Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

4 perce, Cserenkov írta:

Nálam arra is rá van írva, hogy AIRBAG, de ki még én sem szedtem.

Kamubol azert csak nem irjak ra, lehet, hogy ott van a fuggonylegzsak vege.

Ugy tunik, igen, itt az A es C oszlopra valo rogzitest emlitenek: http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/c__body_equipment/airbag/repair_instructions/replace_curtain_airbag_(repair_airbag)_(not_deployed)_l08_from_mj_2007/

Ezek szerint a fuggony a hatso ablakok ele is lejon...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A fórumon sokat olvastam az 1.8-as motorról hogy, megbízható. Mi a helyzet az 1.4-es és az 1.6-os motorokkal kapcsolatban? Nézegetem a hirdetéseket és sokkal többet találok az 1.4-es és az 1.6-os motorral felszerelt autókból. Mennyire megbízhatók ezek a motorok? Fogyasztás téren hogy áll? Nem nyúlnék mellé ha ezek között válogatnék? Van esetleg valami pénztárcába nyúlós típushibájuk?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Astra555 írta:

Igen, ezen pl. jól látszik:

Sot, hatul van a nagyobb resze, az A oszlopon tenyleg csak a rogzitese es csatlakozoja lehet. A felirat gondolom azt jelenti, hogy a lelkes barkacsolok ott ne piszkaljak a dolgokat, nem azt, hogy a zsak onnan jon ki.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Astra555 írta:

Igen, ezen pl. jól látszik:

"Akkor csak hat, de nyolc lyukon bújik elő :) ez is gazdasági TK ha mind meglátod :( "

Nem, 6 "lyukon" bújik elő így is, de valóban zsebbenyúlós, ha kiugrik.

Én azt gondoltam, hogy azokon az apró lyukakon bújik ki :) de úgy látom a tetőkárpit is cserés ha előjön :( 

Link to comment
Megosztás:

A függönylégzsák az elöl ülő fejétől a hátul ülő fejéig terjedő hosszban nyílik ki. Ami biztos, az a B oszlop: az azon lévő műanyag patent AIRBAG feliratú minden esetben. Az A és a C oszlopon változó, hogy szerepel-e a felirat. Érdekesség: a patent hátulján két cikkszám szerepel, a sima és az airbag feliratos, emiatt a gyártásnál gondolom csak az egyik öntőformát kell cserélni.

Szóval az A oszlopon van a légzsák kinyíláskori feszességét biztosító heveder rögzítése, és bizony amikor nyílik, akkor roncsolja a tetőkárpitot. Másik érdekesség, hogy a modellfrissítéssel változott a légzsák kivitele is. A gyújtópatron hátulról a B oszlophoz költözött, így elöl és hátul hasonló ütemben nyílik.

A vezérlő egyszer programozható, akkor felismeri a légzsákokat (4 vagy 6) és ezen elvileg nem is lehet változtatni. Azért csak elvileg, mert a vezérlőt is ki lehet nullázni az eeprom átírásával (kiforrasztás után), és újra lehet "egyszer" programozni.

Bocsánat, ha hosszúra sikeredett, a saját autómba építettem be függönylégzsákot utólag, akkor szeretem ezeket az infókat.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

2 perce, koco írta:

A függönylégzsák az elöl ülő fejétől a hátul ülő fejéig terjedő hosszban nyílik ki. Ami biztos, az a B oszlop: az azon lévő műanyag patent AIRBAG feliratú minden esetben. Az A és a C oszlopon változó, hogy szerepel-e a felirat. Érdekesség: a patent hátulján két cikkszám szerepel, a sima és az airbag feliratos, emiatt a gyártásnál gondolom csak az egyik öntőformát kell cserélni.

Szóval az A oszlopon van a légzsák kinyíláskori feszességét biztosító heveder rögzítése, és bizony amikor nyílik, akkor roncsolja a tetőkárpitot. Másik érdekesség, hogy a modellfrissítéssel változott a légzsák kivitele is. A gyújtópatron hátulról a B oszlophoz költözött, így elöl és hátul hasonló ütemben nyílik.

