Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

3 órája, zolikaDB írta:

Üdv mindenki!

Z14XE motorba szeretnék kipróbálni valami minőségibb motorolajat, eddig 3 kanna Mannol 5W-30 fogyott, elégedett voltam, viszont melóban megmunkálógépekbe Mobilt használunk (szánkenő), és látványosan jobbak, mint pl a MOL (az meg látványosan sz.r).

Tulajdonképpen valami 0W-s, dexos 2-esre gondoltam, első körben a a Mobil 1 ESP 0W-40-re, de eléggé korlátozott a beszerezhetősége.
Tudtok ajánlani olyat, ami pl. kovácsautótól beszerezhető (ui tavaszra ott vásárolok be mindenfélét, és nem mennék egy termékért máshova, külön postaköltséggel stb - macerás na), és van olyan kiemelkedő, mint a fenti Mobil? Castrol, Total, másik Mobil, vagy 5W-s...?
A motorban igazoltan 152e km van. Sokat megyek kis távokat.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Én bűnöztem, és immár Mobil1 New Life 0W40-t használok.

Edge Titanium FST 0W40-el összehasonlítva sok különbséget nem érzek.

On 2017. 03. 05. at 8:57, anahofer írta:

Sziasztok!

Ismét segítséget szeretnék kérni. A két castrol közül melyik passzolna inkább a Z16SE-be? 

http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-edge-titanium-fst-5w-40-4-literes/201/7933

http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-edge-titanium-fst-5w-40-a3-b4-4-literes/48452/7933

Itt a fórumon leginkább a dexos2 lett hangsúlyozva, ezt az első teljesíti, a castrol olajkalkulátora viszont a másodikat javasolja, aminek nincs dexos2 minősítése.

Megnéztem a kocsi könyvét, aszerint 0w30, 5w30 és 10w30 (vagy mindegyiknél magasabb mint 30) kell bele. ACEA A3/B4-et ír, a dexos2-es castrol viszont ACEA C3-as.

 

A másik, elég sokan írták, hogy Mobil Super XE 3000 5w30at használnak, ez most akciós a tescoban :), de félek, hogy ha a 40est eszi, a 30ast mégjobban fogja.

Szerintetek érdemes vele próbálkozni, vagy inkább a castrolok közül legyen az egyik (de melyik)?

 

Köszi!

Ezek a kalkulátorok semmire sem jók...

Illetve a Mobil1 kalkulátora nekem egyszer kihozta, hogy az enyémbe New Life 0w40 kell. (egyébként annak sincs jóváhagyása).

Végül én azt tettem bele.

Olajat meg ne teszkóban vegyél. Éltalában az ilyen helyeken akciósan is 2x annyi mint egy rendes helyen.

filtershop, filterABC

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek, aki válaszolt!

A castrol edge 5w40 a3/b4 lett végül a befutó, szerdán kerül bele, remélem javít valamennyit a helyzeten. (vagy legalábbis nem rontja tovább :) ) Ha nem válik be, a mobil xe 3000 lesz a következő.

Ez a két említett webshop megbízható? Úgy értem tuti az van a flakonban, mint ami rá van írva? A filterabc-n valóban olcsóbb az xe 3000 még szállítással együtt is, mint a tescos akciós.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zolikaDB írta:

Üdv mindenki!

Z14XE motorba szeretnék kipróbálni valami minőségibb motorolajat, eddig 3 kanna Mannol 5W-30 fogyott, elégedett voltam, viszont melóban megmunkálógépekbe Mobilt használunk (szánkenő), és látványosan jobbak, mint pl a MOL (az meg látványosan sz.r).

Tulajdonképpen valami 0W-s, dexos 2-esre gondoltam, első körben a a Mobil 1 ESP 0W-40-re, de eléggé korlátozott a beszerezhetősége.
Tudtok ajánlani olyat, ami pl. kovácsautótól beszerezhető (ui tavaszra ott vásárolok be mindenfélét, és nem mennék egy termékért máshova, külön postaköltséggel stb - macerás na), és van olyan kiemelkedő, mint a fenti Mobil? Castrol, Total, másik Mobil, vagy 5W-s...?
A motorban igazoltan 152e km van. Sokat megyek kis távokat.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ezt próbáld ki: https://alkatreszek.hu/mo_5w_30_3000_xe_4l

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, anahofer írta:

Köszi mindenkinek, aki válaszolt!

