Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha gyári rádio akkor van benne négy kis imbuszcsavar azt kiszeded és

valami kampót barkácsolva ki tudod húzni.

Nem a forrasztás a bonyolult,hanem a legózás.Én eccer összeraktam,azóta nem szedem szét pedig nem világít...

(De ez csak a világításkapcsolónál van érvényben)

Link to comment
Megosztás:

Ma kis barkács volt és lekerült az aksi saru. A rádióm kéri a pass-t, ami nem is volna gond mivel kaptam a kocsihoz, de nem tudom rávenni, hogy működjön. :?

Ezt találtam itt a fórumon a CAR300-hoz.

1.gyújtás

2.bekapcs.

3.AS

4.kód

5.AS

A SAFE felirat világít akármit csinálok, akármilyen sorrendben. :roll:

Valaki lenne olyan kedves és elmagyarázná egy félkegyelműnek mit meddig tartson nyomva és milyen sorrendben?

Link to comment
Megosztás:

Ma kis barkács volt és lekerült az aksi saru. A rádióm kéri a pass-t, ami nem is volna gond mivel kaptam a kocsihoz, de nem tudom rávenni, hogy működjön. :?

Ezt találtam itt a fórumon a CAR300-hoz.

1.gyújtás

2.bekapcs.

3.AS

4.kód

5.AS

A SAFE felirat világít akármit csinálok, akármilyen sorrendben. :roll:

Valaki lenne olyan kedves és elmagyarázná egy félkegyelműnek mit meddig tartson nyomva és milyen sorrendben?

Ha jól emlékszem a 2-3 éppen fordítva van.

Gyújtás, as nyomvatart, bekapcs, stb....

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem a 2-3 éppen fordítva van.

Gyújtás, as nyomvatart, bekapcs, stb....

Isten bizony próbáltam így is és nem ment(több verziót is találtam itt a fórumon). Most viszont kimentem a kocsihoz és elsőre működött. :oops:

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ha gyári rádio akkor van benne négy kis imbuszcsavar azt kiszeded és

valami kampót barkácsolva ki tudod húzni.

Nem a forrasztás a bonyolult,hanem a legózás.Én eccer összeraktam,azóta nem szedem szét pedig nem világít...

(De ez csak a világításkapcsolónál van érvényben)

A gyári rádió esetén a 4 imbuszcsavar eltávolítása után férsz hozzá azokhoz a reteszelőkhöz amik rögzítik a rádiót a középkonzolban. Elvileg kell lenni ahoz 2 célszerszámnak amit ha behelyezel az imbuszok helyére, ki tudod akasztani a reteszeket és szintén a célszerszámok segítségével ki is tudod húzni a rádiót.

Ha nem lenne célszerszámod (gyanítom nincs :lol: ) egy kis fejű (inkább 2) csavarhúzóval is ki tudod akasztani a reteszeket, csak ilyenkor a közben kifelé húzást kell megodani plusszban. (nem tudom pontosan, h a reteszek a célszerszám híjján úgy maradnak-e.)

Sok sikert! 8)

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

A gyári rádió esetén a 4 imbuszcsavar eltávolítása után férsz hozzá azokhoz a reteszelőkhöz amik rögzítik a rádiót a középkonzolban. Elvileg kell lenni ahoz 2 célszerszámnak amit ha behelyezel az imbuszok helyére, ki tudod akasztani a reteszeket és szintén a célszerszámok segítségével ki is tudod húzni a rádiót.

Ha nem lenne célszerszámod (gyanítom nincs :lol: ) egy kis fejű (inkább 2) csavarhúzóval is ki tudod akasztani a reteszeket, csak ilyenkor a közben kifelé húzást kell megodani plusszban. (nem tudom pontosan, h a reteszek a célszerszám híjján úgy maradnak-e.)

