Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

mondom egy 16 szelepes moci amik már nem mennek el több 100 ezret.

és sztem ha megy még az a caravan 160at akkor igencsak közel van még 60 lóhoz :lol:

főleg, hogy a Hf jó állapotú :D

szerinted az az autó megcsinálta a zöldkártyát?

levelezőn esetleg

biztos nyomja is a kéket

ma is ment előttem egy astra, 3 fővel, már összetalálkoztunk, máskor is és észre is vett, hogy megint én vagyok mögötte, nyomta neki azért nehogy 120al előzzem meg és adta is a kéket...

egyenes 140 elmentem mellette, aztán érdekes hogy 120nál se ért be :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem anno a Skoda 120-on eltörött egy zéger az egyik dugattyú csapszegének a végén és kidörzsölte a hüvelyt. Ette is elég rendesen az olajat. Szelepeket állitottam, gyertyákat ellenőriztem, semmi. Gondoltam sok már benne a km és megéri még invesztálni a teljes motorfelújitásba...akkor derült ki...de még azzal a sérült motorral is megjártam Olaszországot mert akkor még ezt nem is sejtettük. :lol: Fiatal voltam és felelőtlen :lol: .

Túl nagy az az olajmennyiség. Meg kéne méretni minden henger kompresszióját. A Skodán nem mértem hanem a gyertyakábelek lehúzásával ellenőriztem, hogy melyik henger kiiktatásával mennyire változik a motor ereje/járása. Az eredményt igazolta is a később felfedezett vájat a hüvely falán. A gyertya egy szutyok volt, de azért gyújtott, néha ugyan csak 3 hengerrel indult, de melegen ment mind a négy. Csak az ereje veszett el amikor leért a dugattyú a vájathoz. Hálát adhatok Istennek hogy nem ment szét alattam, lett volna BUMM. Szóval én arra gyanakszom hogy Balfék kocsijában a sok olaj okozza a haldoklást..namost, az a kérdés honnan megy bele!? Lehet hogy nem váltak be azok a szelepszár-szimeringek vagy az aki csinálta hanyagul csinálta....nemtom...csak igy gondolkodtam a dolgon. :D

De ez csak ismét egy hozzánemértő véleménye! Ezt tessék figyelembe venni!

a gyűrűk mellett megy fel az égéstérbe :lol:

Link to comment
Megosztás:

a gyűrűk mellett megy fel az égéstérbe :lol:

Jogos, ezért irtam hogy mindenképp le kell méretni a hengereket. Ott ki kellene derülnie hogy van-e gond odabent, nem? Kettő jó volt neki, még bizakodhat :D . Esetleg valamilyen egyéb tömitési helyek, pl. hengerfej, de akkor viz is menne talán, ugye? Mondom, csak igy laikusként elmélkedem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jogos, ezért irtam hogy mindenképp le kell méretni a hengereket. Ott ki kellene derülnie hogy van-e gond odabent, nem? Kettő jó volt neki, még bizakodhat :D . Esetleg valamilyen egyéb tömitési helyek, pl. hengerfej, de akkor viz is menne talán, ugye? Mondom, csak igy laikusként elmélkedem. :lol:

ja igen... a 12 13 as kompreszió az igen jó

13 az nem sok végülis???

mintha max 12re emlékeznék...

de a kompreszió mérés is csak egy mérérs

a nyomás tartást is megkellene mérni, de az a 6 literes fogyi az nagyon sok.

Link to comment
Megosztás:

mondom egy 16 szelepes moci amik már nem mennek el több 100 ezret.

és sztem ha megy még az a caravan 160at akkor igencsak közel van még 60 lóhoz :lol:

főleg, hogy a Hf jó állapotú :D

szerinted az az autó megcsinálta a zöldkártyát?

levelezőn esetleg

biztos nyomja is a kéket

ma is ment előttem egy astra, 3 fővel, már összetalálkoztunk, máskor is és észre is vett, hogy megint én vagyok mögötte, nyomta neki azért nehogy 120al előzzem meg és adta is a kéket...

egyenes 140 elmentem mellette, aztán érdekes hogy 120nál se ért be :lol:

Féléve a zöldkártyát simán teljesítette (bár akkor nem is volt neki ilyen baja), a tegnapi mérésnél volt az egyik érték magas 35 helyett 42-48.