A vezérlő egyszer programozható, akkor felismeri a légzsákokat (4 vagy 6) és ezen elvileg nem is lehet változtatni. Azért csak elvileg, mert a vezérlőt is ki lehet nullázni az eeprom átírásával (kiforrasztás után), és újra lehet "egyszer" programozni.

Bocsánat, ha hosszúra sikeredett, a saját autómba építettem be függönylégzsákot utólag, akkor szeretem ezeket az infókat.

Az eredeti vezérlőt programoztad fel és az működteti az utólagos függönylégzsákokat is? 

Link to comment
Megosztás:

Just now, zotya975 írta:

Az eredeti vezérlőt programoztad fel és az működteti az utólagos függönylégzsákokat is? 

Igen, a saját vezérlő lett újraprogramozva. Vettem egy újat is, amikor még nem tudtam, hogy lehet programozni. Na az is sokat vesztett az értékéből ezután... :)

Link to comment
Megosztás:

23 perce, koco írta:

Igen, a saját vezérlő lett újraprogramozva. Vettem egy újat is, amikor még nem tudtam, hogy lehet programozni. Na az is sokat vesztett az értékéből ezután... :)

Érdekes...kiforrasztást írtál, fizikailag el kell távolítani , és utána hogyan tudod programozni hogyan "csatlakozol rá"? Egyszer szereltem csak légzsákot, de az sima liba volt, ( pontosabban csak technikai nehézségek voltak programozni nem kellett)mert légzsák nélküli autóba tettünk be egy komplett kormányoszlopot légzsákos kormánykerékkel, meg az indítóval. 

Link to comment
Megosztás:

54 perce, zotya975 írta:

Érdekes...kiforrasztást írtál, fizikailag el kell távolítani , és utána hogyan tudod programozni hogyan "csatlakozol rá"? Egyszer szereltem csak légzsákot, de az sima liba volt, ( pontosabban csak technikai nehézségek voltak programozni nem kellett)mert légzsák nélküli autóba tettünk be egy komplett kormányoszlopot légzsákos kormánykerékkel, meg az indítóval. 

Nem aramkori akadalya van az irasnak, akar az OpCom is meg tudja tenni, csak ha "locked" allapotunak latja, akkor nem teszi. Egy uj vezerlot tud programozni, a kiforrasztas + torles csak atveri szegenyt.

Gondolom, az van a dolog mogott, hogy ne lehessen egyszeruen ki-be kapcsolgatni oket, arra pedig nem keszultek fel, hogy valaki utolag epit be legzsakokat :) Valoszinuleg kiforrasztas nelkul is meg lehetne oldani, ha ugy lenne megirva az OpCom szoftver.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

26 perce, csaba66 írta:

Nem aramkori akadalya van az irasnak, akar az OpCom is meg tudja tenni, csak ha "locked" allapotunak latja, akkor nem teszi. Egy uj vezerlot tud programozni, a kiforrasztas + torles csak atveri szegenyt.

Gondolom, az van a dolog mogott, hogy ne lehessen egyszeruen ki-be kapcsolgatni oket, arra pedig nem keszultek fel, hogy valaki utolag epit be legzsakokat :) Valoszinuleg kiforrasztas nelkul is meg lehetne oldani, ha ugy lenne megirva az OpCom szoftver.

Bár magát a folyamatot nem láttam (nem láthattam), de a tájékoztatás alapján úgy van, ahogy Csaba írja. Kiforrasztva közvetlenül átírható a tartalma, ezt a helyén nem engedi.

Sztaricsnaja: és milyen áron mérik azt a patentot! Ha jól emlékszem kb.: 2000 Ft/db volt...

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Astra555 írta:

Egyszerű a dolog. Front, ülés(oldal) és függönylégzsákon kívül mutasson valaki még egy negyedik fajtát.:)

Nekem azt irja az ecat24:airbag roof front,és a tetön az A és B oszlopon is van airbag fedél,de láttam a videot akkor az valszeg 1 lesz

Link to comment
Megosztás:

6 órája, csaba66 írta:

Nem aramkori akadalya van az irasnak, akar az OpCom is meg tudja tenni, csak ha "locked" allapotunak latja, akkor nem teszi. Egy uj vezerlot tud programozni, a kiforrasztas + torles csak atveri szegenyt.