Sok sikert! 8)

Üdv.: ujjzol

Remálhetőleg sikerülni is fog...én mikor kiszedtem volna nem jött. Levettem a kijelzőt és hátulról benyulva próbáltam ösztökélni, de igy sem sikerült. Végül egy kollegám kissé erőteljesebben próbálta rábeszélni (csavarhúzóval feszegette kivülről a nyoma ma is meg van :lol: ) és igy jött ki.

Link to comment
Megosztás:

látom hogy elektromos téma van itt.

Szóval a központizáram (továbbiakban kp) melegben nem működik vagyos bal oldalon nem lehet bezárni csak néha de nyitni nyitja

A jobb oldalon viszont néha bezárja de csak akkor ha a bal nem de viszont a jobb oldali nem is nyitja. :oops: Ki tudja rá a megoldást mert nagyon idegesít. Ha veszek új távirányítós kp zárat gondolom az segít na most nem vagyok nagy elektromos szakember tehát az érdekelne hogy a mostani helyére be lehet e rakni vagy nem?? Amúgy a gyári van benne (gondolom) :wink:

Kíváncsian várom a megoldásaitokat. (melegben nyomkodni kell a gombokat ja és ha lehül az idő akkor is csak akkor működik ha minden gombot felhúzok tiszta szégyen)

Link to comment
Megosztás:

Thx Psziho!

Ki fogom próbálni. A forrasztgatással nem lesz probléma, elvégre műszerész lennék, vagymi :lol:

Már csak azt áruld el, hogy jön ki a rádió roncsolásmentesen? Négy lyukat látok a sarkainál, azokkal kell kezdeni vmit?

Ha csak az izzókat akarod cserélni, ahhoz nem kell kiszedni a rádiót. Nekem is gyári rádióm van, és a konzollal együtt szépen kicsúszott.

Valamint a fűtés bowdeneket sem érdemes bántani, mert utána nehéz visszavarázsolni őket.

Link to comment
Megosztás:

Mindez noholyshit tollából való, aki már vagy 125 ezerszer leírta mindezt(39157 hozzászólás)

Helyesen:

ezt irta vki korabban: (de azert "a hamar megvan kb 10perc" szoveget letoroltem, mert nekem nem 10 perc volt).

nem en irtam! de 95%-ban igy/ez alapjan csinlatam

"Fontos!!!

Ha már nekiállsz , célszerű mind a 4 db-ot kicserélni.

1,2W-os műszerfalizzóként (rizsszem izzóként is nevezik) kapsz autóvillamossági üzletben, márkaszervizben.

Teendők:

A 2 db szellőző rostélyt vékony lapos csavarhúzóval billentsd ki.(elakadásjelző gomb marad)

A bal oldali alatt látsz a bal oldalon egy "menetes" szárat,ami be van pattintva egy fekete műanyag patentbe.Ezt ujjacskáddal jobbra pattintsd ki.

(Ezzel tudod elzárni a középső leffentyűt a bal rostély melletti tekerőgombbal.)

A 2 szellöző likában a likak közepén felül 2 db csavart vedd ki.

A középső panelt ki kell venned, amiben a kijelző (idő,dátum stb) van.

Az elötte lévő gumit emeld ki, azt ahol én a tollat tartom.:-)

Látsz a kijelző alatt 4 db csavart, kereszthornyos.

Ebből 2 db fogja a kijelzőt ,2 db pedig a panelt.

Mindet ki!

Húzd ki a kijelzőt, csatlakozót húzd le róla, ne zavarjon.

Ha van benn cd/magno vedd ki.

Utánal kitekered a panel alján lévő 2 db csavart.

Lehúzod a 3 szabályzó gombot.A középső alapállásban, jobbról benyomni a kis lukon a pöcköt, csak úgy jön ki.

Ez alatt is találsz 2 db csavart, ez huzza a panelhez a belső keretet, amin a kapcsolok/bovdenek vannak.Figyelj rá, mert más hosszúságu csavarok.

