Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

akor az húzós,nekem ez fele sem volt termosztáttal fagyállóval együtt csütörtökön csináltattam meg 28 az anyag +12 munkadíj Ruville márkából.azt hittem ez többet bír km ben!!!

Azért erősen relatív hogy ez mennyire húzós. 51990Ft volt a komplett cserék szakszervizben -elvileg- gyári alkatrészekkel. Te 40ért cseréltetted Ruville alkatrészekkel. Egy átlagos használatot feltételezve remélhetőleg mindkettő kibírja gond nélkül a 60ezer km-t vagy a 4évet. Abba is bízok, hogy azért tervezésnél túlméretezték egy kicsit a dolgokat, így feltételezhetően többet teljesítene időben és/vagy km-ben is. Persze kérdés az, hogy érdemes-e a határokat próbálgatni. Legtöbbször ha a 60000 nem is fut bele (nekem 4 év alatt a fele ha belemegy), akkor azért a vízpumpa nem biztosan cserés. Szakszerűtlen de megfontolandó.

Link to comment
Megosztás:

sokkal jobb a z16xe ... :), de én nem akarlak lebeszélni róla .. csak belelehet nyúlni

az opel próbált egy ugyan olyan jó motort csinálni mint a korábbi c14se vagy c16se ... de sajnos nem úgy sikerült és elég sok probléma tud lenni a z16se mocival

Ja, én nem akarok venni, csak kíváncsi voltam hogy mik a hibái, mert a régebbi SE- motorok jók voltak.

Meg szerintem az enyém se olyan rossz...

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs tőled irreálisan messze, akkor nézd meg mindenképpen. Ha kb valós a km és a kicseréltek legalább feléről tudnak számlát adni (ill. látszik pl. ha új a kipufogó rendszer), akkor nem lehet rossz vásár. Így a képek alapján törődtek ezzel az autóval, bár nincs az a kép ami a valóságot visszaadja. Tudni kell jól fényképezni, és akik ezzel foglalkoznak, azok tudnak is.

Mi kb 10 autót néztünk meg nyáron, volt amit 120km-re (az a kép alapján "az ez kell nekünk" autó volt, a valóságban meg mi kértük hogy inkább állítsa le mert még a hangja is szörnyű, dadogott-csattogott, csepegett az olaj belőle valahonnan, kb 350-et kellett volna rákölteni, 2005-ös volt, 1 tulajos. 132k km).

Végül szintén 120km-re volt amit megvettünk, de ez rejtett hibás mint kiderült használat közben, még tart a "móka". Viszont márkakereskedéstől vásároltuk, 1 tulajos, szervizkönyves (állami cég pénzügyi vezetője használta), 121k km (iszonyat sok dokumentum megvan hozzá, többek közt a több oldalas bevizsgálási lap és a leadáskori képek ill. a valaha történt sérülésekről a képek)... A márkakereskedés vállalja a kijavítást, időpont már megvan. Állítólag még fényképekkel is dokumentálnak majd minden beavatkozást papírokkal együtt. Ez az amit egy magánszemélyes vásárláskor vagy egy murvás kereskedős vásárláskor nehéz elérni... Tehát ne csak a kocsit nézd (bármilyen furán hangzik), hanem azt is hogy honnan/miként veszed...

Link to comment
Megosztás:

Mint amilyen az enyém volt:-)

Még a rendszáma is majdnem stimmel:-)

Az enyémnek 045 volt a vége.

Anno én is úgy vettem, hogy frissiben volt vezérmű cserélve. Az előző tulaj (egy autószerelő) nem adott róla számlát, sem semmit, csak mondta. Le is nyomtam vele 2 év alatt 75 ezer km-ert gond nélkül. Úgy került a gép a gyerekekhez, hogy én is vezérművet cseréltettem előtte.

Összességében ennyi pénzért lehet megéri..

Meg kell nézni, mert a kép önmagában még semmi.

Link to comment
Megosztás:

igazad van, de vannak akik így mondják,én meg így is írtam le ,ennyi a sztori bocs ha zavar

Ezt az ország melyik részében mondják így? Kíváncsi vagyok, mert tényleg a szót beírva a google-ba kihoz egy csomó fórum találatot, ahol a hozzászólók használják ezt a szót. Én mondjuk soha nem hallottam/láttam így ezt.

Link to comment
Megosztás:

Én mindig hitetlenül fogadom ezeket a dolgokat.Minek költene ré 250 ezret,ha eladja?Úgyis lecseréli az ember a szükséges dolgokat vásárlás után.

Így van! Gondoljunk már bele. 549 ezerért árulja a kereskedő. Ha egy másik autóba számolta be, akkor max. 400-ért, de lehet hogy sokat mondtam. Ebből ha lejön 250 ezer, akkor mindenki ki tudja számolni, mennyi marad.

