Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

27 perce, banatila írta:

Hé, ez G, nem H, mit offolsz itten? :) Imádom ezt a vicceskedést, már tényleg mindent kitalálnak, hogy kitűnjenek. Mondjuk egy ezüst G-vel nehéz kitűnni. Nekem ezüst H van, a teszkóban rendszeresen más autójába akarok beülni, nem azért, mert rossz a memóriám, hova álltam, hanem mert abban a sorban, ahol állok van 1-2 ilyen. Szerencsére ez marhára nem zavar :)

Link to comment
Megosztás:

Eladó az opelom,új gép vásárlása miatt.
Astra h gtc 2009 -es évjárat.Ez egy ritka 1.3cdti (90LE)ecoflex kivitel,gyárilag részecskeszűrő nélküli.
W0L0AHL0895017759
Téli nyári gumigarnitúra mindegyik 16-os gyári opel stucture felnire szerelve.
3 évesen vettem 68 ezerrel ,jelenleg 197 ezer km van benne.
Autó műszakilag hibátlan,végig szervizelt(15 ezrenként olaj cserélve).
Olajfogyasztás nincs,motor,váltó,futómű hibátlan.Semmi rejtett időszakos hiba nincs.Minden tökéletesen működik.

Munkába járásra használom nagyrészt országuton és pályán,kevés várossal.
Fel van szerelve szines nagy kijelzős dvd90 navival,aux bemenettel.
6-os váltóval,metálfekete színben.4.5 literes fogyasztás,de okosan 4-alá is be lehet menni vele.
enjoy+ kivitel,jól felszerelt,minden kormányról vezérelhető,eső érzékelő,fény szenzor,sötétedő tükrök,elektromos ablakok tükrök,könyöktámasz,sportfutómű(nem állítható),ködlámpa ,digitális autómata klíma,tempomat,multikormány,abs,6 légzsák,fedélzeti komputer és a szokásos többi extrák....szervízkönyv ,törzskönyv....ennyi jutott hirtelen eszembe.
Valakit érdekel írjon,még sehol nem hirdettem meg....(1.77mill)

vas megyében vagyok

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 06. at 10:11, banatila írta:

Eladó az opelom,új gép vásárlása miatt.
Astra h gtc 2009 -es évjárat.Ez egy ritka 1.3cdti (90LE)ecoflex kivitel,gyárilag részecskeszűrő nélküli.
W0L0AHL0895017759
Téli nyári gumigarnitúra mindegyik 16-os gyári opel stucture felnire szerelve.
3 évesen vettem 68 ezerrel ,jelenleg 197 ezer km van benne.
Autó műszakilag hibátlan,végig szervizelt(15 ezrenként olaj cserélve).
Olajfogyasztás nincs,motor,váltó,futómű hibátlan.Semmi rejtett időszakos hiba nincs.Minden tökéletesen működik.

Munkába járásra használom nagyrészt országuton és pályán,kevés várossal.
Fel van szerelve szines nagy kijelzős dvd90 navival,aux bemenettel.
6-os váltóval,metálfekete színben.4.5 literes fogyasztás,de okosan 4-alá is be lehet menni vele.
enjoy+ kivitel,jól felszerelt,minden kormányról vezérelhető,eső érzékelő,fény szenzor,sötétedő tükrök,elektromos ablakok tükrök,könyöktámasz,sportfutómű(nem állítható),ködlámpa ,digitális autómata klíma,tempomat,multikormány,abs,6 légzsák,fedélzeti komputer és a szokásos többi extrák....szervízkönyv ,törzskönyv....ennyi jutott hirtelen eszembe.
Valakit érdekel írjon,még sehol nem hirdettem meg....(1.77mill)

vas megyében vagyok

Ezek szerint abban az évben vetted, amikor én is az enyémet. Mi lesz az utód? :)

Link to comment
Megosztás:

Just now, Cserenkov írta:

