Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha annyira tetszik, hogy 5 éves az aksid.....az enyémbe gyári Opel/GM aksi van...én a kocsit 5 éve vettem ezel az aksival

Két opel akkuval is volt dolgom (szürke, figyelőablakos), egyik sem bírta 4 évnél tovább. Ugyanez volt a perion is.

Banner már hatodik éve van pl :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak azt kívánom neked, hogy ne kerüljön sor a garanciális igényedre!

Én is vásárolok a vaterán, de nem ilyen "bizalmi" cuccokat. Szerintem ásó, balta, talicska mehet, de az akksi az rázós... 1 év után tán meg se találod őt, és ha igen akkor is mi van?

Őő.. mondjuk ez tényleg felvet egy kérdést.. hogy a gari hogy mükszik.. nála vagy valami cégnél.. mert ha hivatalos garipapírt ad hozzá, akkor gondolom magasról lerottyinthatom, hogy hol lesz 1 év múlva :lol: Meg is kérezem tőle..

Thx!

Én is vettem már tőle, rendes csóka. Ad hozzá blokkot is, tehát lehet érvényesíteni a gart.

Rá Gondoltál? Mert akkor már meg is oldódott a kérdés :lol:

(vatera ugyan törölte hsz-emet. Pedig csak azt írtam a srácnak, hogy betettem a 20as tokokat 300as villámárra, üsse le, és a többi már megy tovább magától..

Amiben tény, hogy benne volt az is, hogy akkor már nyugodtan meg tudjuk beszélni az akksi témát is, de az egy dolog.. a tokok amúgy is 300as minimálárral voltak fent.. nah mindegy, mert ez már OFF

Qpack: köszi.. nem tom milyen árban van a GM, lehet még ránézek, de asszem marad ez az akksi. 18490ft ért szerintem nem olyan rossz.(sok sok, de az árakhoz képest amiket találtam, olcsó)

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Kérnék egy kis segitséget, hátha Ti tudtok megoldást a problémámra.

Vettem egy új központi zárat riatsztóval együtt és azt kéne bekötni. A probléma csak ott van hogy nem találom az eredeti központi zár egységét sehol az autóban. Gyanítom hogy valahol a műszerfalban van, de eddig még nem sikerült ráakadni.

Meg tudnátok mondani hogy hol találom és hogy néz ki?

Az autó Opel Astra F 2.0 Caravan 1992-es

A motor kód c20ne14

Köszönöm előre is

Helló!

Az enyém ugyan nem caraván, de van egy olyan sejtésem, hogy az eleje ugyanaz ezeknek :lol:

Szóval rossz helyen keresed! :lol: Nem a műszerfalban van, hanem az anyós oldali A oszlop aljában a lábtérnél.

Jobb oldali küszöbb leszed. Kesztyűtartó alatti polc is asszem, de az lehet maradhat..

Jobb oldalt megtalálod az AC reléjét, meg még lehet lesz ott valami relé. Annak van egy müanyag tartókonzolja, azt leszeded. Alatta van egy ilyen szivacsos szerű anyag, azt felhajtod, és lám, ott figyel bente egy kis "likba".

Nézd meg a képeket, és szerintem meg fogod találni.

Izelítő:

35650287.jpg

35650293.jpg

35650297.jpg

Bár gyakorlatilag ennyi ami neked kell.. :lol:

Ha esetleg a küszübb leszedése problémát okoz, ahoz meg ebben találsz egy kis segédletett! World formátum PDF formátum

ui: ha csak a riasztó vezérlés szálát akarod rákötni, akkor az máshol is megoldható..pl. bal oldali küszöbb alatti kábelkötegben

Link to comment
Megosztás:

Két opel akkuval is volt dolgom (szürke, figyelőablakos), egyik sem bírta 4 évnél tovább. Ugyanez volt a perion is.

Banner már hatodik éve van pl :lol:

Nem azért, hogy ellenkezzek, csak azért, hogy demonstráljam milyen különbözőek lehetnek a tapasztalatok!

Ime:

Életemben először zárt Opel akkuval akkor találkoztam amikor az egyik szomszédom épp leadni készült a céges 4 éves Opelját, és én meg küzdöttem a Skodámmal akku terén. Nosza kicseréltük az akksikat! :lol: Nálam még 3 évet bírt gond nélkül az a használt akku. A következő az én első Opelom volt hasonló Opel akkuval, amit az előző tapasztalat alapján és biztoságból csak 6 évig használtam és akkor vettem újat, ugyanolyat, amivel a kocsi végül elment tőlem.