Link to comment
Megosztás:

ja igen... a 12 13 as kompreszió az igen jó

13 az nem sok végülis???

mintha max 12re emlékeznék...

de a kompreszió mérés is csak egy mérérs

a nyomás tartást is megkellene mérni, de az a 6 literes fogyi az nagyon sok.

Ne keverjük a dolgokat: amit így "kompressziómérés" címszóval mérsz, az valójában a sűrítési végnyomás, semmi köze a katalógusokban megadott kompresszióértékhez. Sztem résveszteségméréssel ki lehetne deríteni, melyik hengernél van a szivárgás.

Link to comment
Megosztás:

hello,

az 1.6os NZ/SZ/SE motorokban egyforma dugatyuk vannak? vagy ép a más dugokkal van megnovelve a kompressio az S-nél?

Tudtommal nem egyforma a dugattyú tetejének a kiképzése, de nem szokott problémát okozni az átalakításnál, ha ezért kérded.

Link to comment
Megosztás:

Ne keverjük a dolgokat: amit így "kompressziómérés" címszóval mérsz, az valójában a sűrítési végnyomás, semmi köze a katalógusokban megadott kompresszióértékhez. Sztem résveszteségméréssel ki lehetne deríteni, melyik hengernél van a szivárgás.

őőő amivel mérjük, egy kártyás kis gépecske, kompresszió mérő névvel ellátva, vannak benne kis kártyák, és arra karcolja fel az értéket.

kompresszió, illetve nyomás tartás ezta két mérést tanultuk, a hengerek állapotfelmérésére, tömítettség szempontjából.

nyomás tartást még hívtuk résveszteségmérésnek is.

szerintem meg a kompresszió az a sűrítési végnyomás nem?

ha nem akkor mi a kompresszió?

én ugy emlékszem, hogy ez lenne a végnyomás.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Inditási problémám lenne egy X16XEL motorral, ha problémának lehet nevezni...

Valaki meg tudná mondani mi lehet az oka annak, hogy ha pl. 2-3nap nem indítom meg, pöccre indul a moci, ha pedig mondjuk este leteszem, reggel pedig indítok ijesztően sokat kell hajtani az önindítónak míg beindul?

Rendszeresen ezt figyeltem meg.

AC pumpa lehet a ludas? Esetleg ezt így kell elfogadni? Vagy mi ez a viccelődés? :D

Köszi a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Inditási problémám lenne egy X16XEL motorral, ha problémának lehet nevezni...

Valaki meg tudná mondani mi lehet az oka annak, hogy ha pl. 2-3nap nem indítom meg, pöccre indul a moci, ha pedig mondjuk este leteszem, reggel pedig indítok ijesztően sokat kell hajtani az önindítónak míg beindul?

Rendszeresen ezt figyeltem meg.

AC pumpa lehet a ludas? Esetleg ezt így kell elfogadni? Vagy mi ez a viccelődés? :D

Köszi a segítséget előre is!

Üdv!

Hasonló már nekem is volt csak fordítva. Az úgy történt, hogy este meló után elmentünk haverral veszprémbe a kocsimmal, megjött barátnője, indultunk volna tuskóba, de mikor indítottam (üzem melegen), sokáig pörgetett, mire elkapta, akkor még úgy kapta el, mint ahogy addig is, csak nem kellett neki annyit pörgetni. Ha napokig állt, akkor meg pöccre beindult. Szóval nekem meg üzem melegen vannak nehézkedesebb indítási gondjaim. Múlthéten meg már iszonyat nehezen indult el. Azóta gyújtás problémái lettek az autónak és vannak is. Egyik gyertyakábel a ludas. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A 92-es hibakód mit jelent,x16xel motornál?Önindítót javítottam és amikor visszaraktam, indításkor világított a lámpa a következő indításnál már nem és azóta sem de ezt a kódot regisztrálta így ki tudtam olvasni belőle.

92 Camshaft sensor Faulty hall effect sensor or circuit

Ha jól sejtem, ez a vezérműtengely-jeladó hibája akar lenni.

Link to comment
Megosztás:

Ne keverjük a dolgokat: amit így "kompressziómérés" címszóval mérsz, az valójában a sűrítési végnyomás, semmi köze a katalógusokban megadott kompresszióértékhez. Sztem résveszteségméréssel ki lehetne deríteni, melyik hengernél van a szivárgás.

Köszönöm. :lol:

ha nem akkor mi a kompresszió?

