Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Úgy, hogy esetenként a nyelestengely rágódik be. Ilyenkor hiába a csapágycsere, mert a csapágy csak egy külső héjból és a görgőkből+kosárból áll. A belső futófelülete maga a nyelestengely.

Ha volt a váltóban olaj rendesen, akkor általában nem szokott ezzel gond lenni. Láttam 300e.km-t futott cuccokat, látható hiba nélkül. Egy kis hangja volt... és? :icon1: Képem nincs hozzá, mert megette a telefon, de lehet találni neten.

Áhá, hogy úgy!

Értem már! Köszönöm!

Nekem van elég olaj a váltóban és viszonylag keveset (151.500Km) futott az autó.

Jövő héten lesz a nagy műtét, csak vannak még hiányos infók... mint pl a váltó "behajtó" (kuplung felőli) tengely szimeringe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megérett a paripa egy vezérléscserére. Az érdekelne, hogy mi az, amit kötelezően cserélni kell ilyenkor? Ilyesmiket olvastam:

  • vezérműszíj
  • feszítőgörgő
  • vízpumpa
  • termosztát

Ezek nagyjából mennyibe kerülnek? Nem akarom a legrosszabb minőségű utángyártottat, de talán a gyári sem indokolt, vagy mégis? És a munkadíj? Tudtok ajánlani szerelőt, aki olcsón de azért megbízhatóan megcsinálná Budapest/Pest megye?

Köszönöm.

Módosítva : fishmong3r
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megérett a paripa egy vezérléscserére. Az érdekelne, hogy mi az, amit kötelezően cserélni kell ilyenkor? Ilyesmiket olvastam:

  • vezérműszíj
  • feszítőgörgő
  • vízpumpa
  • termosztát

Ezek nagyjából mennyibe kerülnek? Nem akarom a legrosszabb minőségű utángyártottat, de talán a gyári sem indokolt, vagy mégis? És a munkadíj? Tudtok ajánlani szerelőt, aki olcsón de azért megbízhatóan megcsinálná Budapest/Pest megye?

Köszönöm.

Szíjból Gates vagy Contitech, feszítőgörgő pl.:INA, vízpumpa Graf, termosztát Wahler, ezek bizonyítottak nálam. Érdemes ilyenkor még a levegőszűrőt is cserélni - Filtron, meg persze olaj és olajszűrő-csere.

Link to comment
Megosztás:

Szíjból Gates vagy Contitech, feszítőgörgő pl.:INA, vízpumpa Graf, termosztát Wahler, ezek bizonyítottak nálam. Érdemes ilyenkor még a levegőszűrőt is cserélni - Filtron, meg persze olaj és olajszűrő-csere.

Levegőszűrőt olajcserénél szoktam, az nem is olyan régen megvolt. Ezeknél tudsz árat mondani? Illetve leginkább egy szerelőt, aki egyben beszerzi nekem és megcsinálja?

Link to comment
Megosztás:

Levegőszűrőt olajcserénél szoktam, az nem is olyan régen megvolt. Ezeknél tudsz árat mondani? Illetve leginkább egy szerelőt, aki egyben beszerzi nekem és megcsinálja?

Kedvezménnyel szoktunk mindent intézni, így csak a webshopok árait néztem meg.

Körülbelüli árak:

Vezérműszíj: ~6000Ft

Vízpumpa: ~6000-9000Ft

Feszítőgörgő: ~4000Ft-tól a csillagos ég,

Termosztát:~2500Ft

Boltja válogatja, kedvezménnyel/anélkül, több ezer Ft is lehet a differencia.

Szerelőt sajnos nem tudok, elég távol élek Pest megyétől... :(

Mi eddig mindent itthon cseréltünk. Nyilván nem mindenki áll neki otthon, főleg ha esetleg utcán parkol az autó.

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg érdekel valakit,akkor ma belekezdtem egy szívátültetésbe.Jelenleg felfüggesztve,mert várnom kell a kuplungra,és közben kiderült,hogy kell egy motortartó bakk is.Képek eddig amik készültek,itt megnézhetők: https://plus.google.com/photos/106678304077119615377/albums/6113152215054862321?banner=pwa

Az szinte törvényszerű hogy bontás után derül ki hogy kell még valami. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csütörtökön este hozott nekem vezérlőt spzoli, de immohiányos betegsége volt. Ma viszont Laliiii sikeresen betanította nekem Op-com-mal az immos kulcsomat hozzá, így már üzemelt is vele a motor és már ezzel a vezérlővel mentem haza. Klímát is kezeli. :) Természetesen az alapjárati gondok megszűntek. :)

motorvezerlo.jpg

Link to comment
Megosztás:

Csütörtökön este hozott nekem vezérlőt spzoli, de immohiányos betegsége volt. Ma viszont Laliiii sikeresen betanította nekem Op-com-mal az immos kulcsomat hozzá, így már üzemelt is vele a motor és már ezzel a vezérlővel mentem haza. Klímát is kezeli. :) Természetesen az alapjárati gondok megszűntek. :)

Végre valami jó hír. :icon1: :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Nemrég én is vezérlő gonddal küzdöttem. Megálltunk tankolni és az autó nem volt többé indítható.

