Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

2 órája, sulep írta:

Erről mi lenne a véleményetek? Az ismerős sokat nem megy, főleg városban futkározik illetve hetente 2 hetente van neki egy 35km-re út, ami szerintetek elég lehet ennél a motornál a részecskeszűrő tisztításra?

Astra H 1.3CDTI

 

Kissé fapados a verda, de ha neked ennyi extrával megfelel, és van garancia az állításokra, akkor jó lehet. Bár pár dolgot utólag is be lehet pakolni, csak idő és pénz kérdése.

Mire fogod használni?

 

http://ecat24.com/opel/catalog/vinsearch

Módosítva : Astra555
Link to comment
Megosztás:

14 órája, sulep írta:

Erről mi lenne a véleményetek? Az ismerős sokat nem megy, főleg városban futkározik illetve hetente 2 hetente van neki egy 35km-re út, ami szerintetek elég lehet ennél a motornál a részecskeszűrő tisztításra?

Astra H 1.3CDTI

 

Ilyen használat mellé szerintem inkább benzinesben kéne gondolkozni.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, sulep írta:

Erről mi lenne a véleményetek? Az ismerős sokat nem megy, főleg városban futkározik illetve hetente 2 hetente van neki egy 35km-re út, ami szerintetek elég lehet ennél a motornál a részecskeszűrő tisztításra?

Astra H 1.3CDTI

 

Most vagy a képen van más kocsi, vagy a leírás hibás, de én nem látom az említett 6 sebességes váltót. Na jó, biztos az lenne a válasz rá, hogy hátramenettel együtt. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

kérdésem az lenne, hogy klímatisztításra, mi a legjobb megoldás? Esetleg milyen részekit kell cserélni? Annyit olvastam eddig, hogy a habos megoldás nem feltétlen a legjobb, mert a visszamaradt hab esetleg a kisebb réseknél bele folyhat a műszerfalvba.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, jeki írta:

Sziasztok, 

kérdésem az lenne, hogy klímatisztításra, mi a legjobb megoldás? Esetleg milyen részekit kell cserélni? Annyit olvastam eddig, hogy a habos megoldás nem feltétlen a legjobb, mert a visszamaradt hab esetleg a kisebb réseknél bele folyhat a műszerfalvba.

A legegyszerűbb az ózonos. Kb. 5 ezer Ft. Kb. fél óra, plusz egy szellőztetés, meg az üzemanyag, ami ezalatt elfogy. Mindent kinyír az autóban, nemcsak a klímarendszerben, de az üléseken és máshol is. Gyakorlatilag fertőtleníti az autó belsejét, ezáltal a szagokat is megszünteti. Pollenszűrőt ajánlatos évente cserélni, ha futja a keretből, akkor aktívszenest vegyél, az a szagokat is kiszűri.

Link to comment
Megosztás:

On 7/10/2016 at 9:45 AM, Astra555 said:

A legegyszerűbb az ózonos. Kb. 5 ezer Ft. Kb. fél óra, plusz egy szellőztetés, meg az üzemanyag, ami ezalatt elfogy. Mindent kinyír az autóban, nemcsak a klímarendszerben, de az üléseken és máshol is. Gyakorlatilag fertőtleníti az autó belsejét, ezáltal a szagokat is megszünteti. Pollenszűrőt ajánlatos évente cserélni, ha futja a keretből, akkor aktívszenest vegyél, az a szagokat is kiszűri.

Te melyik márkát használod? Amúgy ilyenkor a esetleg nem éri meg a ventillátornál is benézni és a lerakódásokat kipucolni esetleg az egész rendszer tisztítása? Ahogy olvastam ez a cucc nem végez tökéletes munkát, a lerakódások megmaradnak a rendszerben. Most vettem egy használt Astra-t és bár az autó jó állapotban van dohányoztak be és a szervízkönyv szerint igen rég voltak a filterek cserélve. Emiatt gondolom, hogy akkor tisztítva meg tuti nem volt. Sajnos ezekről a klímás fertőzésekről sokat olvas az ember :( 

Link to comment
Megosztás:

35 perce, jeki írta:

Te melyik márkát használod? Amúgy ilyenkor a esetleg nem éri meg a ventillátornál is benézni és a lerakódásokat kipucolni esetleg az egész rendszer tisztítása? Ahogy olvastam ez a cucc nem végez tökéletes munkát, a lerakódások megmaradnak a rendszerben. Most vettem egy használt Astra-t és bár az autó jó állapotban van dohányoztak be és a szervízkönyv szerint igen rég voltak a filterek cserélve. Emiatt gondolom, hogy akkor tisztítva meg tuti nem volt. Sajnos ezekről a klímás fertőzésekről sokat olvas az ember :( 

Mielőtt az ózonost használod vedd ki a pollenszűrőt, miután kész tedd be az újat!

Ja és előtte nézd meg működik e a levegő keringetést állító csappantyú. Típushiba, hogy eltörik a tengelynél.

