Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

24 perce, Cs. Zoltán írta:

Én megmondtam, hogy ez a titanium fst hidrotőke gyilkos olaj. :D

Pályázni  (minimum 30-40 km-t 3000-es fordulat felett) szoktál vele?

Hetente 2X 110-120-as tempó, autóút, 30 km oda-vissza,

2 havonta M7-M3 400 km oda-vissza 130-140-es tempóban.

Napi szinten munkába járás 2x 6km - na ez a bajos....az akksit is ez teszi tönkre ősztől (reggel este világítás, kevés visszatöltés)

Link to comment
Megosztás:

30 perce, Cs. Zoltán írta:

Én megmondtam, hogy ez a titanium fst hidrotőke gyilkos olaj. :D

Pályázni  (minimum 30-40 km-t 3000-es fordulat felett) szoktál vele?

Hidrotőke gyilkos?????  Az nem lehet, hiszen a gyári előírásnak megfelelő (dexos2):confused:.  Mégiscsak van különbség olaj és olaj között?

Hát persze.....

A fent említett Mobil olaj már jobban viselkedik, így asszem a Castrol-t legközelebb hanyagolom.

"Eljátszotta a renoméját, örökre"

Módosítva : flali
Link to comment
Megosztás:

5 perce, flali írta:

Hetente 2X 110-120-as tempó, autóút, 30 km oda-vissza,

2 havonta M7-M3 400 km oda-vissza 130-140-es tempóban.

Napi szinten munkába járás 2x 6km - na ez a bajos....az akksit is ez teszi tönkre ősztől (reggel este világítás, kevés visszatöltés)

 

3 perce, flali írta:

Hidrotőke gyilkos?????

Nincs videó/hangfelvétel erről a hangról? Kíváncsi lennék rá, kolléga Z14XEP autójánál is lehet hogy nem is a lánc csörömpöl. 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, flali írta:

Hidrotőke gyilkos?????  Az nem lehet, hiszen a gyári előírásnak megfelelő (dexos2):confused:.  Mégiscsak van különbség olaj és olaj között?

Hát persze.....

A fent említett Mobil olaj már jobban viselkedik, így asszem a Castrol-t legközelebb hanyagolom.

"Eljátszotta a renoméját, örökre"

Jó, a "hidrotőke gyilkost" ne vedd azért komolyan. :)

Nekem -úgy vettem észre-, akkor hajlamos letapadni, ha napokig nem pörgetem, ezért kérdeztem a pályázást.

Egyébként a fórumon olvastam valakitől, hogy az olajpumpában levő rugó hajlamos idő előtt nyugdíjba menni, nem tartja meg az olajat és ebből származhat a hidrotőke csattogás. Csupán az az érdekes,  hogy leggyakrabban csak a szívóoldalon jelentkezik a probléma.

Mindenesetre a következő olajam nekem is a Mobil lesz, az olajteknőt úgy is szeretném kipucolni, igy a rugós témát is valószínű, hogy megjátszom.

Majd írd meg légyszíves, mi lesz a helyzet nálad. Kíváncsi vagyok, mire sikerül eljutnotok! :)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, flali írta:

Hetente 2X 110-120-as tempó, autóút, 30 km oda-vissza,

2 havonta M7-M3 400 km oda-vissza 130-140-es tempóban.

Napi szinten munkába járás 2x 6km - na ez a bajos....az akksit is ez teszi tönkre ősztől (reggel este világítás, kevés visszatöltés)

Az akksit tölteni kell tél előtt és tavasszal, nekem ezt javasolták hozzáértők. És akkor nem lesz bajod... 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, flali írta:

Köszönöm! Sajna igen. Gyenge olajnyomásra tippelünk - ennek szeretnénk utánajárni első körben.

2-3 hónapja kezdte el, 2 hete cseréltem olajat, mely hatására jelentősen javult - de nem múlt el.

Amikor elkezdte (egyik napról a másikra) 10.000 km-t futott castrol edge titanium fst 5W-40 volt benne, melyet

cseréltem Mobil super 3000 XE 5W-30 - ra (dexos2 mindegyik). 

A két olaj közötti különbség, hogy a Castrolnál kb. 10 perc után múlt el a csattogás (teljes felmelegedés), addig elviselhetetlenül zajos volt,

a Mobilnál 3-5 perc között (50 C fokos víznél kb.), de van amikor szinte semmi, amúgy "csak" cöccögés".

Üzemi hőfokon semmi probléma, mint a doxa. Sőt, hidegindításkor sincs hang kb. 1 percig, csak utána kezdi.

