Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nos, szerelő is azt mondta gyertyakábellel lesz a gond, kértem kölcsön mind a 4 gyertyára, és a probléma ugyanúgy fent áll.....

Most este egész végig ázott a verda, reggel már nehezen indult, dadogott, remegett, ha oda lépek neki álló helyzetben , nem azonnal pörög fel, menet közben, meg gázadásra megtorpan, büfögő hang a kipufftól....

valami más ötlet?

Esetleg maga a gyújtás-elosztó fedél? ha meg van repedve vagy valami?

vagy mi lehet? segítsetek plz. Ennyit a szerelőkről is, most megszabadított volna jó pár forinttól és semmit sem értem volna el vele, ha hallgatok rá.

Kicsit sz*r így menni vele, nem bírok "kiugrani" sem kereszteződésben, mert "nemmegysehova"...

Előre is köszönöm.

Szia!

Pár gondolat, ami felmerült bennem ezeket olvasva:

Egyértelmű, hogy több minden okozhatja, ezért ellenőrizni kell pár dolgot. Ezért csak olyan helyre vidd az autót, ahol megfelelő műszerezettség van. Ez nem egy bonyolult motor, csak ez a hiba kellemetlen, több idő kell kiszűrni.

Ezeket nézesd meg:

-Oszcilloszkóppal nézzétek meg minden henger gyújtásképét! A diagramokból egyértelműen kiderül, ha a gyújtásrendszer alkatrészeiben hiba van, és az is, hogy azt melyik okozza.

-Stroboszkóppal ellenőrizzétek az alapelőgyújtást.

-Mérjétek ki a lambda szondát.

-Nézesd meg a kipufogót, nincs-e széthullva valahol belül.

-Nézzétek meg van-e hibakód (valószínűleg nem lesz), és ha minden rendben, akkor szerezni kell egy op-comot, aminek az adatait ha egy hozzáértő ember elemzi ki, akkor semmit sem kell vaktában cserélgetni, mert biztosan meg lesz a hibás alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy ideje zörög valami a katalizátoromban. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy csere?

Az utóbbi időben huzamosabb ideig használtam szinte kizárólag főúton a kocsit, lehetséges hogy valami a katalizátor előtt fellazult a csőben és a katalizátorig jutott? Eltömődve nem igazán van, mert öt emberrel is vígan húz a kocsi, Lambda szonda is elvileg jól érzi magát. A csavarok, tömítések szét vannak égve ahogy néztem, ha kiszedem a katalizátort megnézegetni, akkor milyen szerelvényeket vegyek előtte hogy össze is tudjam rakni a rendszert utána? :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy ideje zörög valami a katalizátoromban. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy csere?

Az utóbbi időben huzamosabb ideig használtam szinte kizárólag főúton a kocsit, lehetséges hogy valami a katalizátor előtt fellazult a csőben és a katalizátorig jutott? Eltömődve nem igazán van, mert öt emberrel is vígan húz a kocsi, Lambda szonda is elvileg jól érzi magát. A csavarok, tömítések szét vannak égve ahogy néztem, ha kiszedem a katalizátort megnézegetni, akkor milyen szerelvényeket vegyek előtte hogy össze is tudjam rakni a rendszert utána? :o

Hát ha kitörött belöle azt szord ki :D ,a leömlőhöz biztos kell tömités de én azt javasolnám hogy bontás után potold ami kell.

A kiput álltalában simán szét lehet szedni nem anyira gatyák a csavarok , lehet hogy csak egy hővédőlemez van fellazulva.

Link to comment
Megosztás:

Egyről beszélünk :o Az a gyári műanyag lap ami nekem is benne van nem azért van, hogy nyáron ki, télen be. Viszont nem biztos, hogy egyből el tud rohanni termosztátot cserélni, ilyenkor egy-két hétig segíthet valamilyen hűtőtakarós módszer. Jobb mint hideg motorral járkálni. Fűtésről, párátlanításró nem is beszélve.

