Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ja, dízelben nincs fordszámjel, ezzel veszik a fordulatszámmérés,

max. fordszámmérés és váltásjelzés funkció. A többi ott is meglenne

a sebességjelből. Egyébként már gyűjtöm az infókat, hogy a generátorról

jövő jel milyen kondíciókkal futkos, és lehet hogy megoldom a dízelesek

részére is a komputer használhatóságát. ;)

Na és mikorra ? :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Levetted az aksit? mert ha igen, akkor próbáld ki: ablak lehúz..amikor leért gomb még nyomvatart kb. 1-2 sec-ig. (ha csendes helyen vagy hallasz egy kattanást. aztán fel.. és szintén eljátszod ezt. ezekután elvileg ok.

Köszi a választ.

Igen levettem az aksit. Mielőtt jött volna a válaszod megoldódott:

Betettem egy biztit a 22-es helyre ami könyv szerint az ablakelmelő biztonsági rendszerhezz tartozik (becsípésvédelem). Így most működik az automata felhúzás is ráadásul ha ott merad egy kéz amit odacsukna akkor megáll és visszfordul az ablak. Azért majd kiveszem a biztit és kipróbálom a te javaslatodat is. Nem tudom az előző tulaj miért vette ki azt a 22-es biztit. Lehet szorult néha az ablak?

Link to comment
Megosztás:

Én is cseréltem már izzókat a fűtéskonzolon (eddig semmi nem világított, most meg ha gyújtás van rajta állandóan világít..  :lol: ), de nekem csak 2 db. izzót sikerült. Vagyis a fent említett írás szerint a 3. izzóhoz azért nem fértem hozzá, mert nem mertem feszegetni a levegőkeringető kapcsolóját. Ezt csak úgy ki kell húzni a helyéről?

A 4. villany viszont nekem nem tűnt fel, a középső kapcsoló felett...?  ;)  Vagy a középső kapcsolóban/mögött? Ez lenne az ami akkor világít, ha bekapcsolom a hátsó ablakfűtést? Ezt hogy kell kiemelni a helyéről?

Bocsi, h itt értetlenkedek!  :oops:  

Thx.: ujjzol

Összesen 4 izzó van 1 hideg meleg kapcs, 1 a hátsóablak fűtés 1 a levegő beállításnál 1 pedig a belsőkeringtető.

A belsőkeringtetőnél csak simán mellé nyulsz a gobnak két oldalról kihúzod, a kis rézt nem elhagyni. Megkeresed muterod szemöldökcsipeszét és azzal jó erősen megszorítod és már kint is van (nem törik össze ne parázz)

:lol:

Mit nem adnék azértz ha a dizelautó mutatná apillanatnyi vagy az átlagfohyasztásomat :oops:

Szerintetek létezik ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűbbnek egyszerűbb ugyanolyan égőt venni a helyére, viszont a LED-es megoldás tartósabb. Én is kísérleteztem már vele, kibogarásztam a kiégett égőt a kis zöld műanyag foglalatából és beleraktam a helyére egy ellenállatot+LED-et, így egyszerűen be lehet csavarni az eredeti helyére, csak nem könnyű olyan LED-et találni, ami elég erős fényű, és nem egy pontba világít. A középkonzolban levő égőket meg célszerűbb lenne átkötni úgy, hogy csak este bekapcsolt világításnál világítsanak azok is, mint a műszerfal (kivétel a belső levegőkeringtető kapcsolót, mert annak van értelme).

Kérdés: nagy meló elektronyos ablakemelőket utólag beépíteni egy kocsiba?

Mennyibe kerül kb., ha mind a 4 ablakra kéne?

Link to comment
Megosztás:

ha ügyesen használtan veszel, pl attól a sráctól aki v2000et bontott akkor igen olcsón meg tudod úszni!

Bekötni kicsit macerás, 1 nap alatt meg lehet csinálni...

Opelbe még nem tettem be csak vwbe....

Amúgy az a 2 LEd nekem a BCbe kell so asszem meg lesz csisszantva a teteje h nem 1 pontra orientálodjon a fény...

Link to comment
Megosztás:

Na ma szétdurtam a kormányon a duda érintkezőjét,kormányösszekötőt,de semmi eredmény!Müszer szerint ott a 12V,ahol lennie kell,de a duda meg sem szólal! :evil:

Van ennek biztije?Melyik az?

Maga a kürt döglött volna meg?

93-as,remélem nincs relézve!!! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy az a 2 LEd nekem a BCbe kell so asszem meg lesz csisszantva a teteje h nem 1 pontra orientálodjon a fény...

ha megvagy vigyél egy kört...kiváncsi vagyok mennyire látszik a BC nappal...nekem a régiben mindenhol kék led volt, a TID-et nappal csak alagútban láttam...ezért is félek a géjesit is teleledezni

Link to comment
Megosztás:

Kicserélni max 30 perc az izzót (Szét-össze)darabja max 20ft most minek szórakozni 1napot hogy led legyen benne.

