Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

5 perce, Razor01 írta:

Még egy fontos dolog most jutott eszembe a hengerfejhez, amit nem említett se zotya975 se én és neked lehet, hogy ilyen (is) van. Méghozzá hogy a tömítés két henger között is át tud égni, ilyenkor egymásba dolgoznak. Általában égéskimaradással jár, de nem hallottam még olyat hogy csak ez jelentkezett volna. Most jutott eszembe, hogy irtad, hogy nem akart menni...

Köszi! Ki fog sajnos derülni, majd elkérem a mestertől a mostani hfej tömítést, aztán lefotózom jól...

Most azon sakkozok/-nék, milyen egyéb karbantartást/cserét kéne előrehozni, hamár úgyis szét lesz borítva napokig a motor. Persze a kockásfüzet az otthon maradt, na majd este. (Pl. a vezérlés emlékeim szerint kb. a félidejénél jár, de mondjuk a hűtőcsövek nem túl szépek.) 1 hidrotőke, az téma lehet, más most nem jut az eszembe.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, felhasznaaloo írta:

Köszi! Ki fog sajnos derülni, majd elkérem a mestertől a mostani hfej tömítést, aztán lefotózom jól...

Most azon sakkozok/-nék, milyen egyéb karbantartást/cserét kéne előrehozni, hamár úgyis szét lesz borítva napokig a motor. Persze a kockásfüzet az otthon maradt, na majd este. (Pl. a vezérlés emlékeim szerint kb. a félidejénél jár, de mondjuk a hűtőcsövek nem túl szépek.) 1 hidrotőke, az téma lehet, más most nem jut az eszembe.

Akkor már érdemes szerintem egy szelepszár szimering cserét is csinálni...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, felhasznaaloo írta:

Köszi! Szintén X14XE ugyebár...

Ezt nem tudtam!

De akkor már vezérlés csere, ugyanis 16 szelepes autóknál sosem rakunk vissza használt szíjat.

Új szíjjal, új vízszivattyú, nagy valószínűséggel új főtengely bordás kerék... :(

 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, pszilaj írta:

De akkor már vezérlés csere, ugyanis 16 szelepes autóknál sosem rakunk vissza használt szíjat.

Új szíjjal, új vízszivattyú, nagy valószínűséggel új főtengely bordás kerék... :(

 

Aha... látom már idén se megyünk nyaralni sehova. Köszi!

Pótkérdés: ilyenkor olajcsere is illendő, ugye? Mármint hogy van benne egy pöti hűtővíz.

Link to comment
Megosztás:

32 perce, felhasznaaloo írta:

Aha... látom már idén se megyünk nyaralni sehova. Köszi!

Pótkérdés: ilyenkor olajcsere is illendő, ugye? Mármint hogy van benne egy pöti hűtővíz.

Hát akkor sorolom:

-hengerfej gépmunka(síkolás, szelepek-hidrotőkék ellenőrzése, szszár szimeringek)

-hengerfej tömítés

-új hengerfejcsavarok

-motorolaj+szűrő

-hűtőfolyadék

-vezérműszett (GATES XS szíj, vezetőgörgők, feszítőgörgő, vízszivattyú)

-alsó bordáskerék (esetleg az emögött található szimering cseréje, ha ereszt

-szívó oldali sortömítés

-kipufogó oldali sortömítés vagy Y-tömítés

Hirtelen asszem ennyi...

Nekem már volt egy hengerfejtömítés átégésem. Sajnos nem volt pénzem, így a hengerfej gépmunka kimaradt. Így most már mutatja a szelepszár szimering csere elmaradását, az indításkori kis kék pöffenettel... :(

Ja és én a nagybátyámmal csináltam, így munkabér sem volt benne.

 

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 11. at 12:50, felhasznaaloo írta:

Köszi! Ki fog sajnos derülni, majd elkérem a mestertől a mostani hfej tömítést, aztán lefotózom jól...

