Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Köszi az ajánlatot, de nincs rá szükségem mert hálistennek jó csöndes lett a kocsi mióta megberheltem.

Jut eszembe, érdemes lehet a motorház tetejét leszigetelni valamilyen(milyen?) hangszigetelővel? Hallható lenne a különbség az utastérből is, vagyis még csendesebb lenne?

Link to comment
Megosztás:

Jut eszembe, érdemes lehet a motorház tetejét leszigetelni valamilyen(milyen?) hangszigetelővel? Hallható lenne a különbség az utastérből is, vagyis még csendesebb lenne?

Valszeg igen, bár nekem nincs összehasonlítási alapom mert gyárilag benne van.

Link to comment
Megosztás:

Valszeg igen, bár nekem nincs összehasonlítási alapom mert gyárilag benne van.

Nekem csak a csont mocitető van :lol: bár lehet hogy ebben is volt gyárilag csak amikor megkoccolták(mert az tuti hogy volt valami kisebb-nagyobb kocc) akkor lecserélték és nem tettek rá semmit. Furcsa is ez nekem mert még a Skodámon is volt, bár az sem biztos hogy gyárilag, elsősorban gondolom azért hogy a hő ne tegyen kárt benne.

Link to comment
Megosztás:

Égőnek is van esélye, mert egy 60 literes szintjelzős km óra van benne. Nem tudom igazából hogyan kerülhetett bele, de nyilván nem a gyári. Persze lehet hogy már durrant is mert nem ép az autó. Utánajárok.

Nekem benne van, de nekem se világít :lol:

Anno megnézte Ákos (Uhuhu) tech-el, asszondta, csak a visszajelző áramkört dobta hibásnak.. háát remélem tényleg ennyi csak.. de azt is,hogy sose kell megtudnom! :lol:

Nah.. megnéztem valamelyik nap kicsit jobban a tankbetöltő rohadást.. belül is.. háát nem lettem boldogabb.

Bár asszem kicsit az én hibám is.. sose néztem, hogy szerintem ott nincs is semmivel levédve!! :P Nincs is rajta alvazvédő.. max valami kis festés.. alapozó talán.. csesszék meg! :lol: De a jól látom, legalább a kerékjárati ív nem rohad.

36761890.jpg Több képért Katt a képre..

Aztán ma beugrottam én is a csegőbe, mert hambit akartam venni.. no nem a csergőben :P

Csak épp 10:15 körül volt, és ha jól rémlik 10:30ig az a hülye mekreggeli vagy mi van...

Gondoltam veszek egy pár ablaktörlőt.. többen dicsérték a gyárit.. az nem volt, csak annak megfelelő.. ha jól néztem champion..

Meg eszembejutott, hogy megkérdezzem a "generátor" takaró műanyagot mennyi..féltem, hogy dobok egy hátast az árától.. de nem!!

Vettem is egyet gyors.. ne menjen a sok sz.r kapásból a főtengely tárcsára, meg a hosszborás szíjra.. meg nagyobb pocsolyánál akár a generátorra.. :)

Köszi Viktor!

36761911.jpg Több képért Katt a képre..

Link to comment
Megosztás:

...Aztán ma beugrottam én is a csegőbe, mert hambit akartam venni.. no nem a csergőben :lol:

Csak épp 10:15 körül volt, és ha jól rémlik 10:30ig az a hülye mekreggeli vagy mi van...

Gondoltam veszek egy pár ablaktörlőt.. többen dicsérték a gyárit.. az nem volt, csak annak megfelelő.. ha jól néztem champion..

Meg eszembejutott, hogy megkérdezzem a "generátor" takaró műanyagot mennyi..féltem, hogy dobok egy hátast az árától.. de nem!!

Vettem is egyet gyors.. ne menjen a sok sz.r kapásból a főtengely tárcsára, meg a hosszborás szíjra.. meg nagyobb pocsolyánál akár a generátorra.. :lol:

Köszi Viktor!

http://img5.tar.hu/laci4gsi/size2/36761911.jpg Több képért Katt a képre..

Ennek írd le lécci az alkatrészszámát, az árát, és hogy hogyan ill. hova is kell pontosan beépíteni.

