Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

De az hagyján..

Eléggé ki is van fényesedve.

A kormány?

Szerintem egy angliából roncsként behozott vauxhallból bontottak egy kormányt, mert az eredeti nagyon gáz lehetett.

Na, háccsak multis volt a bontóban :lol:

Njoy felszereltséghez járt a car400 vagy cdr500 fej + multikormány.

Persze nincs kizárva, hogy ezt az extrát valaki "belekérte". Csak gyanús.

Persze ha tönkrement a fej és meg is van, nem szóltam..

Link to comment
Megosztás:

Jajj,már az a fényes kormány!Látszik,hogy szépen ki van takarítva az autó.A középkonzol is

fénylik,akkor az is kopott?Sokat simogatta vagy mi?Szerintem ez egy jó állapotú autó(képen)

ha megfelel neki az ár érdemes megnézni(szerelővel)vagy bevinni egy szervizbe.Azt írja az eladó ,hogy magyar

a gép és leinformálható,mi kellene még?Fel kell hívni és lebeszélni,megnézni!

Link to comment
Megosztás:

Jajj,már az a fényes kormány!Látszik,hogy szépen ki van takarítva az autó.A középkonzol is

fénylik,akkor az is kopott?Sokat simogatta vagy mi?Szerintem ez egy jó állapotú autó(képen)

ha megfelel neki az ár érdemes megnézni(szerelővel)vagy bevinni egy szervizbe.Azt írja az eladó ,hogy magyar

a gép és leinformálható,mi kellene még?Fel kell hívni és lebeszélni,megnézni!

Így van, ha megfelelőnek tűnik, le kell boltolni a személyes ránézést. Tulajdonos árulja, egybenlévőnek tűnik, a motortérben még alkatrész matricák vannak, a gyártási időket ott is lehet csekkolni.

A km tényleg nem túl sok, de kevés használattal reális is lehet, nem kell mindenkit azonnal neppeléssel, meg kormánykerék, stb. hekkeléssel gyanúsítani. Persze azért résen kell lenni, de látatlanban ne essünk át a ló túloldalára se. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Njoy felszereltséghez járt a car400 vagy cdr500 fej + multikormány.

Persze nincs kizárva, hogy ezt az extrát valaki "belekérte". Csak gyanús.

Persze ha tönkrement a fej és meg is van, nem szóltam..

A nepperek nem hülyék, némelyik még erre is gondol. Az enyémből például kilopták a CDR-500-at (EPC-ből kiderült hogy az volt benne eredetileg, meg gyanús volt a középkonzolban a gyári CD-tartó is), de legalább annyi esze volt hogy CAR-400-at rakott be helyette hogy a multikormány ne legyen rögtön gyanús...

Link to comment
Megosztás:

A nepperek nem hülyék, némelyik még erre is gondol. Az enyémből például kilopták a CDR-500-at (EPC-ből kiderült hogy az volt benne eredetileg, meg gyanús volt a középkonzolban a gyári CD-tartó is), de legalább annyi esze volt hogy CAR-400-at rakott be helyette hogy a multikormány ne legyen rögtön gyanús...

Az én autómban meg ott figyel az ülésfűtés.

Csak éppen a kábelezés nincs összedugva. Mindkét csati anya. Nem passzolnak.

Ebben a hidegben nincs kedvem b@szakodni vele.

Amikor meg már jó idő lesz, akkor majd már nem is kell. :lol:

Link to comment
Megosztás:

régi reklám lehet, de jó!

szerk.: most jövök rá, hogy használtautó, szal ezt benéztem, nem régi :D

Nem használt, A VW márka megbízhatóságát próbálja illusztrálni... :)

http://totalcar.hu/magazin/bologatokutya/2...olfot_nagyitol/

"Természetesen nem másra kívánja felhívni a figyelmet a szokatlan holland reklám, mint a Golf megbízhatóságára. A kisfilm végén a szöveget így lehetne fordítani: „Nem minden idős hölgy megbízható. De szerencsére minden Golf az.”"

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új és mozgássérült vagyok, egy automataváltós F-s Astra-t szemeltem ki, nem vagyok pesti, csütörtökön valószínű meg tudom nézni a kocsit.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...apotban-4367786

Szeretném, ha megmondanátok a véleményeteket az autóról, valaki esetleg ránézne opel-s szemmel azt megköszönném, ha megteheti és jár arra még jobb lenne.

Nekem csak azt mondják, mint tanács, hogy állapot felmérést csináltassak, más nem kell, mit gondoltok, ez nem kevés? Körbe kell vizitálni szerintem, miket lenne fontos megnézni?

Üdv

Szasza

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új és mozgássérült vagyok, egy automataváltós F-s Astra-t szemeltem ki, nem vagyok pesti, csütörtökön valószínű meg tudom nézni a kocsit.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...apotban-4367786

Szeretném, ha megmondanátok a véleményeteket az autóról, valaki esetleg ránézne opel-s szemmel azt megköszönném, ha megteheti és jár arra még jobb lenne.

