Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

ok ok :) igazad van.

Régen volt már mikor az anyagismeretet tanultam most pedig nem foglalkozom öntvényekkel.

De hogy kötekedjek elővettem egy két táblázatot és csak ilyeneket találtam:

GGG-400, ....GGG-700 (DIN 1693 ill. MSZ 8277 szerint)

Régi jelölés szerint (MSZ 8277-68):

Göv 40 .....Göv 70

Tehát ilyen hogy GGG 50... nincs

;)

Tényleg?

GRADES MANUFACTURED

Type of Metal Nodular / Ductile, Gray, Malleable Iron, Carbon Steel and Alloy Steel

Size Range 1 Kg - 600 Kg (2 lb - 1300 lb)

Nodular Iron / DIN 1693 - GGG 40, GGG 50, GGG 60, GGG 70

Ductile Iron BS 2789 - Grade 400/18, 420/12, 500/7, 600/3

ASTM A536 - Grade 60-40-18, 65-45-12, 80-55-06, 100-70-03

http://www.varindra.com/grades.htm

;)

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

Hogy tudom megnézni hogy nyit e a termostát? :)

Hidegen beröffented a mocit. Ha nem melegednek a vízcsövek kapásból, akkor zárva van a termosztát, és nem megy ki a meleg a mociból. Ha melegszik, akkor meg kapásból nyit, ergo xar a termosztát.

Ez csak ilyen jóvan paraszti infós eszmefuttatás a részemről. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hogy tudom megnézni hogy nyit e a termostát? :)

Attól függ, hogy beszerelt, vagy kiszerelt állapotban.

Beszerelve nagyon egyszerű: kocsi áll, motor jár. Hőmérő kúszik felfelé és egy ponton (kb 90 foknál) megáll a mutató, vagy visszaesik. Itt nyitott a termosztát! Motor tovább jár, és ha elég meleg a környezet, mondjuk tavasszal már, akkor a mutató tovább emelkedik és kb 95 fok körül beindul a hűtőventillátor. Ez volna a normális működés.

Kiszerelt állapotban: termosztát egy edény vízben és mellé egy hőmérő. Vizet melegít, és kuksi, hogy hány foknál nyit a termosztát.

;)

Link to comment
Megosztás:

Hidegen elindítva alapjáraton járatod a motort, és kézzel ellenőrzöd azt a vízcsövet, ami a motor

felső részéből megy át a hűtő felső részébe. Annak nem szabad melegednie a motorral együtt, csak

amikor a víz elérte a 90-92 fokot, akkor hirtelen fog melegedni az a cső. Mármint ha jó a termosztát.

De lehet látni az állandóan nyitva tartó termosztátot úgy is, hogy ha városban járkálsz, akkor 90-95

fok körül van a mutató, de ha kimész városon kívülre nagyobb állandó sebességen, és visszamegy

a mutató alacsonyabb hőmérsékletre. Ez a hibás működés.

Link to comment
Megosztás:

de ha kimész városon kívülre nagyobb állandó sebességen, és visszamegy

a mutató alacsonyabb hőmérsékletre. Ez a hibás működés.

Nah', iljen van nekem, mikor mínuszok vannak.Ha még a fűtést is rá merem kapcsolni, akkor aztán még jobban visszahűl a motor.De már tervbe van véve a csere.Mielőtt a nyáron esetleg hengerfejtömítést is kellene cserélnem.Neadj'ISten! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két dolog volna.

Az egyik, hogy kellene valaki olyan szaki, aki féltengely-"tuninggal" foglalkozik ( átalakít ) és minderre garanciát is vállal. Egy ralliversenyző ismerősömnek kellene egy kis átalakítás.

A másik pedig, hogy aki jogosult, az legyen szíves megfontolni, hogy érdemes lenne-e nyitni egy olyan új témát, ahol saját eladó ( szigorúan Opellel és autóval kapcsolatos ) dolgainkat lehetne ajánlani.

Egy konkurens oldal ( Ford ) fórumán láttam ilyen topicot, és szerintem életképes ötlet lenne.

Ad Astra Per Aspera!

