Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

5 órája, Tibi43 írta:

Épp most cseréltem már tulajdonképpen mindent kicseréltem ami van benne és a helyzet változatlan. És most már arra gondolok hogy vagy a vezérlő rossz vagy a hall jeladó mert egyáltalán nincs szikra mikor leáll úgy hogy most már csak ez a 2 dolog maradt.

Ha a hall jeladó rossz akkor nincs se szikra se benzin, ha csak a szikra hiányzik akkor gyujtás gyanús....mivel kicsi esély van rá, hogy mind a 4 gyertya vagy a kábel egyszerre halt be, így elosztó.rotor, trafó modul körben kell nézelődni.

1 óra, KoriKimi írta:

Köszi, most próbáltam lerángatni egy fél méteres csővel megtoldva a kulcsszárat, de meg se moccan. Gondolom normál menetirányú a csavar, ugye?

Én addíg pakoltam rá a krova szárakat amig ki tudtam hozni a kerékív mellé, ott már jobban volt hely megindítani. De ha még nem volt leszedve akkor légkucsos a móka.

15 perce, mthqwork írta:

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom az X14NZ-s Astrámmal. Működésre semmi érdekes, de az injektorházból mintha olaj folyna.. vagy benzin? Elég érdekes. Szerintetek mi lehet?

Köszi, üdv.

 

 

 

Valószinűleg a kartergázból az olaj, benzin ugye elpárolog ott a melegben. Ki kell takarítani, és cserélni az alapjárati motor alatt a gumikarikát. Ha olaj ki tud ott jutni akkor levegőt is szív.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, zotya975 írta:

 

Valószinűleg a kartergázból az olaj, benzin ugye elpárolog ott a melegben. Ki kell takarítani, és cserélni az alapjárati motor alatt a gumikarikát. Ha olaj ki tud ott jutni akkor levegőt is szív.

Köszönöm a gyors válaszod. Ilyesmire lesz szükségem? :

P0483880.JPG

2 hónapja szívtam azzal hogy belepöffögött a gyújtásba, kicseréltem majdnem mindent (gyertya, kábel, rotor, osztófedél, trafó, sőt még a gyújtásvezérlő modult is..) és közbe egy vákuum hiba volt, a belső keringetőnek a csatlakozásánál.. A képen látod az új zöld csodát.. Viszont így is egyenletlen az alapjáratom (nem ugrál csak kicsit röcög a motor) akkor valószínű emiatt a hiba miatt lehet.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, felhasznaaloo írta:

Én is cseréltem, 2 hétig oké, aztán kezdett el kotyogni megint. Olyannyira, hogy elég volt csak ha fékeztem, kottyant az ajtó. :brooding: Aztán úgy tettem be stifteket, hogy ütöttem beléjük jó passzentosan pár szöget is. :blush: De már megint kottyan/kopog. Most jön az, hogy mingyá megütöm én is a zsanért kínomban.

Azt jól értem-e, hogy az ajtón lévő zsanér kopik belül, mert a stift aban elforog, a kasztnin lévő 2 zsanérdarabban áll, ugye?

Ha kalapálja az ember aki bátor, akkor valami szögbe kellene "elfordítani" egymáshoz képest a kasztnin lévő 2 darabot, hogy megszoruljon a stift?

Kédergumit is kéne cserélnem, mert zajos a kabin: lehet hogy egy új(abb) kéder megfeszítené az ajtót kicsit és nem kotyogna??? (Attól még nyitott állapotban persze lötyögne az ajtó).

Nem tudom, hogy milyen szögbe kell őket kalapálni, a lakatos haver ránézett, és Ő tudta. Nem sokat püfölte, talán párat ütött rá, ha találkozok vele, megkérdezem.

A kéder csere tényleg sokat jelent, én sem hittem volna, még ki nem cseréltem. Mivel az új F astráét  csillagpor árában mérik, a bontósok pedig minimum tizenX évesek, ezért egy hat éves törött Skoda kédere került rá, darabját 2000-ért adták. Alul el kellett vágni (kivenni belőle amennyivel hosszabb) és szorosan összerakni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv márkatársak!

