Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

2 napja rosszalkodik a gépben a motor/X16XEL/.Ha tartósan azonos fordulatszámon megyek, például városon kívül 2500-3000 közt, eltűnik az alapjárat/kuplung kinyomása után azonnal leáll/.Városban, ahol sűrűn változik a ford.szám ez a jelenség abszolút nem jelentkezik. Beindításkor is renben van az alapjárat.

Mi lehet az oka?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 napja rosszalkodik a gépben a motor/X16XEL/.Ha tartósan azonos fordulatszámon megyek, például városon kívül 2500-3000 közt, eltűnik az alapjárat/kuplung kinyomása után azonnal leáll/.Városban, ahol sűrűn változik a ford.szám ez a jelenség abszolút nem jelentkezik. Beindításkor is renben van az alapjárat.

Mi lehet az oka?

szerintem elromlott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy a termosztát hol is talalható a motorban? Jól sejtem, hogy abban a hüttőcsőben amelyik kilép a motorból? Az a problémám, hogy a hőmérsékletmutató nem emelkedik a kék tartomány fölé még 20 km út után sem. Ha bekapcsolom a melegitést, kétoldalt és az ablaknál jön a meleglevegő, de ebből még nem tudom megállapítani, hogy most milyen meleg is a motor. Ezért gondoltam arra, hogy ki kellene cserélnem a termosztátot, ha még mindig nem megy följebb a mutató, akkor valószínu, hogy az óraval van a baj. :)

A másik kérdés, hogy a hüttőfolyadékot feltölthetem-e más folyadékkal, vagy cseréljem ki az egészet? Nem tudom, hogy milyen van benne, most vettem az autot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy a termosztát hol is talalható a motorban? Jól sejtem, hogy abban a hüttőcsőben amelyik kilép a motorból? Az a problémám, hogy a hőmérsékletmutató nem emelkedik a kék tartomány fölé még 20 km út után sem. Ha bekapcsolom a melegitést, kétoldalt és az ablaknál jön a meleglevegő, de ebből még nem tudom megállapítani, hogy most milyen meleg is a motor. Ezért gondoltam arra, hogy ki kellene cserélnem a termosztátot, ha még mindig nem megy följebb a mutató, akkor valószínu, hogy az óraval van a baj. :)

A másik kérdés, hogy a hüttőfolyadékot feltölthetem-e más folyadékkal, vagy cseréljem ki az egészet? Nem tudom, hogy milyen van benne, most vettem az autot.

Nos a Te mocidban nem tudom hol van de: a 16V-ken ott ahol mondod azaz külső, de pl. az X14NZ-n asszem le kell szedni a vezérlést hozzá, mivel belső...

A teszt elég egyszerű: ha a fogyasztásod nem több, mint máskor ilyen időben és mondjuk 5km út után már meleget fúj, akkor csak az órához menő vízhőfokjeladó rossz, vagy a műszer... de inkább az előbbi...

Ha csak sokára fúj meleget, illetve álló helyzetben előbb melegszik, mint menet közben akkor termosz...

Link to comment
Megosztás:

Alapjáraton járatod egy helyben, és ha 10-15 perc múlva a mutató

felmegy 95 fok környékére, és utána bekapcsol a venti, akkor a

műszer és a jeladó jó, termosztát rossz.

Ha akkor sem megy fel a mutató 95ig, és bekapcsol a venti, akkor

a műszer vagy a jeladó a rossz.

Link to comment
Megosztás:

Nos a Te mocidban nem tudom hol van de: a 16V-ken ott ahol mondod azaz külső, de pl. az X14NZ-n asszem le kell szedni a vezérlést hozzá, mivel belső...

A teszt elég egyszerű: ha a fogyasztásod nem több, mint máskor ilyen időben és mondjuk 5km út után már meleget fúj, akkor csak az órához menő vízhőfokjeladó rossz, vagy a műszer... de inkább az előbbi...

