Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

na megtörtént a szemle...

ugye 2003, 1.2 izomállat. 63e km van az autóban. törve nem volt, szervízkönyv márkaszervízben vezetett, nincs kopás, minden működik. 1 helyen volt fújva, a bal hátsó elem, mert a csávó letolatott vmit. ez az egy hibája, h ezt nem csinálták meg szépen. a leendő tulaj kipróbálta, klímával és nélküle, amire neki kell megfelel.

Tény, hogy a lenyomozható, biztos előélet azért sokat nyom a latban. 6 éves autóban ennyi km nem sok. Szóval, ha a leendő tulajnak megfelel, ám legyen... ;)

Link to comment
Megosztás:

na megtörtént a szemle...

ugye 2003, 1.2 izomállat. 63e km van az autóban. törve nem volt, szervízkönyv márkaszervízben vezetett, nincs kopás, minden működik. 1 helyen volt fújva, a bal hátsó elem, mert a csávó letolatott vmit. ez az egy hibája, h ezt nem csinálták meg szépen. a leendő tulaj kipróbálta, klímával és nélküle, amire neki kell megfelel.

Hibamentes sokezer km-t kívánok hozzá!

A történet akkor lesz teljes, amikor regisztrál a fórumon!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Hellotok!

Gondolkoztam, hogy érdemes-e 1.7-es, vagy 1.9D-es Astrában automata váltós gépet venni? Fogyasztás mennyire lenne rosszabb? Használtam már automatát, igaz kaminban, ott tetszett meg, de nagyon, azóta szeretnék ilyet.

Ma találtam egy cikket: http://driveroom.hu/archives/2009/01/05/Az...reggelt_Europa/

Mi a véleményetek? Az Easitronic váltóval van valakinek tapasztalata? Üdv :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tapasztalt G Astra tulajdonosoktól. Biztosan sokan ismeritek a 99-es évj.-ú Swifteket.Nekem jelenleg 1000 köbcm-es van.Megbízható kisautó,alacsony költségekkel... Viszont mostmár szeretnék egy kicsit komolyabb,tágasabb belső térrel "megáldott" autó tulajdonosává válni.Az Astrát szüleim révén van szerencsém ismerni,csak nekik 2000-es évj.,2000 köbcm-es dízel motoros van.

A konkrét kérdéseim:-2003-as évj.-ú,1.4 16 V Astra mennyire megbízható motorikusan (Ecotech motor...?!)

-átlagfogyi?

-mennyire zsebbe nyúlós árúak az alapvető alkatrészek?

Igazából többnyire rövid távokat autózom.Gyerekeket viszek isibe,oviba,stb. Ez úgy néz ki,hogy napi kb.10-15kmX6-8 indítás.

Heti 1-2 alkalommal 20-25km-es távokat is megyek egy közeli városkába,tehát azért vegyes az autóhasználat,de mégis inkább a rövid táv a több.

Kb ilyen autóhasználat mellett milyen lehet az átl.fogyi?

Megjegyzem,nemigen vagyok "gyorshajtó",de lendületesen vezetek.(Nem "Vasárnapi vezető" style-ban nyomom.)

Jelenlegi kisautóm átl.fogy 6,3l/100km.Ehhez képest érdekelne az Astra fogyija (nagyjából).

Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

kicsit olvass vissza. érdemes.

én az 1.6os 100 lovast ajánlanám.

a fogyasztás 1.4es és 1.6os kb. ugyanaz. 6-8 liter között.

/nekem sok várossal 7 körül van az átlag 1.6os mocival/

az 1.6os mellett.

-ugyanannyit eszik mint az 1.4

-erősebb, rugalmasabb

-klíma kevésbé viseli meg

ellene

-több az adója

számolj kisebb-nagyobb olajfogyasztással.

alkatrészárak? attól függ mennyire akarsz minőséget venni.

pl.: http://www.fridcar.hu/webaruhaz/opel/astra/2003/

Link to comment
Megosztás:

kicsit olvass vissza. érdemes.

én az 1.6os 100 lovast ajánlanám.

a fogyasztás 1.4es és 1.6os kb. ugyanaz. 6-8 liter között.

/nekem sok várossal 7 körül van az átlag 1.6os mocival/

az 1.6os mellett.