Az lenne a kérdésem,hogy a képen a 11-es számmal jelzett tömítés kapható e valahol a földön?

Az a nagy probléma vele,hogy van benne 2 db távtartó gyűrű átlósan,ezért egyáltalán nem mindegy ,hogy milyen vastag,különben már gyártottam volna egyet bele.

Esetleg rendelhető e valahonnan a 22-es számúval együtt?Vagy ne legyek ilyen optimista?

Astra%201_6%20inj%20t%C3%B6m%20als%C3%B3

Link to comment
Megosztás:

49 perce, Szabadij írta:

Üdv márkatársak!

Az lenne a kérdésem,hogy a képen a 11-es számmal jelzett tömítés kapható e valahol a földön?

Az a nagy probléma vele,hogy van benne 2 db távtartó gyűrű átlósan,ezért egyáltalán nem mindegy ,hogy milyen vastag,különben már gyártottam volna egyet bele.

Esetleg rendelhető e valahonnan a 22-es számúval együtt?Vagy ne legyek ilyen optimista?

Astra%201_6%20inj%20t%C3%B6m%20als%C3%B3

Szia! cromax-nál nézd, vagy kérdezd meg. Neten megtalálod.

Link to comment
Megosztás:

Sorozatszáma, vagy tipusszáma  kellene, és talán a ebay-en ha találsz akkor szerencséd van. Egyébként miért akarod kicserélni? Vagy lehet hogy vennél egy komplett injektort akkor mi lenne? Én 5k-ért vettem. most is az megy benne. De még a régi is megvan. Pillangószelep szorult benne. Az előző tulaj akarta kiszedni, de nem jött ki a csavarja, í beletörte, (amatőr volt)

Link to comment
Megosztás:

32 perce, Csabesz400 írta:

Sorozatszáma, vagy tipusszáma  kellene, és talán a ebay-en ha találsz akkor szerencséd van. Egyébként miért akarod kicserélni? Vagy lehet hogy vennél egy komplett injektort akkor mi lenne? Én 5k-ért vettem. most is az megy benne. De még a régi is megvan. Pillangószelep szorult benne. Az előző tulaj akarta kiszedni, de nem jött ki a csavarja, í beletörte, (amatőr volt)

Van egy komplett injektorom szívósorral tarcsiban,ezt szedtem ripityára,elviszem egy cimbihez,aki ultrahangos mosóban megtisztítja,de szétszedéskor ez a tömítés széjjelment,így amíg nem lesz ilyen tömítés addig jegelem a témát.

Van egy kis rángatózása a motromnak,de már minden egyebet kizártam,így maradt a gyújtótrafó meg a kábelek,ha nem ezek okozzák,akkor addig bontom,míg nem találom meg az okát.Ezért szétszedem az injektort és új tömítésekkel akarom összerakni,ha ez sem segít akkor leveszem a hengerfejet.Egy motor nem sok újat tud nekem mutatni,de ez már teljesen szétszopat.Először a kisebb bontással járó dolgokat zárom ki,de,ha kell kiveszem a motort és újraépítem,egy biztos így nem marad...

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Szabadij írta:

Van egy komplett injektorom szívósorral tarcsiban,ezt szedtem ripityára,elviszem egy cimbihez,aki ultrahangos mosóban megtisztítja,de szétszedéskor ez a tömítés széjjelment,így amíg nem lesz ilyen tömítés addig jegelem a témát.

Van egy kis rángatózása a motromnak,de már minden egyebet kizártam,így maradt a gyújtótrafó meg a kábelek,ha nem ezek okozzák,akkor addig bontom,míg nem találom meg az okát.Ezért szétszedem az injektort és új tömítésekkel akarom összerakni,ha ez sem segít akkor leveszem a hengerfejet.Egy motor nem sok újat tud nekem mutatni,de ez már teljesen szétszopat.Először a kisebb bontással járó dolgokat zárom ki,de,ha kell kiveszem a motort és újraépítem,egy biztos így nem marad...

