Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

26 perce, Kishenceg írta:

Baj nincs vele, viszont az 1.6 jobban megy és nem fogyaszt többet. Sőt, nálam kevesebbet is evett, mint előtte az 1.4. De ez is csak egy vélemény. ;)

 

 

 

Arra a  3,5km-re  (ha tényleg csak arra kell) én inkább bringát vennék vagy bérletet (no-offense), esetleg egy C Corsát. Hogy egészen pontos legyek, vettem is a páromnak, bár ő azért ennél jóval többet megy vele.

Vittél már 2 gyereket biciklivel?:)amugy én is bicoval járok meloba 15km oda vissza még most is hajnali 5 kor

De tènyleg erre elég az 1.4,nekem is az van(H twinport)de a z14xe karakterisztikája nekem jobban fekszik...

 

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

4 perce, csicsó írta:

Vittél már 2 gyereket biciklivel?:)amugy én is bicoval járok meloba 15km oda vissza még most is hajnali 5 kor

Nyilván a bringa akkor játszik, ha legalább az egyik gyerek már önállóan teker. 

15km? Az király lehet, mindig irigyeltem azokat akiknek ez reális alternatíva. Én sajnos - azon túl, hogy a távolság miatt sem jöhetett eddig szóba a munkába tekerés - nem is vagyok alkalmas rá. :/

Link to comment
Megosztás:

48 perce, AdamX14NZ írta:

Maradok az 1.4-nél a célnak tökéletesen megfelel, 90%-ba városban megy 3,5 km-t télen-nyáron, hideg motorral végig. Értelmetlen erre autó tudom, de két gyerek ül hátul az óvodába menet. A kérdés inkább az, hogy 2004 előtti vagy az újabb Twinport.

Városban sem árt a tartalék.Én is inkább ott használom,igaz hogy,nincs akkora forgalom.Kevesebbet is fogyaszt mint az 1.4-es. Meg nincs benne egr.A twinport kevesebbet fogyaszt állítólag,de el is romolhat ha benne van.Ráadásul a twinportoknál jobban fakulnak a műanyagok.Kilincsek,küszöbök,díszlécek.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Kishenceg írta:

Nyilván a bringa akkor játszik, ha legalább az egyik gyerek már önállóan teker. 

15km? Az király lehet, mindig irigyeltem azokat akiknek ez reális alternatíva. Én sajnos - azon túl, hogy a távolság miatt sem jöhetett eddig szóba a munkába tekerés - nem is vagyok alkalmas rá. :/

Egyszer én is betekertem a melóba. 10 km-re van.Hazafelé van gondom mert majdnem végig emelkedő van.Ha egész nap trógerolok nem bírok hazatekerni. Na meg már a tüdőm sem a régi :)

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Geopake írta:

Városban sem árt a tartalék.Én is inkább ott használom,igaz hogy,nincs akkora forgalom.Kevesebbet is fogyaszt mint az 1.4-es. Meg nincs benne egr.A twinport kevesebbet fogyaszt állítólag,de el is romolhat ha benne van.Ráadásul a twinportoknál jobban fakulnak a műanyagok.Kilincsek,küszöbök,díszlécek.

Nekem nem fakul ki biztos.szinrefujt minden:-)

Annyi tartalék van az 1.4 ben is amennyi a városi tötyörgésbe kell

Link to comment
Megosztás:

Just now, csicsó írta:

Nekem nem fakul ki biztos.szinrefujt minden:-)

Annyi tartalék van az 1.4 ben is amennyi a városi tötyörgésbe kell

Nekem is,kivéve a küszöb :) Tötyörgéshez elég is,de nem mindig akarok tötyörögni.Nem árt néha előzni,bár arra az 1.6 sem nagyon alkalmas.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Geopake írta:

Egyszer én is betekertem a melóba. 10 km-re van.Hazafelé van gondom mert majdnem végig emelkedő van.Ha egész nap trógerolok nem bírok hazatekerni. Na meg már a tüdőm sem a régi :)

De odafele meg csak gurulsz:-)

Igen hazamenet melo után 10km emelkedös az huzós

Én sokat ülök gép elött meloba,utána jolesik tekerni

Link to comment
Megosztás:

1 perc, csicsó írta:

De odafele meg csak gurulsz:-)