Ha csak sokára fúj meleget, illetve álló helyzetben előbb melegszik, mint menet közben akkor termosz...

Mivel most vettem, nem tudom, hogy milyen a fogyasztás :?:

Azt, hogy alapjáraton hamarabb melegszik-e, ki kell próbáljam. Eddig 2-3 percnél nem hagytam t ovább alapjáraton.

Az órához menő vízhőfokjeladót hol találom? A műszer amiről beszéltek, gondolom az óra :?:

Link to comment
Megosztás:

Nos a Te mocidban nem tudom hol van de: a 16V-ken ott ahol mondod azaz külső, de pl. az X14NZ-n asszem le kell szedni a vezérlést hozzá, mivel belső...

A teszt elég egyszerű: ha a fogyasztásod nem több, mint máskor ilyen időben és mondjuk 5km út után már meleget fúj, akkor csak az órához menő vízhőfokjeladó rossz, vagy a műszer... de inkább az előbbi...

Ha csak sokára fúj meleget, illetve álló helyzetben előbb melegszik, mint menet közben akkor termosz...

Az 1.4NZ-ben sem kellett leszedni a vezérlést (csak hivatalosan, illetve így is számolják az óradíjat!). Nekem a budakeszi szervízben a haver szerelő kb. 8 perc alatt cserélte kézmosással együtt. A vezérműszíj burkolat tetejét elhúzta, kitámasztotta és úgy cserélte ki. Szóval pikk-pakk ment.

Egyébként nekem is így jelentkezett a termosztát hiba, fűtés még valamennyire volt, de nem igazán ment fel normálba a hűtővíz, csak ha jobban hajtottam. Meg persze, ha melegebb lett az idő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy a termosztát hol is talalható a motorban? Jól sejtem, hogy abban a hüttőcsőben amelyik kilép a motorból? Az a problémám, hogy a hőmérsékletmutató nem emelkedik a kék tartomány fölé még 20 km út után sem. Ha bekapcsolom a melegitést, kétoldalt és az ablaknál jön a meleglevegő, de ebből még nem tudom megállapítani, hogy most milyen meleg is a motor. Ezért gondoltam arra, hogy ki kellene cserélnem a termosztátot, ha még mindig nem megy följebb a mutató, akkor valószínu, hogy az óraval van a baj. :)

A másik kérdés, hogy a hüttőfolyadékot feltölthetem-e más folyadékkal, vagy cseréljem ki az egészet? Nem tudom, hogy milyen van benne, most vettem az autot.

Nekem egy kérdés 5löt a fáradt fejembe.. (most jöttem melóból) ..

Abszolút nem mozdúl,vagy megindúl,csak nem megy a kék tartomány fölé?

Ha totál nem mozdúl lehet lejött a csati a jeladóról.. gondolom abban se más kialakítású mint a mienkben.

Vagy rossz a jeladó.

A többit meg már leírták a skacok... Alapjárat. mocitér felnyitva... járat..

Esetleg,bár nem tom mennyit számít, tompított,ablakfűtés vagy vmi nagyobb fogyasztó bekapcsol.. (kis terhelés a mocinak.. gondolom én laikusként.. hátha hamarabb melegszik) :roll:

Néha megfogdos a motortól hűtő felé menő hűtővezeték.

Ha nem mondok hülyeséget, egy darabig "hidegnek" kellene lennie, majd szinte hirtelen melegszik fel. (ekkor nyit a termosztát) Ugye jól mondom :roll: :oops: 8)

És ezekután ha tovább járatod még mindig alapjáraton..mármint az a lényeg hogy ne legyen légáramlás(hűtés) akkor ahogy Opel16v is írta sacc 95 magasságában be kell kapcsolnia a hűtőventinek.

Jár egy darabig,majd leáll..

Ha kapásból melegszik szép lassan a cső, akkor ahogy az én logikám diktálja, nyitott állapotban betojt a termod, és azért nem megy fel a mutitó..