-ugyanannyit eszik mint az 1.4

-erősebb, rugalmasabb

-klíma kevésbé viseli meg

ellene

-több az adója

számolj kisebb-nagyobb olajfogyasztással.

alkatrészárak? attól függ mennyire akarsz minőséget venni.

pl.: http://www.fridcar.hu/webaruhaz/opel/astra/2003/

Szia! Köszi a válaszodat!

1.6-os motorúban pont azért nem gondolkodtam,hogy a bizt.költs. ne legyen drasztikusan magasabb a jelenlegi autóménál.

Nekem már ez is nagy váltás lenne a Suzihoz képest. :D

Igazából nézegettem 2003-as évj.,1.3-as Suzit,és utánajártam,mennyi lenne a fenntartási költsége. Háááát,-nem sokkal lenne kevesebb,mint az 1.4-es Astráé.

Ennek fejében pedig kapok egy töréstesztileg nézve is,motorikusan is,erősebb autót,-a belső méreteiről nem is beszélve.

Amúgy nem volt semmi gondom a Suzival. A mai napig szeretem. :) Csak a gyerekek nőnek,és vannak élethelyzetek,amikor viszont kellene kicsit nagyobb csomagtér...

Szóval a fogyasztás a fent ecsetelt használat esetén kijön max.8 litcsivel.

Ha még esetleg van valami,ami segítségül tud szolgálni nekem autócsere előtt,szívesen venném,ha megírnád.Köszi mégegyx a segítségedet!

Link to comment
Megosztás:

nem rossz.

sőt.

a nagyszervizt akkor hidd el ha tud számlát is mutatni róla. a szervízkönyvvel lehet machinálni.

ha gyanus a nagyszervíz akkor érdemes egy olajcserével kombinált teljes vezérlés csere. nehogy meglepi érjen.

kérj meg egy szerelőt nézze át vétel előtt és/vagy vidd el opelszervizbe egy állapotfelmérésre. megéri az a 5-10eHUF.

ha tudod egy másik szakszervízbe vidd mint ahova járatták. nehogy valami részrehajlás legyen. /ismerős, rokon; haver/

de ha nagyon bele akarsz merülni:

http://totalcar.index.hu/autotanacs/hvasuf...t%C3%B3t_vegyek

meg ez 9 részben

http://www.origo.hu/auto/20080123-hasznalt...k-1.html?pIdx=1

Link to comment
Megosztás:

Csak magánszemélytől, követhető származással vedd meg.

Opelnál ellenőriztesd le a szervizkönyv beírások valódiságát.

Egyébként nem kell félni a sok km futásteljesítménytől sem. Ha nem kókányolt, hanem megkapta a rendszeres képzést, akkor az ekotek motor 3-400e km-t lefut.

Az opel tipushibákkal meg nem tudsz mit kezdeni, mert az kijöhet ezen az autón is bármikor.

Link to comment
Megosztás:

Csak magánszemélytől, követhető származással vedd meg.

Opelnál ellenőriztesd le a szervizkönyv beírások valódiságát.

...

Kár, hogy például amikor vettük mi is a vectrat, és a szervízkönyvben végig a maxabo volt megjelölve, addig nem adtak róla semmi infót míg nem a mi nevünkön volt az autó, viszont nem tudom, hogy az adatvédelmen miért kell ilyen esetben lihegni, úgyhogy tényleg csak ÜGYESEN!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi minden hozzászólónak!!! :D

Megnézetni lehet,hogy nem áll majd módunkban ,mert egy vadidegen helyre kell elmennünk ahhoz,hogy láthassuk a tütüt. :) (Vas megye:Jánosházázról-Tolna megye:Paksra).

Ráadásul még az is egy gáz dolog,hogy csak hétvégén tudjuk megnézni az autót,mert férjem hétközben nincs itthon...Márpedig hétvégén plusz nem találunk helyet ott,hogy megnézessük a "cuccot".

Annyit tudok az autóról,hogy egy hölgyé volt,és beadta a bizonyos kereskedésbe.

Ez a kereskedés nemrég indult,férj és feleség csinálja. Alkalmazottak voltak ott Pakson egy Opel márkakereskedésben,ami megszűnt nemrégiben.

