Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok kedves márkatársak a segítségetekre lenne szükségem.Az autóm egy 92-es C14nz-s kombi.Tegnap hazafele utazó 90km/h val sík úton csinàlt egy olyat hogy mint ha levettem volna a gyujtást menetközben,ford.szám mérő lement 0--ra és az autó elkezdett lassulni.kuplung kinyom indítózok nem indul.félreálltam motortérben semmi feltűnőt nem láttam megmozgattam a gyujtókàbeleket rendben vannak (vadi újak).beülök gyujtás ráad hoppá most ért a meglepetés diag.làmpa nem világít.biztik jók.kocsi nem indul.nincs szikra egyáltalàn.előjele a dolognak nem volt max az hogy néha nagyon magas ford.számon rántott egyet pl előzőzésnél majd megy tovább.új rotor elosztófedél kábelszettet kapott nem mentek 500 km se.régen volt bajom az elosztófedél alatt kijövő csatlakozóval kontaktos volt.megcsináltam.akkor is hasonló tüneteket produkált de akkor gyujtás ráadásakor a diag lámpa világított.most nem és nem villogtatt ki hibakódot sem el sem kezdi a 12-est sem.mi lehet ez? köszi előre is a válaszotokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 93-as C14NZ motorkódos F Astrám. 1 éve vettem második szaladgálós autónak, kb 287ezer km van benne. Annyit kell még tudni, hogy ez egy alap felszereltségű autó volt és az előző tulaja egy külföldről vásárolt donor autóból összelegózta "full extrásrsa" (klíma, szervó, 2 légzsák, elektromos ablak, elekromos tükör, ABS...)

Illetve a szelepfedél + gyújtásrendszer, stb ki lett cserélve a C16SZR motornál használt rendszerre. Én nem igazán értek ehhez, a szerelőm mondta, hogy ezt megoldást szokták néha alkalmazni, ő is csinát már ilyen jellegű szerelést.

A problémám az autóval, hogy baromira nem megy, ráadásul szerintem sokat is eszik. 9-11 liter. Tudom mit kellene tudnia egy ilyen 60 lovas motornak (nem sokat), de ez azt sem tudja. Több emberrel kipróbáltattam, hogy nehogy az legyen, hogy én reagálom túl a dolgot, de mindenkinek az volt a véleménye, "hogy ez valamiért baromira nem megy."

A legjobb cimborámnak is van egy pont ugyanilyen évjáratú autója, párhuzamosan teszteltük a két autót felváltva és az tapasztaltuk, hogy az enyém pont abban a fordulatszámban torpan, nem húz, amit egy normális hétköznapi közlekedésben használ az ember.

Amikor megvettem az autót egy csomó mindent cseréltettem rajta, hogy rendbe legyen. Gyertyák, kábelek, vezérlés, meg egy csomó mindent. Üzemanyag pumpát mondjuk azt nem. Viszont elvileg az üzemanyag nyomás az rendben van, csekkoltuk, kompresszió szintén. Lekötöttük a katalizátort is, hogy nem a kipufogó rendszernél van valami fojtás, de anélkül sem ment jobban egy cseppet sem. Diganosztikát is nézett a szerelőm menet közben, elvileg ott sem találtak semmit. Kifogytunk az öteletekből.Most ott tartok, hogy eladom. Csak sajnálom ,mert 280-ért vettem + ráköltöttem vagy 130-at, hogy rendbe legyen, de szerintem most 230-nál nem nagyon kapnék többet érte.

Szóval, ha tudnátok nekem tippeket adni, hogy mit nézzünk még meg, mivel lehet a gond, esetleg már találkozott valaki ilyen problémával, annak nagyon szívesen venném a segítségét!

Most nézem a listámat, gyertyakábeleket, ilyesmit nem is igen cseréltünk, legalábbis az első körben nem.

