Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

A szervizekben kell legyen direkt erre a celra keszult (tobbnyire kezi pumpas) eszkoz, de en itthon kompresszorrol adtam ra. A tartalyra pont passzol a Vanish tisztitoszer kupakja, ugyhogy abbol csinaltam egy csatlakozot :)

Hú bakker, azt hiszem én ezt a kupakos megoldást kihagyom... :D Bízok akkor a szervizben, mást nem tehetek... :)

Link to comment
Megosztás:

A szervizekben kell legyen direkt erre a celra keszult (tobbnyire kezi pumpas) eszkoz, de en itthon kompresszorrol adtam ra. A tartalyra pont passzol a Vanish tisztitoszer kupakja, ugyhogy abbol csinaltam egy csatlakozot :)

A műanyag tartály kibírja a 2bart? Jó hogy szóba került, mert le kéne cserélnem a folyadékot.

Simán a pedál-pumpálós módszerrel kezdtem volna!

Tehát ha jól értem: 2bar a tartály betöltőjén keresztül és a nyomás kitolja a légtelenítő csavarokon

át a régi folyadékot?

Link to comment
Megosztás:

A műanyag tartály kibírja a 2bart? Jó hogy szóba került, mert le kéne cserélnem a folyadékot.

Simán a pedál-pumpálós módszerrel kezdtem volna!

Tehát ha jól értem: 2bar a tartály betöltőjén keresztül és a nyomás kitolja a légtelenítő csavarokon

át a régi folyadékot?

http://www.qclt.com/html/标致307_607维修手册/607/info/hg/b3fi07kd.htm

Link to comment
Megosztás:

A műanyag tartály kibírja a 2bart? Jó hogy szóba került, mert le kéne cserélnem a folyadékot.

Simán a pedál-pumpálós módszerrel kezdtem volna!

Tehát ha jól értem: 2bar a tartály betöltőjén keresztül és a nyomás kitolja a légtelenítő csavarokon

át a régi folyadékot?

Persze, nem olyan nagy az a nyomas... Pont, ahogy irod; itt 2-2.5 bart mondanak, es elvileg a sorrend is szamit:

http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/h__brakes/brake_hydraulics_brake_lines/repair_instructions/bleed_brake_system_and_check_for_leaks/

Link to comment
Megosztás:

Persze, nem olyan nagy az a nyomas... Pont, ahogy irod; itt 2-2.5 bart mondanak, es elvileg a sorrend is szamit:

http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/h__brakes/brake_hydraulics_brake_lines/repair_instructions/bleed_brake_system_and_check_for_leaks/

Mi a régi módszerrel csináltuk a sorrend úgy volt, ahogy írja. Másnap elvittem fékhatásmérésre és tökéletes volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H 1,6 2004

Alap esetben az ajtók ha nyitva vannak akkor kettő állásban megállnak és nem csukódnak be. Ez nagyon kényelmes funkció mert ha szűk helyen parkolok akkor félig nyitott állapotban is megáll az ajtó és nem kell tartani a kiszállás vagy beszállás közben. Na most a helyzet az, hogy a bal első ajtómon ez a mechanikai fék ez megszűnt, vagy megfeszült vagy kitágult de sajnos nem áll meg sem fél állásban és teljesen nyitott állapotban sem hanem lassan mindig becsukódik.

Az ajtó jól zár nem kell csapkodni, nincs deformálódása csak a két helyzetben nem tartja meg a csukló pánt az ajtót.

Hogy lehet az ajtón ezt beállítani?

Köszi!

Jó utat mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Szervízben megcsinálják és az biztosan megfelelő lesz. Én 2 évente valamelyik szervíz alkalmával odabigyesztem a listámra, hogy fékfolyadék csere és kész. Ilyenkor pluszban átnézik a betéteket és tárcsákat is. Pontos összegre nem emlékszem, de jelképes ahhoz képest milyen komoly baleset lehet a rossz fék hibájából.