 

Egyébként ha már márka összehasonlítás, akkor illene azonos viszkozitási osztályú olajakat összehasonlítani. Nem egészen korrekt az almát a körtével...

5w30 hígabb mint az 5w40, jó hogy hamarabb eljut a kenési helyre, ill. hogy jobban "mos", "tisztít".

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 perce, outsider írta:

Az akksit tölteni kell tél előtt és tavasszal, nekem ezt javasolták hozzáértők. És akkor nem lesz bajod... 

Töltöm is az említett 2 alkalommal, plusz 2 hetente amikor reggelre az akkufeszültség már csak 12,2 V. (Veramon mutatja). Szeptember végétől március végéig.

Nyáron nem igazán kell még a rövid utak ellenére sem (nem nagyon van használva a világítás (DRL megy)) - ilyenkor 12,4-12,6 V a reggeli feszültség.

Azaz, akksi töltés rendben (14,4 V, stabil)

 

Link to comment
Megosztás:

Olajos témához:

-én egy igazán nagy olaj zabagéb x14xe-be töltök (a mostani a 3. alkalom volt már) Castrol Edge Titanium FST 0W40 olajat

-nekem soha semmilyen csattogás nem volt még, mondjuk 10.000 km-ként cserélem, ez alatt a periódus alatt 3-4 dl-t eszik meg belőle

-korábban valaki írta az Eneos-t, amivel nekem egy Honda VTR 1000F-el volt tapasztalatom, lévén japán olaj és ajánlották, beletetettem a motorba, aztán 1000 km múlva (6000 km a csereperiódus) engedtük le, mert úgy csörgött, hogy elviselhetetlen volt (soha addig és azóta sem csattogott egyetlen egyszer sem a blokk), szóval bár nem autó, hanem motor olaj volt, de nekem "never again"

Én a Castrolon kívül semmit nem tennék már az X14XE-be.

Balu

Link to comment
Megosztás:

Én mindig Fst titanium 5W-40-et raktam a kocsiba mióta nálam van.Néha kelepel nekem is pár mp-ig,de ezt is random csinálja.Van hogy 1 hétig minden nap,de csak akkor ha a melóból indulok haza.Reggel mikor megyek akkor nem.Aztán van hogy hónapokig semmi.Most sem csinálja hetek óta.Nemsokára megint cserélnem kell az olajat.Szerintem nem variálok.Marad ez.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Geopake írta:

Én mindig Fst titanium 5W-40-et raktam a kocsiba mióta nálam van.Néha kelepel nekem is pár mp-ig,de ezt is random csinálja.Van hogy 1 hétig minden nap,de csak akkor ha a melóból indulok haza.Reggel mikor megyek akkor nem.Aztán van hogy hónapokig semmi.Most sem csinálja hetek óta.Nemsokára megint cserélnem kell az olajat.Szerintem nem variálok.Marad ez.

Milyen motorkódú a kocsid, és mennyi km van benne?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, outsider írta:

Egyébként ha már márka összehasonlítás, akkor illene azonos viszkozitási osztályú olajakat összehasonlítani. Nem egészen korrekt az almát a körtével...

5w30 hígabb mint az 5w40, jó hogy hamarabb eljut a kenési helyre, ill. hogy jobban "mos", "tisztít".

Ha kukacoskodni (alma-körte hasonlatnál maradva) szeretnék: a  kelepelés hidegen szokott történni azaz 5w hasonlítok 5w olajhoz, elvileg egyforma "híg" hidegen a két típus.

Mint írtam üzemmeleg motornál sosem volt bajom. De semmi esetre sem szeretnék vitatkozni elméleti feltevések, találgatások között.

Egyenlőre tapasztalt szakik sem tudják a megoldást, csak próbálkoznak a hibafeltárással..... (kicsi az olajnyomás vagy nem elég híg az olaj vagy elengedi a hidrotőke az olajat

mert híg? vagy az olajszivattyú eltömődött vagy eltömődtek az olajcsatornák (majd kitisztulnak?) vagy kopott hidrotőke (majd nem kopott melegen) .....egyéb

Ezek után kinek higgyek????

Állítólag "Opel betegség" - de ez nem megoldás a problémára.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, flali írta:

Töltöm is az említett 2 alkalommal, plusz 2 hetente amikor reggelre az akkufeszültség már csak 12,2 V. (Veramon mutatja). Szeptember végétől március végéig.

Nyáron nem igazán kell még a rövid utak ellenére sem (nem nagyon van használva a világítás (DRL megy)) - ilyenkor 12,4-12,6 V a reggeli feszültség.

