Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Vezérműszíj csere még mindíg.

Mivel Patyi Lacit párszor csörgettem de vagy foglalt volt vagy nem vette fel megkérdeztem a csergőben és ők szerelőnek az Ujfalusi és társa opel szervízt ajánlották a Bécsi út 277-ben

Volt már valakinek velük tapasztalata? Nekem nagyon praktikus lenne mert egy köpésre van a melóhelyemtől és az alkatrészeket (gyári) sem adják csak picit drágábban a csergönél. A munkadíj viszont 5500/ó és 3 órával számolják.

Szóval alkatrészekkel, fagyállóval és munkadíjjal együtt 64500 lenne. Ez reális ár?

3 órával?? Amikor nekem nemrég volt hasonló vezérlés csere + termosztát csere + szelepfedél tömítés csere + olajcsere, ez mind belefért 1 órába úgy, hogy közben kétszer gyújtott rá a srác + telefonált is... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

3 órával?? Amikor nekem nemrég volt hasonló vezérlés csere + termosztát csere + szelepfedél tömítés csere + olajcsere, ez mind belefért 1 órába úgy, hogy közben kétszer gyújtott rá a srác + telefonált is... :unsure:

Azért ez 1.6-os 16 szelepes. Egyszer már végéínéztem hogyan cserélik nem unatkozott a srác (egyedül csinálta) de több volt mint egy óra..majdnem 2 (igaz az másik szervíz volt)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vezérműszíj csere még mindíg.

A csergőben és ők szerelőnek az Ujfalusi és társa opel szervízt ajánlották a Bécsi út 277-ben

Volt már valakinek velük tapasztalata? Nekem nagyon praktikus lenne mert egy köpésre van a melóhelyemtől és az alkatrészeket (gyári) sem adják csak picit drágábban a csergönél. A munkadíj viszont 5500/ó és 3 órával számolják.

Szóval alkatrészekkel, fagyállóval és munkadíjjal együtt 64500 lenne. Ez reális ár?

A nevük helyesen: Ujfalussy és Társa Kft. (Lásd a honlapjukat: http://www.opelszakszerviz.xls.hu/index1.htm). Opel szakszervízként működnek, a márkaszervízeknél olcsóbb árakkal. Háromszor jártam náluk, összességében pozitív tapasztalatokat szereztem. (A negatívumok legalábbis nem az autószereléssel voltak kapcsolatosak.) Mindhárom alkalommal végig a kocsi mellett álltam, a szerelők rendesek voltak, a munkát jól elvégezték. Az árképzés akkor még úgy volt, hogy ha ők adták az anyagot, akkor 4900 Ft + Áfa volt az óradíj, ha én vittem (lényegében mindhárom esetben) az alkatrészeket, akkor 7000 Ft + Áfa.

Összességében nem rossz szervíz, de az volt a benyomásom, hogy a PR-munkát rosszul (vagy egyáltalán nem?) végzik, sőt az ügyfélkezelésükön is lehetne javítani. Persze nyilván minden viszonyítás kérdése, én úgy éreztem, hogy apró finomításokkal javíthatnának a színvonalon, és odafigyeléssel, némi plusz munkával sokkal több ügyfélre tehetnének szert.

A többi és nem kevéssé fontos tapasztalatomat itt nem írhatom le, elküldöm privát üzenetben, ha lehet.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom, hogy az 1.6 16V-nek milyen a vezérlése de az enyém 1.4 8v és vezérműszíly meg görgők, termosztát, + fagyálló csere másfél óra és közben beszélgettünk röhögtünk! És mindez 20e pénz volt munkadijjal együtt! Ha jól tudom akkor az 1.6 vezérlés 21e pénz. Jól tudom? Mert akkor a 64500 az számomra egy kicsit sok még akkor is ha 5500/ó és 3 óra alatt kész! Az még mindig nem éri el a 64e-t de még ha termosztátot cserélnek akkor se. De ez csak szerintem! Javítsatok ki ha tévedek! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom, hogy az 1.6 16V-nek milyen a vezérlése de az enyém 1.4 8v és vezérműszíly meg görgők, termosztát, + fagyálló csere másfél óra és közben beszélgettünk röhögtünk! És mindez 20e pénz volt munkadijjal együtt! Ha jól tudom akkor az 1.6 vezérlés 21e pénz. Jól tudom? Mert akkor a 64500 az számomra egy kicsit sok még akkor is ha 5500/ó és 3 óra alatt kész! Az még mindig nem éri el a 64e-t de még ha termosztátot cserélnek akkor se. De ez csak szerintem! Javítsatok ki ha tévedek! :unsure:

