Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Köszi, megpróbálom a jeladó cserét, termosztátot már cseréltem nem igazán lett jobb töle.

Kicsréltem a venti jeladóját most műxik ahogy kell ki be kapcsol de a fűtésem nem igazán éget sőt ha pl. a városban csúcsforgalomban lépésben araszolgatok a víz felmelegszik annyira hogy a venti bekapcsoljon de mivel a motort nem forgatom 2000-es fordulatig a fűtésem szinte hideg levegőt fúj, ha sikerül 2000-es fordulat fölött autóznom akkor fűt elfogadhatóan de véletlenül sem éget. Mikor vettem 3 éve télen akkor még működött rendesen. Mi lehet itt a gond, már kezdek kiakadni tőle. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Kicsréltem a venti jeladóját most műxik ahogy kell ki be kapcsol de a fűtésem nem igazán éget sőt ha pl. a városban csúcsforgalomban lépésben araszolgatok a víz felmelegszik annyira hogy a venti bekapcsoljon de mivel a motort nem forgatom 2000-es fordulatig a fűtésem szinte hideg levegőt fúj, ha sikerül 2000-es fordulat fölött autóznom akkor fűt elfogadhatóan de véletlenül sem éget. Mikor vettem 3 éve télen akkor még működött rendesen. Mi lehet itt a gond, már kezdek kiakadni tőle. :huh:

Ha a termosztát normálisan müködik,akkor álló helyzetben is fel kell,hogy melegedjen.Felmegy szépena hőmérséklet és kb 92fok környékén kell tartsa.

Link to comment
Megosztás:

És ha jól következtetek, a termosztátra mindig érdemes odafigyelni..

Úgy értem a vízhőmérséklet jelzéseit komolyan venni.

Ilyenkor nem elég a fűtés, nyáron meg megfőhet a motor, hengerfejes lesz rosszabb esetben. :huh:

Bezony.

Nekem a dízel nagyon nehezen indítja be a ventit nyáron,9liter vizet nehezen melegít 95fok fölé a düzel!

Egyszer aztán sikerült pesten dugózni az üllőin,füleltem is ezerrel,hogy akkor most megy a venti?

100fok körül indult és szépen vissza hűtötte 95-re.

Link to comment
Megosztás:

Kicsréltem a venti jeladóját most műxik ahogy kell ki be kapcsol de a fűtésem nem igazán éget sőt ha pl. a városban csúcsforgalomban lépésben araszolgatok a víz felmelegszik annyira hogy a venti bekapcsoljon de mivel a motort nem forgatom 2000-es fordulatig a fűtésem szinte hideg levegőt fúj, ha sikerül 2000-es fordulat fölött autóznom akkor fűt elfogadhatóan de véletlenül sem éget. Mikor vettem 3 éve télen akkor még működött rendesen. Mi lehet itt a gond, már kezdek kiakadni tőle. :lol:

Lehet, hogy el van vízkövesedve a fűtőradiátorod :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

Astra F classicom van 99 es 1,4 es XNZ motorral ,

az lenne a gondom hogy a vizhőfok visszajelző szarakodik ,

ha az autópályán megyek vele akkor lent van totál nullán pedig a motor rendes hőfokon van (szerintem) ha meg a dugóban állok akkor felmegy rendessen , a visszajelző, vagy ha alapjáraton megy a motor akkor szintén felmegy és ott tartja , de mihelyt elindulok vele azonnal elkezd süllyedni és folyamatos menet után megint vissza áll nullára.

Megnéztük egy haverral és szerinte a termosztátot ki lehet zárni mert szinten tartja a motort . Hja és még előfordult hogy dugoban állva felment 100 ig bekapcsolt a ventilátor szinten tartotta a motort és mikor elindultam ugyanugy vissza 0 ra

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Astra F classicom van 99 es 1,4 es XNZ motorral ,

az lenne a gondom hogy a vizhőfok visszajelző szarakodik ,

ha az autópályán megyek vele akkor lent van totál nullán pedig a motor rendes hőfokon van (szerintem) ha meg a dugóban állok akkor felmegy rendessen , a visszajelző, vagy ha alapjáraton megy a motor akkor szintén felmegy és ott tartja , de mihelyt elindulok vele azonnal elkezd süllyedni és folyamatos menet után megint vissza áll nullára.

Megnéztük egy haverral és szerinte a termosztátot ki lehet zárni mert szinten tartja a motort . Hja és még előfordult hogy dugoban állva felment 100 ig bekapcsolt a ventilátor szinten tartotta a motort és mikor elindultam ugyanugy vissza 0 ra

Ki volt az a haver aki ekkora baromságot mondott?

