Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kényelmi kérdések


szt

Recommended Posts

Sziasztok!

Hát ez engem is érdekelne, mert tényleg zavaró...bár barátkozok a hanggal...de még is.

Szóval engem néha amikor olynaom van, felbosszant, hogy a cl2-ből költségmegtakarítás céljából olyan dolgokat hagytak ki, amik egy GM kaliber gyárnak autónként nem jelent max5 dollár költséget...de a vásárlónak meg kényelmi dolgot talán jelent. (pl.. szigetelés a túzfalon, géptetőn; hátsó ajtóban az az 1-1 szál kábel ami a hangszórókat viszi; tempomat kábelezése; és még egy-két hitványabb dolgot tudnék modnnai a lengyel gyártásnak köszönhetőpen...)

Na sebaj! aki a túzfalas szigetelést megoldaná, azt megköszönném. hogyan és mennyi idő..esetleg vki aki csinálna ilyet mennyiért... :lol:

kö9szi

Ciao

Szerintem nem éri meg hozzáfogni, mert szét kell bontani a fél autót érte. Egyébként lövésem sincs mennyi lehet egy szigetelés a bontóba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na sebaj! aki a túzfalas szigetelést megoldaná, azt megköszönném. hogyan és mennyi idő..esetleg vki aki csinálna ilyet mennyiért... :lol:

kö9szi

Ciao

Ilyen szent őrültet sehol nem találsz! Nézd meg mennyi mindent kellene előtte kipakolni, majd vissza. Mintha egy tk-s autót - aminek az elejét elvitte a vonat - akarnál újra talpra állítani.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen szent őrültet sehol nem találsz! Nézd meg mennyi mindent kellene előtte kipakolni, majd vissza. Mintha egy tk-s autót - aminek az elejét elvitte a vonat - akarnál újra talpra állítani.

Ó dehogynem, csak legfeljebb sokáig kell keresni. (Van egy megszállott Calibrás ismerősöm aki korábban a gyári klímát szerelte bele utólag az eredetileg

nem klímás autójába, erre most meg előrukkolt azzal hogy légzsákott rakott ugyanabba az autóba, mert az gyárilag szintén nem volt benne. Természetesen ez is gyári, és minden hibátlanul működik. Az hogy kormányoszlopot kellett cserélni, meg az egész műszerfalat levenni hozzá, azt mondja igazán nem nagy ár érte :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Ó dehogynem, csak legfeljebb sokáig kell keresni. (Van egy megszállott Calibrás ismerősöm aki korábban a gyári klímát szerelte bele utólag az eredetileg

nem klímás autójába, erre most meg előrukkolt azzal hogy légzsákott rakott ugyanabba az autóba, mert az gyárilag szintén nem volt benne. Természetesen ez is gyári, és minden hibátlanul működik. Az hogy kormányoszlopot kellett cserélni, meg az egész műszerfalat levenni hozzá, azt mondja igazán nem nagy ár érte :lol:)

Tesztelte már a légzsákot? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tesztelte már a légzsákot? :lol:

:lol:

Perszehogynem.

Azt hogy "minden hibátlanul műkösik" úgy értettem ahogy te is meg tudsz bizonyosodni a légzsák rendeltteésszerű működéséről az autódban: gyújtás ráadásakor kigyullad a műszerfalon a légzsák ellenőrző lámpája, aztán rendben elalszik és nem is jelez hibát menet közben.

Link to comment
Megosztás:

Az Astra nekem is, ez a cucc a téliautónak használt Corsába kell! :P

Ez jó!

Majd mondom én is az asszonynak,hogy idén nincs új télikabát, de lehet hogy jövőre kap egy új téliautót! :P

Csak el ne felejtse a buszbérletét átrakni a jobb zsebéből a bal ajtózsebbe! :lol: :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-os evjaratu CL2-m van. 1.4 twinport.

Mi a banat zorog hatul a csomagtartoban szerintetek? Mintha vmi muanyag zorogne. Lehet hogy a csomagterfedel burkolata?

Mi a legjobb mod a zaj megszuntetesere? Biztos vmi tipushiba, mert oregemnek is ua evjarat a gepe, es nala is ez a zaj hallhato ha rosszabb uton megyunk vele.