Ha elhozom az autót akkor megy egy vagy két teszt, ami után persze lehet szedegetni a padlóra repült cuccokat. :P

Amúgy több szerelőtől is hallottam, hogy alkalmanként kell is vészfékezést csinálni, mert a sok lámpás lassulásokkal ahol éppen csak benyomva tartja az ember a pedált nagyon elselymesedik/simul a tárcsák/betétek felülete. Ekkor kezd el a 3-4 millás autó fékezés közben úgy nyikorogni, mint az 1200-es zsiguli.:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az autóban a duda hol szól, hol nem. Amikor működik akkor teljesen jó, de pl. másnap már akár hogy nyomom sehogy se szól. Ezt már nem most kezdte, de már kezd idegesíteni..,

Mi lehet ennek az oka, vmi biztosíték dolog, vagy érintkezési hiba?

Erről már volt szó korábban.

Volt egy OPEL-es viszzahívás ezeknek az autóknak, annek ez volt az első tünete.

Link to comment
Megosztás:

Lassan első lengőkar gömbfejeket kellene cserélnem.

Ki melyik márkát ajánlaná az alábbiak közül? Vagy esetleg már cserélte és meg van vele megelégedve, vagy esetleg nincs?

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80200000-elso-futomu-alkatreszek/80200130-elso-lengokar-gombfej/186385-elso-lengokar-gombfej-opel

Lemförder vagy Ruville-t tennék bele. Előző autómban ezek voltak és megvoltam vele elégedve. Lassan és is cserélni szeretném és Lemfördert teszek majd bele. De persze ez attól is függ,hogy meddig lehet nyújtózkodni költségvetésileg.

Link to comment
Megosztás:

Ma kicserélték az első tárcsákat és betéteket, Brembo-t rakattam bele. A fékolajat is lecseréltettem és profi légtelenítést kértem.

A szervizben azt mondták, hogy már minden oké, géppel 1,5 Barral légtelenítettek, és most már nem lehet benyomni a pedált koppig. Elhittem, fizettem, távoztam.

Bár csak nagyon keveset gurultam a kocsival, a pedál ugyan olyan erővel koppig nyomható mint eddig, viszont a fékhatás még gyengült is. Azonos erőre még kevesebbet fog a fék, a koppig nyomott pedált meg ugye lejjebb már nem tudom nyomni. Aggódok.

A fékhatás jelentősen javulhat, ha bekopnak a betétek?

Egyébként gyári betétek és tárcsa volt a kocsiban, ehhez képest lehet hogy tényleg rosszabb a Brembo?

Stefike kérdésére: az ABS működik normálisan, ESP nekem nincs sajnos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma kicserélték az első tárcsákat és betéteket, Brembo-t rakattam bele. A fékolajat is lecseréltettem és profi légtelenítést kértem.

A szervizben azt mondták, hogy már minden oké, géppel 1,5 Barral légtelenítettek, és most már nem lehet benyomni a pedált koppig. Elhittem, fizettem, távoztam.

Bár csak nagyon keveset gurultam a kocsival, a pedál ugyan olyan erővel koppig nyomható mint eddig, viszont a fékhatás még gyengült is. Azonos erőre még kevesebbet fog a fék, a koppig nyomott pedált meg ugye lejjebb már nem tudom nyomni. Aggódok.

A fékhatás jelentősen javulhat, ha bekopnak a betétek?

Egyébként gyári betétek és tárcsa volt a kocsiban, ehhez képest lehet hogy tényleg rosszabb a Brembo?

Stefike kérdésére: az ABS működik normálisan, ESP nekem nincs sajnos.

Kicsit össze kell kopnia a betéteknek az új tárcsákkal,aztán majd érezhető lesz a javulás ha tényleg minden ok!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma kicserélték az első tárcsákat és betéteket, Brembo-t rakattam bele. A fékolajat is lecseréltettem és profi légtelenítést kértem.