A gyujtáskapcsoló alatt/mellett jobb oldalon is van egy csavar, amit elég nehezen fox megtalálni.Ki vele.Ez is másmilyen mint a többi, nagy feje van, mint a volt kollégámnak.:-)

Ha ez mind megvan, akkor elvileg ki tudod húzni a középső komplett panelt, lehet a gyujtáskapcsoló alatti kissé szorulos lesz, de ki tudod hajtani az egészet.

Igy most hozzáférsz a panelhez, amiről a fekete "számlapot" (ami világit a kapcsolok körül) simán ki tudod húzni.

Ha csak a hátsó ablakfűtésjelződ nem jó, akkor látnifogod hol van a 2 db izzó.

Ezeket csak megfogod és kihúzod.Nem menetes.

A 3. izzó a belső levegő keringtető kapcsoloja alatt van.

Ez finoman kihúzod.Van rajta 2 szár, ezeken 2 db vékony rugó.Vigyázz rá, könnyen el tud tünni.

A kapcsológomb ovatos kihúzása után látni fox egy pici réz karikát a kapcsoló likában.Ez egy erre odatervezett nutban szaladgál, ettől marad be illetve kikapcsolt helyzetben a kapcsolo.

Erre is vigyázz, visszaszerelésnél legyen sacc/kb középen és ugy told vissza a kapcsolót.

Szal ebben van bennt a 3. izzó, amit szintén látni fox, ha világit.

A 4. izzó szintén látható helyen van, a középsö kapcsoló felett.

Esetleg egy vékony fogó az izzók eléréséhez nem árt.

Vissza ugyanigy.

3* már csukott szemmel fog menni.

Remélem nem voltam nagyon bonyolult.( nekem annak tünt.Csinálni könnyebb , mint leirni)

Ha valamit kihagytam, javitsatok ki."

tehat nem en irtam!! bar mar csereltem, tehat idom ugy ahogy van gyakolralti tapasztalatom is van, bar kevesebb(de pl. ezt(meg par mas dolgrot) mar szedtem szet - Termesztesen egy szerelo gyorsabban csinalja)

Gondolom ez itt is jelen van valahol de ez a leg egyszerűbb aztán ha akarsz forrasztgathatsz is utána. Ha igy csinálod ahogy irva van tuti a siker és max 30 perc :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is cseréltem már izzókat a fűtéskonzolon (eddig semmi nem világított, most meg ha gyújtás van rajta állandóan világít.. :lol: ), de nekem csak 2 db. izzót sikerült. Vagyis a fent említett írás szerint a 3. izzóhoz azért nem fértem hozzá, mert nem mertem feszegetni a levegőkeringető kapcsolóját. Ezt csak úgy ki kell húzni a helyéről?

A 4. villany viszont nekem nem tűnt fel, a középső kapcsoló felett...? :lol: Vagy a középső kapcsolóban/mögött? Ez lenne az ami akkor világít, ha bekapcsolom a hátsó ablakfűtést? Ezt hogy kell kiemelni a helyéről?

Bocsi, h itt értetlenkedek! :oops:

Thx.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs is olyanom. Bár most hogy belegondolok azóta nem csinálta mióta leégett a kábelkötegem, jobban mondva ki lett cserélve.Akkor pedig le volt véve a saru. Lehet csak valami KH volt. A csere előtt már egy-egy padló gázra is kigyulladt a genya lámpa de azóta semmi.

Link to comment
Megosztás:

Mint például?

Sajnos létezik olyan hiba amit a régebbi motorvezérlő egységek nem tárolnak ha nem tartós a hiba! Ha a hibajelzés megszűnt akkor 5-10 indítás után töröl. Nálam egy 1993-as Astra GL 1.4i (C14NZ) esetében mikor a lambdaszonda kezdett meghalni akkor bevillant a sárga lámpa de nem tárolta le. Mikor már fél percig is villágított akkor jelzett hibát. Célszerű lenne komputerrel megnézni és ha szükséges párhuzamos mérést is végezni sok mindenre fény derülhet pl: MAP szenzor hiba, ECU hiba stb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.