Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. 1.6 SI-m van, ami küszködik valami aprósággal. A hibajelenség a következő: Indítást követően tök jól megy a verda, nincs vele semmi baj, nem jelez semmi hibát. Az első motorfékes lassításkor kigyullad a sárga lámpa. Ekkor menet közben simán megy a gép, nem rángat, gyorsul, ahogy kell. Viszont ha megállok, akkor előfordul, hogy a motor leáll. utána pöccre indul, ha nem áll le, akkor az alapjárata csöppet dadogós. Ha újra kell indítani, akkor a sárga lámpa elalszik.

Mi lehet az oka? Remélem valaki tud segíteni.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. 1.6 SI-m van, ami küszködik valami aprósággal. A hibajelenség a következő: Indítást követően tök jól megy a verda, nincs vele semmi baj, nem jelez semmi hibát. Az első motorfékes lassításkor kigyullad a sárga lámpa. Ekkor menet közben simán megy a gép, nem rángat, gyorsul, ahogy kell. Viszont ha megállok, akkor előfordul, hogy a motor leáll. utána pöccre indul, ha nem áll le, akkor az alapjárata csöppet dadogós. Ha újra kell indítani, akkor a sárga lámpa elalszik.

Mi lehet az oka? Remélem valaki tud segíteni.

Előre is köszi.

Elsőkörben villogtasd ki a hibakódot, hátha az segít valamit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. 1.6 SI-m van, ami küszködik valami aprósággal. A hibajelenség a következő: Indítást követően tök jól megy a verda, nincs vele semmi baj, nem jelez semmi hibát. Az első motorfékes lassításkor kigyullad a sárga lámpa. Ekkor menet közben simán megy a gép, nem rángat, gyorsul, ahogy kell. Viszont ha megállok, akkor előfordul, hogy a motor leáll. utána pöccre indul, ha nem áll le, akkor az alapjárata csöppet dadogós. Ha újra kell indítani, akkor a sárga lámpa elalszik.

Mi lehet az oka? Remélem valaki tud segíteni.

Előre is köszi.

Amikor először volt Astrám (12 éve és céges) maszek használatra ki akartam kötni a kilométer órát, ahogy azt korábban a skodán tettem. Na az betett neki! Ugyanúgy az első motorfékig tartott a hibajel nélküli üzemmód. Gondolom neked is a motorhiba jön be. Ha nem a spirál szakadt, akkor valszeg nem kap a vezérlés sebességjelet ahonnan kellene. (Műszerhiba?) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

átfutva a fórumokat nem találtam infót ezért kérdezném, hogy a merre található az astrákban a külső hőmérsékletmérő szenzor. Amióta tulajdonomban van, nem működik azt sem tudom, hogy egyáltalán be van e építve.(93-as astra caravan). a kijelzőn csak vonalak jelennek meg.

A helpet előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

átfutva a fórumokat nem találtam infót ezért kérdezném, hogy a merre található az astrákban a külső hőmérsékletmérő szenzor. Amióta tulajdonomban van, nem működik azt sem tudom, hogy egyáltalán be van e építve.(93-as astra caravan). a kijelzőn csak vonalak jelennek meg.

A helpet előre is köszönöm!

Első lökhárító belső oldalán. Középen a hűtő előtt. Lent.Stb...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek elektromos AC - t lehet házilag javítani - kipucolni? Merthogy sajnos egyre gyakrabban kell rugdossam a tankot, ha azt akarom, hogy beinduljon.......afeneegyemegafajtáját....Most kínáltak egyet használtan 10 ropiért, de nem merem megvenni....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek elektromos AC - t lehet házilag javítani - kipucolni? Merthogy sajnos egyre gyakrabban kell rugdossam a tankot, ha azt akarom, hogy beinduljon.......afeneegyemegafajtáját....Most kínáltak egyet használtan 10 ropiért, de nem merem megvenni....

Szerinted mennyire egészséges javítani olyan elektromos alkatrész ami belemerül a benzinbe, vagy a benzingőzbe :rolleyes: ?

Én is vettem bontottan AC 2éve és semmi gongom vele :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek elektromos AC - t lehet házilag javítani - kipucolni? Merthogy sajnos egyre gyakrabban kell rugdossam a tankot, ha azt akarom, hogy beinduljon.......afeneegyemegafajtáját....Most kínáltak egyet használtan 10 ropiért, de nem merem megvenni....

Sztem beszéld meg az illetővel, hogy kipróbálhasd pár napig, és ha nincs vele gond, megveheted :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ha ez F-Astra, akkor nem ott van! Lökhárító alján a bal sarka közelében.