Illetve annyit még, hogy pl amikor klímával megyek, az meg egyenesen halál, alig tudok elindulni, megtorpan, majdnem lebólintom a műszerfalat. Mintha belefulladna az üzemanyagba. Múltkor is majdnem belémszaladt egy kamion lámpától való elinduláskor, mert akkorát bólintott az autó. Ilyenkor főleg nem tudom felvenni a forgalom ritmusát, nehezen érem el az ötvenet, mindenki elmegy mellettem, beleértve a buszokat is.

Módosítva : gargapitics
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves márkatársak a segítségetekre lenne szükségem.Az autóm egy 92-es C14nz-s kombi.Tegnap hazafele utazó 90km/h val sík úton csinàlt egy olyat hogy mint ha levettem volna a gyujtást menetközben,ford.szám mérő lement 0--ra és az autó elkezdett lassulni.kuplung kinyom indítózok nem indul.félreálltam motortérben semmi feltűnőt nem láttam megmozgattam a gyujtókàbeleket rendben vannak (vadi újak).beülök gyujtás ráad hoppá most ért a meglepetés diag.làmpa nem világít.biztik jók.kocsi nem indul.nincs szikra egyáltalàn.előjele a dolognak nem volt max az hogy néha nagyon magas ford.számon rántott egyet pl előzőzésnél majd megy tovább.új rotor elosztófedél kábelszettet kapott nem mentek 500 km se.régen volt bajom az elosztófedél alatt kijövő csatlakozóval kontaktos volt.megcsináltam.akkor is hasonló tüneteket produkált de akkor gyujtás ráadásakor a diag lámpa világított.most nem és nem villogtatt ki hibakódot sem el sem kezdi a 12-est sem.mi lehet ez? köszi előre is a válaszotokat

megállt a compu, nincs tápja. mozgasd meg a sorcsatiját, bent van az anyós A oszlop aljában. ha ez sem villantja a checklámpát gyújtásra, akkor mérni kell kábelkorbácsot, van e táp és test. utána próbacomputer segíthet. jellemző élettartam 20-25 év.

Link to comment
Megosztás:

Még akkor feljegyeztem, hogy pillanatnyilag milyen hibakódokat dobott ki:

34 - AGR szelep - feszültség túl magas

35 - Alapjárati vezérlőszelep

47 - Levegőpumpa / relé - feszültség túl magas

Egy próbára cseréld fel az injektorház hátuljánál a Map szenzor és a vékonyabbik kartergázcsővet...egymás felett van becsatlakozva a két cső nagyjából a pillangószelep magasságában.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves márkatársak a segítségetekre lenne szükségem.Az autóm egy 92-es C14nz-s kombi.Tegnap hazafele utazó 90km/h val sík úton csinàlt egy olyat hogy mint ha levettem volna a gyujtást menetközben,ford.szám mérő lement 0--ra és az autó elkezdett lassulni.kuplung kinyom indítózok nem indul.félreálltam motortérben semmi feltűnőt nem láttam megmozgattam a gyujtókàbeleket rendben vannak (vadi újak).beülök gyujtás ráad hoppá most ért a meglepetés diag.làmpa nem világít.biztik jók.kocsi nem indul.nincs szikra egyáltalàn.előjele a dolognak nem volt max az hogy néha nagyon magas ford.számon rántott egyet pl előzőzésnél majd megy tovább.új rotor elosztófedél kábelszettet kapott nem mentek 500 km se.régen volt bajom az elosztófedél alatt kijövő csatlakozóval kontaktos volt.megcsináltam.akkor is hasonló tüneteket produkált de akkor gyujtás ráadásakor a diag lámpa világított.most nem és nem villogtatt ki hibakódot sem el sem kezdi a 12-est sem.mi lehet ez? köszi előre is a válaszotokat

Erre van egy tippem, ezt nekem is előadta már a kocsi: a gyújtáselosztó mögött (a kocsival szemben állva) van egy csatlakozó, egy fém lemezzel van a hengerfejhez rögzítve, 2-2 vezeték megy bele alulról és felülről. Az egyik az ECU tápvezetéke, a másik az injektorra menő vezeték. Előbbi kontakthibája esetén pontosan az történik, amit tapasztaltál. Én nem tököltem vele sokat, levágtam a csatit, összeforrasztottam és zsugorcsöveztem a vezetékeket, azóta sincs gond vele.

