Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Jajajaj... emberek... még mindíg küszködöm a b corsa-val

Az a gondom, hogy jelez a motor engine , csak a lábkiosztása!

Úgy néz ki, hogy az 1-2 üres, 3-4-5 van, 6 üres, 7 van 8 üres, jobb oldalt a legfelső van meg fentről az 5., a többi üres.

Melyik 2 lábat kössem össze? HELP!

Link to comment
Megosztás:

Jajajaj... emberek... még mindíg küszködöm a b corsa-val

Az a gondom, hogy jelez a motor engine , csak a lábkiosztása!

Úgy néz ki, hogy az 1-2 üres, 3-4-5 van, 6 üres, 7 van 8 üres, jobb oldalt a legfelső van meg fentről az 5., a többi üres.

Melyik 2 lábat kössem össze? HELP!

ITT

nézd meg majd a kódokat (lehet 4 számjegyű lesz ha 16V moci) és EZT a képet nézd meg :wink: 5-6 -ot kell összekötni.

Link to comment
Megosztás:

Matattam a motortérben és megrázó élményem volt.

A 3. és 4. gyertya kábele környékén az elosztófejnél (vagy minek nevezik) voltak szikrázó élményeim.

Ez ugye azt jelenti amit nem nagyon szeretnék?

Valaki vett itt champion kábeleket (nekem is ajánlották már), valami infót adhatna róla milyen lett.

Link to comment
Megosztás:

Matattam a motortérben és megrázó élményem volt.

A 3. és 4. gyertya kábele környékén az elosztófejnél (vagy minek nevezik) voltak szikrázó élményeim.

Ez ugye azt jelenti amit nem nagyon szeretnék?

Valaki vett itt champion kábeleket (nekem is ajánlották már), valami infót adhatna róla milyen lett.

Nos, én ugyan nem champion kábelt vettem, viszont egy opel szakboltban adták, angol gyártmány. az ára egész korrekt volt.

4 gyári gyertyáért, a kábelekért és egy 16mm-es gyertyakulcsért fizettem 15,5 e Ft-ot.

ui: nekem nem volt megrázó élményem, csak élveztem este a stroboszkópomat! :P

Link to comment
Megosztás:

Matattam a motortérben és megrázó élményem volt.

A 3. és 4. gyertya kábele környékén az elosztófejnél (vagy minek nevezik) voltak szikrázó élményeim.

Ez ugye azt jelenti amit nem nagyon szeretnék?

Valaki vett itt champion kábeleket (nekem is ajánlották már), valami infót adhatna róla milyen lett.

Én vettem... jó, nincsen semmi kifogásom ellene. Érezhetően jobban megy az autó, de gondolom ugy igaziból csak jópár ezer km. után leht azt mondani, hogy tartós is. Ugy kinézetre elég bizalomkeltő :P (robusztosnak tünik)

Link to comment
Megosztás:

Van egy hülye kérdésem figyeljetek! :roll:

Az Astrát elkeztem szétszedni majdnem az utolsó csavarig (főleg azokat amiket újraolajozom vagy cserélem) de ugye vannak benne ilyen zárt elekronikus részek.... amihez nem szívesen nyúlnék nehogy elállítsak valamit mert nincsenek műszereim mint a szervíznek....

Szóval mik azok amihez ne nyúljak eggyáltalán....

Biztos értelmetlen az egész de nem tudom máshogy feltenni.... szervízbe meg nem viszem....

Előre is köszi.... csak próbálkoztam.... :P

Link to comment
Megosztás:

Van egy hülye kérdésem figyeljetek! :roll:

Az Astrát elkeztem szétszedni majdnem az utolsó csavarig (főleg azokat amiket újraolajozom vagy cserélem) de ugye vannak benne ilyen zárt elekronikus részek.... amihez nem szívesen nyúlnék nehogy elállítsak valamit mert nincsenek műszereim mint a szervíznek....

Szóval mik azok amihez ne nyúljak eggyáltalán....

Biztos értelmetlen az egész de nem tudom máshogy feltenni.... szervízbe meg nem viszem....

Előre is köszi.... csak próbálkoztam.... :P

:?: :shock:

Link to comment
Megosztás:

Van egy hülye kérdésem figyeljetek! :roll:

Az Astrát elkeztem szétszedni majdnem az utolsó csavarig (főleg azokat amiket újraolajozom vagy cserélem) de ugye vannak benne ilyen zárt elekronikus részek.... amihez nem szívesen nyúlnék nehogy elállítsak valamit mert nincsenek műszereim mint a szervíznek....

Szóval mik azok amihez ne nyúljak eggyáltalán....

Biztos értelmetlen az egész de nem tudom máshogy feltenni.... szervízbe meg nem viszem....

Előre is köszi.... csak próbálkoztam.... :P

Bár nem vagyok opelszaki, de a legfontosabb és legkönnyebben megjegyezhető aranyszabály: mielőtt az elektronikus részekhez nyúlnál, mindig vedd le az aksisarut!