Sok sok kutatás után végül két okot találtunk. Az egyik, hogy a unixos üzemanyagpumpa relé nem való semmire, 60km-t bírt, a másik, hogy a vezérlőn nem 1, nem2 helyen el volt repedve a forrasztás. Új relével és új forrasztással azóta is hibátlanul üzemel.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég én is vezérlő gonddal küzdöttem. Megálltunk tankolni és az autó nem volt többé indítható.

Sok sok kutatás után végül két okot találtunk. Az egyik, hogy a unixos üzemanyagpumpa relé nem való semmire, 60km-t bírt, a másik, hogy a vezérlőn nem 1, nem2 helyen el volt repedve a forrasztás. Új relével és új forrasztással azóta is hibátlanul üzemel.

Nekem is van egy olyan relém, ami behúz, tesztelve működik, de az autóban a pumpa mégsem jár vele..a fene sem érti.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég én is vezérlő gonddal küzdöttem. Megálltunk tankolni és az autó nem volt többé indítható.

Sok sok kutatás után végül két okot találtunk. Az egyik, hogy a unixos üzemanyagpumpa relé nem való semmire, 60km-t bírt, a másik, hogy a vezérlőn nem 1, nem2 helyen el volt repedve a forrasztás. Új relével és új forrasztással azóta is hibátlanul üzemel.

oszt elégett vagymi? bese húz?

és hol repedt? csatlakozónál vagy belül vhol?

Link to comment
Megosztás:

oszt elégett vagymi? bese húz?

és hol repedt? csatlakozónál vagy belül vhol?

Az xe-nél egy dobozon belül két relé van, az egyik a pumpát kapcsolgatja (mert nem folyamatosan megy) a másik a vezérlőnek ad plusz áramot. Na ez utóbbi része nem nagyon müxik a unixos relének. A gyári relével meg megy, azt azért cseréltem ki mert brutál mód melegedett, szétszedve ki is derült hogy az egyik tekercse meg van sülve. De működik. Míg az 5200ft-os unixos vacak (hans-pries/topran) meg nem. Aztán kint sógoréknál rendeltem egyet, és hoztak gyári wehrlet olcsóbbért, igaz kedvezménnyel.

A vezérlőben meg gyakorlatilag az összes ic lába végig volt repedve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Remélem jó helyen kérdezek! :icon1: Meg tudja mondani valaki, hogy mi is pontosan a képen bejelölt vezeték, és mit is csinál? Ki van repedezve, aztán szeretném kicserélni, és hogy hogyan is kérjem a boltban, illetve addig is mihez van köze stb...

https://www.dropbox.com/s/1orz1n34pxxvxck/20140323_112113_jel%C3%B6lve.jpg?dl=0

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

nem lehet hogy nagy az ellenállása a kontaktjának? nem mérted? ha sz@r anyagból van rajta a pogácsa előfordulhat, modjuk ilyen melegedni szokott

Nem tudom, ez volt benne amikor vettem talán még eredeti gyári. kölcsönadtam az autót, aztán hívtak hogy nem indul. Betekertem érte Győrbe, adtam gyujtást a pumpa nem indult, összekötöttem a 30-87-et úgy meg ment. Ott volt a tartalák relé a csomagtartóban beraktam és azóta jó. Itthon kezdtem el nézegetni a régi relét, behúz, a próbalámpa is világítt, de ha visszarakom a kocsiba ott meg nem jó. Persze a próbalámpának valószinűleg kisebb az áramfelvétele mint a pumpának, ahogy írtad a nagy ellenállás ott már gond lehet. Szerintem csinálok belőle egy fix 30-87-es áthidalást, azzal is haza lehet jönni ha gond van és nem rázkódik ki mint egy drótdarab.

Sziasztok,

Remélem jó helyen kérdezek! :icon1: Meg tudja mondani valaki, hogy mi is pontosan a képen bejelölt vezeték, és mit is csinál? Ki van repedezve, aztán szeretném kicserélni, és hogy hogyan is kérjem a boltban, illetve addig is mihez van köze stb...

https://www.dropbox.com/s/1orz1n34pxxvxck/20140323_112113_jel%C3%B6lve.jpg?dl=0

Köszönöm!