Link to comment
Megosztás:

A másik pedig, hogy aki jogosult, az legyen szíves megfontolni, hogy érdemes lenne-e nyitni egy olyan új témát, ahol saját eladó ( szigorúan Opellel és autóval kapcsolatos ) dolgainkat lehetne ajánlani.

Egy konkurens oldal ( Ford ) fórumán láttam ilyen topicot, és szerintem életképes ötlet lenne.

Erre gondolsz?

Eladó alkatrészek.

És itt van egy csomó témakör.

Link to comment
Megosztás:

Hidegen elindítva alapjáraton járatod a motort, és kézzel ellenőrzöd azt a vízcsövet, ami a motor

felső részéből megy át a hűtő felső részébe. Annak nem szabad melegednie a motorral együtt, csak

amikor a víz elérte a 90-92 fokot, akkor hirtelen fog melegedni az a cső. Mármint ha jó a termosztát.

De lehet látni az állandóan nyitva tartó termosztátot úgy is, hogy ha városban járkálsz, akkor 90-95

fok körül van a mutató, de ha kimész városon kívülre nagyobb állandó sebességen, és visszamegy

a mutató alacsonyabb hőmérsékletre. Ez a hibás működés.

Akkor a következő lenne a kérdésem.

Megnéztem és el se éri soha a 90 fokot.De nem csak az enyémbe hanem sógoroméba és egyik ismerősömébe se.Mind astra az ismerősé ugyanolyan mint az enyém.

Most akkor a hőfokmérő a bibis minden gépsárkányba.Vagy a termosztát?Ezt hogy lehet megtudni?

A mutató éppen megmozdul de a csövek már melegek. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a műszer hibája, nálam is rossz...10 fokkal kevesebbet mutat. Hagyd még alapjáraton és nézd meg, hány foknál indul be a ventilátor. 95 minusz a műszer által mutatott érték egyenlő a műszer csalásával.

Értem,megpróbálom.De akkor eléggé rossz a műszer :)

Link to comment
Megosztás:

Valaki lécci mondja meg, hol van c20ne-ben a termosztát! (omega)

Köszönöm!

Az enyém is C20NE, de astra. Feltételezem, hogy ugyanúgy van elrendezve mint a tied. Nagy a szerencsénk, mert ezen a motoron olyan könnyű cserélni a termosztátot, hogy laikus is megteheti 1 óra alatt. Kocsi eleje felől nézve a hengerfej baloldalán, ott ahol a vastag gumi vízcső kijön a motorból, van egy tojás alakú öntvényház. A fedele 3 db 6-os csavarral van lefogatva (10-es kulcsra nyílik). Abban van a termosztát. Ha veszel újat, akkor mellé adják az ábrás szerelési utasítást. Nem kell leengedni a vízet ha megemeled a kocsi jobb elejét úgy, hogy a termosztát magasabban legyen mint a kiegyenlítő tartály teteje. Csak a 3 db 6-os csavart és az ABA bilincset kell levenni, és máris kivehető a termosztát. Vissza fordítva! :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor a következő lenne a kérdésem.

Megnéztem és el se éri soha a 90 fokot.De nem csak az enyémbe hanem sógoroméba és egyik ismerősömébe se.Mind astra az ismerősé ugyanolyan mint az enyém.

Most akkor a hőfokmérő a bibis minden gépsárkányba.Vagy a termosztát?Ezt hogy lehet megtudni?

A mutató éppen megmozdul de a csövek már melegek. :)

ŐŐŐŐ. ez alapján azért elég esélyes lenne a nyitott termosztát is, neeem? Időben ez mennyi? szinte azonnal szép lassan melegszik a cső, vagy hirtelen x idő után?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

astra F /1996 1.4 16v gépem van.

Valaki elárúlhatná,hogy hidegen elindítva mi az a halk nyüszítő hang

ami kb fél percig hallható.

Melegen a motorral nem indul el,de mintha valami ventillátor,vagy rásegítő lenne.

A motorház alól jön,de mire megtalálnám elhalgat.(nem a motorból!)