A castrol edge 5w40 a3/b4 lett végül a befutó, szerdán kerül bele, remélem javít valamennyit a helyzeten. (vagy legalábbis nem rontja tovább :) ) Ha nem válik be, a mobil xe 3000 lesz a következő.

Ez a két említett webshop megbízható? Úgy értem tuti az van a flakonban, mint ami rá van írva? A filterabc-n valóban olcsóbb az xe 3000 még szállítással együtt is, mint a tescos akciós.

Én 90%-ban filterABC-ben vásárolok. 10%-ban filtershop-ban.

Jó tapasztalatom van mindkettővel...

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 06. at 7:58, zolikaDB írta:

Üdv mindenki!

Z14XE motorba szeretnék kipróbálni valami minőségibb motorolajat, eddig 3 kanna Mannol 5W-30 fogyott, elégedett voltam, viszont melóban megmunkálógépekbe Mobilt használunk (szánkenő), és látványosan jobbak, mint pl a MOL (az meg látványosan sz.r).

Tulajdonképpen valami 0W-s, dexos 2-esre gondoltam, első körben a a Mobil 1 ESP 0W-40-re, de eléggé korlátozott a beszerezhetősége.
Tudtok ajánlani olyat, ami pl. kovácsautótól beszerezhető (ui tavaszra ott vásárolok be mindenfélét, és nem mennék egy termékért máshova, külön postaköltséggel stb - macerás na), és van olyan kiemelkedő, mint a fenti Mobil? Castrol, Total, másik Mobil, vagy 5W-s...?
A motorban igazoltan 152e km van. Sokat megyek kis távokat.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szervusz!  Innen tudsz rendelni. Házhoz is viszik 1000 Ft-ért. A kiszolgáló hölgy nagyon kedves és szimpatikus. :-) 

 

http://www.motorolajbolt.hu/webbolt/motorolaj/mobil1-motorolaj/mobil1-esp-0w-40-1l-motorolaj.htm

Ez nincsKovácséknál csak a New Life.

Másik alternatíva A Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5W30.  6 évig használtam  patika olaj az is.

Módosítva : Konkesz
Just
Link to comment
Megosztás:

4 órája, outsider írta:

Nem rendelkezik, csak a gyártó nyilatkozik róla, hogy szerinte megfelel annak.

Nem gondolnám, hogy a két olaj között csak ennyi különbség lenne...

 

Igen, valóban. Végigolvastam a gyártó oldalát is.

Kovácsék pedig váltig állították, hogy ugyanezt tudja a New Life is mint az ESP 0W40...Szerintem nem is lehet kérdés, hogy melyik legyen, mert ugyanaz az ára mind a kettőnek, az ESP-nek van megfelelő jóváhagyása, ráadásul nagyon jó olaj. :)

 

Most cseréltem én is, szokásos 10.000 km-enként, előzőleg is ugyanez volt benne... Nekem bevált, nem öszik sömmit két olajcsere közt.

 

:icon13:

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 10. at 16:27, Konkesz írta:

 

Igen, valóban. Végigolvastam a gyártó oldalát is.

Kovácsék pedig váltig állították, hogy ugyanezt tudja a New Life is mint az ESP 0W40...Szerintem nem is lehet kérdés, hogy melyik legyen, mert ugyanaz az ára mind a kettőnek, az ESP-nek van megfelelő jóváhagyása, ráadásul nagyon jó olaj. :)

 

Most cseréltem én is, szokásos 10.000 km-enként, előzőleg is ugyanez volt benne... Nekem bevált, nem öszik sömmit két olajcsere közt.

 

:icon13:

 

Sokat rendelek Kovácséktól, de azt már megfigyeltem, hogy olaj témában össze vissza beszélnek. A képek is össze vissza vannak fent..

Így őket hanyagolom olaj témában...

Én a webshopos oldalak leírásait mindig lecsekkolom a gyártó oldalán...

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 13. at 11:13, outsider írta:

Sokat rendelek Kovácséktól, de azt már megfigyeltem, hogy olaj témában össze vissza beszélnek. A képek is össze vissza vannak fent..