Ezek vákumcsövek ha jól emlékszem a hátsó megy a pollenszűrő alá majd az utastérbe ez működteti a belső levegő keringtetés átkapcsolást. Az első meg a tűzfalon található "ufó" szelephez megy ami a tankszellőztető rendszer része. Ha nem tudnak vákumcsővet adni szerintem sima szövetes benzincső is jó ha van ilyen vastag.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezek vákumcsövek ha jól emlékszem a hátsó megy a pollenszűrő alá majd az utastérbe ez működteti a belső levegő keringtetés átkapcsolást. Az első meg a tűzfalon található "ufó" szelephez megy ami a tankszellőztető rendszer része. Ha nem tudnak vákumcsővet adni szerintem sima szövetes benzincső is jó ha van ilyen vastag.

Értem köszönöm! És ezek "hibája", illetve ha ki van repedve,és jelenleg szigetelőszalaggal megtákolva, mit okoz? Az elsőt egyszerűbbnek tűnik cserélni, mert tényleg a tűzfalhoz megy, de a hátsót mennyire bonyolult?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

daykiller - Akkor neked most a vezérlő oldotta meg az alapjárati gondokat ? Mert itthon c16nz-n is össze vissza mászkál meg felpörög és nem alapjárati a gond mert az már meg lett nézve.

Igen, az. Azóta szép stabil alapjárat van és szabályoz ahogy kell.

Nekem nem nagyon mászkált össze vissza. Hidegen stabil emelt alapjárat volt és mikor már melegedett a motor és akarta lejjebb szabályozni az alapjáratot, akkor hülyült be és úgymaradt. Aztán később már 2100-as alapjárat lett. Gondolom kijjebb nyitotta az ECU a léptetőmotort és úgy maradt.

Gépre dugva derült ki, hogy a vezérlő hibásodott meg. Gyakorlatilag nem látta rendesen a léptetőmotort, de ha járó motornál lehúztam a csatiját, majd vissza dugtam, akkor meg majdnem lefulladt, mert ugye hirtelen szabályozni akarta, de aztán újra meghülyült.

Link to comment
Megosztás:

Értem köszönöm! És ezek "hibája", illetve ha ki van repedve,és jelenleg szigetelőszalaggal megtákolva, mit okoz? Az elsőt egyszerűbbnek tűnik cserélni, mert tényleg a tűzfalhoz megy, de a hátsót mennyire bonyolult?

Köszönöm!

Alapjárati problémákat szokott okozni ha vákumcső repedt. A másik sem vészes a pollenszűrő előtt van a tulsó vége.

Ott allul a piros nyílnál.

1742292-20150208-OM67hn.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hátha a menetirányt nézzük akkor a jobb. Nincs kép a webáruházban? :icon1: Inkább kérdezz rá náluk ha nem egyértelmű.

Kép van róla,csak nagyon nem egyértelmű,kép alapján össze lehet keverni az egyik váltó felőlivel. :)És azt nem tudom,hogy Ők honnan nézik,hogy bal,vagy jobb :) Súlyra mérve az enyém 607 gramm,ami egyikkel sem egyezik :o

Szerk.: valaki cikkszám alapján tudna segíteni beazonosítani?Ezeket találtam rajta: 90 278 345 , 90 278 346 grün

Gugli barátommal megtaláltam,jobb elsőnek van írva.

Módosítva : zoli083
Link to comment
Megosztás:

Helló!

Remélem tudtok segiteni :)

Az a problémám a 96-os 1.4 16 astrámmal, most volt olajcsere, előtte meg a kilométer órát akartam cserélni de közben visszaraktam az eredetit, menet közben ha lassítók megál de ha nyomok neki egy gázt akkor elkapja és megy tovább, műszerfalon kigyullad az olaj, töltöttség jelzés és a motor hiba, de ha esetleg meg is ál akkor pöcre indul. Ja és a kilométer spirálommat ki kell cserélni azt várom most, olvastam azt is ha nem megy a kilométer óra akkor az is lehet a gond mert a vezérlő azt hiszi rá h áll a kocsi, valami ilyesmi, igaz vagy is ez lehet a gond?

Remélem tudtok segíteni:)

Köszönöm:)

Módosítva : isti89
Link to comment
Megosztás:

Helló!

Remélem tudtok segiteni :)

Az a problémám a 96-os 1.4 16 astrámmal, most volt olajcsere, előtte meg a kilométer órát akartam cserélni de közben visszaraktam az eredetit, menet közben ha lassítók megál de ha nyomok neki egy gázt akkor elkapja és megy tovább, műszerfalon kigyullad az olaj, töltöttség jelzés és a motor hiba, de ha esetleg meg is ál akkor pöcre indul. Ja és a kilométer spirálommat ki kell cserélni azt várom most, olvastam azt is ha nem megy a kilométer óra akkor az is lehet a gond mert a vezérlő azt hiszi rá h áll a kocsi, valami ilyesmi, igaz vagy is ez lehet a gond?

Remélem tudtok segíteni:)

Köszönöm:)

Üdv, igen az is lehet a gond, ha berakod az új spirált valószinűleg megszűnik a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.