Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

az "ipszilonosba" pedig ezt ajánlják bizonyos kor (futásteljesítmény) felett :icon1:.

Ez itten a nagy hiba, de ezt már kibeszéltük sokszor :P

Van egy motor, gyártói előírás az 5w-30:

a, eltelik 100-200e km hiba nélkül, majd úgy érzi a tulaj hogy most már eljött az ideje hogy megkapja a "jól megérdemelt" 10w40-et (ami minden szempontból egy korszerűtlenebb olaj és az autóval kapcsolatban semmilyen szükséges elvárásnak nem felel meg). Magyarul: ha beleteszed, előbb-utóbb te magad idézed elő a bajt.

b, széttiporta a delikvens a gépet és eszi az 5w-30-at. Ahelyett hogy elvinné megjavíttatni, beletesz egy olyan olajat ami megintcsak semmilyen követelménynek az adott autó esetén nem felel meg, és ettől várja a megváltást (noooormális?)

Link to comment
Megosztás:

T piratson!

"... javasolják ..."

Ez butaság.

"... Castrol ..."

Az olajkövetelmény nem a BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott motorolaja, hanem az aktuális gyártóművi előírást (GM Dexos 2) teljesítő motorolaj használata.

A BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott olajai közül a Castrol Edge 5W-40 teljesíti a GM Dexos 2 követelményt.

"... bejött ..."

Ha a Te érzékszerveiddel, felkészültségeddel, műszerezettségeddel érzékelhető lenne, már régen rossz lenne.

Link to comment
Megosztás:

Imádom a hozzászólásaid! :D De komolyan!

T piratson!

"... javasolják ..."

Ez butaság.

"... Castrol ..."

Az olajkövetelmény nem a BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott motorolaja, hanem az aktuális gyártóművi előírást (GM Dexos 2) teljesítő motorolaj használata.

A BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott olajai közül a Castrol Edge 5W-40 teljesíti a GM Dexos 2 követelményt.

"... bejött ..."

Ha a Te érzékszerveiddel, felkészültségeddel, műszerezettségeddel érzékelhető lenne, már régen rossz lenne.

Link to comment
Megosztás:

Zachi: Árpy :omg: ... :D

Más:

Komolyan mondom, ezt a „nyüves” Castrol Magnatec10W40-et hatóságilag tiltanám be... „Mindenki” mindenbe ezt rakja, mert ez jó a fritőzön át, a szomszéd szakadt Ladáján keresztül, a legújabb autókig mindenhez. Sőt, még a NASA is ezzel kente a szilárd hajtóanyagú rakétáját az űrsikóban.

Meg a Castrol úgy általában, mint übermárka...

Link to comment
Megosztás:

Zachi: Árpy :omg: ... :D

Más:

Komolyan mondom, ezt a „nyüves” Castrol Magnatec10W40-et hatóságilag tiltanám be... „Mindenki” mindenbe ezt rakja, mert ez jó a fritőzön át, a szomszéd szakadt Ladáján keresztül, a legújabb autókig mindenhez. Sőt, még a NASA is ezzel kente a szilárd hajtóanyagú rakétáját az űrsikóban.

Meg a Castrol úgy általában, mint übermárka...

ez kész :D :D

sőt én még a váltóba is azt fogok rakni :D :D

Link to comment
Megosztás:

Zachi: Árpy :omg: ... :D

Más:

Komolyan mondom, ezt a „nyüves” Castrol Magnatec10W40-et hatóságilag tiltanám be... „Mindenki” mindenbe ezt rakja, mert ez jó a fritőzön át, a szomszéd szakadt Ladáján keresztül, a legújabb autókig mindenhez. Sőt, még a NASA is ezzel kente a szilárd hajtóanyagú rakétáját az űrsikóban.

Meg a Castrol úgy általában, mint übermárka...

Ha nekik jó,nekem is..... :hiya: Éljen a Castrol Magnatec 10W40 !

5449822937_022d81d242.jpg

Link to comment
Megosztás:

T piratson!

"... kezelési útmutattó ..."

A birtokodban lévő nyomtatvány a gyártó 2001-es álláspontját képviseli.

Azóta eltelt tizenegy (11) év.

Fejlődött mind a gépjárműgyártás, mind a kenőolajipar.

Az aktuális olajkövetelmény GM Dexos 2.