Ezek szerint abban az évben vetted, amikor én is az enyémet. Mi lesz az utód? :)

mazda 6 -ot(2.2cd) szeretnék de nem újonnan,"néhány éveset" mert azzal már "tuti" nem lesz gond "be van jól járatva" :) lenne egy jó lehetőségem jó áron....és ha ez összejön akkor 3 autó sok,egyiktől meg kellene vállnom

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, banatila írta:

mazda 6 -ot(2.2cd) szeretnék de nem újonnan,"néhány éveset" mert azzal már "tuti" nem lesz gond "be van jól járatva" :) lenne egy jó lehetőségem jó áron....és ha ez összejön akkor 3 autó sok,egyiktől meg kellene vállnom

Alját nézd át, a Mazda könnyen rohad, nem is gyengén.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, banatila írta:

mazda 6 -ot(2.2cd) szeretnék de nem újonnan,"néhány éveset" mert azzal már "tuti" nem lesz gond "be van jól járatva" :) lenne egy jó lehetőségem jó áron....és ha ez összejön akkor 3 autó sok,egyiktől meg kellene vállnom

Hihetetlen, mekkora traumat tud okozni, ha szimpla muszaki kerdesek nem a vagyaid szerint alakulnak, pedig ezt meg a gonosz hatterhatalomra sem lehet kenni, egyszeruen csak igy mukodik a vilag.

Olyan, mint az, hogy a legjobb gumik es az osszes harombetus csodaszer mellett is van az a sebesseg, amelyikkel egy adott kanyart mar nem lehet bevenni. Nyilvan ebben is szabad ketelkedni, de az olyasmire vall, amit itt nem reszletezhetek, mert kedvenc feljelentonk me'g ujra elrohan a moderatorhoz.

Egyebkent nem en mondtam, hogy uj autonak nincs parja, a hasznaltak pedig mind vissza vannak tekerve es szet vannak hajtva... Persze legalabb ket kivetel nyilvan van: amelyiktol eppen szabadulni akarsz, es amelyiket meg akarod venni :)

De szerintem ne kockaztass, inkabb kapd elo azt a 8-9 milliot a mellenyzsebbol, amiert mar kapsz egy rendesen felszerelt uj Mazdat, es ne kinlodj masok altal szethajtott rozsdakupacokkal.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Jelenleg egy G Caravánunk van 1.7 DTI motorral. Ezt szeretnénk lecserélni egy újabb benzinesre, mert nincs kihasználva a dízel előnyei.
Utóbbi években évi ~9ekm-t mentünk vele, annak is 90%-át városban (többnyire 5-10km távok). 2 ovodáskorú gyerek mellé milyen város családi (szerintem maradnánk a Caravánnál) erőforrást ajánlotok, ami mellé nem kell egy olajfinomító, de ha szükséges van benne tartalék is (gond nélkül felvisz a Mátrába vagy a Tátrába).
Milyen felszereltségű H-t érdemes keresni?
Köszi!

Link to comment
Megosztás:

31 perce, kutymorg írta:

Sziasztok!
Jelenleg egy G Caravánunk van 1.7 DTI motorral. Ezt szeretnénk lecserélni egy újabb benzinesre, mert nincs kihasználva a dízel előnyei.
Utóbbi években évi ~9ekm-t mentünk vele, annak is 90%-át városban (többnyire 5-10km távok). 2 ovodáskorú gyerek mellé milyen város családi (szerintem maradnánk a Caravánnál) erőforrást ajánlotok, ami mellé nem kell egy olajfinomító, de ha szükséges van benne tartalék is (gond nélkül felvisz a Mátrába vagy a Tátrába).
Milyen felszereltségű H-t érdemes keresni?
Köszi!

Szia!

Minimum az 1.6 115 LE, esetleg 1.8 125 vagy 140 LE-vel, esetleg a 2.0T (170-200 LE :evilgrin:). A 140-es a fiatalabb, így az drágább is lesz, meg ritkább is. Felszereltség esetén a Ti igényetek és a kínálat fogja eldönteni a dolgot. Vannak extrák, amik könnyen beszerelhetők utólag is.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Astra555 írta:

Szia!

