Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Kedves Opelben gazdag fórumtársaim! <_<

Véleményeket kérek a következő témában. Jelenleg van egy tinlyeg tökéletes műszaki állapotú 98-as F Astrám, 1,4. Tehát nem eszik sokat! :-) (közel 300Ft-os benzinnél ez nem hátrány!!!) Ezt az 1,4-es motort akarom kicserélni nagyobb lökettérfogatúra, ugyanilyen F Astrás, benzines motorra.

Olyan hozzászólásokat várok, amiben a műszaki kivitelezhetőségre, vagy épp lehetetlenségre, esetleg megbízható motor beszerzési helyre utal.

Előre is köszönöm a fáradozását a hozzászólónak! :rolleyes:

Először gondold át mit vársz (vagy mit szeretnél) teljesítményben, fogyasztásban és mennyit szánsz rá.

A legolcsóbb valóban az autócsere.

Link to comment
Megosztás:

Helo Mindenki

Figyu srácok!

Szeretném kicserélni az 1,6-os 8 szelepes zizegőmet (a motort) egy izmosabbra, ti mit tennétek a sajátotokba? Gsi 2,0 16-osat (DOHC) -t , vagy 2,0 16-os turbo calibra mocit? Melyikkel lesz kevesebb gondom? Melyik birja jobban ha ütöm vágom?

Link to comment
Megosztás:

Kicsit fentebb írva vagyon, mivel jár a motorcsere... szerintem fel kell ébredni, és másik

autót venni, ha ez nem elég. :rolleyes:

Akinek van kedve szerelni, van alkatrésze, és meg tudja oldani a dolog neccesebb részét papírozás+mszv.+zk. annak megéri.

Mindent lehet, te is tudod, csak pénz kérdése.CSak kérdés, hogy megéri-e......

Tehát ha van otthon motor+váltó+sallangok+hozzáértés, akkor akár meg is érheti.Ha nincs ,akkor célszerűbb olyan motorral szerelt autót venni inkább, mert többe kerül a leves, mint maga a hús ami benne van.

Ebként én inkább bevállalnék a 16NZ-C16SE projektet,Költséghatékonyabb, húzható a motor+megmarada motorszám, amivel elkerülhetőek a felesleges b@szakodások.

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Helo Mindenki

Figyu srácok!

Szeretném kicserélni az 1,6-os 8 szelepes zizegőmet (a motort) egy izmosabbra, ti mit tennétek a sajátotokba? Gsi 2,0 16-osat (DOHC) -t , vagy 2,0 16-os turbo calibra mocit? Melyikkel lesz kevesebb gondom? Melyik birja jobban ha ütöm vágom?

Egyik sem igazán ütős-vágos motor, pláne a turbós nem. Az XE-re váltás olyan 300-ban, a LETre váltás pedig olyan 7-800ban állna meg, persze papír nélkül és azt feltételezve hogy a vásárolt motor és váltó hibátlan, üzemképes állapotú. Ennek a fényében keresgélj és tervezz. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akinek van kedve szerelni, van alkatrésze, és meg tudja oldani a dolog neccesebb részét papírozás+mszv.+zk. annak megéri.

Mindent lehet, te is tudod, csak pénz kérdése.CSak kérdés, hogy megéri-e......

Motorcsere

Azonos típusú motor beépítése esetén a járművet a területi Közlekedési Felügyeleten szemlére kell bemutatni.

Az adatváltozásról Adatlap kerül kiállításra, melyet az Okmányiroda bejegyez a nyilvántartásba, és új forgalmi engedélyt

ad ki.

Az eredeti típustól és típusjelzéstől eltérő motorcsere engedélyköteles átalakításnak minősül. Az engedély iránti kérelmet

a területi Közlekedési Felügyelethez kell benyújtani.

A kérelemhez az alábbiakat kell mellékelni:

- forgalmi engedély másolat,

- a beépítésre kerülő motor származási igazolása (adásvételi szerződés, forgalmi engedély, stb.),

- 2 példányos műszaki dokumentáció,

- nem gyári típusváltozat létrehozása esetén szakértői intézmény vizsgálati jelentése – a jármű környezetvédelmi

osztályba sorolásához,

- az eljárási díj befizetését igazoló bizonylat.