Ez egyértelműen termosztát hiba, csere :huh:

Link to comment
Megosztás:

Azt is kérdezhetnénk, miből tudta, hogy "szinten"tartotta a motort?

Itt az az eset áll fent, bővebben kifejtve Gabi válaszát, hogy nagy valószínűség szerint nyitva van a termosztátod.

Igy a hűtővíz a "teljes körben"(motor+hűtő) kering.

Amikor áll a kocsi, vagy dugóban araszolsz, nincs szemből jövő légáramlat ami hűtse a hűtőt.

Ezért a motor fel tudja melegíteni a hűtővizet..

Amint jobban meg tudsz indúlni, folyamatosan tudsz haladni, a menetszél elkezdi a hűtőt hűteni, ezáltal a vizet is.. és mivel nem zár le a termosztát az egész körben lehűl a víz.

Mondjuk az hogy egészen "nullára" az elég brutál?! Lehet ilyen Gabi? Nekem szerencsére még nem döglött meg a termosztátom..

Esetleg olvasgass kicsit ITT

Link to comment
Megosztás:

Azt is kérdezhetnénk, miből tudta, hogy "szinten"tartotta a motort?

Itt az az eset áll fent, bővebben kifejtve Gabi válaszát, hogy nagy valószínűség szerint nyitva van a termosztátod.

Igy a hűtővíz a "teljes körben"(motor+hűtő) kering.

Amikor áll a kocsi, vagy dugóban araszolsz, nincs szemből jövő légáramlat ami hűtse a hűtőt.

Ezért a motor fel tudja melegíteni a hűtővizet..

Amint jobban meg tudsz indúlni, folyamatosan tudsz haladni, a menetszél elkezdi a hűtőt hűteni, ezáltal a vizet is.. és mivel nem zár le a termosztát az egész körben lehűl a víz.

Mondjuk az hogy egészen "nullára" az elég brutál?! Lehet ilyen Gabi? Nekem szerencsére még nem döglött meg a termosztátom..

Esetleg olvasgass kicsit ITT

Az a nulla nem nulla fokot jelent, a műszer elev csak kb. 50 foktól kezd mérni tapasztalataim szerint.

Link to comment
Megosztás:

Akkor úgy értem én is. hogy a müszer koppra vissza.. nem is gondoltam hogy 0 fokra hűl.. az már kicsit dúrva lenne :huh:

klima:D

am nekem se megy vissza koppra csak a kék tetejéig, még nagy hidegben se, bár neekm be van takarvaa hűtőm most...

Link to comment
Megosztás:

Ki volt az a haver aki ekkora baromságot mondott?

Ez egyértelműen termosztát hiba, csere :huh:

Helo köszi a jó tanácsot , de a motor ugyanugy meleg marad , tehát a termosztát nem hűti túl a motort , nem tudom nem e a hőgomba szarakodik?

ezt tavaly szeptemberben vettem észre novemberben volt kötelező szervizen , ott csak kijött volna hibakódként a termosztát ,, vagy nem ?

Sityu

Link to comment
Megosztás:

Az a nulla nem nulla fokot jelent, a műszer elev csak kb. 50 foktól kezd mérni tapasztalataim szerint.

Köszi a link tippet , de itt a srácoknak marad a kék vonalon vagy egy kicsit feljebb ,,, nekem totál nullára megy vissza ,,,, ezért kérdem hogy lehetséges e hogy a hőgomba a gázos , mert igazság szerint nem szeretnék ugy szerelőhöz menni hogy a müködö képes termosztátot kicseréltetem holott más a gebasz , ráadásul ha nem szakszervizben csináltatja az ember akkor egy kis hibából tudnak még nagyobbat kreálni ugy hogy az ember csak akkor veszi észre amikor már ment a géppel mondjuk 15 km t és viheti vissza még horribilis pénzekért a kocsit javitattni ,, és ha ki tudom zárni a termosztátot akkor a hőgombát én is ki tudom cserélni ,, sajna nem egy ember külömböző szervizeknél járt igy , hogy a vizpumpától eljutottak a futóműig , mert egy csavar "véletlenül" meg volt lazulva ,,,

tehát a motor továbbra is 50 fok felett van ,, csak a vizhőfok mérő nem mutatja , ezért kérdem a hőgombát hogy felesleges ezreseket és időt ne fecséreljek el ,, mert még az idő nem lenne gond asszem , de a másik oldala , az sajna problémásabb

Link to comment
Megosztás:

Helo köszi a jó tanácsot , de a motor ugyanugy meleg marad , tehát a termosztát nem hűti túl a motort , nem tudom nem e a hőgomba szarakodik?

ezt tavaly szeptemberben vettem észre novemberben volt kötelező szervizen , ott csak kijött volna hibakódként a termosztát ,, vagy nem ?

