Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Szerintetek természetes lehet, hogy 10e km olajcsere után új szűrő új gm olaj 5W30 mellett ugyanúgy a betöltő kupakon fenntmaradt a haboskávé habja? Az előző olajcsere után nem csinált ilyet, szépen letisztult.

Mit vétettem el?

Semmit. Hacsak vizet nem öntöttél hozzá... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek természetes lehet, hogy 10e km olajcsere után új szűrő új gm olaj 5W30 mellett ugyanúgy a betöltő kupakon fenntmaradt a haboskávé habja? Az előző olajcsere után nem csinált ilyet, szépen letisztult.

Mit vétettem el?

Nekem ilyen minden olajjal (Shell Helix 5W30, Castrols Magnatech 5W50 C3, Castrol Edge 0W30, Opel Dexos2), amikor megyek egy Bp-i kört, akkor majdnem eltünik róla, de a rövid (12-25km-es) utak után megint ilyen. Nincs mit tenni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Magnatec C3 5W40-et használok, jók a tapasztalataim. Hozzáteszem, hogy évente cserélem, ami nálam 6-7 ezer km.

Eddig GM 5w-30 volt/van a motorban, de én is szemezek vele. Tesco-ban szokott lenni akcióban nagyon barátságos áron. Azon meditálok, hogy van-e bármilyen jelentősége a meleg oldali viszkozitásnak normál használat mellett. A 40-es olajnak magasabb a 100 fokon mért kinematikai viszkozitása, ez mennyit jelent a hétköznapokban? Bár amilyen sivatagi forróság van már nyáron itthon is, talán jobb lesz átállni az 5w-40-re?

Link to comment
Megosztás:

Eddig GM 5w-30 volt/van a motorban, de én is szemezek vele. Tesco-ban szokott lenni akcióban nagyon barátságos áron. Azon meditálok, hogy van-e bármilyen jelentősége a meleg oldali viszkozitásnak normál használat mellett. A 40-es olajnak magasabb a 100 fokon mért kinematikai viszkozitása, ez mennyit jelent a hétköznapokban? Bár amilyen sivatagi forróság van már nyáron itthon is, talán jobb lesz átállni az 5w-40-re?

Amikor motoroztam, akkor 10W-50, 10W-60-at használtam bele. Igaz azok jobban melegednek, és nagyobb fordulaton járnak. :)

(tavasszal ismét nyeregbe pattanok, az astra nem igazán megy, és hiányzik a gyorsulás, és a szebeség, és persze hogy a szél az arcomat csapja)

Link to comment
Megosztás:

Amikor motoroztam, akkor 10W-50, 10W-60-at használtam bele. Igaz azok jobban melegednek, és nagyobb fordulaton járnak. :)

(tavasszal ismét nyeregbe pattanok, az astra nem igazán megy, és hiányzik a gyorsulás, és a szebeség, és persze hogy a szél az arcomat csapja)

A motorozás az egy más világ. Az astra motorját nem erre találták ki :D. Én arra vagyok kíváncsi, hogy van-e annak jelentősége, hogy 30-as vagy 40-es viszkozitású olajat használok. Szoktam nézni adatlapokon, hogy 100 fokon mért kinematikai viszkozitás 10-től 14.5-ig szóródik (azon néhány olajnál amiket néztem). Ennek van jelentősége?

Link to comment
Megosztás:

Eddig GM 5w-30 volt/van a motorban, de én is szemezek vele. Tesco-ban szokott lenni akcióban nagyon barátságos áron. Azon meditálok, hogy van-e bármilyen jelentősége a meleg oldali viszkozitásnak normál használat mellett. A 40-es olajnak magasabb a 100 fokon mért kinematikai viszkozitása, ez mennyit jelent a hétköznapokban? Bár amilyen sivatagi forróság van már nyáron itthon is, talán jobb lesz átállni az 5w-40-re?

Normál használat mellett szerintem nyugodtan elfogadhatjuk a gyár által jóváhagyott 5W30-as olajakat is, én sem az igénybevétel miatt használom az 5W40-et, egyszerűen csak ehhez jutok hozzá legkönnyebben azok közül, ami szóba jöhet.

Link to comment
Megosztás:

Amikor motoroztam, akkor 10W-50, 10W-60-at használtam bele. Igaz azok jobban melegednek, és nagyobb fordulaton járnak. :)

(tavasszal ismét nyeregbe pattanok, az astra nem igazán megy, és hiányzik a gyorsulás, és a szebeség, és persze hogy a szél az arcomat csapja)

A motoromba nekem is 10W50 ment mindig, de ott sem mindegyik követeli meg, egy egyhármas V2-es chopperbe teljesen felesleges, alig forog ötezret.