Másfél óra , ha meg is kell fordítani. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valószínű kifingott a katalizátorom. Zörög-csörög, a kocsi nem megy, magasabb fordulaton fullad, és ha a kipufogó elé rakom a kezem akkor büdös zsíros valamit permetez rá. A motor ezzel párhuzamban túlzottan melegszik. Oké, hogy kicserélem, de jó lenne tudni mitől romlott el.

Úgy tudom attól tud kiégni, ha el nem égett üzemanyag távozik a kipufogón. Viszont a fogyasztásom 6l/100km (5 ember + csomag + eső + oldalszél és vidéki-városi vegyes terepen, előzés és kamionhegyek mellett). Nem hiszem hogy e mellett még távozna elégetlen benzin. A Lamdba szondát megmértem tegnap multiméterrel (szkópom nincs), alapjáraton 0.2, emelt fordulaton 0.8V-ot mértem, ez elvileg jellegre jó. Motorhiba lámpa nem ég és nincs tárolt hibakód sem.

Ha igaz, 240.000 km van a katalizátorban, lehet, hogy eljárt már az idő fölötte?

Köszönöm előre is az ötleteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valószínű kifingott a katalizátorom. Zörög-csörög, a kocsi nem megy, magasabb fordulaton fullad, és ha a kipufogó elé rakom a kezem akkor büdös zsíros valamit permetez rá. A motor ezzel párhuzamban túlzottan melegszik. Oké, hogy kicserélem, de jó lenne tudni mitől romlott el.

Úgy tudom attól tud kiégni, ha el nem égett üzemanyag távozik a kipufogón. Viszont a fogyasztásom 6l/100km (5 ember + csomag + eső + oldalszél és vidéki-városi vegyes terepen, előzés és kamionhegyek mellett). Nem hiszem hogy e mellett még távozna elégetlen benzin. A Lamdba szondát megmértem tegnap multiméterrel (szkópom nincs), alapjáraton 0.2, emelt fordulaton 0.8V-ot mértem, ez elvileg jellegre jó. Motorhiba lámpa nem ég és nincs tárolt hibakód sem.

Ha igaz, 240.000 km van a katalizátorban, lehet, hogy eljárt már az idő fölötte?

Köszönöm előre is az ötleteket!

:o belefolyt a hütővized a katalizátorba

talán egy kicsit hengerfejes nem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,kérdés:

Ha egy dízelmotor néha olyan durrogó,morgó hangot ad ki,az minek a jele lehet?

Induláskor,mikor 1-esbe engedem fel a kuplungot,eléggé rázkódik a motor...

Talán a vezérlésen kellene állítani?

Elöször nézd meg a vezérlést ,milyen a szij, jóhelyen van -e.

Ha ez rendben a üzemanyagcsöveket lazitsd fel egyenként üzem közben hogy kiderüljön meik porjasztó vacakol.

Gondolom a gázolajszürőd nincs tele parafinal meg vizel?

Link to comment
Megosztás:

Elöször nézd meg a vezérlést ,milyen a szij, jóhelyen van -e.

Ha ez rendben a üzemanyagcsöveket lazitsd fel egyenként üzem közben hogy kiderüljön meik porjasztó vacakol.

Gondolom a gázolajszürőd nincs tele parafinal meg vizel?

Gázolaj szűrőt egy hete cseréltem.

Vezérmű szíj csere be van tervezve,aktuális lenne,km. után,abban reménykedem,akkor megszűnik ez a hang.

Egyébként hiába nézném meg,nem igazán tudom eldőnteni,jó helyen van-e a szíj... :o

(Ha erről linkelne valaki egy képet,azt nagyon megköszönném,a gugli nem dobott be semmit,és itt a fórumon se találtam...)

Ja,és azt mondta a szerelőm,hogy vegyek vízpumpát is,ha majd cseréljük a vezérműszíjat.