Link to comment
Megosztás:

Bár nem vagyok opelszaki, de a legfontosabb és legkönnyebben megjegyezhető aranyszabály: mielőtt az elektronikus részekhez nyúlnál, mindig vedd le az aksisarut!

Ezt gondoltam.... :P

Jujj.... nehezebb mint hittem.... majd olvasgatok sokat a fórumon hátha megtalálom ami kell....

Pl.... mivel még garanciás volt (Opel Astra Start 1.4) és a fater beadta olajcserére.... ba..tak hozzányúlni.... ugyan az a fetete lötty van benne mint volt....

Ez még nem is akkora baj hisz jellemző a szervízekre na de, hogy a jobb első főtengely hogy tört el? Tuti, hogy kicserélték vagy mi mert csak úgy nem törik.... igaz biztosan hallottatok Miskolc-Debrecen felől a 35-ösön mi van.... szó szerint néhol nincs út! Na ez is ott történt de nem kapott akkorát, hogy eltörjön.... márpedig eltört.... igaz már kicseréltem....

Asszem eggyenlőre ennyit akartam....

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Utólag beépítendô gyári ülésfűtésen töröm a fejem és magam. Tudna valaki (akinek van az autójában ilyen jószág) küldeni

egy képet vagy rajzot, hogy hova kerülnek az ülésfűtés kapcsolói?

Fogalmam nincs, mit kell cserélnem/alakítanom a műszerfalon... Az EPC nem mutatja meg számomra egyértelműen, hogy

hova fog kerülni a két kapcsoló...

Köszönettel,

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Utólag beépítendô gyári ülésfűtésen töröm a fejem és magam. Tudna valaki (akinek van az autójában ilyen jószág) küldeni

egy képet vagy rajzot, hogy hova kerülnek az ülésfűtés kapcsolói?

Fogalmam nincs, mit kell cserélnem/alakítanom a műszerfalon... Az EPC nem mutatja meg számomra egyértelműen, hogy

hova fog kerülni a két kapcsoló...

Köszönettel,

Én megtaláltam:

90434103 vagy 90434104 vagy 90434105 számú panel (attól függ milyen színben):

T92 Astra / Body interior fittings / 5 Front tunnel console / 7 Front tunnel console / 1 Console deposit box / 3

Remélem segítettem :P

Általában az opelokban benn van minden csatlakozó meg minden. Nekem pl bentvan az ülésfűtés vezetéke a műszerfalon, csak egy vak kapcsoló van rádugva... Igaz ez Kadett. Tehát a biztosítéktábla környékén keresgélj, meg a legfontosabb, hogy nézd meg a kapcsolási rajzot, és keresgesd meg mi van benne gyárilag a kocsidban.

Szerintem csak egy relé, egy fűtéskapcsolós konzol és a két fűthető ülés kell, nomeg talán az üléshez vezeték és csatlakozó.

Link to comment
Megosztás:

Én megtaláltam:

90434103 vagy 90434104 vagy 90434105 számú panel (attól függ milyen színben):

T92 Astra / Body interior fittings / 5 Front tunnel console / 7 Front tunnel console / 1 Console deposit box / 3

Remélem segítettem :P

Általában az opelokban benn van minden csatlakozó meg minden. Nekem pl bentvan az ülésfűtés vezetéke a műszerfalon, csak egy vak kapcsoló van rádugva... Igaz ez Kadett. Tehát a biztosítéktábla környékén keresgélj, meg a legfontosabb, hogy nézd meg a kapcsolási rajzot, és keresgesd meg mi van benne gyárilag a kocsidban.

Szerintem csak egy relé, egy fűtéskapcsolós konzol és a két fűthető ülés kell, nomeg talán az üléshez vezeték és csatlakozó.

Nagyon köszönöm, ez sokat segített! :prayer:

Link to comment
Megosztás:

Koxx!

Ha kitekert kormánnyal mész bele egy gödörbe, vagy nagyon rossz minőségű útszakaszra, és még esetleg a gázt is nyomod, nagy esélyed van a külső féltengelycsukló szakadására!

Az olajcserével kapcsolatosan: amennyiben pl. Opel olajat raktak bele, nem csoda hogy rögtön fekete, mert annyira rossz minőségű.

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne a tisztelt nagyérdeműhöz, hogy megoldható-e az, hogy a központi zár zárásakor a lehúzva felejtett elekrtomos ablakok felhúzódjanak? ezt még régen láttam másik kocsikon. vagy ehhez az is kéne, ami nekem nincs, azaz ha a gombokat hosszan nyomom, akkor alsó ill felső végállásig megy az ablak, ill. ismételt nyomásra megáll?

valami olyasmit olvastam valahol, hogy a központi vezérlője x ideig ad ki záró és nyitó jelet a zárakra. ez szerintem viszont biztos kevés akkor, ha csak addig műkszik az ablak, amig nyomom a gombot. Ezért gondolom, hogy kéne hozzá az a pár másodperces nyomás utáni végállapotig történő mozgatás. Ezt meg lehet valahogy csinálni szerintetek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.