A szervizben azt mondták, hogy már minden oké, géppel 1,5 Barral légtelenítettek, és most már nem lehet benyomni a pedált koppig. Elhittem, fizettem, távoztam.

Bár csak nagyon keveset gurultam a kocsival, a pedál ugyan olyan erővel koppig nyomható mint eddig, viszont a fékhatás még gyengült is. Azonos erőre még kevesebbet fog a fék, a koppig nyomott pedált meg ugye lejjebb már nem tudom nyomni. Aggódok.

A fékhatás jelentősen javulhat, ha bekopnak a betétek?

Egyébként gyári betétek és tárcsa volt a kocsiban, ehhez képest lehet hogy tényleg rosszabb a Brembo?

Stefike kérdésére: az ABS működik normálisan, ESP nekem nincs sajnos.

Ott voltál az autó mellett mikor dolgoztak rajta?

Link to comment
Megosztás:

Az elején gyengébbnek érzed a féket hiszen új mindkét alkatrész(tárcsa+betét), de bekopnak rövid időn belül. A gyárinál amúgy nincs rosszabb (saját tapasztalat) :)

Ha nem javul a helyzet, akkor amennyiben a szervízköltségben benne volt a fékrendszer átnézése és a hosszú pedálút korrigálása akkor 1-2 napon belül visszaviheted, hogy javítsák a hibát, mert fizettél érte. Innentől az ő saruk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma kicserélték az első tárcsákat és betéteket, Brembo-t rakattam bele. A fékolajat is lecseréltettem és profi légtelenítést kértem.

A szervizben azt mondták, hogy már minden oké, géppel 1,5 Barral légtelenítettek, és most már nem lehet benyomni a pedált koppig. Elhittem, fizettem, távoztam.

Bár csak nagyon keveset gurultam a kocsival, a pedál ugyan olyan erővel koppig nyomható mint eddig, viszont a fékhatás még gyengült is. Azonos erőre még kevesebbet fog a fék, a koppig nyomott pedált meg ugye lejjebb már nem tudom nyomni. Aggódok.

A fékhatás jelentősen javulhat, ha bekopnak a betétek?

Egyébként gyári betétek és tárcsa volt a kocsiban, ehhez képest lehet hogy tényleg rosszabb a Brembo?

Stefike kérdésére: az ABS működik normálisan, ESP nekem nincs sajnos.

Szia!

Nekem is Brembo van (tárcsa+betét). Mi hagyományosan légtelenítettük, majd másnap fékpadon tökéletes eredményt produkált. Nem is érzem, hogy gond volna vele. Egyébként néhány fékezés után összekopnak.

Fékhatásmérés volt a csere után? Ha volt, papírt adtak róla? Ha nem volt, akkor elég komolytalan szervizről van szó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm srácok.

Hát, fékhatást állítólag nem mértek utána, de kipróbálták, szerintük minden oké. (azt is mondták, hogy már nem lehet padlózni...) Nem voltam ott, nem tudtam rá annyi időt szakítani.

Valószínűleg más bibi van itt, már ami a pedál benyomhatóságát illeti. Régen a szervóval riogattak ezzel kapcsolatban, de lehet, hogy főfékhenger? Annak jobban örülnék, egész más árkategória...

Ma és holnap elég sokat megyek majd a kocsival, meglátom mennyire kopik be és mit változik a fékhatás. A pedál rugalmasságában szerintem nem lesz változás. Majd írok mit tapasztaltam.

Módosítva : edivan
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm srácok.

Hát, fékhatást állítólag nem mértek utána, de kipróbálták, szerintük minden oké. (azt is mondták, hogy már nem lehet padlózni...) Nem voltam ott, nem tudtam rá annyi időt szakítani.