Most azon sakkozok/-nék, milyen egyéb karbantartást/cserét kéne előrehozni, hamár úgyis szét lesz borítva napokig a motor. Persze a kockásfüzet az otthon maradt, na majd este. (Pl. a vezérlés emlékeim szerint kb. a félidejénél jár, de mondjuk a hűtőcsövek nem túl szépek.) 1 hidrotőke, az téma lehet, más most nem jut az eszembe.

Azért az már a luxus kategóriába tartozik, ha valaki a vezérműszíjat "emlékből" cserél!  :-) Hidrotőkére gondolva úgy hiszem, hogy ez az az alkatrész, ami a leginkább meghálálja a gondos - pontos minőségi olajcserét és a stabil olajat. Értem ezalatt, hogy nem próbálunk betölteni "ócsón hozzájutottam" olajat. - Nem konkrétan Rád értettem! - Az én ótóm még nem látott "hidrotőke szerelőt"! :-)

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, pszilaj írta:

Hát akkor sorolom:

Hirtelen asszem ennyi...

Aha, aha, szuper, most hagyd abba... Köszi a listát.

51 perce, epk947 írta:

Azért az már a luxus kategóriába tartozik, ha valaki a vezérműszíjat "emlékből" cserél!  :-) Hidrotőkére gondolva úgy hiszem, hogy ez az az alkatrész, ami a leginkább meghálálja a gondos - pontos minőségi olajcserét és a stabil olajat. Értem ezalatt, hogy nem próbálunk betölteni "ócsón hozzájutottam" olajat. - Nem konkrétan Rád értettem! - Az én ótóm még nem látott "hidrotőke szerelőt"! :-)

Namost ezen annyira megbántódtam (majdnem), hogy előtúrtam az excel táblámat. Mert jut eszembe van egy ilyenem erről, bár nem túl naprakész ( a füzet a kesztyűtartóban, az naprakész). Szóval vezérlés volt cserélve (amiről tudok) 166ezernél, 227.115km-nél, és 263.968km-nél mert akkor elfosta magát valami és eláztak a dolgok. Most járok 298ezer valamennyinél. Olaj: csillivilli Elf SXR Evolution 5w40. Na ez a luxus...

Link to comment
Megosztás:

9 órája, epk947 írta:

Azért az már a luxus kategóriába tartozik, ha valaki a vezérműszíjat "emlékből" cserél!  :-) Hidrotőkére gondolva úgy hiszem, hogy ez az az alkatrész, ami a leginkább meghálálja a gondos - pontos minőségi olajcserét és a stabil olajat. Értem ezalatt, hogy nem próbálunk betölteni "ócsón hozzájutottam" olajat. - Nem konkrétan Rád értettem! - Az én ótóm még nem látott "hidrotőke szerelőt"! :-)

 

Az enyém viszont 300 ezer körül kezdett csattogni, noha akkor már 80 ezer kilométert én tettem vele rendszeres olajcserével. Kiszedtem őket, kitakarítottam egy darabig jó volt, most megint hallom hidegen az egyiket. De csak úgy fél percig, ez viszont a legutóbbi olajcserekor jött elő. A szokásos GM 10W40-et kapta.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, felhasznaaloo írta:

Aha, aha, szuper, most hagyd abba... Köszi a listát.

Namost ezen annyira megbántódtam (majdnem), hogy előtúrtam az excel táblámat. Mert jut eszembe van egy ilyenem erről, bár nem túl naprakész ( a füzet a kesztyűtartóban, az naprakész). Szóval vezérlés volt cserélve (amiről tudok) 166ezernél, 227.115km-nél, és 263.968km-nél mert akkor elfosta magát valami és eláztak a dolgok. Most járok 298ezer valamennyinél. Olaj: csillivilli Elf SXR Evolution 5w40. Na ez a luxus...

Akkor nyugodtan nyomhatod neki, mert a vezérlés biztosan bírni fogja! (Átlag 35 ezrenkénti csere). Rajtad átok lehet. Olajból én csak 10W40-et használok és soha semmi problémám nem volt. Az olajam ELF alapú Metabond már 12. éve.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, epk947 írta:

Akkor nyugodtan nyomhatod neki, mert a vezérlés biztosan bírni fogja! (Átlag 35 ezrenkénti csere). Rajtad átok lehet. Olajból én csak 10W40-et használok és soha semmi problémám nem volt. Az olajam ELF alapú Metabond már 12. éve.