Gondolom, az van a dolog mogott, hogy ne lehessen egyszeruen ki-be kapcsolgatni oket, arra pedig nem keszultek fel, hogy valaki utolag epit be legzsakokat :) Valoszinuleg kiforrasztas nelkul is meg lehetne oldani, ha ugy lenne megirva az OpCom szoftver.

 

5 órája, koco írta:

Bár magát a folyamatot nem láttam (nem láthattam), de a tájékoztatás alapján úgy van, ahogy Csaba írja. Kiforrasztva közvetlenül átírható a tartalma, ezt a helyén nem engedi.

Sztaricsnaja: és milyen áron mérik azt a patentot! Ha jól emlékszem kb.: 2000 Ft/db volt...

Kösz, már kezdem érteni.:)

Link to comment
Megosztás:

19 órája, zotya975 írta:

Érdekes...kiforrasztást írtál, fizikailag el kell távolítani , és utána hogyan tudod programozni hogyan "csatlakozol rá"? Egyszer szereltem csak légzsákot, de az sima liba volt, ( pontosabban csak technikai nehézségek voltak programozni nem kellett)mert légzsák nélküli autóba tettünk be egy komplett kormányoszlopot légzsákos kormánykerékkel, meg az indítóval. 

Külső programozóval lehet gond nélkül...

Link to comment
Megosztás:

23 órája, koco írta:

Bár magát a folyamatot nem láttam (nem láthattam), de a tájékoztatás alapján úgy van, ahogy Csaba írja. Kiforrasztva közvetlenül átírható a tartalma, ezt a helyén nem engedi.

Sztaricsnaja: és milyen áron mérik azt a patentot! Ha jól emlékszem kb.: 2000 Ft/db volt...

Én 2000ft körül az Airbag felirat nélkülit láttam. A feliratos kb 4000-5000 volt. Érdekes itt eredeti van 500 ért és 5000-ért is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, krisztin attila írta:

azt nem jelzi ha nincs meg az üzemi hőfok?

 

Ingyen a teszt módot bekapcsolva tudod figyelni a vízhőmérsékletet, jelentős összegért pedig a www.pepas.cz féle komfort modullal. Persze ez utóbbi sokkal kényelmesebb és több hasznos infót is ad, de közel 40 eFt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

még erre az autóra is ránéznétek?
https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.7_cdti_cosmo_xenon_lampa-10118706

Valamint olyan kérdésem lenne még, hogy ebbe az autóba utólag beszerelhető-e a tempomat, ha igen kb. mennyibe lenne?
https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.7_cdti_cosmo-11012435

Köszönöm szépen

Link to comment
Megosztás:

38 perce, Babor írta:

Valamint olyan kérdésem lenne még, hogy ebbe az autóba utólag beszerelhető-e a tempomat, ha igen kb. mennyibe lenne?
https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.7_cdti_cosmo-11012435

Köszönöm szépen

Szia, én úgy tudom - majd kijavítanak, ha nem - hogy a dízelek (szinte) mindegyike full be van vezetékelve, kapcsolózva, úgyhogy összesen egy tempomatos kart kell venni és beszerelni és akár opcommal engedélyeztetni. Karra olyan 15 ezer körülre emlékszem, szóval kb annyi az ára, opcomja sok embernek van, pl nekem is, csak még tempomatot nem programoztam vele, de pl automata ajtózárást igen. Pár sörért szerintem felprogramozza neked bárki, aki a közeledben lakik :)

Link to comment
Megosztás:

21 órája, krisztin attila írta:

azt nem jelzi ha nincs meg az üzemi hőfok?

Ehhez kapcsolódó kérdés. Teszt mód bekapcs, és a hőfok nem megy 80 fok fölé. Jól gondolom, hogy folyamatosan nyitva van a termosztát? Hány fokra kellene felkúsznia a hőmérsékletnek? Z16XER a motor. Fűteni fűt, mivel pár napja használom csak, nem tudom, milyen gyorsan kéne felfűtenie.

Köszönet,

Imre

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.