértelműen egészségtelen ez a magas fordulat neki. Ha beletaposott a pedálba az ember, akkor a szó szoros értelmében megtorpant az autó, gyorsult( gyorsulásnak nem nevezném, az óra szép lassan kúszott fel), s egy pár másodpercet követően a motorvezérlő megunta és kidobta a szervízlámpát, erő véglegesen el. Alacsonyabb sebességnél váltáskor gázpedál felengedésekor torpanás-rántás, nagyobb sebességnél már nem. Újraindítás után jelenség megszűnik, turbo ismét van(persze csak magas fordulaton), egy ideje viszont a motorlámpa ég és újraindítás után sem alszik el. A töltőnyomás hibakódja lett kiolvasva a komputerből, törlésre se jön vissza az ereje, a vákuumrendszer jónak tűnik, a kis kar behúz a turbónál, csak késve. Gázpedálos módszerrel "kiolvasva az alábbi hibákat hozza:  P0243 Turbó- szuperfeltöltő szabályzószelep mágnesszelep 'A' illetve P0107 Szívócső abszolút nyomás/barometrikus nyomás áramkör alacsony jelszintű bemenet. Ezenfelül a turbo töltőnyomása nem megfelelő, az EGR szelep nem megy, illetve a visszavezetett kipufogógáz hőmérője hideg motornál 750fokot ír. Ez a szerelő úriember megbontotta volna az EGR-t, a kipufogógázvisszavezetőt illetve a turbot. Nem hagytam, hogy ezt tegye, így inkább elvittem a DNS Opelhez Kőbányára ismerős ajánlása alapján, ahol a ma reggelt az úriember úgy indította, hogy turbohiba valószínűleg, ami ennyi és ennyi lehet, ezenfelül lehet, hogy a részecskeszűrő is tele van, és lehet már nem is tisztítható. Az Astra H facebook csoportban egy kolléga azt írta, hogy neki is produkált hasonló hibát a kocsija,igaz, hogy neki 1.7 cdti 101 lovasa van, a hibakódokat leszámítva ezeket produkálta, leállításkor pedig remegett a motor és kiakart "esni" a helyéről, nos ilyen enyhén nekem is van, a kollégának fojtószelepet kellett cserélnie, s meg is oldódott a problémája, a meghibásodott szelep folyton nyitva volt.

 

Köszönöm, hogy végigolvastátok az irományomat, kérlek a tanácsokat, észrevételeiteket ne tartsátok Magatokban, remélem másnak is volt hasonló gondja és hamar megkímélhetem magam egy felesleges kiadás sorozattól.

Segítő válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv,

Krisztián

Szia. Lehet nem segít amit most mondok de már hasonló hibát olvastam nem is olyan régen, valaki hasonlóval küszködött. Ott a Map szenzor takarítása vagy cseréje azt már nem tudom pontosan de megoldotta a problémát. Ha még azt nem nézted meg akkor azt nem árt kitakarítani. Tutti ráfér. Ha nem is az lesz a baja de azzal nem ártassz neki. A szívósoron találod az EGR környékén. Legalábbis az enyémbe ott van. Z19DT az enyém de a tied is Fiat motoros. 

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, magatk írta:

Az Astra H facebook csoportban egy kolléga azt írta, hogy neki is produkált hasonló hibát a kocsija,igaz, hogy neki 1.7 cdti 101 lovasa van, a hibakódokat leszámítva ezeket produkálta, leállításkor pedig remegett a motor és kiakart "esni" a helyéről, nos ilyen enyhén nekem is van, a kollégának fojtószelepet kellett cserélnie, s meg is oldódott a problémája, a meghibásodott szelep folyton nyitva volt.

 

Fojtószelep gondom nekem is volt most nyáron. Szintén nyitva maradt, mert kiakadt a mechanikája. Fizikailag se lehetett visszaerőltetni a pillangószelepet. Megbontani se lehetett mert a háza préselt lemez. Ha valahogy le is feszegetem, vissza már nem tudom rakni. Cserélni kellett. Ismeretséggel, pult alól számla nélkül 90-ért megkaptam az újat, egyébként bővel 100 fölött van, legalábbis az 1.7-eshez való.

Viszont nekem egyáltalán nem voltak ilyen tüneteim, mint neked. Azt is csak abból vettem észre, hogy gond van vele, hogy az egyik indítás után égve maradt a szervizlámpa. Illetve a komputer 3000-es fordulatnál lekorlátozta a motort. De addig húzott rendesen, nem rángatózott, nem remegett.