Azaz, akksi töltés rendben (14,4 V, stabil)

 

Ilyen körülmények között nem kéne "gyilkolódni" az akksidnak. Akkor rossz az akksid, vagy más a baj.

Hogy érted, hogy 2 hetente töltöd ha 12V alá megy?

Nekem reggelente szokott simán 12V alatt lenni, de mindig probléma nélkül, relatíve pöccre indul. Indítás után jön a 14-14,2 V.

1 éves Banner Powerbull 44Ah

5 órája, balu a kapitány írta:

Olajos témához:

-én egy igazán nagy olaj zabagéb x14xe-be töltök (a mostani a 3. alkalom volt már) Castrol Edge Titanium FST 0W40 olajat

-nekem soha semmilyen csattogás nem volt még, mondjuk 10.000 km-ként cserélem, ez alatt a periódus alatt 3-4 dl-t eszik meg belőle

-korábban valaki írta az Eneos-t, amivel nekem egy Honda VTR 1000F-el volt tapasztalatom, lévén japán olaj és ajánlották, beletetettem a motorba, aztán 1000 km múlva (6000 km a csereperiódus) engedtük le, mert úgy csörgött, hogy elviselhetetlen volt (soha addig és azóta sem csattogott egyetlen egyszer sem a blokk), szóval bár nem autó, hanem motor olaj volt, de nekem "never again"

Én a Castrolon kívül semmit nem tennék már az X14XE-be.

Balu

Nekem is már vagy harmadjára megy bele a 0W40 Titanium FST. Mostanában melegen kicsit hangosnak érzem, bár nem gondolom, hogy kifejezetten az olaj lenne az oka. Ha egész életében ezt kapta volna, szerintem úgy más lenne a helyzet. Nekem gyári érték körül eszi ezt az olajat is, ugyanúgy, mint a többit. Egy fórumos cartárs 350e km-t futott Z16XE motorját hallva (alig hallva), elgondolkodtam az 5W30 olaj használatán. Kicsit az a félelmem, hogy azt jobban fogja enni. De szerintem bevállalom.

Papírok szerint az enyémbe végig 5w40 ment, persze hogy ténylegesen mit tettek bele, azt nem tudni. Később egyik tulaj 100e körül elkezdte nyomatni bele a 10w40-et.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, flali írta:

Ha kukacoskodni (alma-körte hasonlatnál maradva) szeretnék: a  kelepelés hidegen szokott történni azaz 5w hasonlítok 5w olajhoz, elvileg egyforma "híg" hidegen a két típus.

Mint írtam üzemmeleg motornál sosem volt bajom. De semmi esetre sem szeretnék vitatkozni elméleti feltevések, találgatások között.

Egyenlőre tapasztalt szakik sem tudják a megoldást, csak próbálkoznak a hibafeltárással..... (kicsi az olajnyomás vagy nem elég híg az olaj vagy elengedi a hidrotőke az olajat

mert híg? vagy az olajszivattyú eltömődött vagy eltömődtek az olajcsatornák (majd kitisztulnak?) vagy kopott hidrotőke (majd nem kopott melegen) .....egyéb

Ezek után kinek higgyek????

Állítólag "Opel betegség" - de ez nem megoldás a problémára.

Ha csak hidegen hallod, néhány másodpercig, az normális. Logikusan (számomra) az a normális, ha leállítás után kifolyik a hidrotőkéből az olaj, ha újból felépül a nyomás, akkor meg visszamegy. Ha nem így volna, szerintem a hidrotőkében még a "gyári feltöltésű" olaj lenne :)

Belegondolva, egy sűrűbb olaj esetében előfordulhat az, hogy a hidrotőkében benne, bennemarad a használt olaj (tovább használódik), ami összegyógyítja, és adott esetben leralerakódásokat okoz.

Melegen már nem annyira kéne kerepelnie. Nekem most inkább ez van. Lehet legközelebb nyomatok egy olajrendszer tisztítót, és maradok ennél. Korábban ez az olaj hozott ki nem kevés üledéket, olajsarat. Fater mondta, hogy a leeresztett olaj alja csupa iszapos. Inkább ott legyen, mint a motorban.

Olajnyomást lehet mérni? Én is inkább valami dugulásra gondolnék az én esetemben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Aral HighTronic 5W40 -es olajról mi a véleményetek, tapasztalatotok? Pl. A Castrol Magnatec C3 5W40 -hez képest milyen? Egyáltalán mennyire használhatók ezek az olajok (mindkettő Dexos2 -es)?