Nekem csak azt mondják, mint tanács, hogy állapot felmérést csináltassak, más nem kell, mit gondoltok, ez nem kevés? Körbe kell vizitálni szerintem, miket lenne fontos megnézni?

Üdv

Szasza

Szeva!

Igen, érdemes alaposan átnézni, az autót valószínűleg átpolírozták, talán a kárpitot is kitisztították, hogy szép legyen.

Rozsdafoltokat keressetek a hátsó sárvédőívnél, a küszöbnél, az első és hátsó szélvédő körül. Fontos lenne az alját megnézni, mert ott nem nagyon szokták

lemosni a motort, az olajfolyások látszanak (ha vannak). Az automata váltó főleg érzékeny az ilyesmire. A rések a karosszériaelemek és az ajtók között, ha nem egyformák, az javításról árulkodik. Ha mentek megnézni, szóljatok előtte, hogy ne járassák a motort, hidegen legyen elindítva előttetek. Ellenőrizzétek a motorolaj, hűtővíz szintjét, és állagát. Valamint az alváz és motorszámot.

Aztán persze ki kell próbálni. Egyenesfutás nagyobb sebességnél, valamint erős fékezéskor, éles kanyarok mindkét irányba a féltengelyek állapotának ellenőrzésére. Automata váltó működésének ellenőrzése, rángatásmentes-e, hirtelen gázra visszakapcsol-e, fix fokozatok ellenőrzése.

Ha van dokumentáció motorolaj cseréről, egyéb szervizekről, az jó pont.

Azt azért hozzátenném, hogy ennyi pénzért apróbb hibákat el lehet nézni, hiszen nem fiatal autóról van szó.

Ha valami még eszembe jut, folytatom...

Link to comment
Megosztás:

Szeva!

Igen, érdemes alaposan átnézni, az autót valószínűleg átpolírozták, talán a kárpitot is kitisztították, hogy szép legyen.

Rozsdafoltokat keressetek a hátsó sárvédőívnél, a küszöbnél, az első és hátsó szélvédő körül. Fontos lenne az alját megnézni, mert ott nem nagyon szokták

lemosni a motort, az olajfolyások látszanak (ha vannak). Az automata váltó főleg érzékeny az ilyesmire. A rések a karosszériaelemek és az ajtók között, ha nem egyformák, az javításról árulkodik. Ha mentek megnézni, szóljatok előtte, hogy ne járassák a motort, hidegen legyen elindítva előttetek. Ellenőrizzétek a motorolaj, hűtővíz szintjét, és állagát. Valamint az alváz és motorszámot.

Aztán persze ki kell próbálni. Egyenesfutás nagyobb sebességnél, valamint erős fékezéskor, éles kanyarok mindkét irányba a féltengelyek állapotának ellenőrzésére. Automata váltó működésének ellenőrzése, rángatásmentes-e, hirtelen gázra visszakapcsol-e, fix fokozatok ellenőrzése.

Ha van dokumentáció motorolaj cseréről, egyéb szervizekről, az jó pont.

Azt azért hozzátenném, hogy ennyi pénzért apróbb hibákat el lehet nézni, hiszen nem fiatal autóról van szó.

Ha valami még eszembe jut, folytatom...

Egyenes futás, valamint erős fékezéskor, itt a kerékösszetartás ellenőrzése a cél?

Éles kanyar, mennyire ? Nehogy bukóvári legyen, gondolom kicsi sebességgel, a láb a gázon? Ha morog csapágyas, ha más? Jobb, ha nincs hang igaz? :)

Automataváltó működésének ellenőrzése, rángatás mentes-e, hirtelen gázra visszakapcsol-e, fix fokozatok ellenőrzése.

Hirtelen gázra visszakapcsol, azt ismerem, Suzukim volt az csinálta ezt.

Ha rángat mit jelent? A kuplung végét járja? A Fix fokozatok ell. mit jelent, D, 1,2,3, L vagy hópihe, ezekre gondolsz, hogy jól kapcsolnak?

Opelnél is igaz, ha habos a hűtővíz vagy a motorolaj betöltő kupakja, akkor hengerfejes lesz a motor?

Köszi eddig is :D

Szasza

Link to comment
Megosztás:

Egyenes futás, valamint erős fékezéskor, itt a kerékösszetartás ellenőrzése a cél?

Éles kanyar, mennyire ? Nehogy bukóvári legyen, gondolom kicsi sebességgel, a láb a gázon? Ha morog csapágyas, ha más? Jobb, ha nincs hang igaz? :)

Automataváltó működésének ellenőrzése, rángatás mentes-e, hirtelen gázra visszakapcsol-e, fix fokozatok ellenőrzése.