Az 1.3-as motort nem ismerem, de ha olyan, mint az 1.7-es, akkor egyszerűen ellenőrizhető, hogy nyitva van-e vagy sem: lehúzod a bemenő levegőcsövet és belenézel a szelepházba.

Link to comment
Megosztás:

Udv!

Volna egy Opel Astra H 1.9 150 lovas auto.

Amikor megvettem rogton volt egy szivocsonk csere. teljessen tonkre volt menve. az ki lett cserelve de viszont van 2 hibam az auton meg mindig. 

Az elso az hogy sokat fogyaszt de nagyon. Varosban rovid tavokon ilyen 10-15 foknal 9-10 liter a fogyasztasom. Nyilt uton jo a fogyasztas. 120-130 5.5 korul van, max 6, ami szerintem rendben is volna. Ezen kivul allo helyzetben meleg motornal 0.9 liter per ora. Kolegamnak is van ilyen motorkodu astraja es annak a fogyasztasa 0.6, 0.7 max. Nallam alacsony fordulatnal terhelesnel mondjuk indulasnal hallani ilyen remego bevibralast. Nem veszes de hallom. 

A masik hibam egy allando P2452 hibakod ami beirodik. Eleinte csak neha jelent meg. Most viszont kitorlom egyszer begyujtom eloltom es megint ott a hiba beirva. Ez a DPF nyomas szenzorjanak a hibaja a kod szerint. a csovek le lettek ellenorizve, elmemetileg jo minden. honnan tudok rajonnni hogy a szenzor a rossz vagy a DPF filter van eldugulva vagy megiscsak a csoben van valahol repedes??? Diagnosztika -1kp nyomast erzekel alapjaraton, kicsi gazadasra szinte meg sem mozdul a nyomas, ha racsumazok 3-4 ezer fordulatig akkor felmegy 8-9kp -ra.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, opelesjocco írta:

Hello! 1.7 101 LE motorban hol talalom a fotengely jeladot? Ki kellene csereljem mert allandoan leallitja az autot es alig akar visszaindulni!legalabb is hibakod szerint!elore is koszonom!

Szia!

Az önindító mögött :) 10-s kulcs kell hozzá, esetleg egy kis csavarhúzó a csatlakozó szétszedéséhez. Hanyatt fekve sincs 10 perc, de aknából kényelmesebb :)

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni Astra H 1.7dtj. Korábban volt ecn 86302-68304 hibám. Akkor márkaszervízben cserélték az izzitás vezérlőt. Most 2 hónap után bedobta a 68302es hibát a motor alapjáraton és kb 1300as fordulatig darabosan jár. A hiba kódra azt találtam, hogy az izzitó gyertya vezérlőegység és a PCM közötti kommunikációs kör. Ötlete esetleg valakinek?

Link to comment
Megosztás:

28 minutes ago, Bat83 írta:

Sziasztok. Az lenne a kérdésem,hogy az A171DTR es motor az valóban japán és isuzu? A Z19DT pedig olasz? Nem értek hozzá nekem ezt mondták ezért kérdezem meg itt!

Várom a válaszokat,köszönöm!

1.7-es Isuzu konszern motor, a 1.3 és 1.9 Fiat Olasz konszern, egyik sem echte Japán vagy Olasz, csak közös munka eredménye.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Davee írta:

1.7-es Isuzu konszern motor, a 1.3 és 1.9 Fiat Olasz konszern, egyik sem echte Japán vagy Olasz, csak közös munka eredménye.

hi

Azt ugye tudja mindenki,hogy a mai modern dízel common rail rendszert a fiat fejlesztette ki,és tőle vette át minden autógyártó.

Az első ilyen modern dízelnek az 1997-ben debütált  alfa 156 jtd számított.2004-re a fiat mjet a legmodernabb dízelnek számított,annyira,hogy a vw is átvette 2005-ben tőlük a technológiát és lecserélték vele a híres pdtdi motorokat.

1.3 mjet vagy mondhatjuk úgy is 1.3 cdti 2005-re az év motorja lett.....amiben már az opel is közreműkodott.....

