Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Uhuhu szerinted mit csináljak menjek vissza a szervizbe és reklamáljak ,vagy hagyjam a francba és menjek egy másikba,de melyikbe?

menjél vissza és reklamáljál.

ingyen el kell hogy végezzék neked. még ha a 8 ezret hagyod veszni, akor legalább csinálják meg az olajgomba cserét.

( bár én a 8 ezret se hagynám veszni... )

Link to comment
Megosztás:

ma egr szelep csere is volt a kocsimon és még mindig rángat,következő tipp? trafó, lambda szonda,gyertya és most már egr is csere,ja friss szoftver van rajta.

trafó, gyertya, mechanikus hiba: szelepszorulás a hengerfejbe

mennyél ki az uatópályára, és küld meg rendesen vagy 50 km en keresztül. mert ha szelepszorulásod van akkor ott leég a koksz ami okozza a bajt, ellenkező esetben le kell venni a hengerfejet.

Link to comment
Megosztás:

azért van visszahivás, mert a felső gomba a hütől átereszthet, az ráfolyik a kipufogódra, és leég az autód...

Köszi a választ.

Múltkor megnéztem és van ott valami kiálló a hengerfej közepén. Van benne egy talán M6-os imbusz fejű hernyó csavar. Lehetséges, hogy nekem már ledugózták vagy az gyárilag lenne olyan?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Küzdöttem az alapjáratommal és ajánlottak egy Opel szerelőt a szalonban. Már az elején gyanús volt neki a motorkód és a teljesítmény....... hát lekérte az autó adatait a GM Kampány információ rendszerről. Itt megadták az alv.sz., motor sz., motor kód, évj. stb. És mellékesen közölték, hogy 2010 tavaszán, Németországban volt ezen az autón egy garanciás vízcső csere, az akkori km óra állás 124.000 volt. Hoppá!!!! Ügyesek voltak, mert nála "csak" a 64.000 mutatta.

Feltolta az új szoftvert a jó motorkódhoz és van alapjáratom (HIHETETLEN!!! :D )

A régi vezérléstől csörögnek a szelepeim..... :)

Fejlemény:

Beszéltem a kereskedővel, eddig nem hajtott el, nem tagadott.... Hát sajnos kellemetlen ez neki is, de kössünk alkut. Hát még nekem milyen kellemetlen......... kössünk. Folyik a tárgyalás, majd meglátjuk.....

Csúnya sztori, de legalább rájöttetek, hogy mi volt a bibi! Igaz, jelen esetben talán a "Ha nem tudom, nem fáj!" szlogen biztosan jobban esett volna a lelkednek - persze, ha nincs alapjárati gondod...

A kereskedővel kapcsolatban meg annyit: egyik kutya, másik eb, de ez talán még a nem annyira ganaj fajtából való, úgy nézem! :D

Írd meg a folytatást is! Sok szerencsét! :D

Link to comment
Megosztás:

Es azt olvastad, hogy a kereskedo hajlando targyalni azzal, aki megvette? Jo, ez meg nem jelent semmit, de olyan jol el tudod engedni a fuled mellett a vilagkepedbe nem illo informaciot, hogy az mar egyenesen ba'jos.

olvastam, és n em engedtem el, csak nem reagáltam rá :)

szoritok neki, hogy sikerüljön,

értem én hogy suttyó vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

ha imbuszos csavar van ott, akkor OK, a tieddel nincs mit csinálni....

annak a helyén bizonyos autóknál van egy második olajgomba.

Most örülök is meg nem is. Legalább nincs vele gondom, hogy mikor vigyem el. A másik meg a jó ég tudja, hogy a másikat lecserélték-e :)

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

és nem az én világképembe nem illő informácio ez, hanem az általános világképbe nem illő...

hiszed vagy nem - nembaj, sok sok ilyen autót láttam már, volt már egy pár ember akinek megmutattam, hogy a sérülésmentes autója hol volt vágva, és végig hallgattam egy pár sztorit hogy hogy zavarta el a kereskedő az embert...

és igen volt olyan akinek visszaadott némi pénzt, és volt akinek kicserélte egy másik autóra az autóját. de ez az esetek kb 10% ban történt meg.

Link to comment
Megosztás:

kicserélték az olajpumpám ingyéééé,első dolog amiért nem vágtak át a felsőt meg ledugozták,köszi UHUHU,másik kérdés reggel ledugoztam az egr szelepemet,ráfél orára magától elaludt a check lámpám ez vajon mitől lett?lehet hogy ideiglenesen de tökéletes a kocsim,nem rángat 6,9 a fogyasztás de mitől?