Ez az első opelem!

köszi

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is C20NE, de astra. Feltételezem, hogy ugyanúgy van elrendezve mint a tied. Nagy a szerencsénk, mert ezen a motoron olyan könnyű cserélni a termosztátot, hogy laikus is megteheti 1 óra alatt. Kocsi eleje felől nézve a hengerfej baloldalán, ott ahol a vastag gumi vízcső kijön a motorból, van egy tojás alakú öntvényház. A fedele 3 db 6-os csavarral van lefogatva (10-es kulcsra nyílik). Abban van a termosztát. Ha veszel újat, akkor mellé adják az ábrás szerelési utasítást. Nem kell leengedni a vízet ha megemeled a kocsi jobb elejét úgy, hogy a termosztát magasabban legyen mint a kiegyenlítő tartály teteje. Csak a 3 db 6-os csavart és az ABA bilincset kell levenni, és máris kivehető a termosztát. Vissza fordítva! :)

Köszi!

Astra elrendezése más, mint az omegáé, de megtaláltam!

Még1x köszi!

Arról tud valaki, hogy komplett termsztátot meg kell venni vagy elég a belét? (hallottam valami ilyet)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

astra F /1996 1.4 16v gépem van.

Valaki elárúlhatná,hogy hidegen elindítva mi az a halk nyüszítő hang

ami kb fél percig hallható.

Melegen a motorral nem indul el,de mintha valami ventillátor,vagy rásegítő lenne.

A motorház alól jön,de mire megtalálnám elhalgat.(nem a motorból!)

Ez az első opelem!

köszi

Szekunderlevegő kompresszor a becsületes neve, és azt a célt szolgálja, hogy a még hideg motornál az égéstérből elégetlenül kiürülő üzemanyag+levegő elegyet nagy nyomással tolja ki a kipufogón keresztül,és nem engedi lerakódni a katalizátorban, meghosszabítva a katalizátor élettartamát.Elvileg.Amíg ez megy, addig a motor alapjárati fordulata is lényegesen magsabb.

Eleinte én is hallgattam, hogy ki porszívózik a motortérben! :)

Link to comment
Megosztás:

Féltengely-tuning ügyben lehet engem is keresni, talán tudok segíteni. :)

"A mutató éppen megmozdul de a csövek már melegek."

Ez eléggé termosztát hibának tűnik, főleg ha a csövek már 1-2 perc járatás után

kezdenek melegedni.

A szekunderlevegő kompresszornak van olyan hülye hangja, az összes ecotec motorhoz

szerelték már, és a dolga az, hogy a kipufogóba levegőt fújva szegényíti a kipufogógázt,

hogy a túl dús gázkeverék ne tudja hamar tönkrevágni a katalizátort.

AGR szelep lezárását nálam nem vette észre a komputer, de hallottam már olyat is, hogy valakinek

igen. Lehet hogy motorvezérlő-függő a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Hidegen elindítva alapjáraton járatod a motort, és kézzel ellenőrzöd azt a vízcsövet, ami a motor

felső részéből megy át a hűtő felső részébe. Annak nem szabad melegednie a motorral együtt, csak

amikor a víz elérte a 90-92 fokot, akkor hirtelen fog melegedni az a cső. Mármint ha jó a termosztát.

De lehet látni az állandóan nyitva tartó termosztátot úgy is, hogy ha városban járkálsz, akkor 90-95

fok körül van a mutató, de ha kimész városon kívülre nagyobb állandó sebességen, és visszamegy

a mutató alacsonyabb hőmérsékletre. Ez a hibás működés.

Hajajj az enyém kisértetiesen igy működik. Alig párszor láttam 95 fölé menni, akkor is nagyonmelegben, nagyonaraszolva. Pályán meg egészen keveset mutat.

Én ezt eddig nagyképűen annak tudtam be, hogy a kocsinak mennyire frankó a hűtése :) ;)

Arra a csőre gondolsz amelyikben van egy kör a rángatózás kiegyenlítésére?

Link to comment
Megosztás:

A termosztátot a termosztát házzal adják egybe kb. 2-3000Ft.

Amióta kicseréltem azóta jó.

Tegnap előtt mentem fel Csergőhöz kicsrélni a kuplungbowdent és a hőfok mutatóm beállt szépen 90-re.

Az igaz hogy annyira nem hajtottam és a hűtő el van takarva teljesen :) , ritkán ment fel 90 fölé amikor dugóban álltam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.