Valószínűleg más bibi van itt, már ami a pedál benyomhatóságát illeti. Régen a szervóval riogattak ezzel kapcsolatban, de lehet, hogy főfékhenger? Annak jobban örülnék, egész más árkategória...

Ma és holnap elég sokat megyek majd a kocsival, meglátom mennyire kopik be és mit változik a fékhatás. A pedál rugalmasságában szerintem nem lesz változás. Majd írok mit tapasztaltam.

Engem anno az ismerős szerelő el sem engedett féktárcsa és/vagy fékbetét csere után, amíg le nem ellenőrizte a fékeket és nem volt róla papír, hogy rendben van.

Padlózni nem is kell, meg nem is tudod. Vasalásnak hívták, vagyis, hogy fék lenyomásakor gázt adsz. Na ezek a rendszerek meg már nem hülyék, azonnal letiltanak, ha észlelik a két pedál egyszerre történő lenyomását, ilyen csak a Forma-1-ben van. :icon1:

Néhány km megtétele után már össze kell kopnia a tárcsának meg a betétnek. Szerintem egyszerűen csak levegős lehet a rendszer. El kellene vinni máshoz.

Egyébként anno az A Vectrám csinált ilyet, ott is főfékmunkahenger csere volt.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm srácok.

Hát, fékhatást állítólag nem mértek utána, de kipróbálták, szerintük minden oké. (azt is mondták, hogy már nem lehet padlózni...) Nem voltam ott, nem tudtam rá annyi időt szakítani.

Valószínűleg más bibi van itt, már ami a pedál benyomhatóságát illeti. Régen a szervóval riogattak ezzel kapcsolatban, de lehet, hogy főfékhenger? Annak jobban örülnék, egész más árkategória...

Ma és holnap elég sokat megyek majd a kocsival, meglátom mennyire kopik be és mit változik a fékhatás. A pedál rugalmasságában szerintem nem lesz változás. Majd írok mit tapasztaltam.

Szia!

Kíváncsian várom a megoldást, mert én is hasonlókat tapasztalok, de nekem még satuzik ha kipróbálom.

Tegnap voltam próba-műszakin, 3 dolog miatt megbukott.

Az egyik a sötítített hátsó üvegen nincs kód. Az autón 2007 óta van sötétítés, mindig átment a vizsgán. Azt mondták megváltozott a jogszabály. Én ezt nem értem, ilyet csak magarországon lehet megcsinálni, hogy 6-7 évvel ezelőtt elvégzett munkákat, illetve fóliát egyszercsak nem fogadnak el. Hihetettlen, komolyan. Eddig jó volt ?

A másik az első fékem 15%-os eltérést mutatott. Ez mi a fenétől lehet ? Segítsetek kérlek, mit cseréljek ki, mert a kézifékem sem működött jól. Nem ad elég erős fékhatást.

Már kicseréltem a bovdent, majd ezt követően a betétet tárcsát, de még mindig sz@r. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kíváncsian várom a megoldást, mert én is hasonlókat tapasztalok, de nekem még satuzik ha kipróbálom.

Tegnap voltam próba-műszakin, 3 dolog miatt megbukott.

Az egyik a sötítített hátsó üvegen nincs kód. Az autón 2007 óta van sötétítés, mindig átment a vizsgán. Azt mondták megváltozott a jogszabály. Én ezt nem értem, ilyet csak magarországon lehet megcsinálni, hogy 6-7 évvel ezelőtt elvégzett munkákat, illetve fóliát egyszercsak nem fogadnak el. Hihetettlen, komolyan. Eddig jó volt ?

A másik az első fékem 15%-os eltérést mutatott. Ez mi a fenétől lehet ? Segítsetek kérlek, mit cseréljek ki, mert a kézifékem sem működött jól. Nem ad elég erős fékhatást.

Már kicseréltem a bovdent, majd ezt követően a betétet tárcsát, de még mindig sz@r. Köszi

Szia!