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Segitség kellene.Olyan problémám van ,hogy menet közben kigyullad a szervizlámpa és olyankor nem nagyon gyorsul az autó.Ha kialszik akkor meg mind akit segbe rugtak ugy megindul,de a hiba vissza jön. Az autó nem áll le de igy elég rossz vele közlekedni.Szürőket olajat már lecseréltettem.Ez egy 1.7 cdti 101 lovas diesel motoru astra h.

Módosítva : kinggaze
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nemrég vettem egy opel astra 1.7 cdti diesel caravan 111 years kiadású autót, azonban a napokban feltűnt egy furcsa jelenség. Néha menet közben két váltás között meghülyül a fogyasztásmérő vagy nem hülyül meg, lényeg a lényeg a fogyasztásom nagyon megugrik, és ezt követően ha megállok üresjárati fogyasztásnak is 3.5-4.7 l/100 km-t ír az alap 0.5-0.7 helyett.Leírok gy példát megyk nyugisan tempomattal 6.-ban 90-es tempoval 1500-as fordulattal eszik a gép 4.5l/100 km átlaggal majd valamiért váltani kell, és ezt követően ugyanúgy tempomatra visszaállok, ugyanaz a tempó és a fogyasztása már 7.2-8.5 l /100 km. és nem tudom lejjebb vinni sehogy csak ha leállítom a motort és újra elindítom. Amikor leáll akkor meg mintha valami ventilátor vagy nem tudom mi, lehet a turbo mintha csak akkor állna le pedig nem is használom, mert alapjáraton megy már 4-5 perce. A jelenség teljesen random jelentkezik. Valakinek esetleg hasonló élmény vagy tanácsa volna ezzel a jelenséggel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, kinggaze írta:

Sziasztok. Segitség kellene.Olyan problémám van ,hogy menet közben kigyullad a szervizlámpa és olyankor nem nagyon gyorsul az autó.Ha kialszik akkor meg mind akit segbe rugtak ugy megindul,de a hiba vissza jön. Az autó nem áll le de igy elég rossz vele közlekedni.Szürőket olajat már lecseréltettem.Ez egy 1.7 cdti 101 lovas diesel motoru astra h.

Ha van hibajelzés akkor van tárolt hibakód is. Pedálteszttel olvasd ki a hibakódot és akkor okosabbak leszünk. Így nehéz. Szűrőkhöz, olajhoz nem sok köze van ennek a hibához szerintem.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Zoli86 írta:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nemrég vettem egy opel astra 1.7 cdti diesel caravan 111 years kiadású autót, azonban a napokban feltűnt egy furcsa jelenség. Néha menet közben két váltás között meghülyül a fogyasztásmérő vagy nem hülyül meg, lényeg a lényeg a fogyasztásom nagyon megugrik, és ezt követően ha megállok üresjárati fogyasztásnak is 3.5-4.7 l/100 km-t ír az alap 0.5-0.7 helyett.Leírok gy példát megyk nyugisan tempomattal 6.-ban 90-es tempoval 1500-as fordulattal eszik a gép 4.5l/100 km átlaggal majd valamiért váltani kell, és ezt követően ugyanúgy tempomatra visszaállok, ugyanaz a tempó és a fogyasztása már 7.2-8.5 l /100 km. és nem tudom lejjebb vinni sehogy csak ha leállítom a motort és újra elindítom. Amikor leáll akkor meg mintha valami ventilátor vagy nem tudom mi, lehet a turbo mintha csak akkor állna le pedig nem is használom, mert alapjáraton megy már 4-5 perce. A jelenség teljesen random jelentkezik. Valakinek esetleg hasonló élmény vagy tanácsa volna ezzel a jelenséggel kapcsolatban?

Nem a részecskeszűrő regenerálódik ilyenkor? Csak egy tipp.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is rögtön a részecskeszűrő urgott be. Ne állítgasd le ilyenkor, mert nem teszel vele jót!

 

16 hours ago, kinggaze írta:

Sziasztok. Segitség kellene.Olyan problémám van ,hogy menet közben kigyullad a szervizlámpa és olyankor nem nagyon gyorsul az autó.Ha kialszik akkor meg mind akit segbe rugtak ugy megindul,de a hiba vissza jön. Az autó nem áll le de igy elég rossz vele közlekedni.Szürőket olajat már lecseréltettem.Ez egy 1.7 cdti 101 lovas diesel motoru astra h.

Kéne egy hibakódot nézni, ahogy írták. Az alapján el lehetne indulni. Könnyen lehet a szokásos gázpedál jel kontakhiba, de akár más is.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.