Igen hazamenet melo után 10km emelkedös az huzós

Én sokat ülök gép elött meloba,utána jolesik tekerni

Azért tekerni is kell itt-ott.van azért 1-2 emelkedő befelé is.Néha úgy elfáradok hogy kocsival is alig tudok hazajönni :) Ma is konyhabútort hordtam le az emeletről.Néha elzsibbaszt az építőipar.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.6 (16v; 101le) inkább akkor adja ki azt a pici és szükséges pluszt ha városon kívül -főleg nyáron klímával- 3-4 fővel és/vagy pakkokkal kell autózni. Előzéskor is jól jön az a kevés plusz is. C16NZ (=1.6 8v; 75Le) ültem ebbe át, a teljesítménnyel nagyon elégett vagyok. Leginkább a csendessége ami nagyon bejön, de ezt egy ClassicII láncos 1.4-től (Z14XEP) ne várd, azt egy picit szokni kell, a vezérléscsere és egyéb költségeket egy szíjashoz képest is érdemes mérlegelni. mindegyik mellett lehet pro/kontra érvelni. De pl a Z16XE vagy a Z14XE-nél egy 3000Ft-os alkatrésszel örökre ki lehet tenni a sorból az EGR-t (ill. ezeknél 2003 után már nincs is EGR), ez a sok városi használatnál óriási előny. 

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom, mennyi tartaléka van egy 1.6-osnak, de én még nem csalódtam egy előzésnél sem.

Jól ugrott, amikor kellet, sőt! Számomra elég dinamikus, könnyen kiismerhető mit bír és azt jól meg is lépi. Persze, max két fővel, klíma és csomagok nélkül.

Ami kellemetlenebb, az alsó tartományban való gyenge nyomaték. De engem így is kielégít. :) 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Geopake írta:

A twinport kevesebbet fogyaszt állítólag,de el is romolhat ha benne van.

Nálam 6,5 maximum az átlag.

Twinport rudazat valóban kikophat idővel (>200.000km), de ez nem jellemző. Felújítása 40.000HUF. 

Viszont a sima xe esetében jellemzőbb motorvezérlőhiba javítása minimum 90.

A Z16xe szomjasabb az olajra, a z16xep szelepfedélbe épített membránja szivathat, a z14xep meg a hűtőfolyadékot szipogatja. Egy hulladék mind! :)

(Természetesen, nem így gondolom.)

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Cs. Zoltán írta:

... a z14xep meg a hűtőfolyadékot szipogatja. :)

Ez így van. Nálam és a párom ugyanolyan autójánál is jelentkezik. Nem vészes, de 1 év / 10 ekm alatt úgy 1 dl. minusz simán megvan.

De többféle szempont alapján lehet autót választani. Persze az egyes szériák meg eltérő motor stb... stb...

Mi egyszerűen a legújabb ÉS legkevesebb kilómétert futott G-s Astra-t vadásztuk. 7-8 éves autókat szinte bejáratós motorral. Abból pedig csak 2008 körüli főleg Z14XEP van a piacon nagy mennyiségben. Ennek minden előnyével és hátrányával. Pl. az tudtuk, hogy relatív hangosak, de engem akkor is meglepett, hogy mennyire... Az előd 2000'-es F-Astra belülről ehhez képest Royce Rolls... :)

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

5 órája, bluemirage írta:

Ez így van. Nálam és a párom ugyanolyan autójánál is jelentkezik. Nem vészes, de 1 év / 10 ekm alatt úgy 1 dl. minusz simán megvan.

De többféle szempont alapján lehet autót választani. Persze az egyes szériák meg eltérő motor stb... stb...

Mi egyszerűen a legújabb ÉS legkevesebb kilómétert futott G-s Astra-t vadásztuk. 7-8 éves autókat szinte bejáratós motorral. Abból pedig csak 2008 körüli főleg Z14XEP van a piacon nagy mennyiségben. Ennek minden előnyével és hátrányával. Pl. az tudtuk, hogy relatív hangosak, de engem akkor is meglepett, hogy mennyire... Az előd 2000'-es F-Astra belülről ehhez képest Royce Rolls... :)

Pont ezen szempontok alapján kerestünk mi is autót (nem csak Opel-t), de aztán az évjáratosdit hagytuk és arra mentünk, hogy inkább egygazdás legyen, mit mutat az autó, mennyire leinformálható és kitől vesszük. A km számláló állása és az évjárat másodlagos ha a többi fent felsorolt rendben. Ja igen, ez az F-nél is csendesebb belül (is).

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Kishenceg írta:

 

Arra a  3,5km-re  (ha tényleg csak arra kell) én inkább bringát vennék vagy bérletet (no-offense), esetleg egy C Corsát. Hogy egészen pontos legyek, vettem is a páromnak, bár ő azért ennél jóval többet megy vele.