Link to comment
Megosztás:

Még akkor feljegyeztem, hogy pillanatnyilag milyen hibakódokat dobott ki:

34 - AGR szelep - feszültség túl magas

35 - Alapjárati vezérlőszelep

47 - Levegőpumpa / relé - feszültség túl magas

Én azért megnézném a főtengelyszíjtárcsa helyzetét.

Nem lazult fel a csavar és ebből kifolyólag kicsit elfordult a tengelyén.

Az AGR szelepet lefalaznám. :)

Link to comment
Megosztás:

Erre van egy tippem, ezt nekem is előadta már a kocsi: a gyújtáselosztó mögött (a kocsival szemben állva) van egy csatlakozó, egy fém lemezzel van a hengerfejhez rögzítve, 2-2 vezeték megy bele alulról és felülről. Az egyik az ECU tápvezetéke, a másik az injektorra menő vezeték. Előbbi kontakthibája esetén pontosan az történik, amit tapasztaltál. Én nem tököltem vele sokat, levágtam a csatit, összeforrasztottam és zsugorcsöveztem a vezetékeket, azóta sincs gond vele.

Link to comment
Megosztás:

megnéztem most a csatlakozót rendben van.csatiban (elosztónál) megvan a +12V.mégvalami feltűnt gyujtás ráadása után nem indul a benzinszivattyú és a reléje se kattan.gyanum kezd a computerre terelődni

és a relé? zotya leírta sokszor melyik két lábat kell összezárni ahoz hogy induljon, próbálj rá arra is

Link to comment
Megosztás:

Hiába indítja be az AC pumpát az átkötéssel. Az ECU vezérli azt a relét, és ha eleve nem villan fel neki a check lámpa a gyújtás ráadása után, akkor soha a büdös életben nem fog beindulni a motor és az AC sem. Tehát hiába van benzinnyomás, átkötött AC relével, az ECU süket, nem fog szikrát adni, injektort sem működtetni. Vagy nem kap tápot valamiért vagy rosszabb esetben megdöglött. Egyébként az is ECU hiba szokott lenni, hogy gyújtás ráadására nem alszik ki egy pillanatra a check majd újra világít, amíg nem jár a motor. Mert amúgy megfigyelhető, hogy a gyújtás ráadása után egy nagyon kis időre elalszik. Villanó szerűséget produkál. Ha ez sincs meg, akkor is ECU baj van. De az nyilván rosszabb, hogy gyújtás ráadására sem világít.

Amúgy minden más működik gyújtásra?

Link to comment
Megosztás:

Minden más tökéletesen működik.gyujtás ráadásra a check lámpa produkálta ezt a villanás szerű dolgot.2éve nálam van az autó de menetközbe soha sem villant fel és nem is világitott.hibakód egyszer nem jelentkezett ez a dolog is egyik percről a màsikra jött elő.Aznap mikor ez előjött elmentem vele A-B be 2 óra elteltével vissza pöcre indult semmi előjel és egyszer csak előjött ez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni, nem e tudja valaki hogy megoldható e az a változtatás az f astra kombimnál hogy,

légkondis a kocsi, de most szeretnék vezérlést cserélni és ki szeretném hagyni a légkondi, komprsszort a hajtásból!?

De szerintem akkor rövidebb szíj kell ha jól gondolom, vagy még a feszítő görgők is mások kellenek, na ezeket nem tudom.