A másik kérdésem, hogy mennyire normális az, hogy indítás után több másodperc is eltelik, amíg kialszik az olajnyomás visszajelző lámpa? Addig csörög is a motor, de utána már egész csendes. 2007 -es Z14XEP -es Astra G -ről van szó mindkét esetben.

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

33 perce, nzozz írta:

Sziasztok!

Az Aral HighTronic 5W40 -es olajról mi a véleményetek, tapasztalatotok? Pl. A Castrol Magnatec C3 5W40 -hez képest milyen? Egyáltalán mennyire használhatók ezek az olajok (mindkettő Dexos2 -es)?

A másik kérdésem, hogy mennyire normális az, hogy indítás után több másodperc is eltelik, amíg kialszik az olajnyomás visszajelző lámpa? Addig csörög is a motor, de utána már egész csendes. 2007 -es Z14XEP -es Astra G -ről van szó mindkét esetben.

 

Köszönöm

Szia!

Milyen márkájú olajszűrő van bent?

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nzozz írta:

Mann HU712/8x

A MANN az pedig jó,  feltéve, ha nem valami olcsó hamisítvány.

Ugyanilyen szűrővel nekem az indítást követően szinte rögtön el is aludt a lámpa. A mostani Valeo, egy- két másodpercet igényel.

Amíg elalszik és menet közben nem jelez, én nem biztos, hogy foglalkoznék vele.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

11 órája, marton.csaba2 írta:

T nzozz!

Az említett motorolajnak nincs GM dexos2 jóváhagyása, ezért GM motorba nem való.

A BP konszern Aral márkanéven forgalmazott GM dexos2 jóváhagyással rendelkező motorolaja az Aral High Tronic G 5W-30.

Innen ellenőriztem az említett olajok minősítését:  http://www.centerforqa.com/dexos-brand2/ (itt szerepel mindkettő a Magnatec C3 és a HighTronic is)

 

12 órája, bluemirage írta:

Én is meg vagyok elégedve a MANN szűrő (HU612-2x) + Mobil Super 3000 XE 5W-30 kombinációval amiket a innen szoktam rendelni.

A motor Z14XEP, amihez tuti jó a HU612-2x.

A következő alkalommal a légszűrő is már MANN lesz, de ott már semennyire sem lesz látható a hatása.

Elméletileg motorszám-függő hogy Mann 712 vagy 612. Én alkatrészt, olajat az alkatreszek.hu -ról, ha csak olaj kell akkor az olajsziget.hu boltjából intézem.

 

15 órája, Cs. Zoltán írta:

A MANN az pedig jó,  feltéve, ha nem valami olcsó hamisítvány.

Ugyanilyen szűrővel nekem az indítást követően szinte rögtön el is aludt a lámpa. A mostani Valeo, egy- két másodpercet igényel.

Amíg elalszik és menet közben nem jelez, én nem biztos, hogy foglalkoznék vele.

 

Nekem is csak 1-2 hónapja jött ez elő, pedig lassan már a következő éves olajcsere következik. Menet közben nem jelez, a motor nem csörög, ha nem telik el túl sok idő két indítás közt, akkor indításkor se zajos illetve nem világit a visszajelző se.

Módosítva : nzozz
Link to comment
Megosztás:

7 órája, nzozz írta:

Köszönöm a válaszokat!

Innen ellenőriztem az említett olajok minősítését:  http://www.centerforqa.com/dexos-brand2/ (itt szerepel mindkettő a Magnatec C3 és a HighTronic is)

 

Elméletileg alvázszám-függő hogy Mann 712 vagy 612. Én alkatrészt, olajat az alkatreszek.hu -ról, ha csak olaj kell akkor az olajsziget.hu boltjából intézem.

 

Nekem is csak 1-2 hónapja jött ez elő, pedig lassan már a következő éves olajcsere következik. Menet közben nem jelez, a motor nem csörög, ha nem telik el túl sok idő két indítás közt, akkor indításkor se zajos illetve nem világit a visszajelző se.

Ezeknek az után gyártott szűrőknek szépséghibája ,hogy el tér a gyári méregtől és maga papír szerkezetileg sem olyan ugyanis őssze szippantja kb 180 fokot csavarodik,15000km körül ,én olaj szűrő ből csak gyárit ,levegő szűrő és polen filtron.ezek mérete pontosak,pl a valeo polen szűrő 2mm szélesebb mint az eredeti .De természetesen mindenki  saját felelősségére olyan alkatrészt tesz a kocsijába amit akar .Ugy gondolom mivel az xepmotor láncos itt azonnal olajra van szükség minden forgó alkatrésznek 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.