Link to comment
Megosztás:

T tgabika76!

"... VW gyári töltésű ..."

Csak marketing.

Az olajbeöntő sapkán lévő logo Castrol, ha a motort VW-be szerelik, Shell ha Skodába, és Repsol ha Seatba.

Hogy a Bugattiban milyen logo van, azt nem tudom.

Sosem láttam még VW (sem Skoda vagy Seat) olajbetöltő sapkáját, az említett infót egy VW márkaszervizes szerelő mondta. Biztos hogy marketing? Mert akkor a VW gyár megvezeti a saját szervizeseit is...

Link to comment
Megosztás:

T piratson!

"... kezelési útmutattó ..."

A birtokodban lévő nyomtatvány a gyártó 2001-es álláspontját képviseli.

Azóta eltelt tizenegy (11) év.

Fejlődött mind a gépjárműgyártás, mind a kenőolajipar.

Az aktuális olajkövetelmény GM Dexos 2.

Igen a jelenlegi, de ha még GM-es minősítésűt tölt bele nem lesz semmi baja. :)

Link to comment
Megosztás:

T piratson!

"... kezelési útmutattó ..."

A birtokodban lévő nyomtatvány a gyártó 2001-es álláspontját képviseli.

Azóta eltelt tizenegy (11) év.

Fejlődött mind a gépjárműgyártás, mind a kenőolajipar.

Az aktuális olajkövetelmény GM Dexos 2.

Tisztelt Mantec!

Nem szeretném folytatni ezt az oktalan "beszélgetést", ahol a kákán is a csomót keresed. Eszmefuttatásod szerint, egy szutyok Ladába is full szinti olajat kellene tölteni, mert az autóipar is és az olajipar is fejlődik :icon1: ?

Első itteni hozzászólásomba belekötöttetek, holott csak az Opel kezelési könyvéből és jelen fórum elején a Ti véleményetekből idéztem - szabadon.

Egyébként a "gyári" Opel olajat is ócsároljátok rendesen. Talán maga az Opel sem tudja igazán, mi a jó neki?

És még egy gondolat. Lehet nagyokat "poénkodni" azon, idézem:

" ... bejött ..."

Ha a Te érzékszerveiddel, felkészültségeddel, műszerezettségeddel érzékelhető lenne, már régen rossz lenne.."

Nem vagyok olajvegyész, sem autómérnök. De azt azért tudom, ha folyamatos, hosszútávú használat mellett nem nő rendellenesen az olajfogyasztás, akkor a kopás sem érdemleges, és ha a kopás nem rendellenes, akkor az adott járműhöz az olaj jó, vagyis bevált...... gondolom mindezt a fizika jelenlegi állása szerint :icon10:. No persze sokan azt hiszik, az egyenes a legrövidebb út két pont között, de egyesek meg vannak győződve, hogy tudnak egy rövidebbet az erdőn át :icon1:.

Ne vedd személyeskedésnek, de ez a véleményem.

Üdv: P.S.

Link to comment
Megosztás:

T piratson!

" Eszmefuttatásod ..."

Szomorú lennék, ha az enyém lenne.

"... belekötöttetek ..."

Sajnálom, hogy a képzetlenség, alulinformáltság, butaság elleni küzdelemben nem érzékeled a segítő szándékot.

"... Opel olajat ..."

Opel olaj nincs.

Tisztelt Mantec!

"...Sajnálom, hogy a képzetlenség, alulinformáltság, butaság elleni küzdelemben nem érzékeled a segítő szándékot...."

Először is, a segítő szándékot minden esetben értékelem, de még az élő fába is belekötő, okoskodó, kekeckedő leiskolázást nem fogadom el! Az olajosok bölcsek köve valóban nincs nálam, de azt hiszem Nálad sincs.... Véleményed lehet, mint ahogyan másoknak is, de attól, hogy a Tiédtől eltér, még nem "agyzsugorított" a másik.

Másodszor, ha valakit idézel, azt úgy tedd, hogy ne önkényesen ragadj ki valamit a szövegből, ép a lényegétől megfosztva. Én nem azt írtam, hogy Opel olaj, hanem azt hogy "gyári" Opel olaj. Ha valaki nem tudja, mi a jelentősége ilyen esetben az idéző jeleknek, az inkább ne szóljon hozzá. Ha meg nem akarja tudni ezen írásjelek szerepét, és részéről tényleg csak mondvacsinált okoskodásról van szó, az inkább ne írjon semmit, mert magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.

