Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Hat-mint irtam-a repedes kozepen,fennt van!

Egyebkent megkerdeztem a Szervita-teri Opel szervizbe,es a szelvedocserere

75 rugot koptek ki!

Szigethalmon az autouveges 30 rugoert megcsinalja!

A szelvedojavito drotostot 5 rugoert fecskendezte be,es garanciat vallalt,hogy nem

fog tovabb repedni!

Na! Innentol kezdve...szabadfoglalkozas... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Gyors kérdés: Mennyit kérhetnek egy bontott tankajtóért? Eltört az a hengeres rész, ami záráskor bepattan.

Ez nekem is le van törve, így a központi zár nem tudja lezárni a tankajtót. De nemsokára úgyis viszem a kocsit fényezőhöz, addig szerzek egyet, és lefújatom azt is egyúttal, ha sikerül.

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem is le van törve, így a központi zár nem tudja lezárni a tankajtót. De nemsokára úgyis viszem a kocsit fényezőhöz, addig szerzek egyet, és lefújatom azt is egyúttal, ha sikerül.

Nekem annó müanyagos asszonda meg tudja csinálni. mondjuk nekem csak egy része van letörve..

mondjuk úgy h sz I-O ból lett I-C LOL micsoda grafika :blink:

Csak azt mondta szedjem le neki a tanksapit.. az árra már nem emlészem.. kb 2 éve lehetett.. azóta se lett megcsinálva.. nem nagyon foglalkoztam a kiszedésével B)

Link to comment
Megosztás:

Nekem annó müanyagos asszonda meg tudja csinálni. mondjuk nekem csak egy része van letörve..

mondjuk úgy h sz I-O ból lett I-C LOL micsoda grafika B)

Hehe, jó grafik :D de ilyesmi a helyzet nálam is. Annyira nem zavart engem se, benzint lopni úgyse tudnak belőle... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hehe, jó grafik :D de ilyesmi a helyzet nálam is. Annyira nem zavart engem se, benzint lopni úgyse tudnak belőle... :blink:

Jaja.. attól meg nem félek hogy telitöltik bengával.. ha meg vmi mással akarnak kicseszésből,az a kis müanyag nem sokat akadályoz B)

Láttam is vhol kulcsos sapit :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja.. attól meg nem félek hogy telitöltik bengával.. ha meg vmi mással akarnak kicseszésből,az a kis müanyag nem sokat akadályoz :blink:

Láttam is vhol kulcsos sapit B)

Nekem még egyik kulcsos sapi sem bizonyított. anno ladámra rendszeresen rájártak és ha csak 5l volt banne azt is leszívták. Na de ez egy bosszantó hosszú történet.

Szóval akkor kipróbáltam 5 féle zárható sapkát de mindegyiket simán leszedték, mindegy, hogy műanyag vagy fém vagy elforó vagy fixre záró, menetes vagy bajonetes...

Végső megoldást csak egy lezárt végű perforált (lyukacsos) cső beheggesztése jelentette. Azon be tudtam tölteni a benzin de a szívócsövet nem tudták ledugni :D

Szerencsére kopp..kopp az opelt még nem piszkálták pedig ugyan ott parkolok. Talán ezen nehezebb ledugni a csövet a leszíváshoz.

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére kopp..kopp az opelt még nem piszkálták pedig ugyan ott parkolok. Talán ezen nehezebb ledugni a csövet a leszíváshoz.

Amikor protecet akartam rakni bele én is szivni akartam le benyát hogy azzal megkeverem és úgy töltöm bele.Bosszús voltam mert nem sikerült :blink: ,de örültem mert akkor másnak is neheze fog:D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudod mire vállalkozol. :blink:

No, hát kisregényre most nem igazán érek rá, de nagy vonalakban:

rögzítési pontok (miután középkonzol és egyéb felesleges dolgok lekerültek és a szellőző, rádió, stb

is le lett bontva róla) itt találhatóak:

- kétoldalt az A oszlopnál

- szélvédő alatt kívülről a szellőzőrésnél végig 3 vagy négy csavar (műanyagot le kell hozzá szedni)

- kardánalagútnál kétoldalt (kormányoszlopmerevítő is ide jön le)

A biztitáblát le kell csavarozni róla, és a vezetékkötegeknek is el kell vágni a műanyag kötözőit.

Többi apróságra útközben már könnyen rá lehet jönni. B)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Astra kombi.Szereztem ket hangszorot hatulra,az ajtoba!

Merre vezessem a madzagokat?

A karpitot nem szivesen bontanam le... :)

Két küszöbborítást kell felbontani hozzá, aztán befűzni a B oszlopba, aztán pedig egy olyan gumihogyishívjákon keresztül pedig az ajtóba.Aztán kéész is! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.