Az előző tulaj már nem akart költeni nagyszervízre,ezért ezek az illetők végeztették el a bizonyos "karbantartási munkálatokat".

Mindezektől függetlenül szoktam bízni a megérzéseimben,mert nagy átlagban bejönnek,-és én most pillanatnyilag úgy érzem,hogy "EZ AZ ÉN AUTÓM"!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi minden hozzászólónak!!! :D

Megnézetni lehet,hogy nem áll majd módunkban ,mert egy vadidegen helyre kell elmennünk ahhoz,hogy láthassuk a tütüt. :) (Vas megye:Jánosházázról-Tolna megye:Paksra).

Ráadásul még az is egy gáz dolog,hogy csak hétvégén tudjuk megnézni az autót,mert férjem hétközben nincs itthon...Márpedig hétvégén plusz nem találunk helyet ott,hogy megnézessük a "cuccot".

Annyit tudok az autóról,hogy egy hölgyé volt,és beadta a bizonyos kereskedésbe.

Ez a kereskedés nemrég indult,férj és feleség csinálja. Alkalmazottak voltak ott Pakson egy Opel márkakereskedésben,ami megszűnt nemrégiben.

Az előző tulaj már nem akart költeni nagyszervízre,ezért ezek az illetők végeztették el a bizonyos "karbantartási munkálatokat".

Mindezektől függetlenül szoktam bízni a megérzéseimben,mert nagy átlagban bejönnek,-és én most pillanatnyilag úgy érzem,hogy "EZ AZ ÉN AUTÓM"!

Szerdán voltam Pakson, ha mondod megnéztem volna Neked. Remélem sok örömöd lesz az új autódban.

Link to comment
Megosztás:

Szerdán voltam Pakson, ha mondod megnéztem volna Neked. Remélem sok örömöd lesz az új autódban.

A túróba!!! Ha tudtam volna,hogy odamész...... :D

De ha már így mondod...Nincs valaki ott közületek Pakson aki meg tudná vizslatni a járgányt?!

Link to comment
Megosztás:

Az előző tulaj már nem akart költeni nagyszervízre,ezért ezek az illetők végeztették el a bizonyos "karbantartási munkálatokat".

Én ebben nem bíznék a helyedben (és bármilyen kereskedést erős fenntartásokkal kezelnék).

Szerintem úgy semmiképp se vedd meg hogy nem tudsz egy rendes (független) szervizes állapotfelmérést csináltatni róla...

Link to comment
Megosztás:

Én ebben nem bíznék a helyedben (és bármilyen kereskedést erős fenntartásokkal kezelnék).

Szerintem úgy semmiképp se vedd meg hogy nem tudsz egy rendes (független) szervizes állapotfelmérést csináltatni róla...

Mi olyan van, amit egy szerviz meg tud vizsgálni "függetlenül", amit Te nem?

Szerintem azon kívül, hogy viszel rétegvastagságmérőt, átnyálazod stb. Nem tudsz többet tenni. Egy szervizes sem fogja megmondani, hogy ezen látszik, hogy nem 5000 km-el ezelőtt (vagy nem 15.000-enként) cseréltek olajat. Egy autón szerintem látszik ha strapás már kívülről, motorikusan, meg nem sok mindent lehet tenni.

Link to comment
Megosztás:

Mi olyan van, amit egy szerviz meg tud vizsgálni "függetlenül", amit Te nem?

Szerintem azon kívül, hogy viszel rétegvastagságmérőt, átnyálazod stb. Nem tudsz többet tenni. Egy szervizes sem fogja megmondani, hogy ezen látszik, hogy nem 5000 km-el ezelőtt (vagy nem 15.000-enként) cseréltek olajat. Egy autón szerintem látszik ha strapás már kívülről, motorikusan, meg nem sok mindent lehet tenni.

Hát, ez attól függ, mennyit akarsz megtudni a kocsiról !

Motordiagnosztikát, fékhatásmérést, műszeres futómű ellenőrzést, lengéscsillapítók mérését az udvarban nem tudja az ember elvégezni.

Pár ezres tétel az egész - uhuhu megmondja talán,hogy náluk mennyi lenne - és dönthetsz, hogy kell a kordé vagy inkább keresel tovább - mert a piacon most van bőven autó !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.