Ha nem tudod mi az miért beszélsz róla? :lol: Mert az a baj minél többen használják így annál többen átveszik, és csak terjed és terjed... :D

Kompresszió=Epszilon. Olvass utána.

Link to comment
Megosztás:

Hát akárki akármit mond, ha holnap nem esik, én megnézem azt a termosztátot, nem raktam-e be mégis fordítva. Ma már szinte kiment a skáláról a mutató, akkor nyitott. És már határozott égett szag jött a befúvokon, meg szinte meg se lehetett őket fogni olyan forró levegőt nyomattak be. Oké hogy csal a műszer, de ha megvolt a nyitás akkor már tök normálisan mőködik, 90-95 között ingadozik. Hát ha rossz lenne, akkor nem lenne pontos a nyitás után sem. Ránézek, aztán

legalább megnyugszom, hogy minden oké. :D Ha meg jól van berakva, berakom vízfürdőbe, ha az óra pontos ki sem szabadna nyitnia forráspont alatt. Ha meg kinyit akkor tényleg az óra szar, aztán letehetek róla.

Link to comment
Megosztás:

Hát akárki akármit mond, ha holnap nem esik, én megnézem azt a termosztátot, nem raktam-e be mégis fordítva. Ma már szinte kiment a skáláról a mutató, akkor nyitott. És már határozott égett szag jött a befúvokon, meg szinte meg se lehetett őket fogni olyan forró levegőt nyomattak be. Oké hogy csal a műszer, de ha megvolt a nyitás akkor már tök normálisan mőködik, 90-95 között ingadozik. Hát ha rossz lenne, akkor nem lenne pontos a nyitás után sem. Ránézek, aztán

legalább megnyugszom, hogy minden oké. :D Ha meg jól van berakva, berakom vízfürdőbe, ha az óra pontos ki sem szabadna nyitnia forráspont alatt. Ha meg kinyit akkor tényleg az óra szar, aztán letehetek róla.

Szerintem meg lehet az a termosztát gyárilag sz@r.. Azért ennyit nem tévedhet a műszer.

Nem vasárnap kellene szétszedned, hanem hétköznap.

Úgy, hogy veszel bele másikat.

Csak hát pénz.. vagy gariban kicserélik?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. :lol:

Ha nem tudod mi az miért beszélsz róla? :lol: Mert az a baj minél többen használják így annál többen átveszik, és csak terjed és terjed... :D

Kompresszió=Epszilon. Olvass utána.

Benzinesek értékei 8-13 bar között, a dízelek esetében pedig 28-35 bar között elfogadható a kompresszió-végnyomás értéke.

-Kompresszió végnyomás mérés megkezdése előtt a gyújtómodul csatlakozót húzzuk le, ezáltal nem alakul ki nyitott nagyfesz. áramkör. Az esetek egy részében ilyenkor a befecskendezés sem működik. Bizonytalanság esetén az üzemanyag szivattyú relét eltávolíthatjuk.

Többször is hallott, bizonytalan eredetű kósza hír: kompressziómérés során ment a befecskendezés, tönkrement a katalizátor. Ugyan már.

Először is: lehúzott gyujtómodul/DIS modul esetén általában a befecskendezés sem működik.

De ha mégis: minden gyertya ki van ilyenkor szerelve, a beporlasztott benzin túlnyomó része itt távozik.

Egyébként is: a kompresszió mérés hengerenként mindössze 4-5 másodpercet vesz igénybe, így a ténylegesen katalizátorba jutó elégetlen üzemanyag mennyisége teljesen elhanyagolható.

ezekszerint olyan mértékben elterjed már, hogy mindenhol így használják... http://www.injektor.hu/index.jsp?id=2&akt=2

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg lehet az a termosztát gyárilag sz@r.. Azért ennyit nem tévedhet a műszer.

Nem vasárnap kellene szétszedned, hanem hétköznap.

Úgy, hogy veszel bele másikat.

Csak hát pénz.. vagy gariban kicserélik?

Nem hiszem, a számla sincs már meg. De majd kiderül, mert ha tényleg 110-nél nyit akkor forró vízben nem fog kinyitni. De én mág mindíg arra gyanakszom, hogy amilyen béna vagyok fordítva raktam be. Nem lóg bele a rugós része a HF-be, és nehezebben melegszik a nyitási hőm.re.

Link to comment
Megosztás:

Benzinesek értékei 8-13 bar között, a dízelek esetében pedig 28-35 bar között elfogadható a kompresszió-végnyomás értéke.