Azt meg miért kell cserélni?Mi köze a vezérléshez a vízpumpának?

Link to comment
Megosztás:

Az olaj tiszta? Megy mindegyik henger?

Nem rondább, mint amilyennek lennie kell 4000 km után. Megy mindegyik henger.

Igazából úgy volt hogy csörög már egy ideje, ma egyre erősebben csörgött aztán hirtelen mintha javult volna (kevésbé zörgött), ezzel egyidőben fulladt és felment és hirtelen felment a víz hőmérséklete. Szerencsére ekkor pont hazaértem. Most kihűlés után elindítottam, szokatlanul hamar felmelegedett és megint ez a büdös párás permet jött ki a kipufogón, világosfehér gőz színű.

Nem egészen értem mi miből következik.

Link to comment
Megosztás:

Nem rondább, mint amilyennek lennie kell 4000 km után. Megy mindegyik henger.

Igazából úgy volt hogy csörög már egy ideje, ma egyre erősebben csörgött aztán hirtelen mintha javult volna (kevésbé zörgött), ezzel egyidőben fulladt és felment és hirtelen felment a víz hőmérséklete. Szerencsére ekkor pont hazaértem. Most kihűlés után elindítottam, szokatlanul hamar felmelegedett és megint ez a büdös párás permet jött ki a kipufogón, világosfehér gőz színű.

Nem egészen értem mi miből következik.

A hengerfejpakolás a két henger között is átéghet,akkor egymásba dolgoznak és erölködik a motor.Emiatt melegedhet is,nem kell hogy bedolgozzon a viztérbe , egyenként húzd le a gyertyakábeleket és meglátod melyik gyengélkedik.Lehet kipuff szelep is az kompreszió mérés.

Link to comment
Megosztás:

Nem rondább, mint amilyennek lennie kell 4000 km után. Megy mindegyik henger.

Igazából úgy volt hogy csörög már egy ideje, ma egyre erősebben csörgött aztán hirtelen mintha javult volna (kevésbé zörgött), ezzel egyidőben fulladt és felment és hirtelen felment a víz hőmérséklete. Szerencsére ekkor pont hazaértem. Most kihűlés után elindítottam, szokatlanul hamar felmelegedett és megint ez a büdös párás permet jött ki a kipufogón, világosfehér gőz színű.

Nem egészen értem mi miből következik.

Nem akarok okosabb lenni másnál, de ha itt 6-8 oldalat visszaolvasol, sokminden egyezik az én esetemmel. Hengerfej tömítés volt. Olyan volt mint egy gőzgép, és csupa kondenz folyt a kipufogóból.

Első nap még nem vegyült össze a víz az olajjal, csak a hengerbe csöpöghetett bele, aztán másnap az olajba is. Esetleg ellenőrizgesd le az olajat, és a vizet is, ha hengerfejtömítés lesz változniuk kell, ill nekem fogyott a vizem...

Szerencsémre én is itthon voltam, 300m-t mentem vele a szerelőig :o

Link to comment
Megosztás:

Nem rondább, mint amilyennek lennie kell 4000 km után. Megy mindegyik henger.

Igazából úgy volt hogy csörög már egy ideje, ma egyre erősebben csörgött aztán hirtelen mintha javult volna (kevésbé zörgött), ezzel egyidőben fulladt és felment és hirtelen felment a víz hőmérséklete. Szerencsére ekkor pont hazaértem. Most kihűlés után elindítottam, szokatlanul hamar felmelegedett és megint ez a büdös párás permet jött ki a kipufogón, világosfehér gőz színű.

Nem egészen értem mi miből következik.

A vízcsövek nem kemények amikor jár a motor?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e az, hogy a 95-ös benzin nem igazán 95, és ettől becsörög, kopog a motor?