Hirtelen gázra visszakapcsol, azt ismerem, Suzukim volt az csinálta ezt.

Ha rángat mit jelent? A kuplung végét járja? A Fix fokozatok ell. mit jelent, D, 1,2,3, L vagy hópihe, ezekre gondolsz, hogy jól kapcsolnak?

Opelnél is igaz, ha habos a hűtővíz vagy a motorolaj betöltő kupakja, akkor hengerfejes lesz a motor?

Köszi eddig is :D

Szasza

Szerintem menj el nézd meg, ha anomáliát tapasztalsz utána írd be ide. Aztán megmondja valaki, hogy gáz-e. A habos olaj még nem feltétlen hengerfejes, ha sokat rövid távon (főleg ilyen hidegekben) használják, akkor a kicsapódó pára sem tud elpárologni. Hosszú távon kellene megnézni, hogy eltűnik-e, ha igen, nincs gond.

Link to comment
Megosztás:

Egyenes futás, valamint erős fékezéskor, itt a kerékösszetartás ellenőrzése a cél?

Éles kanyar, mennyire ? Nehogy bukóvári legyen, gondolom kicsi sebességgel, a láb a gázon? Ha morog csapágyas, ha más? Jobb, ha nincs hang igaz? :)

Automataváltó működésének ellenőrzése, rángatás mentes-e, hirtelen gázra visszakapcsol-e, fix fokozatok ellenőrzése.

Hirtelen gázra visszakapcsol, azt ismerem, Suzukim volt az csinálta ezt.

Ha rángat mit jelent? A kuplung végét járja? A Fix fokozatok ell. mit jelent, D, 1,2,3, L vagy hópihe, ezekre gondolsz, hogy jól kapcsolnak?

Opelnél is igaz, ha habos a hűtővíz vagy a motorolaj betöltő kupakja, akkor hengerfejes lesz a motor?

Köszi eddig is :D

Szasza

Az egyenes futással nem kifejezetten csak a kerékösszetartást ellenőrizzük. Ha egy autó elhúz valamelyik irányban, azt lehet hogy korábban jól összetörték. Javíthatatlan hiba. Az éles kanyart úgy képzeld el, mintha szűk körforgalomban mennél. Ha morog, az csapágy, ha ráz, az féltengely.

Automata váltó: A rángatásnak több oka lehet, olajhiány, vagy komolyabb. Az automata váltók nem sokáig húzzák kevés olajjal. Fix fokozat az 1.2.3. Ezeket menet közben kapcsoljuk, ha fixben van a váltó, nem válthat se le, se fel.

A habos olajról már írtak előttem...

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez nem úgy működik mint a buszoknál? Ha rosszat írtam, elnézést, javítsátok! :D

Nem.

Ha mondjuk a választókarral 3.-ba teszed az automatát, az azt jelenti hogy annál feljebb nem fog váltani, de lefelé és felfelé is harmadikig ettől még szorgalmasan pakolgatja a fokozatokat. Ez akkor jó ha mondjuk nehéz lakókocsit húzol vagy lejtőnek lefelé növelt motorféket akarsz használni.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Astra G vásárlás előtt állok, ami biztos hogy 3ajtós lesz, évjáratban '98-'01 között és persze diesel.

Melyik motort érdemes választani?! (Di, DTI, DIT) Melyik valójában ISUZU motor?Vagy egyiksem az?! Elég a 75LE diesel?

Autópályán és városban is sokat használnám! :lol:

Autonavigator.hu -n és a TotalCar weboldalon olvasgattam már.

Köszönettel:

Szasza

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Astra G vásárlás előtt állok, ami biztos hogy 3ajtós lesz, évjáratban '98-'01 között és persze diesel.

Melyik motort érdemes választani?! (Di, DTI, DIT) Melyik valójában ISUZU motor?Vagy egyiksem az?! Elég a 75LE diesel?

Autópályán és városban is sokat használnám! :lol:

Autonavigator.hu -n és a TotalCar weboldalon olvasgattam már.

Köszönettel:

Szasza

Szia!

A megadott intervallumban X17DTL (1.7 TD, 2000/01-ig) és Y17DT(1.7 DTI, 2000/02-től) motorokat adtak a 3 ajtós Astrához. Előbbi 68, utóbbi 75 lóerős. Én úgy tudom mindkettő Isuzu, de majd a dízelesek kijavítanak, ha tévedek.

Az Y17DT már 16 szelepes, és közvetlen befecskendezéses, én inkább ezeket nézegetném a helyedben. Bár úgy látom azért nincs túl nagy választék a 3 ajtós karosszériával. Biztos nem lenne jobb egy 5 ajtós?

Az, hogy elég-e, egyrészt vérmérséklettől függ, másrészt meg a ráfordítandó összegtől is, ha van annyi pénzed, amiért erősebbet is kapsz, érdemes elgondolkodni rajta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.