Ha viszont végigjátsza a fent írtakat, de nem kuszik mászik a mutató, akkor ahogy írták a srácok jeladó.. majdnem úgy néz ki mint egy csavar, aminek a fejéből kilóg egy "pöcök" ezen van a csati, egy csűszóérintkező (nálam legalábbis)

Nyah.. nem akartam ennyit írni, pláne h a lényeget többen is írták, de ha már belekezdtem :) :twisted:

Jah és amire nem írtak, hűtőfolyadék.

Sztem ha nem sok hiányzik feltőltheted mással is. (deszt viz, vagy ioncserélt vagy milyen néven szokott lenni) Ne csapvízzel.

DE!

1: sztem ugorj be egy benyakúthoz, én OMW-nél voltam, (remélem nem reklám) és méresd be, hány fokos. ha olyan -15-20körüli,vagy kevesebb, sztem inkább vmi fagyállót tegyél hozzá.. bár talán már nem lesz fagy.

2: ha nem hallottad volna, nem csak azért kell a hűtőfolyadék hogy hűtsön, és fagyot "álljon", hanem korrozióvédelem a mocinak, hűtőnek, meg asszem talán kenés is.. vízszivattyú.. meg még ki tudja mi minden...

Szóval időnként nem árt lecserélni. Szoktak mondani vmi időt, h mennyi időnként de már nem tom.. talán 2 év?.. :oops:

Hasonló téma volt régebben is.. kb itten.. http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=14...=asc&start=2625 Mármint a hűtéshez...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a sok tanácsot. A tegnap jártam egyet az autóval. Tapasztalataim: városban fennebb megy a hőmérő mint városon kívül, ha peddig álló autóval alapjáraton megy a motor, akkor felmegy 90 fölé a mutató. Tovább már nem járattam, hogy lássam milyen tartományban ingadozik, gondolom, már csak a termosztáttal lehet gond.

Link to comment
Megosztás:

Figyu mindenki!?!?

Az enyém, mióta megvan üzemi hőfokon 95 fokosan dolgozik nyáron átlagban, télen meg 90. A ventilátor pedig (mintha kapcsolónak ütközne a mutató) kereken 100 foknál kapcsol be, és kb fél perc alatt visszahűti az átlag 95 fokra. Ez szerintem normális, mivel soha nem volt még baja ilyen téren, de látván az adatokat, amiket irtok, megkérdezném hogy SZERINTETEK IS NOORMÁLIS??? :?:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem igen. Normál esetben valóban 90nél áll a mutató (autópálya, normál tempójú városi közlekedés (nem a legnagyobb melegben), városon kívül, stb). Ha meg valami tötymörgés van (nincs menetszél, ami rendesen hűtené), akkor ez a ~95től ~100ig tartomány van (nalám inkább 93 és 98 :) , de ennél a műszernél kb. ez a 2 fok eltérés egybeesik a leolvasási pontatlansággal).

Link to comment
Megosztás:

Alapjáraton járatod egy helyben, és ha 10-15 perc múlva a mutató

felmegy 95 fok környékére, és utána bekapcsol a venti, akkor a

műszer és a jeladó jó, termosztát rossz.

Nekem pontosan ezt csinálja az autóm. Menet közben pedig alig akarja elhagyni a mutató az alsó vízszintes jelet.

A tremosztátot lehet javítani? Vagy csere? Egyáltalán mennyibe kerül?

Köszi:

Mező

Link to comment
Megosztás:

'94-es GSI Astra (C18XE)

De szerintem elviszem szerelőhöz. Közben végiggondoltam, ebben a qrva hidegben nincs hangulatom autót szerelni. És ha maga a termosztát ilyen árban mozog, gondolom a cseréje sem horribil...

Mindenesetre köszönöm a segítséget!

Üdv.:

Mező

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.