Amúgy engem is idegesít hogy mindig világít ha gyújtás rajtavan. Ja a féklámpám meg csak akkor megy ha a gyujtás rajtavan :lol: ilyet

Link to comment
Megosztás:

Na ma szétdurtam a kormányon a duda érintkezőjét,kormányösszekötőt,de semmi eredmény!Müszer szerint ott a 12V,ahol lennie kell,de a duda meg sem szólal! :evil:

Van ennek biztije?Melyik az?

Maga a kürt döglött volna meg?

93-as,remélem nincs relézve!!! :roll:

Van egy 20A-s bizti ami ha rossz akkor nem megy a duda, de ha jól rémlik akkor egy pár más dolog sem üzemelne. Tehát ha csak a duda a gond akkor nem valószínű hogy bizti lesz. De nézd végig az összeset és akkor biztos lesz. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Na ma szétdurtam a kormányon a duda érintkezőjét,kormányösszekötőt,de semmi eredmény!Müszer szerint ott a 12V,ahol lennie kell,de a duda meg sem szólal! :evil:

Van ennek biztije?Melyik az?

Maga a kürt döglött volna meg?

93-as,remélem nincs relézve!!! :roll:

Ha nem airbag-os kormányod van akkor nincs relézve, ha a bizti jó akkor pedig nem úszod meg a hűtőrács lebontását! Nem lepődnék meg ha elektronikusan jó lenne a kürt csak deformálódás miatt nem szólna, ritka eset de előfordulhat.

Link to comment
Megosztás:

Azért az a hűtőrács lebontás eltart vagy 3 percig is akár. :lol:

Ez ok,csak én még nem szedtem le és nem szeretném eltörni a rögzitőfüleit,így inkább olyanra bízom,aki már csinált ilyet!

A kürtön nincs sérülés,szerintem inkább beázhatott és ezért ment tönkre!

Link to comment
Megosztás:

Hello! Valaki le tudná írni hogyan kell beállítani a Blaupunkt car 300 típusú magnót mivel akumulátort kellett cserélni és ezért a magnó letiltott. A kódok megvannak csak nem tudom hogyan kell beállítani.Azt tudom hogy elsőnek az óra melletti két gombot kell megnyomni, de utána hogyan tovább.Előre is köszi mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Hello! Valaki le tudná írni hogyan kell beállítani a Blaupunkt car 300 típusú magnót mivel akumulátort kellett cserélni és ezért a magnó letiltott. A kódok megvannak csak nem tudom hogyan kell beállítani.Azt tudom hogy elsőnek az óra melletti két gombot kell megnyomni, de utána hogyan tovább.Előre is köszi mindenkinek!

CAR300 kódolás:

1.gyújtás

2.AS nyomvatart

3.bekapcs.

4.kód

5.AS

4 vonalnak kell megjelenni és egy 10-es számnak(ennyi lehetőség maradt a próbálkozásra)

az első 4 számmal lehet a kódot beírni. Ha pl 4356 a kód hasraütve akkor az 1-est 4x nyomod meg, de ki is írja t4hát látni fogod.

Sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

Ez ok,csak én még nem szedtem le és nem szeretném eltörni a rögzitőfüleit,így inkább olyanra bízom,aki már csinált ilyet!

A kürtön nincs sérülés,szerintem inkább beázhatott és ezért ment tönkre!

Rongy egy pici csavarhúzóra, és oldalról ki tudod pattintani a lámpák alatt. A többi meg adja magát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek rajtam... pár napja nem nagyon akar indulni az autóm... ha megkocogtatom az önindítót akkor magindul. OK levettem, kibontottam. A szénkefék nagyon a végüket járják, meg tele van szénporral.

Ki kell cserélnem a keféket, de nem tudom milyen tipusú az önindító. Azt írja rajta, hogy Delco meg Made in Korea. Na ez meg hogyan került ide? Gondolom utólag lett bontóból beszerelve, mert a TIS szerint Hitachi-t meg Valeo-t építettek be. Vajon Kadett klón Daewoo lenne az ős?

Ami meglepett, hogy az állórész nem tekercselve van, hanem mágnes van benne. Ilyen önindítót még nem láttam... a keletieknek nem ilyen (ezeket ismerem).

Nos a kérdésem, hogyan kell ennek szénkefét rendelnem :?:

Link to comment
Megosztás:

Rongy egy pici csavarhúzóra, és oldalról ki tudod pattintani a lámpák alatt. A többi meg adja magát. ;)

Na Udi szaktárs :( leírta nekem msn-en,hogyan mit és honnan feszítsek és megcsináltam ma a cserét!

Egyenlőre átmenetileg egy IFA kürtöt kapott! :lol:

Amint lesz pénzem körbenézek,milyet lehet venni autósboltban,valami frappánsat veszek majd!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.