Nálam az utóbbi két vezérléscsere 34 illetve 18 ezer km után volt szükséges :doze:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sokáig azt hittem (az elmúlt 2-3 hónapban), hogy valami gáz van a fűtő-hűtő rendszeremmel, mert gyakorlatilag egész télen nem volt fűtés a kocsimban (Astra F 1.4 8V).

Aztán úgy 2 hete letekertem az olajsapkát és döbbenten szembesültem vele, hogy sárga "főzelék" szerűség van a kupak alján.

Úgy néz ki, hogy hengerfejes lett az Astrám, de ezt menet közben abszolut nem vettem észre. Ez megmagyarázza a fűtést, mert (autószerelő ismerős szerint) a hűtőrendszerem levegős emiatt és nem jut el meleg víz a radiátorba.

Amit azonnal megnéztem és nem igazán értem, hogy a nívópálcánál tiszta olaj van, tehát alul nem vizes. Akkor "csak" felül a szelepeknél kaphat vizet?

De hogyan nem jut el ez alulra? Már vagy 3-4ezer kilométert mentem vele fűtés nélkül (ezek szerint hengerfejesen), károsodhatott a motor?

Víz van benne, olaj van benne. A víz nem olajos és a nívópálcánál alul az olaj nem vízes. Csak felül a szelepfedélnél ilyen.

Egy szervíztől kaptam egy körülbelüli 100e ft-os ajánlatot a hengerfejtömítés cserére + síkoltatás + (olaj,olajszűrő,víz,stb), de kicsit húzós...

Van ötletetek ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

18 perce, szekfizsolt írta:

Sziasztok!

Sokáig azt hittem (az elmúlt 2-3 hónapban), hogy valami gáz van a fűtő-hűtő rendszeremmel, mert gyakorlatilag egész télen nem volt fűtés a kocsimban (Astra F 1.4 8V).

Aztán úgy 2 hete letekertem az olajsapkát és döbbenten szembesültem vele, hogy sárga "főzelék" szerűség van a kupak alján.

Úgy néz ki, hogy hengerfejes lett az Astrám, de ezt menet közben abszolut nem vettem észre. Ez megmagyarázza a fűtést, mert (autószerelő ismerős szerint) a hűtőrendszerem levegős emiatt és nem jut el meleg víz a radiátorba.

Amit azonnal megnéztem és nem igazán értem, hogy a nívópálcánál tiszta olaj van, tehát alul nem vizes. Akkor "csak" felül a szelepeknél kaphat vizet?

De hogyan nem jut el ez alulra? Már vagy 3-4ezer kilométert mentem vele fűtés nélkül (ezek szerint hengerfejesen), károsodhatott a motor?

Víz van benne, olaj van benne. A víz nem olajos és a nívópálcánál alul az olaj nem vízes. Csak felül a szelepfedélnél ilyen.

Egy szervíztől kaptam egy körülbelüli 100e ft-os ajánlatot a hengerfejtömítés cserére + síkoltatás + (olaj,olajszűrő,víz,stb), de kicsit húzós...

Van ötletetek ezzel kapcsolatban?

Szerintem felejtsd el azt a szervizt. 100 ezerért ez a munka nagyon sok. Meg nem is biztos, hogy hengerfejes csak a kapucsínó miatt. Esetleg sok rövidtáv? Millió dolog miatt lehet, hogy nincs fűtés. Termosztát, dugulás, levegősödés stb.

Ne kóklerhez vidd a verdát.

 

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

8 perce, HaPetya írta:

Szerintem felejtsd el azt a szervizt. 100 ezerért ez a munka nagyon sok. Meg nem is biztos, hogy hengerfejes csak a kapucsínó miatt. Esetleg sok rövidtáv? Millió dolog miatt lehet, hogy nincs fűtés. Termosztát, dugulás, levegősödés stb.

Ne kóklerhez vidd a verdát.