Természetesen igazat adok, de a feleségemet ez egyáltalán nem érdekli és ebből voltak konfliktusok. Igen megviseli a kocsit és ebből kifolyólag én és a korom ma már elválaszthatatlanok lettünk. Néha azon gondolkozok, hogy az olajteknőből kikapart korom az N326-os vagy RavenP minőségű, mert akkor én is beszállítója lehetnék valamelyik gumiabroncsgyárnak. :) 

Első munkahelyemre én is kerékpárral jártam, de később kaptam egy céges autót mert a munka már sok utazással járt. Szemtanúja voltam akkoriban egy frontális karambolnak. A kapitányságon tett részletes vallomás után pont egy héttel az egyik nap munkából hazafele tartottam amikor egy szembejövő autós áthúzta a sávomba az autóját. Utána csak arra emlékszem, hogy a tűzoltók vágnak ki az új céges kocsiból aminek borzasztó hangja van és közben kérdezgetnek, hogy jól vagyok-e. Az autóban 6 légzsák volt és 1 km hosszú motorháztető, mégis a csukló és bokatörés mellett még olyan mellkasi fájdalmaim voltak hónapokig, hogy nem tudtam mély levegőt venni vagy aludni rendesen, ráadásul megszűnt emiatt a munkám és fél évig nem volt kedvem autóba ülni. A másik autós részeg volt, nála a kormányoszlop valahol a hátsó ülés sorban volt, a tűzoltók nem tudták eldönteni, hogy valójában hol van az utas az autóban.

A szeretett F Astrában nincs légzsák és ez régen nem zavart... élveztem, hogy magam szerelem és 1000 ft-ét kapok hozzá visszapillantó tükröt. A G Astra is gazdaságosan fenntartható A-ból B-be autó csak kicsit merevebb karosszériával.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Szeretnék venni egy használt autót (első autóm lenne), és találtam egy Opel Astra G-t 1.6-osat, ami 1999-es, és 470.000-ért tudnám megvenni.

Kívülről szép, meg nemrég volt benne cserélve a fékbetét, kipufogó, meg aksi. Viszont belül a multikormányon a dudák gombjai nagyon csúnyán elvannak kopva.

Szerintetek megéri ez az autó? Vagy mit kellene egy ilyen öreg autón megnézni, ami még gondot okozhat a jövőben?

Link to comment
Megosztás:

15 perce, SzBencej írta:

Sziasztok,

 

Szeretnék venni egy használt autót (első autóm lenne), és találtam egy Opel Astra G-t 1.6-osat, ami 1999-es, és 470.000-ért tudnám megvenni.

Kívülről szép, meg nemrég volt benne cserélve a fékbetét, kipufogó, meg aksi. Viszont belül a multikormányon a dudák gombjai nagyon csúnyán elvannak kopva.

Szerintetek megéri ez az autó? Vagy mit kellene egy ilyen öreg autón megnézni, ami még gondot okozhat a jövőben?

Erre gondolsz? Van rá megoldás...http://www.carstyling.hu/magazin/szerviz/opel-suzuki-dudagomb-javitas-csere-7545

Hiba meg bármi bármikor előjöhet, nem lehet belelátni, ha gondolod vidd el átvizsgálásra egy márkaszervízbe, ők jobb át tudják nézni mint bárki az utcán. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 29. at 10:12, zotya975 írta:

Erre gondolsz? Van rá megoldás...http://www.carstyling.hu/magazin/szerviz/opel-suzuki-dudagomb-javitas-csere-7545

Hiba meg bármi bármikor előjöhet, nem lehet belelátni, ha gondolod vidd el átvizsgálásra egy márkaszervízbe, ők jobb át tudják nézni mint bárki az utcán. 

Akkor inkább e-bay 3EFt a légzsákburkolat, vagy ugyanaz 6-ért magyar árustól. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Déneske írta:

Akkor inkább e-bay 3EFt a légzsákburkolat, vagy ugyanaz 6-ért magyar árustól. 

 

1 óra, zotya975 írta:

Ahogy gondolja, mindenki maga dönti el.

Igazából nem is tudom hogy melyik a rondább megoldás... Mármint nekem nem tetszik, pedig az én autómon is már fárad ez a rész. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

 

Igazából nem is tudom hogy melyik a rondább megoldás... Mármint nekem nem tetszik, pedig az én autómon is már fárad ez a rész. 

"Rondább megoldás" -ezt személyes sértésnek veszem. Szóval igénytelen vagyok. Akárhogy nézem nem ronda, de az legyen a legnagyobb probléma egy 14 éves autónál hogy másabb árnyalatú az a rohadt légzsákfedél mint a gyári.  Valamiért még senki se mondta: úúde ocsmány gagyi a légzsákburkolatod! :D

Módosítva : Déneske
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Déneske írta:

"Rondább megoldás" -ezt személyes sértésnek veszem. Szóval igénytelen vagyok. Akárhogy nézem nem ronda, de az legyen a legnagyobb probléma egy 14 éves autónál hogy másabb árnyalatú az a rohadt légzsákfedél mint a gyári.  Valamiért még senki se mondta: úúde ocsmány gagyi a légzsákburkolatod! :D

Bőrös kormánynál annyira eltér mindenben az utángyártott fedél, hogy az már bántja a szemet. Persze mindenkinek más az esztétikai ingerküszöbe. Ez nem igénytelenség csak kinek-mi zavaró. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.