Minimum az 1.6 115 LE, esetleg 1.8 125 vagy 140 LE-vel, esetleg a 2.0T (170-200 LE :evilgrin:). A 140-es a fiatalabb, így az drágább is lesz, meg ritkább is. Felszereltség esetén a Ti igényetek és a kínálat fogja eldönteni a dolgot. Vannak extrák, amik könnyen beszerelhetők utólag is.

Én is 1.6 vagy 1.8-ra gondoltam. 2.0T-nek már sok lenne a fentartási költsége ahhoz a futáshoz, amire mi használnánk.
115LE-s (XER?) srapabíróbb, prlobléma mentesebb a 105LE-hez képest? Igaz, hogy elindulásnál olyan mint egy kehes hintaló (nehéz vele elindulni, fullad ez elején, remegős)?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kutymorg írta:

Én is 1.6 vagy 1.8-ra gondoltam. 2.0T-nek már sok lenne a fentartási költsége ahhoz a futáshoz, amire mi használnánk.
115LE-s (XER?) srapabíróbb, prlobléma mentesebb a 105LE-hez képest? Igaz, hogy elindulásnál olyan mint egy kehes hintaló (nehéz vele elindulni, fullad ez elején, remegős)?

A kehes hintalóval a vezess.hu-s tesztre utalsz? :)  Sztem nem lehet az ennyire kehes, sztem elképzelhető, h ott vmi gebasz volt a tesztalannyal. Itt pl jókat írnak róla: http://www.carstyling.hu/magazin/teszt/teszt-opel-astra-kozeput-8858. Az itteniek közül asszem tán sasa58-nak van ilyen motorja...

Link to comment
Megosztás:

8 perce, telo írta:

A kehes hintalóval a vezess.hu-s tesztre utalsz? :)  Sztem nem lehet az ennyire kehes, sztem elképzelhető, h ott vmi gebasz volt a tesztalannyal. Itt pl jókat írnak róla: http://www.carstyling.hu/magazin/teszt/teszt-opel-astra-kozeput-8858. Az itteniek közül asszem tán sasa58-nak van ilyen motorja...

Igen, ott olvastam.
A 105LE változat nem ajánlott? Mivel jobb az 115LE? :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, telo írta:

A kehes hintalóval a vezess.hu-s tesztre utalsz? :)  Sztem nem lehet az ennyire kehes, sztem elképzelhető, h ott vmi gebasz volt a tesztalannyal. Itt pl jókat írnak róla: http://www.carstyling.hu/magazin/teszt/teszt-opel-astra-kozeput-8858. Az itteniek közül asszem tán sasa58-nak van ilyen motorja...

Ha már itt megszólaltattam, akkor lássuk: nem rossz autó az XER motoros, az más kérdés, hogy én kifogtam. Ha sikerül egy jó állapotú, leinformálható futásteljesítményű és előéletű, olajcsere időszakokat (max 10-15 ezer km) és minőséget (dexos2) betartva szervizelt autót felhajtanod (ami nem egyszerű), akkor jó lehet a jelzett igényekhez. Nekem nem sikerült. Én is nagyjából 70%-ot megyek városban (Budapest) és a városi fogyim 7,8 körül van, télen kicsit több, nyáron kevesebb. De pl. hétvégén Budapest - Visegrád, oda-vissza 84 km, 5,2l/100km jött ki BC szerint. Valóban kicsit nehezen indul meg, igazán 2500 fordulat felett kel életre. Amire nagyon kell figyelni vásárláskor, az a vezérlésmódosító, ha az be...rik, akkor minimum 150 k körüli tétel, tokkal-vonóval. Ez az úgynevezett "traktorhang" , ami hidegindításkor 2-3 mp-ig hallható (eleinte). Aztán később még rosszabb lesz. Na sok szerencsét!