 

Van ötleted, hogy hova érdemes vinni, ahol nem vágnak át és nem kell a kocsi árának 1/3-adát rákölteni, hogy rendben legyen? :)

Egyébként napi 10 km-t megyek munkába, aztán ugyanennyit este haza.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, szekfizsolt írta:

Van ötleted, hogy hova érdemes vinni, ahol nem vágnak át és nem kell a kocsi árának 1/3-adát rákölteni, hogy rendben legyen? :)

Egyébként napi 10 km-t megyek munkába, aztán ugyanennyit este haza.

Én nem járok szervizbe, pont ezért, mindent megcsinálok. Majd a kedves kartársak szerintem tudnak ajánlani, ha legalább egy várost mondasz.

Kétszer 10km az pont elég, ahhoz a jelenséghez amit írsz. A termosztát nyitása után az olaj még közel sem éri el az üzemi hőmérsékletet. Nagyobb a fajhő, nyilván lassabban melegszik.

Módosítva : HaPetya
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 perce, HaPetya írta:

Én nem járok szervizbe, pont ezért, mindent megcsinálok. Majd a kedves kartársak szerintem tudnak ajánlani, ha legalább egy várost mondasz.

Kétszer 10km az pont elég, ahhoz a jelenséghez amit írsz. A termosztát nyitása után az olaj még közel sem éri el az üzemi hőmérsékletet. Kisebb a fajhő, nyilván lassaban melegszik

Budapest.

Én is mindent megcsinálok magam, de most megakadtam.

Panelben lakom, így a helyem nem épp ideális, de fék csere, olaj csere, kisebb javítások mennek itt is gond nélkül.

Azért vagyok tanácstalan, mert a motort itt nem tudom szétszedni és a kocsi kellene.. :)

Elfogadtam, hogy fagyoskodok a télen (gondoltam tavasszal, ha szabin leszek szétkapom a hűtő-fűtő rendszert (mínusz 20 fok körül a se...em is befagyott)), de a motor szétszedését nem vállalom. Nem azért, mert nem menne, hanem mert szeretném az autót még pár száz-ezer km-t használni és jó lenne úgy összerakni, hogy ne kelljen többször hozzányúlni... :)

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=244123CDFBC_E065_468E_ABF.jpg

Mondjuk a hengerfejnél van egy kis olajfolyás is:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=22712DF8181_E1B2_48A4_BAB.jpg

Az az igazság, hogy mikor ezt fotóztam, akkor előtte pont 25km-t mentem vele a pályán, így nem tudom szabadna-e ilyen "kakaós"-nak lennie?

Módosítva : szekfizsolt
Link to comment
Megosztás:

Szia Szekfizsolt!

Szerintem takarítsd le az olajfolyást, és ha újra megjelenik, akkor kell vele foglalkozni, így most nem tudni biztosan, hogy mennyi idő alatt keletkezett. Ott nekem is szivargott az olaj mikor az autó hozzám került, de attól simán futotta a családlátogatós hétvégék 4-500 Km-es távját. (Később hengerfejtömítést cseréltünk más miatt, azzal meg is szűnt.) A kapucsino nálam nem jelentkezett mikor ilyen szivargásom volt, nem biztos, hogy van közük egymáshoz.

Más tapasztalatom nincs ezzel, de biztosan segítenek mások is.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, szekfizsolt írta:

Budapest.

Én is mindent megcsinálok magam, de most megakadtam.

Panelben lakom, így a helyem nem épp ideális, de fék csere, olaj csere, kisebb javítások mennek itt is gond nélkül.

Azért vagyok tanácstalan, mert a motort itt nem tudom szétszedni és a kocsi kellene.. :)

Elfogadtam, hogy fagyoskodok a télen (gondoltam tavasszal, ha szabin leszek szétkapom a hűtő-fűtő rendszert (mínusz 20 fok körül a se...em is befagyott)), de a motor szétszedését nem vállalom. Nem azért, mert nem menne, hanem mert szeretném az autót még pár száz-ezer km-t használni és jó lenne úgy összerakni, hogy ne kelljen többször hozzányúlni... :)

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=244123CDFBC_E065_468E_ABF.jpg

Mondjuk a hengerfejnél van egy kis olajfolyás is:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=22712DF8181_E1B2_48A4_BAB.jpg

Az az igazság, hogy mikor ezt fotóztam, akkor előtte pont 25km-t mentem vele a pályán, így nem tudom szabadna-e ilyen "kakaós"-nak lennie?