De ezzel tényleg befejezem ezt a témát, mert egyfelől nem akarok személyeskedésbe belemenni, másfelől nem erre akarom "elpufogtatni" a 24 órás 5 hozzászólási lehetőségemet.

Üdvözlettel: P.S.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Mantec!

"...Sajnálom, hogy a képzetlenség, alulinformáltság, butaság elleni küzdelemben nem érzékeled a segítő szándékot...."

Először is, a segítő szándékot minden esetben értékelem, de még az élő fába is belekötő, okoskodó, kekeckedő leiskolázást nem fogadom el! Az olajosok bölcsek köve valóban nincs nálam, de azt hiszem Nálad sincs.... Véleményed lehet, mint ahogyan másoknak is, de attól, hogy a Tiédtől eltér, még nem "agyzsugorított" a másik.

Másodszor, ha valakit idézel, azt úgy tedd, hogy ne önkényesen ragadj ki valamit a szövegből, ép a lényegétől megfosztva. Én nem azt írtam, hogy Opel olaj, hanem azt hogy "gyári" Opel olaj. Ha valaki nem tudja, mi a jelentősége ilyen esetben az idéző jeleknek, az inkább ne szóljon hozzá. Ha meg nem akarja tudni ezen írásjelek szerepét, és részéről tényleg csak mondvacsinált okoskodásról van szó, az inkább ne írjon semmit, mert magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.

De ezzel tényleg befejezem ezt a témát, mert egyfelől nem akarok személyeskedésbe belemenni, másfelől nem erre akarom "elpufogtatni" a 24 órás 5 hozzászólási lehetőségemet.

Üdvözlettel: P.S.

Érdemes váltanod a korszerűbb olajra, ez a lényeg:)! Ráadásul nem is drágább mint a 10w40-es Magnatec és tudtommal senki sem szidta...:)! (Kizárólag az 5w-30-as GM olajról beszélek)...:)!

Link to comment
Megosztás:

T piratson!

"... segítő szándék ..."

A kihívás az érzékeknek, nem az értékeknek szól.

"... Az olajosok bölcsek köve ... Nálad sincs ..."

Ezt az állításodat mivel tudod hitelt érdemlően bizonyítani?

" Én nem azt írtam ..."

"gyári" Opel olaj sincs. Az Opel a GM márkaneve. A GM alkatrész értékesítési hálózatában GM Genuine Motor Oil Dexos 2 5W-30 motorolaj van. A GM motorgyáraiba a szerződött kenőolajgyártók szállítják a motorolajat.

"írásjelek szerepe", "mondvacsinált okoskodás" , "szegénységi bizonyítvány".

"nem akarok személyeskedésbe belemenni"

?

Link to comment
Megosztás:

T piratson!

"... segítő szándék ..."

A kihívás az érzékeknek, nem az értékeknek szól.

"... Az olajosok bölcsek köve ... Nálad sincs ..."

Ezt az állításodat mivel tudod hitelt érdemlően bizonyítani?

" Én nem azt írtam ..."

"gyári" Opel olaj sincs. Az Opel a GM márkaneve. A GM alkatrész értékesítési hálózatában GM Genuine Motor Oil Dexos 2 5W-30 motorolaj van. A GM motorgyáraiba a szerződött kenőolajgyártók szállítják a motorolajat.

"írásjelek szerepe", "mondvacsinált okoskodás" , "szegénységi bizonyítvány".

"nem akarok személyeskedésbe belemenni"

?

Igaza van piratson-nak, ne szöveget ragadj ki, mert idegesítő.

Link to comment
Megosztás:

Igaza van piratson-nak, ne szöveget ragadj ki, mert idegesítő.

Nem idegesítő, hanem nehezen értelmezhető/kezelhető úgy, hogy csak a szöveg töredékét citálja elő. Állandó visszakeresés, hogy hol is volt, milyen szövegkörnyezetben az az egy-két idézett szó.

Másrészt egyszerűbben is meg lehet oldani egy ilyen problémát. Mindjárt meg is próbálom:

T. Mantec! Légy szíves! please.gif

peace.gif

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.