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 08. at 15:06, kutymorg írta:

Igen, ott olvastam.
A 105LE változat nem ajánlott? Mivel jobb az 115LE? :)

Keress rá (jobb fölső sarok) ebben a H Astra fórumban a "Z16XEP"-re, az a 105 lovas változat kódja. Lesz pár találat, amikből kb tájékozódhatsz kinek milyen tapasztalatai / problémái voltak azzal a motorral. De itt van pl egy hasznos hozzászólás az 1.6 témában:

http://www.opelforum.hu/topic/1978-benzines-motorral-kapcsolatos-problémák-kérdések/?do=findComment&comment=1041400

Én egyébként megpróbálnék Z18XER-t keresni (1.8 140le), ha már szívó benzines, mondjuk az talán ritkább...

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎06‎.‎08‎. at 11:07, kutymorg írta:

Sziasztok!
Jelenleg egy G Caravánunk van 1.7 DTI motorral. Ezt szeretnénk lecserélni egy újabb benzinesre, mert nincs kihasználva a dízel előnyei.
Utóbbi években évi ~9ekm-t mentünk vele, annak is 90%-át városban (többnyire 5-10km távok). 2 ovodáskorú gyerek mellé milyen város családi (szerintem maradnánk a Caravánnál) erőforrást ajánlotok, ami mellé nem kell egy olajfinomító, de ha szükséges van benne tartalék is (gond nélkül felvisz a Mátrába vagy a Tátrába).
Milyen felszereltségű H-t érdemes keresni?
Köszi!

Az XEP twinportos, gyorsan bemelegszik indulás után, az XER nagyon lassan melegszik fel, ha csak rövid városi szakaszokon használod én az XEP-t jobban ajánlanám.

Nekem volt mind a kettő...(Z14XEP, Z16XEP és most Z18XER van). Nálam a Z16XEP kevesebbet evett, mint a Z14XEP, igaz csak pár deci volt a különbség.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kezdőkabriós írta:

Az XEP twinportos, gyorsan bemelegszik indulás után, az XER nagyon lassan melegszik fel, ha csak rövid városi szakaszokon használod én az XEP-t jobban ajánlanám.

Nekem volt mind a kettő...(Z14XEP, Z16XEP és most Z18XER van). Nálam a Z16XEP kevesebbet evett, mint a Z14XEP, igaz csak pár deci volt a különbség.

Nem akarok kötözködni, nekem is volt Z14XEP, most A16XER és kb. ugyanannyi idő alatt melegedett be mindkettő, városban kb. 10 perc, ami 4-5 km, télen kicsit több.

A másik pedig a twinport kérdés én is vitatkoztam egy másik fórumon egy kollégával, aki a szentgotthárdi Opel gyárban dolgozik és fényképekkel bizonyította, hogy az XER motorblokkok is twinportosak, azaz változó hosszúságú szívócső csatornával rendelkeznek. Persze valahogy másképpen van megoldva a vezérlésük, mint az XEP motoroknak, pl. nem látszik a kikopásra hajlamos műanyag rudazat, meg lehúzható elektromos csatija sincs, vagy legalább is nem látszik.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kezdőkabriós írta:

Az XEP twinportos, gyorsan bemelegszik indulás után, az XER nagyon lassan melegszik fel, ha csak rövid városi szakaszokon használod én az XEP-t jobban ajánlanám.

Nekem volt mind a kettő...(Z14XEP, Z16XEP és most Z18XER van). Nálam a Z16XEP kevesebbet evett, mint a Z14XEP, igaz csak pár deci volt a különbség.

G Astrában, de ezt meg tudom erősíteni, a kisebb fél literrel többet kért.(7.0/6,5 1.4/1.6)

Hm, ezt az "XER lassabban melegszik fel" dolgot most hallom először. Hőmérséklet információ nélkül nyilván nem látom, hol tart, még kb-ra sem. Mivel úgy alakult, hogy reggelente beugrik egy 15km-es oda-vissza utacska, jobb ha a Corsát nyüstölöm, amíg lehet ilyesmivel. 