Nem típusazonos (értsd: nem az eredeti gyári motorkódú) motorcserének alapja az 5/1990. (IV.12.) KöHÉM rendelet

(továbbiakban Rendelet) 2. § (2) bekezdésében meghatározottak. Ennek alapján a nem típusazonos motorcsere

engedélyköteles tevékenység. A Rendelet 16. § (1) bekezdése értelmében az előzetes átalakítási engedély kérelmet

a területileg illetékes közlekedési felügyelethez kell benyújtania, a kérelemhez csatolni szükséges az elbíráláshoz

szükséges műszaki dokumentációt, melyet csak szakintézmény, gyakorlott gépész-, vagy közlekedés technikus,

ill. gépész- vagy közlekedésmérnök készíthet el.

Felhívom figyelmét, hogy a Rendelet 16. § (6) bekezdése értelmében:

Nem engedélyezhető a jármű olyan átalakítása, amely a 6/1990. (IV.12.) KöHÉM rendelet Függelékeinek Mellékleteiben

meghatározott valamely közlekedésbiztonsági vagy környezetvédelmi követelmény tekintetében a jármű gyárilag kialakított

jellemzőinek romlását eredményezi.

Nem gyári motorral szerelt jármű:- a jármű kategórián belül végrehajtott motorcsere esetén a motor minősítettségének az

ENSZ-EGB 49.02/B (Euro-II), ENSZ-EGB-49. 03/B (Euro-III) normáknak való megfelelőség, gyártóművi igazolása szükséges.

Tehát C20XE-re vagy C20LET-re alakítást semmilyen körülmények között nem fognak engedélyezni!

Az ilyen átalakítások csakis illegálisan végezhetők el, szabálysértési eljárás mellett büntetőeljárást is

von maga után, egy esetleges KPM ellenőrzés során... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tehát C20XE-re vagy C20LET-re alakítást semmilyen körülmények között nem fognak engedélyezni!

Az ilyen átalakítások csakis illegálisan végezhetők el, szabálysértési eljárás mellett büntetőeljárást is

von maga után, egy esetleges KPM ellenőrzés során... :rolleyes:

XE-re miért nem adnak engedélyt a fentiek alapján?

Link to comment
Megosztás:

XE-re miért nem adnak engedélyt a fentiek alapján?

Mert nem legalább euró2-es besorolású :rolleyes:

Azok ugyanis az X-es motorok voltak.

Tehát manapság csakis X kóddal kezdődő motorszámot lehet legalizálni, de azt is

csak mérnöki tervekkel ellátott átépítési engedélykérelemmel, ami milliós költség.

És úgy hallottam, hogy május1-től szigorították az engedély kiadásokat is, szigorúan

névhez van kötve a kpm-nél, felelősséggel ellátva. Úgyhogy most már "kicsit"

nehezebb lesz bratyózni, akinek van ismerőse.

Link to comment
Megosztás:

De ez még mindig nem teljesen világos a számomra. Ez a tipusazonos motor dolog. Tehát: ha én tegyük fel szeretnék az enyémbe egy X14XE mocit, ami ugyebár létező konfiguráció az Astráknál, azt engedélyezni fogják? És kell akkor is terveztetni?

A fenti példánál maradva a C20XE helyett X20XEV-vel már működhetne a dolog...

Link to comment
Megosztás:

Egyik sem igazán ütős-vágos motor, pláne a turbós nem. Az XE-re váltás olyan 300-ban, a LETre váltás pedig olyan 7-800ban állna meg, persze papír nélkül és azt feltételezve hogy a vásárolt motor és váltó hibátlan, üzemképes állapotú. Ennek a fényében keresgélj és tervezz. :rolleyes:

Elég relatív az ár, de gondolom csak motorra értetted. Viszont megspórolható a beszerelési díj ha maga rakja be, és hozzájönnek az egyéb apróságok, mint a futómű és fék cseréje.

Link to comment
Megosztás:

Elég relatív az ár, de gondolom csak motorra értetted. Viszont megspórolható a beszerelési díj ha maga rakja be, és hozzájönnek az egyéb apróságok, mint a futómű és fék cseréje.

Nem ez komplett csere mindennel. Egy XE válótval kb. 120, a LET váltóval 5-600.