Link to comment
Megosztás:

Ennek írd le lécci az alkatrészszámát, az árát, és hogy hogyan ill. hova is kell pontosan beépíteni.

őő.. kicsit megtévesztő a neve.. nem a generátor körül van, hanem a jobb kerékjárati ivben. Alsó részen asszem a bölcsőhöz, oldalt meg a kerékjárati ivhez csatlakozik..(ha benézel a szembeni részhez(is).. lengő mögött..)

cikkszám: 1101343 ('96-tól) ára kb. 3e ft... :lol:

Ha minden igaz, holnap jön hozzá a csavar, meg a patent.. csak épp nem tom mikor rakom fel.. a hetem elég fullos :S

Link to comment
Megosztás:

Nekem benne van, de nekem se világít :P

Anno megnézte Ákos (Uhuhu) tech-el, asszondta, csak a visszajelző áramkört dobta hibásnak.. háát remélem tényleg ennyi csak.. de azt is,hogy sose kell megtudnom! :)

Nah.. megnéztem valamelyik nap kicsit jobban a tankbetöltő rohadást.. belül is.. háát nem lettem boldogabb.

Bár asszem kicsit az én hibám is.. sose néztem, hogy szerintem ott nincs is semmivel levédve!! :P Nincs is rajta alvazvédő.. max valami kis festés.. alapozó talán.. csesszék meg! :lol: De a jól látom, legalább a kerékjárati ív nem rohad.

Aztán ma beugrottam én is a csegőbe, mert hambit akartam venni.. no nem a csergőben :lol:

Csak épp 10:15 körül volt, és ha jól rémlik 10:30ig az a hülye mekreggeli vagy mi van...

Gondoltam veszek egy pár ablaktörlőt.. többen dicsérték a gyárit.. az nem volt, csak annak megfelelő.. ha jól néztem champion..

Meg eszembejutott, hogy megkérdezzem a "generátor" takaró műanyagot mennyi..féltem, hogy dobok egy hátast az árától.. de nem!!

Vettem is egyet gyors.. ne menjen a sok sz.r kapásból a főtengely tárcsára, meg a hosszborás szíjra.. meg nagyobb pocsolyánál akár a generátorra.. :P

Köszi Viktor!

Ne panaszkodjál, a tiedet még nem eszi a rozsda, csak kicsit megcsócsálta! :o Nekem az a felfelé hajló fül amire fel van fogatva a betöltö eltünt amikor lekapartam a sarat! :lol:

Ha belegondolok, hogy 3000 píz az a takaró, én meg 2 óra alatt gányoltam oda egy darab műpadlót, úgy néz ki mint egy darab sz@r! Most már fennhagyom, tavasszal kerékcserekor veszek én is. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is vettem egy ilyen műanyag vackot, újonnan Opel boltban "GM" cucc -3200 volt. Azóta se víz (felőle legalábbis) se homok, se kavics se egyéb retek nem kerül fel pedig pl a vizet annyira szerette ott felverni, hogy a mocitető kárpitján látszott is. Blitzről visszajövet pedig a légszűrőt is kihajíthattam mert szakadó esőben több vizet kapott a motortér mint az összes többi része. Szerintem megéri megvenni.

Link to comment
Megosztás:

De ilyen dobbetétből láttam már 3500-ért a rider-nél fétoldalit...az kicsit másképp nézett ki.

Ha tavasszal megcsinálják a tankbeömlőm én is mindenképp beruházok valamelyikre, de igazából nem tudom a kettő közül melyik lenne jobb.

Sztem Te a hátsó járatba valót láttad a Ridernél, nem?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Van 1 horpadásom a jobb hátsó sárvédőmön!3 ajtós és pont ott van a horpadás ahol megy a B oszlop!Mit lehet vele csinálni ha nem akarom cserélni?Mivel tudnám visszanyomni?Lábbal(parasztba:) ) kicsit kijjebb ment de nem lett az igazi :lol:

Gumikalapács? Meg hallotam olyan eljárásról hogy az olyan horpadást aminél nem sérült a festék vmi vákummai kicuppantják. Állítólag nyoma sem lesz.Na erre gondoltam!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.