 

 

Módosítva : Zsolti25
Link to comment
Megosztás:

1 óra, jeki írta:

Te melyik márkát használod? Amúgy ilyenkor a esetleg nem éri meg a ventillátornál is benézni és a lerakódásokat kipucolni esetleg az egész rendszer tisztítása? Ahogy olvastam ez a cucc nem végez tökéletes munkát, a lerakódások megmaradnak a rendszerben. Most vettem egy használt Astra-t és bár az autó jó állapotban van dohányoztak be és a szervízkönyv szerint igen rég voltak a filterek cserélve. Emiatt gondolom, hogy akkor tisztítva meg tuti nem volt. Sajnos ezekről a klímás fertőzésekről sokat olvas az ember :( 

Most utoljára Filtront tettem bele, aktívszeneset. A fertőzést attól kapod el, hogy nincs fertőtlenítve a klíma és a nedvesség miatt könnyen megtelepednek a baktériumok, amik aztán egy bekapcsoláskor szépen bekerülnek az ember szervezetébe. Ha látsz valahol kosz kitakaríthatod, de beteg nem attól leszel. Az ózon kinyír minden bent lévő élőlényt, így a baktériumokat is, nemcsak ott, ahová a habot befújod, hanem mindenhol. Ha dohányoztak az autóban, akkor nem ártana egy komplett kárpittisztítás (ülések, ajtópanelek, tetőkárpit) sem.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy az árakat látom egy ilyen komplettebb tisztításra, után töltésre fogok befizetni. Esetleg van valakinek valami megbízható klímás szervíz tapasztalata? Azon a pár ezer forinton nem fog múlni. Rögtön fel is merült bennem egy másik kérdés ez pedig a gumik karbantartása, főleg, hogy most is kint áll a 35 fokban és egész nap tűzi a nap. Olvastam minden féle csoda kenő, fújó löttyökről, de igazából mivel semmi tapasztalatom fogalmam sincs, hogy érdemes e ilyeneket használni - nem azért hogy csillogjon a gumi, hanem hogy óvjam? Esetleg téli - nyári cserénél csak lekenni valamivel egy fél évre? 

Módosítva : jeki
Link to comment
Megosztás:

7 órája, jeki írta:

Ahogy az árakat látom egy ilyen komplettebb tisztításra, után töltésre fogok befizetni. Esetleg van valakinek valami megbízható klímás szervíz tapasztalata? Azon a pár ezer forinton nem fog múlni. Rögtön fel is merült bennem egy másik kérdés ez pedig a gumik karbantartása, főleg, hogy most is kint áll a 35 fokban és egész nap tűzi a nap. Olvastam minden féle csoda kenő, fújó löttyökről, de igazából mivel semmi tapasztalatom fogalmam sincs, hogy érdemes e ilyeneket használni - nem azért hogy csillogjon a gumi, hanem hogy óvjam? Esetleg téli - nyári cserénél csak lekenni valamivel egy fél évre? 

Ha a tűző napon áll az hosszú távon nem használ se a gumiknak se a fényezésnek, fe a fényszóróknak. Be fog mattulni. Én erre külön szert nem használok, de pl a munkahelyemen is délelőtt leparkolok az árnyékba, és délután mire azon a helyen elkezd sütni a nap átállok egy másik helyre, ahol délután van árnyék. Ezt megteszem minden nap, ha bent parkolok, nem sajnálom rá a fáradtságot.

Link to comment
Megosztás:

7 minutes ago, Cserenkov said:

Ha a tűző napon áll az hosszú távon nem használ se a gumiknak se a fényezésnek, fe a fényszóróknak. Be fog mattulni. Én erre külön szert nem használok, de pl a munkahelyemen is délelőtt leparkolok az árnyékba, és délután mire azon a helyen elkezd sütni a nap átállok egy másik helyre, ahol délután van árnyék. Ezt megteszem minden nap, ha bent parkolok, nem sajnálom rá a fáradtságot.

Ez azert kemeny, sajnos en nem tudom nagyon igy valtogatni es nagyon fa sincs az utcaban hogy ala alljak. A fenyezes ellen sok minden nem tudok tenni, de gondoltam a gumin segitek. 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎07‎.‎12‎. at 21:05, sulep írta:

Nincs véletlen valakinek egy 2008-as Astra H árlista amiben benne lenne, hogy egy akkori GTC 1.4 Cosmo mennyibe került illetve mi volt a felszereltsége?

Az Allianz honlapján ha kérsz rá casco ajánlatot kiválasztod a listából és megmutatja az összes extrát és az újkori vételárát is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

2 év után újfent felmerült H-Astra vásárlása, mindenképp autóbeszámítással tudom megoldani, ezért kereskedéseket nézegetek. A páromnak van egy legyen 2010-es vagy azutáni fétise, én azért ennél megengedőbb vagyok. Szeretném megkérdezni mi a véleményetek nálam szakértőbb szemmel ezekről a kocsikról: 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.7_cdti_cosmo_6seb._tempomat-10367837

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.7_cdti_enjoy_magyar_sz-konyv-10389389

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.7_cdti_essentia_143000km_sz-konyv_d-klima-9432595

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.7_cdti_essentia-10404340

Előre is köszönöm a válaszokat. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bazsikem írta:

2 év után újfent felmerült H-Astra vásárlása, mindenképp autóbeszámítással tudom megoldani, ezért kereskedéseket nézegetek. A páromnak van egy legyen 2010-es vagy azutáni fétise, én azért ennél megengedőbb vagyok. Szeretném megkérdezni mi a véleményetek nálam szakértőbb szemmel ezekről a kocsikról: 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.7_cdti_cosmo_6seb._tempomat-10367837

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.7_cdti_enjoy_magyar_sz-konyv-10389389

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.7_cdti_essentia_143000km_sz-konyv_d-klima-9432595

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.7_cdti_essentia-10404340

Nehez ugylet, az a baj, hogy irkalnak mindent ossze-vissza. Az utolsoban pl. nincs digitalis klima, hiaba irjak, a harmadik pedig ugy van fenykepezve, hogy ne lehessen megmondani, igy gyanus. Az elso cosmosaga is kerdeses; talan meg a masodik az, amelyiknel nem inog meg egybol a kereskedobe helyezendo bizalom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.