Link to comment
Megosztás:

Jó de ez szerencsére nem is kritérium, csak ababn az esetben, ha nem gyári motorral szerelném.

Kicsit félreérthető a megfogalmazás, de anno ennek utánajártam.

Tehát ha nem a gyári típuskódot rakod bele, akkor mindenképpen az új típuskódú

motornak legalább euro2-es besorolásúnak kell lennie. Kapisch? :rolleyes:

C20XE-t tehát csak olyan autóba tehetsz, amiben eredetileg is ez volt, illetve

ha olyan kit-cart építesz, aminek a homológ lapján ez a motor van feltüntetve.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit félreérthető a megfogalmazás, de anno ennek utánajártam.

Tehát ha nem a gyári típuskódot rakod bele, akkor mindenképpen az új típuskódú

motornak legalább euro2-es besorolásúnak kell lennie. Kapisch? :rolleyes:

C20XE-t tehát csak olyan autóba tehetsz, amiben eredetileg is ez volt, illetve

ha olyan kit-cart építesz, aminek a homológ lapján ez a motor van feltüntetve.

Oksa, így tiszta.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Olyan gondom van, hogy kicseréltem az ékszílyat mert inditáskor kb egy fél percig csúszott. A csere után is ugyanúgy megcsúszik, és ad egy pici süvitő hangot mintha turbo lenne. Húztam rajta egy picit a csúszás megszünt de a süvités erősebb lett. Nem tudja valaki, hogy mi lehet a gond? Be kell még kopnia netán? Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan gondom van, hogy kicseréltem az ékszílyat mert inditáskor kb egy fél percig csúszott. A csere után is ugyanúgy megcsúszik, és ad egy pici süvitő hangot mintha turbo lenne. Húztam rajta egy picit a csúszás megszünt de a süvités erősebb lett. Nem tudja valaki, hogy mi lehet a gond? Be kell még kopnia netán? Segítségeteket előre is köszönöm!

Az a sűvítés sztem a generátor csapágya lesz. Ha kezd tönkremenni, annál jobban sűvít, minél jobban meghúzod a szíjat. A csúszás sztem a kopott szíjtárcsa miatt van. Összegezve: vidd el a generátort felújíttatni, ahol - többek között - kap új csapágyat és szíjtárcsát, és a probléma megszűnik :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az a sűvítés sztem a generátor csapágya lesz. Ha kezd tönkremenni, annál jobban sűvít, minél jobban meghúzod a szíjat. A csúszás sztem a kopott szíjtárcsa miatt van. Összegezve: vidd el a generátort felújíttatni, ahol - többek között - kap új csapágyat és szíjtárcsát, és a probléma megszűnik :rolleyes:

De az előző szíjjal nem volt semmi hangja. Ahogy felraktam az új szíjat akkor kezde el csak!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden fórumozót!

Értetlenül állunk egy barátom autója előtt. Kiszámíthatatlan időközönként elkezd rángatni, majd leáll. A motorkódja c14nz. A jelenség nem köthető sem időjáráshoz, sem forgalmi viszonyokhoz, sem fordulatszámhoz. Valaki tud segíteni, hogy mi lehet az oka?

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgy tűnik, mitha üzemanyagellátási gond lenne, legalábbis első körben.

Üzemanyagszűrő volt cserélve mostanában?

Na meg ezer más oka is lehet persze.

Én is ezt javasoltam neki, de a hibajelenség közben világít a motordiagnosztikai lámpája. Csak akkor alszik el, ha leállítja az autót és a következő indításkor nem világít. A komputer nem ír ki hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

...Csak akkor alszik el, ha leállítja az autót és a következő indításkor nem világít. A komputer nem ír ki hibakódot.

A következő indításkor nem világít? Minden indításkor világítania kell (amíg beindul az autó). Nézzétek meg azt a csatit, ami a motortérben a gyújtáselosztó alján van, egy 3 pólusú csati, alapjáraton ketyegő motornál mozgassátok meg. Ha leáll, az a hibás. Ha nem az a gond, akkor van a gyújtáselosztó mögötti részen egy csatlakozó egy fémlemezhez rögzítve, 2-2 vezeték megy bele, azt is ellenőrizzétek mozgatással.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.