Közben elkelt a Z16XEP-s G.. Igazából sajnálom, szerettem azt az autót... :( 

Utóbbiról jut eszembe, bár SPAM: megmaradt a G-ről az üléshuzat (nem fillérb@szásból), mert tényleg nagyon jó minőségű, méretpontos, drága cucc, nem akartam 0Ft-ért odadobni, miután alig használtuk. Ha esetleg valakinek:

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/utaster_csomagter/uleshuzat/meretre_keszult_uleshuzat_szett_opel_astra_g_2267912963.html

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎06‎.‎10‎. at 9:33, sasa58 írta:

Nem akarok kötözködni, nekem is volt Z14XEP, most A16XER és kb. ugyanannyi idő alatt melegedett be mindkettő, városban kb. 10 perc, ami 4-5 km, télen kicsit több.

Az XEP motor üzemi hőmérséklete 90 'C, a tapasztalatom szerint ezt 3-4 perc alatt elérte.

Az XER motor üzemi hőmérséklete 105 'C, ehhez kell 8-10 perc, szintén tapasztalati érték.

Azt, hogy az XER-ben van-e a twinporthoz hasonló megoldás nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kezdőkabriós írta:

Az XEP motor üzemi hőmérséklete 90 'C, a tapasztalatom szerint ezt 3-4 perc alatt elérte.

Az XER motor üzemi hőmérséklete 105 'C, ehhez kell 8-10 perc, szintén tapasztalati érték.

Azt, hogy az XER-ben van-e a twinporthoz hasonló megoldás nem tudom.

Jó, ha szerinted 105 fok, akkor az XER télen szinte sohasem éri el az üzemi hőmérsékletet, de nyáron is csak dugóban araszolva. Nyáron nekem autópályán, állandó 130 km/h sebességnél 102 fok. Én kb. 85 fokra gondoltam, ami már egy elfogadható hőmérséklet motorkopás, olajviszkoztás, stb. szempontjából. Minden reggel Óbudáról indulok és mindkét motorral felszerelt autóm a Moszkva téren érte (éri) el ezt a kb. 80 fokot, ami kb 4 km. (Jó, lehet, hogy az XEP már a Széna téren, az XER meg a Krisztina krt. elején, ami kb.500m különbség). De béke van. :)

Link to comment
Megosztás:

52 perce, sasa58 írta:

Jó, ha szerinted 105 fok, akkor az XER télen szinte sohasem éri el az üzemi hőmérsékletet, de nyáron is csak dugóban araszolva. Nyáron nekem autópályán, állandó 130 km/h sebességnél 102 fok. Én kb. 85 fokra gondoltam, ami már egy elfogadható hőmérséklet motorkopás, olajviszkoztás, stb. szempontjából. Minden reggel Óbudáról indulok és mindkét motorral felszerelt autóm a Moszkva téren érte (éri) el ezt a kb. 80 fokot, ami kb 4 km. (Jó, lehet, hogy az XEP már a Széna téren, az XER meg a Krisztina krt. elején, ami kb.500m különbség). De béke van. :)

Papíron az alsó üzemi hőmérséklet 80 fok, komfort modulom is akkor jelez hogy elérte az üzemi hőfokot, egyébként ez hülyeség, hogy XEP előbb melegszik, teljesen ugyan az a motor, csak az egyiknek a vezérlése más, a másiknak a szívósora, attól még a blokk ugyan az, semmi nem magyarázza, hogy előbb melegedne.

Nekem az XER kb 2km után 80 fokos már. Átlag hőmérséklete 92-97 fok között van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ramon94 írta:

Sziasztok. Most szeretnék venni egy Astra H-t. Az 1.8-as benzines motorról mit kell tudni, mennyire megbízható?