A masik pedig mig hideg az utaster, elolrol a kozepkonzol digi kijelzojetol jovo muanyag nyekerges ami idegesit. Erre tudtok vmi megoldast?

Koszi!

Udv: Balazs

Link to comment
Megosztás:

nekem hátul a kapalptartó zörgöt. Ha felnyitod az alján két oldalt van egy kis téglalap alakú műanyag amire felfekszik a kalaptartó én oda raktam 1.5 cm-es szivacsot pont akkorát mint a kis műanyag és zaóta nem zörög. Igaz nem sima szivacs.De szten gumi is megteszi.

Link to comment
Megosztás:

nekem hátul a kapalptartó zörgöt. Ha felnyitod az alján két oldalt van egy kis téglalap alakú műanyag amire felfekszik a kalaptartó én oda raktam 1.5 cm-es szivacsot pont akkorát mint a kis műanyag és zaóta nem zörög. Igaz nem sima szivacs.De szten gumi is megteszi.

Az enyém is most kezdett ilyen hangokat hallatni, de akkor is csinálta, amikor minden, még a kapaltartó is ki volt szedve belőle, majd ha meleg lesz visszatérek rá, addig max várom a tippeket. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is most kezdett ilyen hangokat hallatni, de akkor is csinálta, amikor minden, még a kapaltartó is ki volt szedve belőle, majd ha meleg lesz visszatérek rá, addig max várom a tippeket. :lol:

Érdemes megnézni a kötelező tartozékok fakkját. Én kipakoltam és utána megszűnt a zörgés....Utána egy ronggyal kibéleltem és azóta nem zörög... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is most kezdett ilyen hangokat hallatni, de akkor is csinálta, amikor minden, még a kapaltartó is ki volt szedve belőle, majd ha meleg lesz visszatérek rá, addig max várom a tippeket. :lol:

Nekem a zárat kellett WD40-el befújnom, és megszünt.

Link to comment
Megosztás:

Érdemes megnézni a kötelező tartozékok fakkját. Én kipakoltam és utána megszűnt a zörgés....Utána egy ronggyal kibéleltem és azóta nem zörög... :lol:

Mondom MINDEN ki volt pakolva :lol: De azért köszi.

Nekem a zárat kellett WD40-el befújnom, és megszünt.

Na az enyének ilyen még nem volt. Kipróbálom. Köszike.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-os evjaratu CL2-m van. 1.4 twinport.

Mi a banat zorog hatul a csomagtartoban szerintetek? Mintha vmi muanyag zorogne. Lehet hogy a csomagterfedel burkolata?

Mi a legjobb mod a zaj megszuntetesere? Biztos vmi tipushiba, mert oregemnek is ua evjarat a gepe, es nala is ez a zaj hallhato ha rosszabb uton megyunk vele.

A masik pedig mig hideg az utaster, elolrol a kozepkonzol digi kijelzojetol jovo muanyag nyekerges ami idegesit. Erre tudtok vmi megoldast?

Koszi!

Udv: Balazs

Jaj, végre, nem vagyok 1edül, ez engem is rohadtul idegesít, és nem is tudtam rájönni mi lehet az... kipakoltam kesztyűtartóból is mindent, amit lehetett, kis középső alsó tároló rekeszből is hátha, de nem, nyekereg, cicceg továbbra is, totál agyvérzés.

Erre nincs semmi megoldás? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jaj, végre, nem vagyok 1edül, ez engem is rohadtul idegesít, és nem is tudtam rájönni mi lehet az... kipakoltam kesztyűtartóból is mindent, amit lehetett, kis középső alsó tároló rekeszből is hátha, de nem, nyekereg, cicceg továbbra is, totál agyvérzés.

Erre nincs semmi megoldás? :lol:

Nekem a digit kijelző körül azóta zörög, hogy bepakoltam a csomagtartóba két hifi hangfalat. Igaz szerencsére, csak zenehallgatás közben. Picit zavaró.