Viszont ha tisztán 98-as van benne, akkor nem csörög, sőt hidegindításnál, és általában is csendesebben, szebben jár a motor.

Ugyanis egy ideje azt vettem észre, hogy bárhol tankolok 95-t, egy erősebb emelkedőnél ha kicsit odalépek, hogy tartsam a tempót, csörög.

Gyújtással, illetve pontosabban az előgyújtás nagyságával gond lehet?

Mert egyébként meg semmi problémát nem észlelek pl. indításnál most sem, amikor 0 fok körül kell reggel az autót indítani.

Netán máshol lehet bibi?

Vagy tényleg ennyire szar a benzin úgy általában?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e az, hogy a 95-ös benzin nem igazán 95, és ettől becsörög, kopog a motor?

Viszont ha tisztán 98-as van benne, akkor nem csörög, sőt hidegindításnál, és általában is csendesebben, szebben jár a motor.

Ugyanis egy ideje azt vettem észre, hogy bárhol tankolok 95-t, egy erősebb emelkedőnél ha kicsit odalépek, hogy tartsam a tempót, csörög.

Gyújtással, illetve pontosabban az előgyújtás nagyságával gond lehet?

Mert egyébként meg semmi problémát nem észlelek pl. indításnál most sem, amikor 0 fok körül kell reggel az autót indítani.

Netán máshol lehet bibi?

Vagy tényleg ennyire szar a benzin úgy általában?

Errefelé már szinte csak 95-ös van, azzal járok gond nélkül, pontosabban felesben etanollal. Oktánszámdugód milyen 91-95-ös?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e az, hogy a 95-ös benzin nem igazán 95, és ettől becsörög, kopog a motor?

Viszont ha tisztán 98-as van benne, akkor nem csörög, sőt hidegindításnál, és általában is csendesebben, szebben jár a motor.

Ugyanis egy ideje azt vettem észre, hogy bárhol tankolok 95-t, egy erősebb emelkedőnél ha kicsit odalépek, hogy tartsam a tempót, csörög.

Gyújtással, illetve pontosabban az előgyújtás nagyságával gond lehet?

Mert egyébként meg semmi problémát nem észlelek pl. indításnál most sem, amikor 0 fok körül kell reggel az autót indítani.

Netán máshol lehet bibi?

Vagy tényleg ennyire szar a benzin úgy általában?

Sok hír járja a benzinről. Ha több kútról is próbáltad 95-össel és csörög, akkor valószínűbb az előgyújtás. Nekem nem szokott csörögni pedig sokat utánfutózok is a lóerőgyárammal.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e az, hogy a 95-ös benzin nem igazán 95, és ettől becsörög, kopog a motor?

Viszont ha tisztán 98-as van benne, akkor nem csörög, sőt hidegindításnál, és általában is csendesebben, szebben jár a motor...

Errefelé már szinte csak 95-ös van, azzal járok gond nélkül, pontosabban felesben etanollal. Oktánszámdugód milyen 91-95-ös?

JA, az oktánszámdugód nézd meg hogy áll, a 95-ösnek kell felül lenni, ha ugye 95-öst tankoltál végig. Akár 91-95-ös, akár 95-98-as a dugó. :o

Link to comment
Megosztás:

Igazából én úgy emlékszem, hogy mintha csak 95-ös számot láttam volna a dugón.

De majd megnézem holnap.

Egyébként mit variál a dugó konkrétan?

Valami ellenállás érték van bele építve, és ezzel szól bele a nagyságától függően?

Az előgyujtást azokban a gépekben amikben nincs kopogásérzékelő.

Link to comment
Megosztás:

Gázolaj szűrőt egy hete cseréltem.

Vezérmű szíj csere be van tervezve,aktuális lenne,km. után,abban reménykedem,akkor megszűnik ez a hang.