Így őket hanyagolom olaj témában...

Én a webshopos oldalak leírásait mindig lecsekkolom a gyártó oldalán...

Ja ez igaz, nyomták az evangéliumot nagyon amikor beugrottam hozzájuk olajjal kapcsolatban. :D

Főleg akkor nevettem nagyot amikor bekérdeztem, hogy van e nekik 0W-es Mobil ESP-jük. :D

Azt mondja a figura, hát olyan nem is létezik. :D Háhh, lementem hídba. :D

Na mondom erre befizetek mert pont ott volt a csomagtartóban 5 liter. :D

Viszem be neki: mondja a figura hát jóvan de ez ugyanaz mint a NEW Life. :D

Kész, kapa.....

 

Egyébként az olajos témát leszámítva normálisak nagyon, jó áron adnak szűrőt, alkatrészeket , mindent.

 

:auto_10:

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 14. at 15:35, Konkesz írta:

Ja ez igaz, nyomták az evangéliumot nagyon amikor beugrottam hozzájuk olajjal kapcsolatban. :D

Főleg akkor nevettem nagyot amikor bekérdeztem, hogy van e nekik 0W-es Mobil ESP-jük. :D

Azt mondja a figura, hát olyan nem is létezik. :D Háhh, lementem hídba. :D

Na mondom erre befizetek mert pont ott volt a csomagtartóban 5 liter. :D

Viszem be neki: mondja a figura hát jóvan de ez ugyanaz mint a NEW Life. :D

Kész, kapa.....

 

Egyébként az olajos témát leszámítva normálisak nagyon, jó áron adnak szűrőt, alkatrészeket , mindent.

 

:auto_10:

 

 

 

 

 

 

 

 

Nekem is hadováltak egyszer össze vissza a telefonba.

Alaból azzal kezdtek, hogy az én kocsimba nem is ilyen olaj való :-)

Itt lezártam az olaj témát... Kovácséktól ne... :)

Minden másban egyébként rendben vannak.

53 perce, zolikaDB írta:

Gondolom, ez a Castrol eredeti...?! Kovácséktól van.

Köszönöm, aki tud érdemben válaszolni!

Castrol Edge Titanium FST 0W-30

Jónak tűnik.

Zárógyűrűés kupak Castrol logos, hologram lakat a hátcímkén, a kupak tetején szintén logo...

Edgenél ennyi van, plusz a kupak alatt zárófólia.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Használt valaki 5w50-es olajat? (Mobil 1 peak life), lehet hogy hamarosan többnyire autópályán lesz használva az autó, és ugye a 3800-4000-es fordulatnál a jelenlegi 5w30-as ESP-t szépen eszi. Azzal tisztában vagyok hogy 5W50-ből nincs GM approved, ezt nem kell külön válaszként leírni.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

22 perce, gedikart írta:

Használt valaki 5w50-es olajat? (Mobil 1 peak life), lehet hogy hamarosan többnyire autópályán lesz használva az autó, és ugye a 3800-4000-es fordulatnál a jelenlegi 5w30-as ESP-t szépen eszi. Azzal tisztában vagyok hogy 5W50-ből nincs GM approved, ezt nem kell külön válaszként leírni.

Az az utolsó lépés a gépzsír felé...

És ha eszi? Tölteni kell utána és ennyi.

Nekem egyébként semmivel sem eszi jobban pályán, mint országúton, városban. (De ez az én autóm.)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 16. at 13:20, gedikart írta:

Használt valaki 5w50-es olajat? (Mobil 1 peak life), lehet hogy hamarosan többnyire autópályán lesz használva az autó, és ugye a 3800-4000-es fordulatnál a jelenlegi 5w30-as ESP-t szépen eszi. Azzal tisztában vagyok hogy 5W50-ből nincs GM approved, ezt nem kell külön válaszként leírni.

Edge FST 5w40el pályázok. Befele folyamatos haladás 50-70. Hazafele a 20 kmből 15 pálya 130-150el. most van 8000km az olajban és eddig 2-3 decit töltöttem rá.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, OpelAtti írta:

Sziasztok!