Tehát akkor a lökösön kellene lennie? mert az nekem ott nincs, sőt sehol a karoszérián elöl. (most fényeztük a kicsikét, és most kerül összerakásra, és gondoltam akkor ezt is kicserélném mert még jól hozzá lehet férni). viszont találtam egy elárvult csatlakozót a bal index mögött ami elvileg nincs sehova bekötve egy sárga, egy barna, és egy sárga-barna vezeték megy bele. lehetséges hogy ez volna a csatija?

<<------egyébként most így néz ki a kocsim :rolleyes: szegény..... majd holnap talán..... több elem lesz rajta.

Ja és köszi az eddigi segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor a lökösön kellene lennie? mert az nekem ott nincs, sőt sehol a karoszérián elöl. (most fényeztük a kicsikét, és most kerül összerakásra, és gondoltam akkor ezt is kicserélném mert még jól hozzá lehet férni). viszont találtam egy elárvult csatlakozót a bal index mögött ami elvileg nincs sehova bekötve egy sárga, egy barna, és egy sárga-barna vezeték megy bele. lehetséges hogy ez volna a csatija?

<<------egyébként most így néz ki a kocsim :) szegény..... majd holnap talán..... több elem lesz rajta.

Ja és köszi az eddigi segítséget.

Egy lyuknak legalább kell ott lennie mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

Igen az a csati a külső jeladóhoz megy. A jeladó pedig a lökhárító bal első alsó részén belül lenne egy furatba van belenyomva, ahhoz kell hogy elérjen az általad talált csatlakozó.

Naszóval találtam egy kis porcelán külsejű elektromos kütyüt, két végén csatlakozóval(arra tippelek az az). de nem ott ahol mondtátok hanem a hűtő elött volt felcsavarozva. gondolom az előző tulaj átszerelte oda.

el van pattanva a porcelán ezért gondolom nem jó.

de azé köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az nem az,az a hűtőventillátor kis fokozatának az előtét ellenállása...

amit te keresel az egy L alaku kis alaktrész és az akku negativ saruja mellett lesz a doblemezrbe pattintva(nekem legalábbis ott van)én is mult hétvégén szereltem..el volt szakdva az egyik vezeték...a csatija ugyan olyan mint az első helyzetjelzőé... :)

Link to comment
Megosztás:

Naszóval találtam egy kis porcelán külsejű elektromos kütyüt, két végén csatlakozóval(arra tippelek az az). de nem ott ahol mondtátok hanem a hűtő elött volt felcsavarozva. gondolom az előző tulaj átszerelte oda.

el van pattanva a porcelán ezért gondolom nem jó.

de azé köszi!

A bal első hossznyulvány alsó részébe van bepattintva, a kulső oldalról. (A jobb oldalon ehez van heggesztve a vonószem) Kétszál drót megy rá, kék, és kék/fehér. Amit te találtál az a fényszórómagasság állító vezetéke. (Barna Barna/sárga Sárga) Ilyen a másik oldalt is kell legyen.

Link to comment
Megosztás:

Hello

most egy autorádioval kapcsolatos kérdésem van:

szeretnék venni egy Sony MP3 -as rádiot az Astrámba,de nem tudom adnak e hozzá olyan csatlakozot,amit nem kell forrasztgatni,csak rádugom és kész...a forrasztásos megoldással rossz tapasztalataim vannak ;)

Valami ISO csatlakozo van a papirján...az nem tudom mi...(utoljára 7 éve vetem rádiot) :)

Link to comment
Megosztás:

Hello

most egy autorádioval kapcsolatos kérdésem van:

szeretnék venni egy Sony MP3 -as rádiot az Astrámba,de nem tudom adnak e hozzá olyan csatlakozot,amit nem kell forrasztgatni,csak rádugom és kész...a forrasztásos megoldással rossz tapasztalataim vannak ;)

Valami ISO csatlakozo van a papirján...az nem tudom mi...(utoljára 7 éve vetem rádiot) :)

Mivel a sony más "szabványt" használ ezért adnak hozzá egy kábelt, ami iso csatiban végződik.

Nekem is ilyen van és a gyári zsinórokat nem kellet piszkálni, csak összedugdosni a rádióval. Elvileg az antennához is adnak egy átalakitót mert az is más.

Link to comment
Megosztás:

Hello

most egy autorádioval kapcsolatos kérdésem van:

szeretnék venni egy Sony MP3 -as rádiot az Astrámba,de nem tudom adnak e hozzá olyan csatlakozot,amit nem kell forrasztgatni,csak rádugom és kész...a forrasztásos megoldással rossz tapasztalataim vannak ;)

Valami ISO csatlakozo van a papirján...az nem tudom mi...(utoljára 7 éve vetem rádiot) :)

Én nemrég vettem fejegységet,és adtak hozzá Iso csatlakozót is,de amikor betettem,csak gyújtáson működött!Külön vezetéket kellett behúznom,hogy gyújtás nélkül is működjön! ;) Az antenna csatlakozója is más lehet mint a gyári!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.