A fólia valószínűleg azért nem jó, mert annak is ugyanúgy meg kell felelnie az előírásoknak, mint mondjuk a nappali menetfény esetében. Feltehetsz bármilyen sötétségű fóliát a B oszloptól hátra, csak megfelelő legyen.

A kézifék mire hat? Van hátul külön dobfék is, vagy csak a tárcsát fogja?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szia

Az a divat mostanában műszakin,hogy a szélvédő fólia és a drl miatt szivatnak mindenkit...a féknek természetesen rendben kell lenni...

Nekem is az első oldalsó szélvédőkről még az uv -fóliát is leszedték,pedig az nem sötétít...drl-ből ki kellett vennem a biztit és le kellett ragasztani,hogy ne is látszódjon.....

Szerintem ha csak a kézifékeddel van a gond próbálkozz valahol máshol műszakiztatni az autódat...talán ott még a fólia is megmarad.

Szia!

Kíváncsian várom a megoldást, mert én is hasonlókat tapasztalok, de nekem még satuzik ha kipróbálom.

Tegnap voltam próba-műszakin, 3 dolog miatt megbukott.

Az egyik a sötítített hátsó üvegen nincs kód. Az autón 2007 óta van sötétítés, mindig átment a vizsgán. Azt mondták megváltozott a jogszabály. Én ezt nem értem, ilyet csak magarországon lehet megcsinálni, hogy 6-7 évvel ezelőtt elvégzett munkákat, illetve fóliát egyszercsak nem fogadnak el. Hihetettlen, komolyan. Eddig jó volt ?
A másik az első fékem 15%-os eltérést mutatott. Ez mi a fenétől lehet ? Segítsetek kérlek, mit cseréljek ki, mert a kézifékem sem működött jól. Nem ad elég erős fékhatást.

Már kicseréltem a bovdent, majd ezt követően a betétet tárcsát, de még mindig sz@r. Köszi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szia

http://www.astra-h.ru/antifrize_sensor.html

http://www.astra-h.ru/inst_datch.html

A kiegyenlítőtartályban kell lenni egy mágneses úszónak az alján egy üregben ,ahova alúlról a szenzort dugod.A szenzor kívülről csatlakozik a kiegyenlítőtartályhoz(nem a tartály belselyébe) úgy kell bepattintani az üregbe és a tartályban levő mágneses úszót figyeli....ha nincs úszó a tartályban akkor cserélni kell a tartályt is.




Felbirizgáltatok ezzel a hűtőviz (+ablakmosó) ellenőrzéssel. Tudnátok segíteni hol tudok ilyen kapcsolót beszerezni és hogy kell beszerelni?
Előre is nagyon köszönöm!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szia

Az a divat mostanában műszakin,hogy a szélvédő fólia és a drl miatt szivatnak mindenkit...a féknek természetesen rendben kell lenni...

Nekem is az első oldalsó szélvédőkről még az uv -fóliát is leszedték,pedig az nem sötétít...drl-ből ki kellett vennem a biztit és le kellett ragasztani,hogy ne is látszódjon.....

Szerintem ha csak a kézifékeddel van a gond próbálkozz valahol máshol műszakiztatni az autódat...talán ott még a fólia is megmarad.

Szerdán voltam műszakin. Semmit nem szóltak az utólagos DRL miatt. Az is igaz, hogy márkás, nem gagyi kínai, szabályosan van felszerelve és bekötve.

Link to comment
Megosztás:

A kézifék mire hat? Van hátul külön dobfék is, vagy csak a tárcsát fogja?

Szia. Ezt most nem igazán értem....Nekem mondjuk eleve hátul dobfékes, de ahogy kérdezed, a tárcsafékesnél nem a tárcsát "fogja" a kézifék? Vagy ezt hogy érted, hogy külön dobfék?

Update:

Nem kell válaszolni, megjött a válasz...;) :D

Módosítva : Maybal
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.