....

ezekszerint olyan mértékben elterjed már, hogy mindenhol így használják... http://www.injektor.hu/index.jsp?id=2&akt=2

Itt is kompresszió-végnyomásról beszél, amit a későbbiekben rövidít. Adott szövegkörnyezetben ez ettől még egyértelmű. Máshol nem az.

Link to comment
Megosztás:

Benzinesek értékei 8-13 bar között, a dízelek esetében pedig 28-35 bar között elfogadható a kompresszió-végnyomás értéke.

-Kompresszió végnyomás mérés megkezdése előtt a gyújtómodul csatlakozót húzzuk le, ezáltal nem alakul ki nyitott nagyfesz. áramkör. Az esetek egy részében ilyenkor a befecskendezés sem működik. Bizonytalanság esetén az üzemanyag szivattyú relét eltávolíthatjuk.

Többször is hallott, bizonytalan eredetű kósza hír: kompressziómérés során ment a befecskendezés, tönkrement a katalizátor. Ugyan már.

Először is: lehúzott gyujtómodul/DIS modul esetén általában a befecskendezés sem működik.

De ha mégis: minden gyertya ki van ilyenkor szerelve, a beporlasztott benzin túlnyomó része itt távozik.

Egyébként is: a kompresszió mérés hengerenként mindössze 4-5 másodpercet vesz igénybe, így a ténylegesen katalizátorba jutó elégetlen üzemanyag mennyisége teljesen elhanyagolható.

ezekszerint olyan mértékben elterjed már, hogy mindenhol így használják... http://www.injektor.hu/index.jsp?id=2&akt=2

A kompresszió viszony egy elméleti szám, = égéstér térfogat / henger térfogat. Ez van a katalógusokban.

A sűrítési végnyomás az, amit a motor főtengelyének gyors forgatásakor (önindító) egy nyomásmérővel meg tudsz mérni. Gyakorlatilag csak összehasonlításra való.

Résveszteség mérés az amikor a hengereket feltöltöd külső sűrített levegővel és méred a nyomásveszteséget a forgattyús tengely lassú forgatása közben. Ez való hiba kimutatására egy elég jó közelítéssel.

Link to comment
Megosztás:

szerintem meg a kompresszió az a sűrítési végnyomás nem?

ha nem akkor mi a kompresszió?

A kompresszió egy mértékegység nélküli viszonyszám. Nem mérjük, hanem számoljuk, a hengertérfogatot (lökettérfogat+sűrítőtérfogat) osztjuk a sűrítőtér térfogatával. Ez lényegében azt mutatja meg, hogy a hengerbe beszívott egységnyi üa.-levegő térfogatot hányad részére tudja össze"nyomni" a dugattyú.

"Kompresszió"mérésnél igazából a dugattyú által létrehozott nyomást mérjük.

Link to comment
Megosztás:

Nén mág mindíg arra gyanakszom, hogy amilyen béna vagyok fordítva raktam be. Nem lóg bele a rugós része a HF-be, és nehezebben melegszik a nyitási hőm.re.

Nekem egyszer sikerült fordítva beraknom egy X14NZ motorba termosztátot, akkor azt játszotta, hogy alacsony sebességnél (~50 km/h), teljesen jól dolgozott, mutató szerint beállt a vizhőfok 95° környékére. Nagyobb sebességnél(~100km/h) viszont olyannyira későn nyitott ki (vagy esetleg le is zárt?), hogy felforralta a vizet, és a hűtőnél, a visszatérő ágnál tolta ki a vizet.

De inkább ellenőrizd le, 15p az egész, még a vezérlést sem kell teljesen megbontani.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, a számla sincs már meg. De majd kiderül, mert ha tényleg 110-nél nyit akkor forró vízben nem fog kinyitni. De én mág mindíg arra gyanakszom, hogy amilyen béna vagyok fordítva raktam be. Nem lóg bele a rugós része a HF-be, és nehezebben melegszik a nyitási hőm.re.

Nem lehet fordítva berakni.

Mikor én cseréltem, direkt kipróbáltam. Nem fekszik be a helyére fordítva, kilógott.

Mondjuk nekem is szét kell szedni még egyszer, mert a tömítés nem jó. Én vágtam ki papírból :D

A termosztátház alján van némi szivárgásom. De majd ha jó idő lesz:-)

Nem vészes a vízfogyásom.:-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.