A VFR-nél 11500 után következett a piros mező, és bizony városban nyáron 100 fok fölé is melegedett, érdekes hogy a ventilátor csak 105 foknál kapcsolt be. Ennek ellenére a víz nem forrt, vagy a fagyállónak magasabb a forráspontja, vagy a műszer ennyire pontatlan. Nem csak nálam, másnál is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na, ez lelökte nálam a szíjat: http://opel.olajcsere.biz/index.php?page=shop.product_details&product_id=16&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=71

Ebben minden benne van, hogyan ne csináld. Gyakorlatilag minden egyes mondata és paramétere fáj. Ha ezek megélnek a piacon, én is nyitok egy ilyen vállalkozást :)

Ezeket jól seggbe kellene rúgni.

Ráadásul a 30 ezre ciklus.. Hát röhej.

Link to comment
Megosztás:

Na, ez lelökte nálam a szíjat: http://opel.olajcsere.biz/index.php?page=shop.product_details&product_id=16&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=71

Ebben minden benne van, hogyan ne csináld. Gyakorlatilag minden egyes mondata és paramétere fáj. Ha ezek megélnek a piacon, én is nyitok egy ilyen vállalkozást :)

A hiba, hogy nem 4.25l kell bele, hanem 3.5l

Nem 10W-40 hanem 0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40.... :D

30e ok, de azért annyit nem mennék el vele....

Küldtem nekik egy levelet, kíváncsi leszek, hogy mit írnak.

Link to comment
Megosztás:

A hiba, hogy nem 4.25l kell bele, hanem 3.5l

Nem 10W-40 hanem 0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40.... :D

30e ok, de azért annyit nem mennék el vele....

Küldtem nekik egy levelet, kíváncsi leszek, hogy mit írnak.

Hétfőn voltam "hivatalos márkaszervizben", sajnos nem olajcsere, hanem kilyukadt egy vízcsövem. Régóta téma az

olajtípus kérdése a fórumon - így a várakozási időben volt időm kérdezgetni az opeleseket az olajról.

Nekem Z14XEP motorkódú Astrám van, 118000km, végig 10W-40 olajjal etetve - nincs észlehető fogyás, 15.000 km/csere.

Megpróbálom szószerint idézni a kollegát:" Z14XEP-be gyári (OPEL) előírás a 10W-40 olaj, a szervízkönyvben is ez van, aki nem ezt állítja (barom) az melyik bibliában olvasta? Ezt a hűlyeséget hol hallotam, biztos a fórumon?"

Nyugodjak meg jó az enyémbe a 10W-40 olaj, erre vállalnak jótállást! Ne foglalkozzak a fórumos rémhírekkel.

Ha az olaj miatt lesz motorgondom, annak javítása benne van a jótállásban!

Csak ennyit tennék hozzá, ismétlem, hogy csak idéztem a "kollegát".

Link to comment
Megosztás:

Hétfőn voltam "hivatalos márkaszervizben", sajnos nem olajcsere, hanem kilyukadt egy vízcsövem. Régóta téma az

olajtípus kérdése a fórumon - így a várakozási időben volt időm kérdezgetni az opeleseket az olajról.

Nekem Z14XEP motorkódú Astrám van, 118000km, végig 10W-40 olajjal etetve - nincs észlehető fogyás, 15.000 km/csere.

Megpróbálom szószerint idézni a kollegát:" Z14XEP-be gyári (OPEL) előírás a 10W-40 olaj, a szervízkönyvben is ez van, aki nem ezt állítja (barom) az melyik bibliában olvasta? Ezt a hűlyeséget hol hallotam, biztos a fórumon?"

Nyugodjak meg jó az enyémbe a 10W-40 olaj, erre vállalnak jótállást! Ne foglalkozzak a fórumos rémhírekkel.

Ha az olaj miatt lesz motorgondom, annak javítása benne van a jótállásban!

Csak ennyit tennék hozzá, ismétlem, hogy csak idéztem a "kollegát".

Mi lenne ha a kedves úriember elővenné s szervizfüzetet? :omg: Vagy nem tud olvasni? :rolleyes: :whistle:

Akkor az én szervizfüzetem is rossz, ha másképpen van.... :w00t:

20140109_095902_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.