Rossz termosztát biztos nem ad hibakódot.

...ráadásul ha nem szakszervizben csináltatja az ember akkor egy kis hibából tudnak még nagyobbat kreálni ugy hogy az ember csak akkor veszi észre amikor már ment a géppel mondjuk 15 km t és viheti vissza még horribilis pénzekért a kocsit javitattni ...

Szakszervízben nem? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Rossz termosztát biztos nem ad hibakódot.

Szakszervízben nem? :huh:

ismerősök vannak ott , még azt is megmondják hogy pl ami volt most utobb ,, hogy nem jó a tömités az indexnél be fog folyni a viz , pedig a probléma nem áll fent , ,,,

azért csodálkoznék hogy nem vették ezt észre mikor járatják a gépet alapjáraton és ott kijönne a tulmelegedési vagy a hütési gond,,,

és még az is gyanus hogy a motor meleg de a visszajelző az 0-n áll ,,,

szerinted ?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a link tippet , de itt a srácoknak marad a kék vonalon vagy egy kicsit feljebb ,,, nekem totál nullára megy vissza ,,,, ezért kérdem hogy lehetséges e hogy a hőgomba a gázos , mert igazság szerint nem szeretnék ugy szerelőhöz menni hogy a müködö képes termosztátot kicseréltetem holott más a gebasz , ráadásul ha nem szakszervizben csináltatja az ember akkor egy kis hibából tudnak még nagyobbat kreálni ugy hogy az ember csak akkor veszi észre amikor már ment a géppel mondjuk 15 km t és viheti vissza még horribilis pénzekért a kocsit javitattni ,, és ha ki tudom zárni a termosztátot akkor a hőgombát én is ki tudom cserélni ,, sajna nem egy ember külömböző szervizeknél járt igy , hogy a vizpumpától eljutottak a futóműig , mert egy csavar "véletlenül" meg volt lazulva ,,,

tehát a motor továbbra is 50 fok felett van ,, csak a vizhőfok mérő nem mutatja , ezért kérdem a hőgombát hogy felesleges ezreseket és időt ne fecséreljek el ,, mert még az idő nem lenne gond asszem , de a másik oldala , az sajna problémásabb

Hibakód ilyenkor nincs.

A vízőfok mutatója 50-60 fok körül kezd kimozdulni a nulláról gyári esetben.

Egyszerűen ellenőrizheted a dolgot, beindítod hidegen a motort, és járatod.

Közben nézed a kimenő vízcsövet, és a hűtőt. Ha folyamatosan melegszik együtt

a motorral, akkor egéyrtelműen a termosztát szar.

Jeladó szerintem nem tud olyat produkálni, hogy egyszer jó, egyszer nem.

Max a kábelkötegben lehet még kontakthiba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Hja és még előfordult hogy dugoban állva felment 100 ig bekapcsolt a ventilátor szinten tartotta a motort és mikor elindultam ugyanugy vissza 0 ra

Ez a mondat a probléma kulcsa. Eggyértelműen termosztátra utal.

Én nem szórakoznék azzal a Kb. 2000,- forinttal és 3dl hűtővízzel, még ha valami csoda folytán mégsem ez a gond. Bár "eznek" (Újmagyarul) kicsi az esélye.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
ismerősök vannak ott , még azt is megmondják hogy pl ami volt most utobb ,, hogy nem jó a tömités az indexnél be fog folyni a viz , pedig a probléma nem áll fent , ,,,

azért csodálkoznék hogy nem vették ezt észre mikor járatják a gépet alapjáraton és ott kijönne a tulmelegedési vagy a hütési gond,,,

és még az is gyanus hogy a motor meleg de a visszajelző az 0-n áll ,,,

szerinted ?

Szép kis ismerősök. Azért aki 5nél többször felnyitotta már a motorháztetőt már annak is egyértelmű, hogy termosztát hiba a legesélyesebb. De Gabi által leírt tesztet elvégzed és akkor egyértelmű lesz.

Még egy kérdés: azt hogy 50 fokos a motor azt mivel mérték. Mellesleg ahogy Gabi írta 50 foknál még semmit nem kell mutatnia a műszernek az egyszerűen hideg a motornak!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.