Én meg azzal szívok hogy hidegen indítom, akkor kb 500-as fordulatszámon megy. És olyan mintha nem menne egy henger, rázza kasznit a motor. De csak 5 percig. Meg pufog. De még nem volt időm foglalkozni vele. Sajnos.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Csabesz400 írta:

Én meg azzal szívok hogy hidegen indítom, akkor kb 500-as fordulatszámon megy. És olyan mintha nem menne egy henger, rázza kasznit a motor. De csak 5 percig. Meg pufog. De még nem volt időm foglalkozni vele. Sajnos.

Elsőre a kétvezetékes vízhőfok jeladódra tippelnék,meg kellene mérned hidegen az ellenállását.Az tud ilyet,ha szar és a vezérlő azt hiszi,hogy meleg a motor,ezért nem dúsítja a keveréket.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Szabadij írta:

Elsőre a kétvezetékes vízhőfok jeladódra tippelnék,meg kellene mérned hidegen az ellenállását.Az tud ilyet,ha szar és a vezérlő azt hiszi,hogy meleg a motor,ezért nem dúsítja a keveréket.

Azt nem tudom hol találom. még nem volt szerencsém hozzá. hogy néz ki?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, hening írta:

De az is lehet,hogy nem.Ha cserés akkor előtte nézd meg,mert én majdnem megszívtam.

Elvileg f astrához évjárat és motorkód alapján a hening által linkelt típus való,mégis az enyémben gyárilag ilyen van : https://cromax.hu/elektromos_rendszer/jelado_erzekelo_gomba/vizhofok_jelado/vizhofok_jelado_opel_szogletes_csatlakozoval_33786

A bontott szívósorom egy b vekiből van,abban viszont gyárilag a hening által linkelt van.Úgy látszik,hogy variálták ezt ,mint macska a sz@rást.Valúszínűleg a kettő csereszabatos,csak a csatlakozásuk teljesen más.

 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Szabadij írta:

Üdv márkatársak!

Az lenne a kérdésem,hogy a képen a 11-es számmal jelzett tömítés kapható e valahol a földön?

Az a nagy probléma vele,hogy van benne 2 db távtartó gyűrű átlósan,ezért egyáltalán nem mindegy ,hogy milyen vastag,különben már gyártottam volna egyet bele.

Esetleg rendelhető e valahonnan a 22-es számúval együtt?Vagy ne legyek ilyen optimista?


 

Opelhez bemész, és veszel. Amúgy nincs ott semmi távtartó, bármilyen normális tömítésnek való benzinálló anyagból vághatsz bele. Újban valami 6000ft.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 22. at 21:25, mthqwork írta:

Köszönöm a gyors válaszod. Ilyesmire lesz szükségem? :

 

2 hónapja szívtam azzal hogy belepöffögött a gyújtásba, kicseréltem majdnem mindent (gyertya, kábel, rotor, osztófedél, trafó, sőt még a gyújtásvezérlő modult is..) és közbe egy vákuum hiba volt, a belső keringetőnek a csatlakozásánál.. A képen látod az új zöld csodát.. Viszont így is egyenletlen az alapjáratom (nem ugrál csak kicsit röcög a motor) akkor valószínű emiatt a hiba miatt lehet.

Nem...egy kis gumikarika, kicsit visszább van egy robbantott ábra, azon a 20-as.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, wookie írta:

Opelhez bemész, és veszel. Amúgy nincs ott semmi távtartó, bármilyen normális tömítésnek való benzinálló anyagból vághatsz bele. Újban valami 6000ft.

Akkor vágok bele talptömítést,viszont a másik tömítés az érdekesebb lesz,kb 2,5 milli vastag kell,az enyémben van átlósan 2 távtartó ez biztos,mivel tegnap szedtem szét,kb 2mm magasak.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 23. at 19:12, Szabadij írta:

Üdv márkatársak!

Az lenne a kérdésem,hogy a képen a 11-es számmal jelzett tömítés kapható e valahol a földön?

Az a nagy probléma vele,hogy van benne 2 db távtartó gyűrű átlósan,ezért egyáltalán nem mindegy ,hogy milyen vastag,különben már gyártottam volna egyet bele.

