Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ez még lehet vízhőmérséklet jeladó is, ami a motorvezérlésnek ad jelet. Most cseréltem egy szintén C14NZ motoros B-Corsán. Akár még csati hiba is lehet, állítólag az is esélyes. Hasonlóan viselkedett, habár leállni nem állt le, de alapjárat ingadozott, néha felpörgette az alapjáratot és melegen nem szeretett indulni.

vagy a kábele is lehet sz@r......nálam is az volt, hiába lett cserélve a jeladó ugyanugy hüeséget mondott....remélem most is csak ennyi a hiba mert be-be rángat, meg néha ingadozik a fordulat

Link to comment
Megosztás:

vagy a kábele is lehet sz@r......nálam is az volt, hiába lett cserélve a jeladó ugyanugy hüeséget mondott....remélem most is csak ennyi a hiba mert be-be rángat, meg néha ingadozik a fordulat

Nekem csak hidegen ingadozik de nem mindíg. :roll: Alapjárati moci tisztítva van már.

A szerelő nekem azt mondta, hogy lehet a motor hőfokjeleadó rossz ami az computerba megy. Legközelebb kicserélem és ha akkor se lesz jó akkor TECH1. :?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nekem olyan problémám lenne , hogy 1; magas a fogyasztás (borzalmasan 14 liter most) 2; rángat a motor ezt úgy értem hogy mondjuk 2 ezres fordulaton elkezdem nyomni neki és elkezd menni megtorpan aztán megint húz mint a bolond megint torpan és így megy végig. Valami ötletetek esetleg? Lambdaszondát holnap reggel cserélek hátha az a baja. Check control lámpa meg nem gyullad ki.

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

A lambda egy másik Gsi-ből lett kiszedve próbaképpen rakjuk bele valóban az e a gond ha nem akkor megy vissza a régi ha az akkor veszek egy újat. Jeladót utána cserélek ha nem oldodik meg a gondom :S

Esetleg gyujtás elosztó? Nekem akkor csinált dettó ilyet a verdám, amikor beázott az elosztó fedél. De én ezt hamar észrevettem és kipucoltam, úgyhogy fogyasztásban nemtudom van e szerepe. De a tünet ugyanez volt, nyomtam neki, aztán megtorpant, majd meglódult, és megtorpant újra, stb... de ez csak egy ötlet. Mondjuk ez csak nagy esőben jelentene problémát, úgyhogy nálad valszeg más a gond. Bár lehet más hiba is az elosztó környékén, rossz kábel(ek) vagy bármi.

Link to comment
Megosztás:

Neki lehet, hogy nincs is gyújtáselosztója, hanem DIS van benne :roll:

Mindenesetre gyújtókábelek, gyertyák is okozhatnak hasonlót. Voodoo, nézd meg sötétben, járó motornál, nem látsz-e szikrákat a gyújtókábelek körül? Egyesek itt a fórumon láttak, és gyújtókábel-csere lett belőle.

Link to comment
Megosztás:

Voodoo!

- Lambdából ne utángyártottat vegyél!

- Hőfok jeladó a termosztát környékén keresendő, kettő is van

belőle, számodra a két vezetékes az érdekes. :lol:

Lambdából az unixosoknál kilencezerx Ft-ért kínáltak bosal-t.

Mi a vélemény?

A gyári GM az végülis Bosch?

Link to comment
Megosztás:

Ezt a hőfok jeladót hol találom?

Az 1. henger mögött található a szívó oldalon. 1600-3000 HUF. TECH1 nem biztos, hogy pont a mérésnél rossz értéket fog mutatni. Nekem is így volt. Értékei:

15-30 C 3300-1450 Ohm

80 C 250-360 Ohm

Érdekes: végén műszerrel mértem, akkor már olyan elborult értéke volt, de a hibalámpa még mindig nem gyulladt ki, csak, ha lehúztam róla a kábelt.

Link to comment
Megosztás:

Lambdából az unixosoknál kilencezerx Ft-ért kínáltak bosal-t.

Mi a vélemény?

A gyári GM az végülis Bosch?

NEEEE!

Én szívtam rendesen bosal lambdaszondával. Elvileg működik gyakorlatilag túl lassú és ezt a motorvezérlő elektronika nem tolerálja és jönnek a sárga lámpácskák :lol:.

Én szívtam vele rendesen. Saját káromon tanulva mondom csak gyárit!

Ez különösen 16V-s motoroknál fontos.

Szerencsémre visszavették a boltban így nem buktam rajta (bár az sem volt egyszerű.

Ha visszaolvasol 1-2 hónappal korábbra láthatod a teljes sztorit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.