Tavaly Eneos 5w40-est raktam a kocsiba, igazából nincs vele gondom.

Nem tudom, maradjak ennél, vagy próbáljak ki valami mást?

Miért próbálnál ki mást?hátha azzal "gondod"lesz?:)

Ha a legjobbat akarod a motornak dexos2 minősìtésű olajat válassz!

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Apum szeretne az 1.4-es twinport  classic II astrájában olajat cserélni, és most maga venné az olajat hozzá, mert eddig a szerelő mindig azt tett bele ami volt neki raktáron a hordóban (5W-40).

Én a sokak által javasolt MOBIL SUPER 3000 XE 5W-30 olajat mondtam neki, de nem akar 5W-30-at bele és ma volt boltban ahol MOBIL 5W-40 SUPER 3000 X1 ajánlották neki. 
Szerintetek jó lesz az is bele? Néztem a specifikációit, és azok alapján jónak kellene lennie. 

Link to comment
Megosztás:

50 perce, PorcioNorbi írta:

Sziasztok!

Apum szeretne az 1.4-es twinport  classic II astrájában olajat cserélni, és most maga venné az olajat hozzá, mert eddig a szerelő mindig azt tett bele ami volt neki raktáron a hordóban (5W-40).

Én a sokak által javasolt MOBIL SUPER 3000 XE 5W-30 olajat mondtam neki, de nem akar 5W-30-at bele és ma volt boltban ahol MOBIL 5W-40 SUPER 3000 X1 ajánlották neki. 
Szerintetek jó lesz az is bele? Néztem a specifikációit, és azok alapján jónak kellene lennie. 

A Mobil 5W-40 X1-nek nincsen dexos2 jóváhagyása,tehát "nem jó bele":(

Az 5W-30 XE-nek viszont igen,velem együtt sokan használjuk megelégedésre,ezt javasolnám a lánc miatt is:)

Persze az 5W-40-töl sem lesz baja,én is használtam,de az a jó öreg x16szr volt...

Sztem beszéld rá az XE olajra,nemfog neki fájni:-)

Módosítva : csicsó
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, csicsó írta:

A Mobil 5W-40 X1-nek nincsen dexos2 jóváhagyása,tehát "nem jó bele":(

Az 5W-30 XE-nek viszont igen,velem együtt sokan használjuk megelégedésre,ezt javasolnám a lánc miatt is:)

Persze az 5W-40-töl sem lesz baja,én is használtam,de az a jó öreg x16szr volt...

Sztem beszéld rá az XE olajra,nemfog neki fájni:-)

Fura nekem kicsit, hogy ez a Dexos2, mert azt tudom, hogy 2010 után opel motorokhoz azt írja elő a gyártó, de előtte meg volt a GM.... aminek megfelel a X1 is. 
Szóval egy 2005-6 körül gyártott motorhoz jónak kellene annak is lennie nem? Persze én is inkább az XE mellett vagyok, elméleti síkon kérdezem. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, PorcioNorbi írta:

Fura nekem kicsit, hogy ez a Dexos2, mert azt tudom, hogy 2010 után opel motorokhoz azt írja elő a gyártó, de előtte meg volt a GM.... aminek megfelel a X1 is. 
Szóval egy 2005-6 körül gyártott motorhoz jónak kellene annak is lennie nem? Persze én is inkább az XE mellett vagyok, elméleti síkon kérdezem. :)

Ez így igaz...., sőt a lánc, hidrotőke (XEP betegség") miatt a 40-es jobb! De ugye "szabály az szabály":-)

Nem lesz tőle semmi baja (sőt). Max. lehurrog(nak) az olajzseni(k).:-)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő olajcserét már otthon fogom elvégezni, ehhez elkezdtem összeszedni a hozzávalókat. Az oldalon ahonnan a rendelést tervezem (olajshop.hu), csak Hengst H90W03 olajszűrő kapható, a kocsiban korábban H90W26 volt. A gyártó oldala szerint mindkettő passzol hozzá (Z16SE) . A gumigyűrű külső mérete kisebb 1 mm-el a H90W03 esetében, illetve a hossza nagyobb 0,5 mm-el. Utóbbi gondolom nem számít, az előbbi okozhat gondot?

Köszi!

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.