Vezérlés készlet (szíj, feszítő és terelő görgők) 23331

vízpumpa: gyári 22301

munkadíj 5500/óra+áfa (előzetesen 3 órát mondtak ez sok szerintem)

+fagyálló folyadék

Sajnos ez 16V esetén ennyi.... vagy közel ennyi. Lehet a munkadíjon és esetleg nem gyári vízpumpán faragni de össz 20 mint 8v esetén soha nem lesz. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség.. Gondoom eléggé bénázásnak hangzik, de megakadtam a hűtőfolyadék-csere közben :unsure: Nézegettem a leírást, de nem jöttem rá, hogy a folyadék leengedéséhez konkrétan melyik csövet is kell leszerelni a hűtőről... Az autóval szemben állva van egy-egy vastag gumicső jobbról meg balról, meg néhány vékonyabb fémcső a hűtő mögött, ventillátor alatt, továbbá a hűtő bal oldalán egy kis szenzor-szerűség, amiből elektromos kábelek vezetnek valahova ... :lol:

Arra kérnék tanácsot, vagy valami képet, linket, hogy mit is kéne megbontani ahhoz, hogy a teljes folyadék cserélhető legyen... az "így csináldban" ugyanis számomra értelmezhetetlen kép van :wacko:

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel bevittem a kocsit vezérmű cserére az Ujfalussy és Társa Kft hez.

Elég unott fazon vette fel a munkalapot. De a szerelő már rutinosan állt a dologhoz tudta mikor hova kell nyúlni ez azért megnyugtatott.

Ott maradtam egy darabig. Megvártam amig szétszedi. Hát bejött a tipp. A vízpumpának volt hangja. már kicsit látszott hogy szökött belőle a víz és a csapágy is lógott már kicsit.

A legutóbbi vez.cserénél szóltak,hogy a vezérműtengelynél lévő jeladó csavarnak a menete a hengerfejben meg van szakadva. Akkor kicsit hosszabb csavarral és valami menetragasztóval orvosolták. Erre itt fel is hívtam a figyelmüket.

Ezért mindjárt úgy kezdték, hogy az érzékelő vezeték végén a csatlakozót szedték szét és nem az érzékelőt vették le. De ahhoz hogy ehhez hozzáférjen le is vette a szívócsöveket. Hát ettől kicsit megijedtem. Na de gyorsan lent volt. Viszont ekkor láttam, hogy a folytószelepházam mennyire tele korommal. Mondta is a srác, hogy így nem hagyja majd kipucolja mielőtt összerakja. Remélem ha már pucol akkor az alapjáratit is takarítja.

Sajnos a munkahelyem miatt nem tudtam tovább maradni....most ez bosszant rendesen, mert így nem látom mit raknak bele és hány kávészünetet számolnak bele a munkaórákba. Így marad a remény hogy nem vágnak át és a garancia amit a szerelésre és alkatrészekre adnak.

A fenébe...lehet szabit kellett volna kivennem...csak abból már kevés van :unsure:

Link to comment
Megosztás:

egyszerűen meg lehet csinálni vagy vigyem szerelőhöz?

Derég volt nz-m. :unsure: Hirtelen az sem rémlett hol van az egész cucc.

Ez tőled függ. Ha szeretsz babrálni, akkor megcsinálhatod te is.