Szóval az a lényeg, hogy meg lehet e oldani hogy ne legyen benne légkondi kompresszor. A kocsi 1.4/ 1.6 szelepes benzin.

segítséget előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, nem e tudja valaki hogy megoldható e az a változtatás az f astra kombimnál hogy,

légkondis a kocsi, de most szeretnék vezérlést cserélni és ki szeretném hagyni a légkondi, komprsszort a hajtásból!?

De szerintem akkor rövidebb szíj kell ha jól gondolom, vagy még a feszítő görgők is mások kellenek, na ezeket nem tudom.

Szóval az a lényeg, hogy meg lehet e oldani hogy ne legyen benne légkondi kompresszor. A kocsi 1.4/ 1.6 szelepes benzin.

segítséget előre is köszönöm!!

Gyári klíma esetén esélytelen. A rövidebb szíjnak útban van a klímás motortartó bak.

Kompresszor felújítás miatt akarod kihagyni?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, nem e tudja valaki hogy megoldható e az a változtatás az f astra kombimnál hogy,

légkondis a kocsi, de most szeretnék vezérlést cserélni és ki szeretném hagyni a légkondi, komprsszort a hajtásból!?

De szerintem akkor rövidebb szíj kell ha jól gondolom, vagy még a feszítő görgők is mások kellenek, na ezeket nem tudom.

Szóval az a lényeg, hogy meg lehet e oldani hogy ne legyen benne légkondi kompresszor. A kocsi 1.4/ 1.6 szelepes benzin.

segítséget előre is köszönöm!!

Gyári klíma esetén esélytelen. A rövidebb szíjnak útban van a klímás motortartó bak.

Kompresszor felújítás miatt akarod kihagyni?

Szerintem akkor oldható meg, ha a szervót is kihagyod(persze ha van benne).

Igazából nekem nincs benne klíma kompi, csak szervó és így is megvan a gyári útja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 

 

Szerintem akkor oldható meg, ha a szervót is kihagyod(persze ha van benne).

Igazából nekem nincs benne klíma kompi, csak szervó és így is megvan a gyári útja.

 

Kompresszor felújítás miatt akartam kihagyni, mert nagyon kivan a szabadon futó szegénybe. Aztán félek, nehogy meg szoruljon és a szakadás legyen. De ha nem lehet kihagyni csak javitani kell a kompresszort, hiába nem használom sosem.

 

Link to comment
Megosztás:

Gyári klíma esetén esélytelen. A rövidebb szíjnak útban van a klímás motortartó bak.

Kompresszor felújítás miatt akarod kihagyni?

 

Kompresszor felújítás miatt akartam kihagyni, mert nagyon kivan a szabadon futó szegénybe. Aztán félek, nehogy meg szoruljon és a szakadás legyen. De ha nem lehet kihagyni csak javitani kell a kompresszort, hiába nem használom sosem.

Az meg biztos vagy 15 van gondolom, ha nem több.

Pedig szivesen még a kondi hűtőt is kivenném belőle.

 

Link to comment
Megosztás:

Valakinek ötlet hogy mi lelte az xe-t?

 

Tünet, menetközben mint ha ki-ki hagyna a gyújtás, mmajd aztán mma hazafelé 3000 fölött,meg nagyobb gázállásnál ledadog,rángat,nem húz.Ha kicsit visszábbveszek a gázból, akkor kb jó, de inkább nem.

Sopron-Szeged m1-m5 útvonalon megállás után csak gázzal indul. Hibakód semmi, gyertyát kivéve szegény keverékes üzemre utaló fakó, szín, ám felfedezni véltem benne némi sárgásságot. (a gyertyák kb 20.000km-el ezelőtt lettek cserélve)

Link to comment
Megosztás:

Kompresszor felújítás miatt akartam kihagyni, mert nagyon kivan a szabadon futó szegénybe. Aztán félek, nehogy meg szoruljon és a szakadás legyen. De ha nem lehet kihagyni csak javitani kell a kompresszort, hiába nem használom sosem.

Az meg biztos vagy 15 van gondolom, ha nem több.