Az öcsémnek van egy Perion akkuja ami már a harmadik kocsit szolgálja a háznál és 9 éves.

Volt egy Bannerem is amit a kis Polskimba tettem anno 15 éve, és két év használat előtt cellazárlatos lett. Visszavittem a boltba ahol vettem, a garancia alapján ki is cserélték, de nem Bannerre mert már nem tartottak Bannert a sok reklamáció miatt!!!

No akkor most hol az igazság? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Háát gondolom függhet szériától, tipustól, darabtól(pl hogy tárolták, szállították.. leesett nem esett), kocsitól(rossz töltés, túltöltés) stb..

Persze ezek csak ötletek... de épp ezért lesz többekközött az exide, mert 2 év gari van rá, meg az ára se rossz..

Link to comment
Megosztás:

Én kérek elnézést... eddig csak ilyen noname akksikat láttam többnyire, meg vartát.. esetleg bosch-t, igaz nem is nagyon néztem.

Nekem elvileg hétfőn hozza a srác a 74-es excell-t.. 18xxx ft lesz.. annyiér nem rossz..

Küldd már el lécci privátban, ki is ez a srác.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nem égett a hétsóablakfütés visszajelzőm, nekiáltam kicserélni, szét kell cibálni hozzá a fél müszerfalat. Csak egy jó tanács.: vedd le a gyujtást és ne rádióz miközben csavarhúzóval piszkálod a csatlakozókat, mert a biztositékdobozban nincs sok piros tartalék. :lol: . Nem tudja valaki ha bekapcsolod a világitást a kapcsolónak nem kéne visszajeleznie? Nem akarok feleslegesen nekiesni ha nincs is benne égő!

Link to comment
Megosztás:

ablakfűtés kapcsolóhoz nem kell szétszedni az egészet

3-4-es fokozatba állítod, alulról egy vékony csavarhúzóval kiakasztod a pöcköt, lehúzod a tekerőt

két oldalt összenyomod a pöcköt és kihúzod a kapcsolót

Oké, azt meg is csináltam, de a picike égőhöz akkor még nem fértem hozzá. Csak miután levettem a kormányoszlop boritást+sebb.mérő keretet+középkonzol összes csavar kiteker, az egész cucc elörehúz ott figyelt 3 égö egy keretben, na onnan a középső aza gané volt kiégve!

P7170009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ott valaho a kupac jobb also sarkán :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát, a képpel nem vagyunk előrébb :lol:

nem a levegőkeringetőre gondolsz?

Részben a levegőkeringetőre, de ahhoz könyen hozzáfértem, csak ki kellett pattintani a gombot ott volt mőgötte az izzó. A nehezebb dió a hátsóablak fütés visszajelzője, de már azt is kivettem mindjárt pakolom visszafele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az akkuval kapcsolatban, nekem olyan van hogy fekete egy likon figyel egy ződ lámpa oszt semmi felirat, matrica semmelyik oldalán . Létezik ilyen vagy az előző tulaj lekopaszitotta? Most éppen töltöm, mert amokor beszart az AC öniditóval ugráltam be az udvarba. :lol:

Villany autó? Akkor minek az AC? :lol:

A szine szerintem mellékes, :lol: a lényeg hogy ne legyen cellazárlatos, és indítás közben ne essen a feszültsége 5V alá. Én most cseréltem a meddő terhet a hintalyban. Miután családi sport lett a jármü hazatolása, a párom utasított az új aksi beszerzésére, és beszerelésére. Vitának helye nem volt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Villany autó? Akkor minek az AC? :lol:

A szine szerintem mellékes, :lol: a lényeg hogy ne legyen cellazárlatos, és indítás közben ne essen a feszültsége 5V alá. Én most cseréltem a meddő terhet a hintalyban. Miután családi sport lett a jármü hazatolása, a párom utasított az új aksi beszerzésére, és beszerelésére. Vitának helye nem volt. :lol:

Nem villany csak amikor beültettem az asszonyt a kormány mögé és elkezdtem tolni( a kocsit! :lol: ) meg se mozdult és kiszólt 4 perc mulva az ablakon hogy.: neeem tudom kiengedni a kéziféket! Na akkor döntöttem ugy hogy bemegy ez a udvarba benzin nélkül is csak kicsit megviselte az aksit. Konkrétan eltünt a ződ lámpa a kémlelőből. A kézikönyv szerint 65% alá esett a töltöttség és mivel nem járok hosszú távon max. 10km.er inkább feltettem tőtteni.Ezt az inditási feszültséget lehet mérni ilyen gagyitron multiméterekkel? Most akarok beszerezni egyet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.