Egyébként hiába nézném meg,nem igazán tudom eldőnteni,jó helyen van-e a szíj... :o

(Ha erről linkelne valaki egy képet,azt nagyon megköszönném,a gugli nem dobott be semmit,és itt a fórumon se találtam...)

Ja,és azt mondta a szerelőm,hogy vegyek vízpumpát is,ha majd cseréljük a vezérműszíjat.

Azt meg miért kell cserélni?Mi köze a vezérléshez a vízpumpának?

Mert a vezérműszíj hajtja, így ha megszorul, eltépi a szíjat, vagy ha szétesik, meglazul a szíj, és összegabalyodnak a szelepek a dugattyúkkal.

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e az, hogy a 95-ös benzin nem igazán 95, és ettől becsörög, kopog a motor?

Viszont ha tisztán 98-as van benne, akkor nem csörög, sőt hidegindításnál, és általában is csendesebben, szebben jár a motor.

Ugyanis egy ideje azt vettem észre, hogy bárhol tankolok 95-t, egy erősebb emelkedőnél ha kicsit odalépek, hogy tartsam a tempót, csörög.

Gyújtással, illetve pontosabban az előgyújtás nagyságával gond lehet?

Mert egyébként meg semmi problémát nem észlelek pl. indításnál most sem, amikor 0 fok körül kell reggel az autót indítani.

Netán máshol lehet bibi?

Vagy tényleg ennyire szar a benzin úgy általában?

Igen, ha volt leszedve a gyújtáselosztó (nem csak a fedél), és nem az eredeti pozícióba tették vissza, akkor be kell állítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valószínű kifingott a katalizátorom. Zörög-csörög, a kocsi nem megy, magasabb fordulaton fullad, és ha a kipufogó elé rakom a kezem akkor büdös zsíros valamit permetez rá. A motor ezzel párhuzamban túlzottan melegszik. Oké, hogy kicserélem, de jó lenne tudni mitől romlott el.

Úgy tudom attól tud kiégni, ha el nem égett üzemanyag távozik a kipufogón. Viszont a fogyasztásom 6l/100km (5 ember + csomag + eső + oldalszél és vidéki-városi vegyes terepen, előzés és kamionhegyek mellett). Nem hiszem hogy e mellett még távozna elégetlen benzin. A Lamdba szondát megmértem tegnap multiméterrel (szkópom nincs), alapjáraton 0.2, emelt fordulaton 0.8V-ot mértem, ez elvileg jellegre jó. Motorhiba lámpa nem ég és nincs tárolt hibakód sem.

Ha igaz, 240.000 km van a katalizátorban, lehet, hogy eljárt már az idő fölötte?

Köszönöm előre is az ötleteket!

Na ne viccelj.. 240.00 km után még csoda, hogy eddig bírta a katalizátor. Ennyi km utám már rég szét lehetett égve, de most szét is hullott a katalizátor.

Cseréld mielőtt a darabkák a csőbe és a dobokba vándorolnak és ott dugul el valami. Ha a darabkák fojtják a motort már jobban melegedhet stb. A büdös zsíros permet szerintem egyrészt lehet a hideg idő miatt a kipuf rendszerben kicsapódó kondenzvíz és ezt még fokozhatja a katalizátor hiánya miatti alacsonyabb kipuf gáz hőmérséklet és az esetleges elégetlen szutykok.

Majd új katalizátorral és egy hosszabb országúti vagy autópályás hajtás után is prüszköl valamit akkor ráérsz hengerfej tömítésre gyanakodni.

Hidegen az enyém is iszonyú büdős párás szutykot köpköd ebben az időben. (pláne ha alkohol is van a tankban :o )

Link to comment
Megosztás:

Na nekem megoldódott a hibám, a rángatós, megtorpanós mindenit :o

Nem a gyertyakábel húzott át, hanem a rotorom volt szana-szét égve, gyakorlatilag nem is volt rajta semmi már, csak feketeség...szerencsére így 1060 HUF-ból megúsztam.

Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.