Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Ma lemostam az autót,és egy kis rügyezést vettem észre a benyatöltőnyílásnál,a kisajtó mögött.Gyorsan szétkaptam,és kiderült hogy a betöltőcsonk környéke belülről az idők folyamán telement földdel,amit a hátsó kerék vert oda.Kb 1 kilót piszkáltam ki,a lemez is ettől kezdett rügyezni.Célszerű mosáskor slaggal vagy magasnyomásúval mindíg kitisztítani az oda verődött földet.Lehet hogy vennem kéne dobbetétet oda?? :)

Link to comment
Megosztás:

Nálam is tavasz van :)

Benyatöltőnyílás, meg oldalt a kerékjárati ív és a csomitartó találkozásánál, mindkét oldalt. :)

Azok nálam most oké. De majd meglátjuk... nekem az a küszöb a ronda, ami nem volt eddig cserélve.

Egyelőre nem is lesz... Igértem képet, no majd:)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Nálam cserélve nem lesz, de azért haver szenvedni fog vele egy picit. Forintos fele nagyságú púposodás van az alján. Kívülről nem látszik, mert pont rácsukódik az ajtaja.

Plusz felfedeztem a jobb küszöbön hátul egy puklit. Remélem, nem komolyabb, azt is megcsináltatom rajta... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nálam cserélve nem lesz, de azért haver szenvedni fog vele egy picit. Forintos fele nagyságú púposodás van az alján. Kívülről nem látszik, mert pont rácsukódik az ajtaja.

Plusz felfedeztem a jobb küszöbön hátul egy puklit. Remélem, nem komolyabb, azt is megcsináltatom rajta... :lol:

Megnézted belülről is?Kívülröl nekem sem látszik több,mint egy kis púp,de belül már teljesen megette a rozsda,mert oda veri a hátsó kerék a sarat és odatapad..Kicsit félek megvágatni a kasztnit,mert többen azzal riogatnak,hogyha egyszer megbontják,a heggesztés mentén újból kirohad! :huh: Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Kicsit félek megvágatni a kasztnit,mert többen azzal riogatnak,hogyha egyszer megbontják,a heggesztés mentén újból kirohad! :huh: Szerintetek?

Minden azon múlik, hogy a műtét után a szagember hogyan kezeli le a felületet.ha nem jól, akkor bizony hervadni fog.Benne van................

Link to comment
Megosztás:

Minden azon múlik, hogy a műtét után a szagember hogyan kezeli le a felületet.ha nem jól, akkor bizony hervadni fog.Benne van................

Nem kell szakira bízni. Alvázvédő+ecset, és kalap.

Megnéztem benntről, ott sem vészes, szóval nem cserés. Hetenge mosom a kocsit, mindíg benyomtam oda a gőzborotvát ezerrel. Plusz azóta lekentem alvázvédővel, és a hátsó dob miatt csont száraz a környéke...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ha valakinek van valami ötlete arranézve,hogy a leváló tetőkárpitomat mivel lehetne pótolni azt szivesen venném.Mert a bontós keresgélős interneten szétnézős és értelmes árat nemtalálós Lujdzsi már nagyon unja,hogy vezetés közmen a buksiját súrolja a tetőkárpit.

Egyszóval a Leváló kárpitomat Kiválóra cserélném.

Link to comment
Megosztás:

Ha valakinek van valami ötlete arranézve,hogy a leváló tetőkárpitomat mivel lehetne pótolni azt szivesen venném.Mert a bontós keresgélős interneten szétnézős és értelmes árat nemtalálós Lujdzsi már nagyon unja,hogy vezetés közmen a buksiját súrolja a tetőkárpit.

Egyszóval a Leváló kárpitomat Kiválóra cserélném.

Épp a múlthéten került be nálam a felújított testvírem! :unsure:

Udinak is megfogom csinálni,csak legyen neki ideje átjönni majd!

Kárpítos boltban vettem hozzá anyagot,2400Ft métere, kb 160centi kell.Szürke,fonákján szivacsos anyaggal.

Veszel hőálló kárpítragasztót és azzal felrakod,de ne legyél zsugori,kell rá az 1kg ragasztó.

A régit letéped és a maradék szivacsos anyagot egy spakni segítségével letúrod,megtisztitva a papírt.

Ezután rápróbálod az új kárpitot és a vezető oldal felöl elkezded bekkeni ragasztóval.

Kb a felét kend be,mert gyorsan szárad az anyag,a papír beissza!Szal felkened a felét és vársz vele kb 3-4 percet,kenhetsz a kárpit fonákjára is.Aztán ha picit száradt összenyomod tiszta kézzel a kárpitot a papírral,ügyelve arra,hogy a mélyedésekbe a kárpit szépen belesimuljon és így haladsz tovább.

Egy napig hagyd száradni,aztán jöhet a körbevágás és a kis lukak kivágása rajta(napellenző rögzítéseinél stb).

Felrakni pedig nem nagy kunszt,kilazítod a müanyag elemeket,amik tartják,rinyavasakat és a napellenzőket leszed,és előrefelé megcsúsztatva kijön könnyen.Visszafelé is egyedül raktam be,fejtámlákon megtámasztod és hátul illeszted be először,aztán elöl rögzíted a napellenzőkkel és úgy haladsz hátrafelé.

Jó kárpítozást! :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tanácsot szeretnék kérni ablaktörlő témában. Az a problémám, hogy az ablaktörlőm iszonyat rondán (csíkosan, sávosan) töröl. Még a nyáron vettem rá Valeo lapátokat, nem lett tökéletes (érdekes, mert a Caravanra is ugyanilyen Valeo-k kerültek, de azon semmi gond velük). Aztán mostanában már olyan szinten rondán törölt, hogy vettem másikat (TigerBlade), de ez se jobb. Mitől lehet ez? Valami a karral lehet? Olyan, mintha túl erősen nyomná rá a szélvédőre a lapátokat, csak ott érnek hozzá az üveghez a gumilapok, ahol a megtámasztási pontjuk van, köztük "felpuposodik" a gumicsík. Ha kézzel kicsit megemelem az ablaktörlőkart, akkor kisimul rendesen a gumilap a szélvédőn. Ilyet látott már vki?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Nekem is egy hasonlo problemam van...

A Caravanom hatso ablakan egyre tobb karcszeru serules van. Az a furcsa, hogy ezek mind egy vonalban vannak (a felso egy harmadnal), surun egymas mellett (mint a gombostuk egy dobozban) helyezkednek el, es belulrol egyaltalan nem, legfeljebb egy-ket helyen kivulrol tapinthatoak. Egyre szelesebb savban keletkeznek, miutan szemmagassagban vannak, mar zavarban a hatrafele valo kilatasban, es fogalmam sincs, hogy mitol keletkeznek.

Kezenfekvonek tunik, hogy a hatso ablaktorlo okozza ezeket, de az a furcsa, hogy a karcolasok kivetel nelkul fuggoleges iranyban helyezkednek el, es nemreg csereltem ablaktorlot hatul is (Championt vettem), tehat a gumija lenyegeben teljesen uj.

Van valakinek otlete, hogy mi okozhat fuggoleges karcolasokat, nagyon surun egymas mellett a hatso szelvedon? Lehet ez valamilyen gyari hiba, ami a ket uveglemez kozott fellep? Probaltam kepet kesziteni, de annyira tukrozodott az uveg, hogy nem sikerult.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.