Kettő verzió van belőle Z18XE 125Le és Z18XER 140 Le, utóbbi a jobb, megbízhatóbb, csak a szolenoid szelepekre kell odafigyelni, mert "okoskerék" van bent, minőségi olaj, normális időközönként 8000 km max 10000 km-nél olajcsere.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎06‎.‎14‎. at 18:11, Davee írta:

Kettő verzió van belőle Z18XE 125Le és Z18XER 140 Le, utóbbi a jobb, megbízhatóbb, csak a szolenoid szelepekre kell odafigyelni, mert "okoskerék" van bent, minőségi olaj, normális időközönként 8000 km max 10000 km-nél olajcsere.

Ez a 8000 km valami új, mert eddig a gyári ajánlás 30000 helyett 10000 volt az ajánlott? Vagy az XER motorok okoskerekei ennyire érzékenyek?

Azért kérdezem, mert én is küszködök a "traktorhanggal" és azt vettem észre, hogy olajcsere után 5-6000 km-ig aránylag csendben van és utána kezd előjönni, egyelőre csak hidegen. Köszönhetem ezt az előző tulaj 30 ezres olajcsere periódusainak, meg a hülye gyári előírásoknak. Lehet, hogy valóban a nagyon sűrű olajcsere a megoldás? (Akár 7-8000 km-enként?)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, sasa58 írta:

Ez a 8000 km valami új, mert eddig a gyári ajánlás 30000 helyett 10000 volt az ajánlott? Vagy az XER motorok okoskerekei ennyire érzékenyek?

Azért kérdezem, mert én is küszködök a "traktorhanggal" és azt vettem észre, hogy olajcsere után 5-6000 km-ig aránylag csendben van és utána kezd előjönni, egyelőre csak hidegen. Köszönhetem ezt az előző tulaj 30 ezres olajcsere periódusainak, meg a hülye gyári előírásoknak. Lehet, hogy valóban a nagyon sűrű olajcsere a megoldás? (Akár 7-8000 km-enként?)

Nem csak ennél, hanem az összes motornál 8000-et szoktam inkább javasolni, aki az olajon spórol akár periódusban akár minőségben annak vissza fog köszönni a motorban. A tapasztalataim szerint a XER mivel szolenoidos ami olajat állít így előnyösebb előbb cserélni az olajat, és minőségi olaj javasolt, én tudtam csökkenteni a traktor hangot azzal, hogy viszkozitást változtattam, 5w30/5w40 helyett Mobil1 0W40 van bent, azóta csökkent az indítási traktorhang, azonban hiába cseréltem szolenoidokat, sajnos a kerekek már kaptak és cserélnem kell őket.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

55 perce, Davee írta:

Nem csak ennél, hanem az összes motornál 8000-et szoktam inkább javasolni, aki az olajon spórol akár periódusban akár minőségben annak vissza fog köszönni a motorban. A tapasztalataim szerint a XER mivel szolenoidos ami olajat állít így előnyösebb előbb cserélni az olajat, és minőségi olaj javasolt, én tudtam csökkenteni a traktor hangot azzal, hogy viszkozitást változtattam, 5w30/5w40 helyett Mobil1 0W40 van bent, azóta csökkent az indítási traktorhang, azonban hiába cseréltem szolenoidokat, sajnos a kerekek már kaptak és cserélnem kell őket.

Javasolni en is tudok, szerintem legyen 5000 :)

Nem kizart, hogy valami konstrukcios hiba van az adott motorban, ami ellen eppen lehet hadakozni gyakoribb olajcserevel, de ettol ez meg nem vonatkozik minden motorra.

Vajon milyen visszakoszonest kell keressek 312ezer km utan egy 17DTH-ban, harminezerenkent cserelt olaj mellett? Az agyonolajozott benzinesek tulnyomo tobbsege egesz eleteben nem fog ennyit menni :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.