Szerintem ne foglalkozz vele,ezek a nyolcszelepesek alapból ilyenek,a karter és szelepfedél szellőztetésében lehet valami anomália,én is főleg rövidtávon használom,nekem ősztől tavaszig kb 1 cm capuccino van az olajsapkán.Mindemellett a fűtésem tökéletes,a hűtővíz egy cseppet sem fogy.Ha a capuccinóm a hűtővízből származna,akkor szerintem hetente kellene töltögetni,de mint mondtam nem fogy egy cseppet sem.

Amit még megtehetsz,kicsavarod az egyvezetékes hőfok jeladót ott lehet légteleníteni,ha nem levegős és a termosztátod is jó,akkor a radiátort kellene átöblíteni.Lehet még valamelyik zsalu kiakadva a fűtés választónál és nem a radiátoron keresztül fújja be a levegőt.Ha nem klímás a vas ,akkor más nagyon nem is lehet.

A termosztát az egy köcsög valami ezekben,nekem látszólag jól működött,mégsem volt üzemmeleg motorom,még nyáron sem,ha hűvösebb volt az idő,vezérléscserekor kicseréltem,azóta leég a szemöldököm,az előző állapothoz képest.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, szekfizsolt írta:

Budapest.

Én is mindent megcsinálok magam, de most megakadtam.

Panelben lakom, így a helyem nem épp ideális, de fék csere, olaj csere, kisebb javítások mennek itt is gond nélkül.

Azért vagyok tanácstalan, mert a motort itt nem tudom szétszedni és a kocsi kellene.. :)

Elfogadtam, hogy fagyoskodok a télen (gondoltam tavasszal, ha szabin leszek szétkapom a hűtő-fűtő rendszert (mínusz 20 fok körül a se...em is befagyott)), de a motor szétszedését nem vállalom. Nem azért, mert nem menne, hanem mert szeretném az autót még pár száz-ezer km-t használni és jó lenne úgy összerakni, hogy ne kelljen többször hozzányúlni... :)

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=244123CDFBC_E065_468E_ABF.jpg

Mondjuk a hengerfejnél van egy kis olajfolyás is:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=22712DF8181_E1B2_48A4_BAB.jpg

Az az igazság, hogy mikor ezt fotóztam, akkor előtte pont 25km-t mentem vele a pályán, így nem tudom szabadna-e ilyen "kakaós"-nak lennie?

Oda le tud folyni a gyujtáselosztó alatti O gyűrű hibája miatt is. Hengerfejesség: gyüjtőfogalom, a hengerfej tömítés a hengerfej vagy akár a blokk hibája is lehet. A motorban található járatok, víz-olaj-égéstér szakadnak össze vagy kifelé. Alapból 3 fajtája van, plusz ezek kombinációja. 1: Olaj és vízjárat szalad össze: az olajszint nő a víz fogy habos trutyi a betöltőnél és vagy a nívópácánál, a víz tetején olaj úszik. 2. olaj és égéstér szakad össze: olaj fogy a kipufogó kékesen füstöl. 3. a vízjárat beleszakad az égéstérbe: a víz fogy és vagy forr, a kipufogó fehéren füstöl a motor kökeménnyé felfújja a vízcsöveket amik sokszor el is durrannak, extrém esetben a víz eltűnik és belefolyik az adott hengerbe állás közben. Kábé ennyi a hengerfejesség. A fűtés nem szokott megszűnni ha hengerfejes a motor. ( sőt inkább nagyon is van ha forralja a vizet) Ha több ezer kilométert mentél vele és csak a habot látod mint hibát ,olaj, víz nem fogyott el, akkor nem hengerfejes. A meleg kartergáz télen kicsapódig a hideg szelepfedélen és a sapkán is. A csövek például ilyenkor így néznek ki:

2443878-20170113-ne8uGd.jpg

Ez nagyon makacs zsíros-olajos trutyi zsíroldóval is nehéz kimosni nem biztos hogy ha hosszabb távon mész vele mind eltűnik nyom nélkül. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 11. at 14:44, aholy írta:

A szíj így is úgyis cserés, ha már bontva a vezélrés, akkor termosztát csere.

