Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

1 óra, marton.csaba2 írta:

T outsider!

"... Edge ..."
A terméksor 2011. Q1-ig gyártották.
A készlet (ha létezik) mára kifutott a minőségmegőrzési időből.

"... Edge Titanium ..."
Ilyen terméksor nem volt.
2011. Q2-től Az Edge Fst terméksor volt gyártásban.

"... utána jött az FST ..."
Nem. Nem jött.
2014. Q2-től a Edge Titanium Fst volt gyártásban.

Írhatnám, hogy a többi stimmel, de nem írnék igazat.

Rosszul emlékeztem.

FST alatt én a Titanium FST-t értettem.

Sima Titaniumra emlékeztem mint elődje, hogy az utána jövőnek csak hozzácsapták a megnevezéséhez az FST-t (Fluid Stregth Technology).

De én emlékeztem rosszul, igazad van, fordítva történt. A sima FST megnevezést egészítették ki Titaniummal a utódnál.

Egyébként a Zöld címkés Edget még sok Webshopban lehet látni, legalábbis kép alapján...

Link to comment
Megosztás:

Ha egyszer kipróbálnátok a Liqui Moly Top Tec megfelelő 5W-30-át, soha többé nem tennél az autód motorjába mást. 

Korábban én is használtam Castrolt, Totalt, Mobil-t, de ezek után az LM egy más kategória. A motornak egészen más hangszíne van, csendesebb, simább a járása (kevesebb mechanikai zajjal üzemel).

Link to comment
Megosztás:

13 órája, outsider írta:

Terveztem volna/terveznék Mobil1 ESP 0w40-el, de hiába állítod hogy kapható kishazánkban csak 1 literes kiszerelést találok, azt is elvétve...
Jó, jó kapható, de 1 literesekből bevásárolni egy olajcseréhez nem gazdaságos...

Kb. 8 hónap a csereperiódusom, az idő alatt sok meglepetés nem érhet. A Castrol hivatalos oldalon még fent van a 0W40 FST...
Másrész még a mai napig lehet kapni zöld címkés Edge-t, az azt követő Edge Titaniumot, és még csak utána jött az FST...
Szerintem még egy ideig (1-2-3 év) lesz belőle a boltokban. Ugye a full szintetikus olaj 5 évig eltartható bontatlanul.

De már tervezgettem, hogy átállok másra, de pl az általad említett Mobil ESP-ről túlzás lenne állítani hogy "Mo.-n kapható"...

0W30-al szemeztem még, de nem szántam még rá magam, nem tudom nőne-e azzal az olajfogyim...

Itt kapható: http://www.motorolajbolt.hu/webbolt/motorolaj/mobil1-motorolaj/mobil1-esp-0w-40-1l-motorolaj.htm

 

 

Link to comment
Megosztás:

19 perce, DM101 írta:

Mennyi olajat szoktatok önteni a motorba?Nekem Z14XEP van és elvileg 3.5 liter kell de csak 3 litert szoktam bele önteni.Ez probléma?

Én se töltök bele többet, pedig hagyom kicsöpögni. Ált. a nivon a maxig szoktam. Olvastam olyat, hogy leeresztéskor érdemes visszarakni az olajszűrőt mert ott van vmi "kapcsoló" ami meggátol vmi visszafolyást. (kézikönyvben szebben van leírva ;)  ). De max onnan is 1-2 deci jöhet ki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, flali írta:

Nálam nincs maximumon 3 literrel, az új olajszűrő is "felvesz" 2 decit. 3,5 literrel a nívó 3/4-ig van, meleg motornál 2 perc állás után....

Z14XEP

 

 

1 órával ezelőtt, Cs. Zoltán írta:

Akkor ezek szerint csak pár decivel szokott lehúzni a szerelőm, megnyugodtam. :)

 

19 perce, DM101 írta:

De akkor nem probléma, hogy csak 3 litert teszek bele? Vagy vegyek még egy literrel és öntsem bele azt a fél litert?

Nálam minden esetben a max-ra (vagy kicsit alá) állítja be a szintet a szerelő cserekor (kb. 4dl szokott maradni az utolsó/4L-es flakonban)... Úgy gondolom, hogy egy eleve olyan konstrukciójú motornál amelyik csipegeti a kenőanyagot, jobb mindig a felső harmadban vagy a max közelében tartani a szintet. Én legalábbis mindig így teszek... 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 19. at 11:06, Janó32 írta:

 

 

Nálam minden esetben a max-ra (vagy kicsit alá) állítja be a szintet a szerelő cserekor (kb. 4dl szokott maradni az utolsó/4L-es flakonban)... Úgy gondolom, hogy egy eleve olyan konstrukciójú motornál amelyik csipegeti a kenőanyagot, jobb mindig a felső harmadban vagy a max közelében tartani a szintet. Én legalábbis mindig így teszek... 

Nagyon helyesen teszed. Ennek alapvetően annyi oka van, hogy:

Az olaj "fáradása" max mennyiség esetén (itt a felső határnak mindig a nívó max jelzését értem) később jelentkezik, tehát, tovább biztosítja a kenést igénylő alkatrészek megóvását. Igaz, a kevesebb mennyiségű olaj hamarabb éri el az üzemi hőmérsékletet, de "hamarabb is fárad", azaz, akár jóval korábban lesz szükség az olajcserére is.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 19. at 15:29, marton.csaba2 írta:

T outsider!

"... 1 literes ..."
Nagy tétben mernék fogadni, ha az importőr Lubexpert Hungária Kft behozná Mo-ra az 5 literes kiszerelést, akkor azért sírnál, hogy miért kényszerítenek rád 5 litert, mikor neked csak 3 és fél liter kell.

Nem tudom komolyan venni a problémádat.

Buknád a nagy tétedet... Az 5 literes nekem simán jó lenne, marad 1,5 liter utántölteni...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Van olajfogyás adatom:

Nem egészen 2000km alatt fogyott el kb 8-9 deci motorolaj (MOL dynamic 10W-40). 

A motor hangja a nívó minimum jelzésekor kissé klattyogósabb, menet közben morgósabb tónusú. Utántöltéssel kisimult a járása. 

273 000+ km, amiből kb 250 000-et MOL 15W-40 olajjal tett meg, ezután kapja a 10W-t. A motorban eddig csak a hidrotőkéket cserélték 240 000 körül.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Janó32 írta:

Én is mindig 5 litert veszek egy intervallumra... 

 

13 órája, Geopake írta:

Én meg 4 litert.Aztán meg 2x1-et :)

 

13 órája, outsider írta:

 

Én meg 2x4 litert :cool:

Én mindig 5 Litert, mert kb fél évente olajcsere, így 2 olajcsere után már csak szűrőket kell vennem és megvan a harmadik is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.