Én ha el akarok adni egy autót, biztos nem költök rá egy vasat sem, inkább úgy árazom, hogy elvigyék. Ha meg rendbe hozom, akkor van egy megbízható autóm, nem fogom eladni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_serulesmentes-ujszeru-112_e_km-7414195

Ehhez mit szóltok?ABS van benne ?mert nem írja, de állítólag alap nem?Ez már láncos?

Nekem nem szimpatikus, ahogy a figura mások autóit froclizza.

Amivel mindenféleképpen szembe kell nézned:

- nincs benne klíma

- szerintem csak a vezetőoldalon van légzsák, az utasoldalon nem látom az airbag feliratot (gondolom ha lenne benne, akkor lenne felirat is)

- az ablakokat elöl és hátul is tekerned kell

- a csomagtartóban a pótkerék nyoma nagyon meglátszik a szőnyegen

- az állítható hátsó üléseket nem tudom hogy kell értelmezni

Ezek csak a külsőségek, laikus vagyok, nem értek az autókhoz... ;)

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_serulesmentes-ujszeru-112_e_km-7414195

Ehhez mit szóltok?ABS van benne ?mert nem írja, de állítólag alap nem?Ez már láncos?

Az évjárat alapján ez még szíjas lesz (Z14XE motor). Az ABS nem volt alapfelszereltség és látszik is, hogy nem egy full extrás kocsiról van szó, tehát simán előfordulhat, hogy nincs benne. Egyébként is ha ABS-es lenne 3x leírta volna a hirdetésben.

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_serulesmentes-ujszeru-112_e_km-7414195

Ehhez mit szóltok?ABS van benne ?mert nem írja, de állítólag alap nem?Ez már láncos?

Ha ez ennyire marha jó vétel, ahogy írja a kereskedő, akkor nem is értem miért van még fenn a hirdetés, hiszen ezt tényleg 5 perc alatt el lehetne adni...

Azért élőben biztos másképp fest, mint a képeken, a fekete szín sok mindent el tud rejteni.

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_serulesmentes-ujszeru-112_e_km-7414195

Ehhez mit szóltok?ABS van benne ?mert nem írja, de állítólag alap nem?Ez már láncos?

Amit ennyire fényeznek, szerintem ott valami nem tiszta. Én az előző kocsimmal rendesen befürödtem . Az Astrámat már úgy vettem, hogy vittem magammal az autó szerelőmet. Amire rábólintott, azt vittük a műhelyébe, ha az eladó nem ment volna bele, már léptem s volna tovább. Átnézettem diaggal is, csak utána vettem meg.

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_serulesmentes-ujszeru-112_e_km-7414195

Ehhez mit szóltok?ABS van benne ?mert nem írja, de állítólag alap nem?Ez már láncos?

Hát ahogy elöttem írták sztem van esélye, hogy nincs benne ABS mivel magyar piacon 2005-től kötelező.

Nincs benne klíma sem.

Én hozzátennék 1-200e Ft-ot, és kapnál egy jobban felszerelt kocsit, és akkor Z14XEP-vel vedd, az 0,5-1l-el takarékosabb is....

Az én kocsimért ma kereskedésben adtak volna 1.0M-et, ha megveszem, amit kiszemeltem, tehát 1.0-ért találsz már sztem.

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_serulesmentes-ujszeru-112_e_km-7414195

Ehhez mit szóltok?ABS van benne ?mert nem írja, de állítólag alap nem?Ez már láncos?

Üdv. Ahogy már előttem irták szinte biztos, hogy nincs benne abs. Mivel olyan dolgot emleget többször extrának, mint velúr kárpit, meg dönthető utasülések. Ahogy látom, azért próbálják ennyire fényezni, mert teljesen fapadosnak tűnik: se klíma, ködlámpa, elektromos ablak, tükör, központi zár, riasztó stb....

Nekem ezek mind benne voltak, vannak a teknőben, igaz egy 20-sal többért vettem.

Másrészt meg 10 éves a vas bő százezer kilométer és sehol semmi kopás, hmm.....

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_serulesmentes-ujszeru-112_e_km-7414195

Ehhez mit szóltok?ABS van benne ?mert nem írja, de állítólag alap nem?Ez már láncos?

Én is kinéztem anno egy gyönyörű feketét Edelényben (az ráadásul 2004-es volt, de még a z14xe motorral), aztán a próba úton derült ki, hogy nincs ABS (hirdetésben szerepelt), és a kb. 1,5 kilométeres próbakör alatt kifogyott a benzin. Ennyi elég is volt, hogy ott hagyjam. Mint kiderült, nem tévedtem, tavaly vett ugyanebben a kereskedésben kollégám egy OFF Peugeot 308-ast ON, aztán elég hamar jöttek elő a hibák, amiket persze a kereskedő nem ismert el, hogy vásárláskor meg lettek volna. Ha jól tudom, lassan mennek a bíróságra (miskolci márkaszervízben megcsináltatta - ott már híre volt ennek a kereskedőnek). Úgyhogy csak óvatosan!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.