Gondolom ennél is a vezérlés alatt van.

X14XE jól megtervezett motor szerencsére ebből a szempontból :) Termosztát a víz leengedés után 10 perc alatt cserélhető :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, epk947 írta:

...(Az enyémen csak szíj és vízpumpa van, feszítő görgő nincs)

Pont ez lehetett a baj nálam is: az előző szerelő srác aki feltette, nem feszítette meg eléggé a szíjat, emiatt aztán le tudta darálni magát ahogy nyúlt. Vagy öreg volt a szíj, illetve koszolt a szimering. 

Most aztán tényleg minden kilett cserélve: szimering alul felül, szíj, pumpa, termosztát, sőt korábban az egész burkolat is. Egy darabig nem szeretnék ezekhez nyúlni :icon13:

Ismerősöm szerint pályázhatnék a "legtöbb vezérműszíj szakadást túlélt motor" díjra :cool:

Link to comment
Megosztás:

17 órája, zotya975 írta:

Oda le tud folyni a gyujtáselosztó alatti O gyűrű hibája miatt is. Hengerfejesség: gyüjtőfogalom, a hengerfej tömítés a hengerfej vagy akár a blokk hibája is lehet. A motorban található járatok, víz-olaj-égéstér szakadnak össze vagy kifelé. Alapból 3 fajtája van, plusz ezek kombinációja. 1: Olaj és vízjárat szalad össze: az olajszint nő a víz fogy habos trutyi a betöltőnél és vagy a nívópácánál, a víz tetején olaj úszik. 2. olaj és égéstér szakad össze: olaj fogy a kipufogó kékesen füstöl. 3. a vízjárat beleszakad az égéstérbe: a víz fogy és vagy forr, a kipufogó fehéren füstöl a motor kökeménnyé felfújja a vízcsöveket amik sokszor el is durrannak, extrém esetben a víz eltűnik és belefolyik az adott hengerbe állás közben. Kábé ennyi a hengerfejesség. A fűtés nem szokott megszűnni ha hengerfejes a motor. ( sőt inkább nagyon is van ha forralja a vizet) Ha több ezer kilométert mentél vele és csak a habot látod mint hibát ,olaj, víz nem fogyott el, akkor nem hengerfejes. A meleg kartergáz télen kicsapódig a hideg szelepfedélen és a sapkán is. A csövek például ilyenkor így néznek ki:

2443878-20170113-ne8uGd.jpg

Ez nagyon makacs zsíros-olajos trutyi zsíroldóval is nehéz kimosni nem biztos hogy ha hosszabb távon mész vele mind eltűnik nyom nélkül. 

Ma munka után vettem 5l fagyállót, majd megkerestem a vízhőfok jeladót és megpróbáltam légteleníteni.

Sajnos nagy siker nem volt, mert leginkább csak víz folyik ki rajta, ha kicsavarom akár jár a motor, akár nem.

Viszont ami feltűnt az az, hogy hagyom az álló autót alapjáraton járni, szépen bemelegszik, eléri az üzemi hőmérsékletet.

Ekkor a vízcsövek forróak (ugye 90 fok körüli víz van bennük), ám bátor voltam és lecsavartam a kiegyenlítő tartály kupakját, ott a víz tök hideg.

Nem értem.

A fűtést bekapcsolva kb 10 másodpercig meleget fúj, majd kihűl a levegő és hideget fúj tovább. A vízhőfok nem változik, tehát a mutató (és a csöveket megfogva) továbbra is 90 fokos.

Olyan, mintha nem "forogna" benne a hűtővíz. 5-6e km-el ezelőtt 200 ezer kilométernél cseréltünk vezérlést vízpumpával együtt.

Létezik, hogy nem megy benne a vízpumpa? Erre ötlet esetleg van valamelyikőtöknek?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.