Találtam közben egy képet: tb

Én ezt kiszedném, hogy ki lehessen pucolni rendesen.

Csak csavarozgatni kell türelemmel. (benzincsövekhez injektorhoz nem kell nyúlni csak leemelni róla, miután le lett csavarozva)

Ha nem szeded le elég macerás hozzáférni az alapjárati egyik csavarjához.

Link to comment
Megosztás:

Elkészült az autóm. Nem tudtam ugye ott maradni, de a régi alkatrészeket a gyári hologrammos dobozban kaptam meg így gondolom tényleg gyári alk került bele.

Szépen öszerakták, már nincs durva hangja így 100% hogy a vízpumpám volt a rossz.

Kipucolta a folytószelepházat és belefért még egy kipufogó tartó gumi csere is grátisz :unsure:

Egy dolog viszont megütötte a fülem.... a szerelő srác mondta, hogy a fagyálló visszakerült bele. Khmmm

Hát ezt nem kellett volna! Miért nem töltöttek utána új fagyállót???? Én tuti nem öntöttem volna vissza.

Na majd a fagyok előtt lecserélem újra.

Link to comment
Megosztás:

Egy dolog viszont megütötte a fülem.... a szerelő srác mondta, hogy a fagyálló visszakerült bele. Khmmm

Hát ezt nem kellett volna! Miért nem töltöttek utána új fagyállót???? Én tuti nem öntöttem volna vissza.

Na majd a fagyok előtt lecserélem újra.

Sztem az nem tud elhasználódni, nekem is ugynaz ment vissza, max a hidegek beálltakor (remélem minél később) leellenőriztetem a fagyállóságát, és szükség esetén korrigálom :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Régebben írtam, hogy a műszeregység szerint nem melegszik fel a hűtővizem menet közben 92 fokig, csak a műszer első osztásáig. Ebből kifolyólag cseréltettem nemrég a termosztátot is, "természetesen" feleslegesen. Közben rájöttem, mi lehet a gond: nemrég plazmaszámlap keresése közben megláttam egy olyan (plazma)számlapot, amin a hőmérséklet úgy volt skálázva, hogy az első osztás volt a 90-es. Ez pontosan mutatna az én autómban is, mivel menet közben kb. az első és a második osztás közé középre áll be a mutató, ezzel a számlappal az kb. 92 fok lenne. Lehet, hogy a műszeregység cseréjével együtt cserélni kellene a hőmérsékletjeladót is egy olyan autóéra, amiben gyárilag volt az adott műszerfal? Tud valaki mondani olyan motorkódot, amihez tartozó autóban gyárilag olyan fordszámmérős műszeregység van, amin a hőmérsékletskálán a 90-es alatt van még egy osztás?

Link to comment
Megosztás:

majd el is felejtettem

múltkor tisztítottam az alapjárati motort

benyúltam a házba is és fekete, kemény fémdarabok maradtak a kezemen

mi lehet az vajon? :unsure:

Nem lehet, hogy neked is az aktívszénszűrőd durrant el, abból feljuthatnak oda kis fekete szénszemcsék, érdemes lenne megnézni, hogy biztos fém volt e, de szerintem nem.

Az ablakmosótartály mögött jön föl a szűrőből a cső, megy egy kis fekete vákumszelepre, húzd le, nézd meg nincs e abban is, ha az nincs benne semmi akkor redben a szűrő, akkor valami más lehetett amit találtál, de mi??

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy neked is az aktívszénszűrőd durrant el, abból feljuthatnak oda kis fekete szénszemcsék, érdemes lenne megnézni, hogy biztos fém volt e, de szerintem nem.

Az ablakmosótartály mögött jön föl a szűrőből a cső, megy egy kis fekete vákumszelepre, húzd le, nézd meg nincs e abban is, ha az nincs benne semmi akkor redben a szűrő, akkor valami más lehetett amit találtál, de mi??

Az Ő autójában szerintem nincs ilyen szűrő.(C14NZ). :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.