Esetleg rendelhető e valahonnan a 22-es számúval együtt?Vagy ne legyek ilyen optimista?

Astra%201_6%20inj%20t%C3%B6m%20als%C3%B3

Szia Szabadij!

Tavasszal vettem mindkettőt  Csergőben (Horror áron!), érdemes náluk megkérdezni, ha nem akarsz mégse gyártani.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 24. at 18:29, Szabadij írta:

Akkor vágok bele talptömítést,viszont a másik tömítés az érdekesebb lesz,kb 2,5 milli vastag kell,az enyémben van átlósan 2 távtartó ez biztos,mivel tegnap szedtem szét,kb 2mm magasak.

A 11-es kapható, 6ezer Ft körüli áron. Tudtommal nem sima tömítés, hanem hőszigetelő is egyben, azért is vastag (meg drága). Csergőben van. A 22-es számú meg kb 6-800Ft.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Bundee írta:

A 11-es kapható, 6ezer Ft körüli áron. Tudtommal nem sima tömítés, hanem hőszigetelő is egyben, azért is vastag (meg drága). Csergőben van. A 22-es számú meg kb 6-800Ft.

Köszönöm!

Ha más nem lesz,akkor talptömítést veszek,a szétszedett injektorház megy a levesbe,6 ropiért húzzák a ...

Igazából a mostaninak sincs baja,beszéltem a sráccal,ha kell így egyben is tudja mosni,ha kell ,csak az alapjárati motort,injektorszelepet,potit,meg a nyomásszabályzót kell kiszerelni és mehet a mosóba.

Mégegyszer köszi!

Link to comment
Megosztás:

15 órája, xyz27 írta:

Sziasztok! Egy olyan kérdésel fordulok hozzátok hogy télleg anyira rosz az 1,7 német dizel motor az isuzuhoz képest ? Nem olyan rég vásároltam egy ilyen német dizel motorost.....

Nem igazán, a szívó is meg a turbós is örök élet plusz egy nap, ha nem főzöd meg, és rendszeresen cserélsz benne olajat. Egy turbó dieselt hajtottam évekig, mivel céges kocsi volt semmit nem kapott még olajcserét sem, nagyon nehéz volt kinyírni, de azért a végén csak sikerült. Fullon rakodva padlógázon jártuk vele Ausztriát. Egyszer egy vízcső durrant el és megfőztük a motort ( esőben nem vettük észre hogy elfojt a víz és beállt a motor), másodszor az új motornál lógott az adagoló és eldarálta a vezérműszíjat. Egyik sem a motor hibája. Ha van izzítás normális télen-nyáron elindul megy és ennyi.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, zotya975 írta:

Nem igazán, a szívó is meg a turbós is örök élet plusz egy nap, ha nem főzöd meg, és rendszeresen cserélsz benne olajat. Egy turbó dieselt hajtottam évekig, mivel céges kocsi volt semmit nem kapott még olajcserét sem, nagyon nehéz volt kinyírni, de azért a végén csak sikerült. Fullon rakodva padlógázon jártuk vele Ausztriát. Egyszer egy vízcső durrant el és megfőztük a motort ( esőben nem vettük észre hogy elfojt a víz és beállt a motor), másodszor az új motornál lógott az adagoló és eldarálta a vezérműszíjat. Egyik sem a motor hibája. Ha van izzítás normális télen-nyáron elindul megy és ennyi.

köszönöm szépen a választ!

Link to comment
Megosztás:

17 órája, xyz27 írta:

Sziasztok! Egy olyan kérdésel fordulok hozzátok hogy télleg anyira rosz az 1,7 német dizel motor az isuzuhoz képest ? Nem olyan rég vásároltam egy ilyen német dizel motorost.....

Helló!

Nekem is opel motoros van X17dtl! Nem egy erőgép, de teszi a dolgát, én futárkodom vele már vagy 5 éve! Igaz az alatt volt egy motorcserém is de abban 422.000 km  volt, amibe 120.000 én hajtottam bele 3 év alatt! Viz meg olaj legyen benne mindig, olaj rendesen, idejében cserélve, és nem lesz vele gond!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.