Link to comment
Megosztás:

Jaj, végre, nem vagyok 1edül, ez engem is rohadtul idegesít, és nem is tudtam rájönni mi lehet az... kipakoltam kesztyűtartóból is mindent, amit lehetett, kis középső alsó tároló rekeszből is hátha, de nem, nyekereg, cicceg továbbra is, totál agyvérzés.

Erre nincs semmi megoldás? :lol:

Tovább keresni! :)

Esetleg odavágni neki! :lol: (Ez nekem anno az F Astrá(ko)n az ajtókárpitnál bevált!)

Link to comment
Megosztás:

a zörgést, az a műszerfal alatt kell keresni.

ha ráérsz, akkor szétszeded és megnézel minden olyan dolgot, ami kilazulhat, esetleg a kábel hozáér valamihez, majd mindent visszapakolsz.

ha meg nincs kedved ezt végig csinálni, akkor, amikor előjön a hang, rácsapsz a műszerfalra vagy váltasz.....

nálunk pl 4-esben gyorsításkor jön elő a hang, szerelő szerint, valami előre-hátra mozog kicsit, azt az okozza, de annyira sztem nem zavaró.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Jaj, végre, nem vagyok 1edül, ez engem is rohadtul idegesít, és nem is tudtam rájönni mi lehet az... kipakoltam kesztyűtartóból is mindent, amit lehetett, kis középső alsó tároló rekeszből is hátha, de nem, nyekereg, cicceg továbbra is, totál agyvérzés.

Erre nincs semmi megoldás? :rolleyes:

Sziasztok!

Nálam (az új, 5 hónapos G Astrámnál) ugyanez a helyzet! Én is a digit kijelző, ill. az az alatt levő 2 lébeömlő mögül hallom a zörejeket. BORZASZTÓAN IDEGESÍT!!! Gondolkodok, hogy esetleg beviszem szervizbe...

De hátha Ti tudtok nekem segíteni!? :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na hi!

Olvastam már korábban volt itt róla szó, úgyhogy remélem nem én vagyok az egyetlen, de nekem az ülés kényelmetlen.... :rolleyes:

Egész egyszerűen már egy 40 perces menettől is megfájdul a derekam, pedig sportolok eleget és koábban a suzuki swiftben, amiben csak háttámlát lehetett állítani és ugyanúgy nem volt deréktámasz, nem fájt, ha mentem 2 órát folyamatosan akkor sem...!

Szóval nem tudom mit lehetne tenni?

Próbáltam 100 féle képpen, az ülésmagasságot variálni, hátradönteni a háttámlát, akkor előre, de akkor meg szinte vigyázban ülök, nem tudom...

Szerintetek mi lenne elvileg az ideális beállítás? Pl. az olyan kocsikban ahol az ülésmagasság nem állítható, az egy astraban minek felel meg?

Értem ezalatt, hogy akkor a legmagasabb állás az alap vagy a legalsó?

Vmi tanács?

Link to comment
Megosztás:

Na hi!

Olvastam már korábban volt itt róla szó, úgyhogy remélem nem én vagyok az egyetlen, de nekem az ülés kényelmetlen.... :rolleyes:

Egész egyszerűen már egy 40 perces menettől is megfájdul a derekam, pedig sportolok eleget és koábban a suzuki swiftben, amiben csak háttámlát lehetett állítani és ugyanúgy nem volt deréktámasz, nem fájt, ha mentem 2 órát folyamatosan akkor sem...!

Szóval nem tudom mit lehetne tenni?

Próbáltam 100 féle képpen, az ülésmagasságot variálni, hátradönteni a háttámlát, akkor előre, de akkor meg szinte vigyázban ülök, nem tudom...

Szerintetek mi lenne elvileg az ideális beállítás? Pl. az olyan kocsikban ahol az ülésmagasság nem állítható, az egy astraban minek felel meg?

Értem ezalatt, hogy akkor a legmagasabb állás az alap vagy a legalsó?

Vmi tanács?

Én 183 cm magas vagyok, Nálam ez vált be:

Kormány teljessen be illetve felálít. (Igaz így is eléri a térdemet a kormány)

Ülés kb 2/3-áig hátratol, és teljessen az alsó pozicióba állítva. A támla meg kissé hátradöntve. Nekem kényelmes, keményebb mint egy francia, de jó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.