Link to comment
Megosztás:

kicserélték az olajpumpám ingyéééé,első dolog amiért nem vágtak át a felsőt meg ledugozták,köszi UHUHU,másik kérdés reggel ledugoztam az egr szelepemet,ráfél orára magától elaludt a check lámpám ez vajon mitől lett?lehet hogy ideiglenesen de tökéletes a kocsim,nem rángat 6,9 a fogyasztás de mitől?

Hogy neked mennyi baj van az olajpumpáddal... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek, ha tudtok! A következő a nagy gondom:Astra H-mon nem tudom kapcsolni a tolató fokozatot. A probléma oka: a váltógombon lévő gombot (amit be kell nyomni a tolató fokozat kapcsolásához) és a modul(ami ilyenkor felemelkedik és lehetővé teszi a "r" kapcsolását) közötti összekötő MŰANYAG(!) "rudazat" eltört! Javítani szerintem nem lehet. Opeléknál csak váltógombbal, bőr-szoknyával, rudazattal, kulisszával együtt kompletten lehet megvenni, horrorisztikus áron!Tudtok esetleg bontót, vagy olcsóbb forrást, ahol esetleg a "cullangok" nélkül, csak a kiemelő villát, vagy az egészet, de olcsón meg tudnám venni? A kocsi: Astra H Z14XEP, 2005. ötajtós. Ha tudtok, segítsetek! Köszi!

Üdv, Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek, ha tudtok! A következő a nagy gondom:Astra H-mon nem tudom kapcsolni a tolató fokozatot. A probléma oka: a váltógombon lévő gombot (amit be kell nyomni a tolató fokozat kapcsolásához) és a modul(ami ilyenkor felemelkedik és lehetővé teszi a "r" kapcsolását) közötti összekötő MŰANYAG(!) "rudazat" eltört! Javítani szerintem nem lehet. Opeléknál csak váltógombbal, bőr-szoknyával, rudazattal, kulisszával együtt kompletten lehet megvenni, horrorisztikus áron!Tudtok esetleg bontót, vagy olcsóbb forrást, ahol esetleg a "cullangok" nélkül, csak a kiemelő villát, vagy az egészet, de olcsón meg tudnám venni? A kocsi: Astra H Z14XEP, 2005. ötajtós. Ha tudtok, segítsetek! Köszi!

Üdv, Gábor

Vaterán láttam ilyet, nézz körül!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

CD 70-es navi van az Astrámban.

Hogyan tudom a telefont bluetoot-on keresztül összekötni vele?

Előre is köszi!

K.

Közvetlenül sehogy, mivel a fejegység nem tud bluetoot-t

A fejegységen van telefon némítás és kihangosító hang bemenet.

Nekem egy cd30mp3-ba van így bekötve egy Nokia ckw7 bluetoot kihangosító.

A kihangosító gyári hangszórója helyett a fejegységbe megy a hang, és a kocsi hangszóróján szól.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocsi hogy nem olvastam végig a fórumot olvasgattam, de nem találtam hasonló problémát mint az enyém.

Voltam már vele szerelőnél de nemigazán tudtunk vele mit kezdeni csak kísérleteztünk.

Úgy kezdődött hogy tele volt az autóm hibaüzenetekkel, és emellett produkálta azt a hibát amit most is.

A hibaüziket sikerült eltüntetni motorvezérlő és trafó cserével, bár 1 megmaradt ami vagy lambdaszonda vagy katalizátor.

Az autó mostmár egyre gyakrabban csinálja azt, hogy amikor indítom 2-3 fordulat után megáll az önindító és felgyullad a menetstabilizátor lámpa. Gyújtás le-fel, 2-3 mp után halk kattanás hallható a motortérből, majd égve marad ismét a menetstab.

Néhány kör után sikerül elérni h ne maradjon égve majd 5-6. indításra elindul az autó addig játszani kell vele.

Néha a kormánymodul gombjai sem működnek, de nem tudom hogy ennek köze van-e hozzá.

Kérem valaki segítsen ha már volt hasonló problémája mert már nem tudom mit lehetne vele csinálni.

Opel Astra H 1.6 2004

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az autó mostmár egyre gyakrabban csinálja azt, hogy amikor indítom 2-3 fordulat után megáll az önindító és felgyullad a menetstabilizátor lámpa.

Szia!

Lehet, hogy az önindítóddal van a gond.(főleg,ha 2-3 tekerés után csak úgy megáll)

Visszajelzők a műszerfalon nem halványodnak el?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.