Pedig szivesen még a kondi hűtőt is kivenném belőle.

 

Én megcsináltatnám még ha nem is használod akkor is. Manapság sokat ér egy autóban a jól működő klíma és ha kiszereled lehet, hogy eladhatatlanná válik az autód mert látni fogják, hogy klímás, de nincs benne. Ha netán később eladod az autót sokkal könnyebben találsz rá vevőt mint klíma nélkül és talán árban is feljebb lehet menni az átlagostól. Viszonylag kevesebb f Astrába van klíma így ez kelendőbb. Ma már sokan csak klímás autót vesznek meg. Csak azért írom le, hogy mérlegeld ezt is mert lehet, hogy eladáskor megbánod majd, hogy kiszerelted javítás helyett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valakinek ötlet hogy mi lelte az xe-t?

 

Tünet, menetközben mint ha ki-ki hagyna a gyújtás, mmajd aztán mma hazafelé 3000 fölött,meg nagyobb gázállásnál ledadog,rángat,nem húz.Ha kicsit visszábbveszek a gázból, akkor kb jó, de inkább nem.

Sopron-Szeged m1-m5 útvonalon megállás után csak gázzal indul. Hibakód semmi, gyertyát kivéve szegény keverékes üzemre utaló fakó, szín, ám felfedezni véltem benne némi sárgásságot. (a gyertyák kb 20.000km-el ezelőtt lettek cserélve)

Én is hasonló problémákkal küszködök a c20ne-vel, de nálam nem ennyire drasztikus a helyzet. Nálam simán indul és megy, de gázadásra érzek apró kihagyásokat és nem úgy húz most mint amikor jó volt. Hogy üzemanyag-e vagy gyújtás hiány azt nem tudom, de én gyújtásra tippelek. A problémát még nem sikerült megfejtenem, mostanában nagyon kevés idő jut az autómra és nem jutok el 1-ről a kettőre. Cserélem majd az üzemanyagszűrőt és aztán a gyújtótrafót, a bontott darab már megvan. Aztán ha nem hoz eredményt akkor le kell szednem az elosztófedelet mert még soha nem szedtem le, de ehhez torx kulcsot is kellene szereznem. A gyertyákat és a kábeleket tavaly cseréltem és nem sokat mentem azóta ezért nem hiszem, hogy ez lenne megint rossz. Amikor tavaly kicseréltem ezeket akkor tök jó lett az autó, de aztán idén tavasz óta megint valami nem jó.

Link to comment
Megosztás:

Valakinek ötlet hogy mi lelte az xe-t?

 

Tünet, menetközben mint ha ki-ki hagyna a gyújtás, mmajd aztán mma hazafelé 3000 fölött,meg nagyobb gázállásnál ledadog,rángat,nem húz.Ha kicsit visszábbveszek a gázból, akkor kb jó, de inkább nem.

Sopron-Szeged m1-m5 útvonalon megállás után csak gázzal indul. Hibakód semmi, gyertyát kivéve szegény keverékes üzemre utaló fakó, szín, ám felfedezni véltem benne némi sárgásságot. (a gyertyák kb 20.000km-el ezelőtt lettek cserélve)

 

Üzemanyagszűrő, AC pumpa, dugulás...

Link to comment
Megosztás:

Rozsdás a tankod? :D

Valakinek ötlet hogy mi lelte az xe-t?

Tünet, menetközben mint ha ki-ki hagyna a gyújtás, mmajd aztán mma hazafelé 3000 fölött,meg nagyobb gázállásnál ledadog,rángat,nem húz.Ha kicsit visszábbveszek a gázból, akkor kb jó, de inkább nem.

Sopron-Szeged m1-m5 útvonalon megállás után csak gázzal indul. Hibakód semmi, gyertyát kivéve szegény keverékes üzemre utaló fakó, szín, ám felfedezni véltem benne némi sárgásságot. (a gyertyák kb 20.000km-el ezelőtt lettek cserélve)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.