Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem volt egy olyan problémám, hogy néha az alapjáratom vacakolt. 1000 és 1600 között ingadozott. Aztán kipucoltuk az alapjárati motort, látszólag minden rendben volt, visszaállt 800-ra, de nem is olyan régen megint elkezdett ugrálni. Ez csak időszakos probléma, nagyon ritkán fordul elő, de akkor is zavaró....! Valahol fals levegőt szívna a motor?

Direkt szűrő van rajta, és volt egy kb 2 mm átmérőjű fekete levegő vezeték, ami a levegőszűrő házhoz ment, az el van vakítva, mert elvileg nincs rá szükség. Fogalmam sincs, hogy mi az, de a szerelőm szerint az most már nem kell nekem. Lehet hogy az nincs jól eltömítve?

Link to comment
Megosztás:

Műszerfal ügyben köszi a tanácsokat. Akkor megnézem, hogy a hosszabbik csati 8-as vezetéke létezik-e, nem fals-e. Azt honnan tudni hogy a másik vége megvan-e valahol ? Gondolom elvileg a generátorra kellene mennie ha onnan kapja a jelet a műszer. Illetve ha már diesel műszeregységet kell keresnem mert állítzólag másabb mint a benzinesé azt honnan fogom egyértelműen felismerni ?

Link to comment
Megosztás:

Nekem jelzés nem jön, csak néha lehúzza 700 körülre. Nem torpan vagy fullad, meg semmi, egyenletesen jár ott is, csak gondol egyet, visszateszi 1000-re, és mintha misem történt volna.

Mondjuk ez nem folyamatos nálam, néha előjön pl ma is, de előtte nem volt vagy 1 hónapig, és most is beállt 1000-re. Ja és főleg csak meleg, vagy majdnem meleg motornál csinálja, de ez sem trend, mert volt már indítás után is.

Nekem másfél éve volt ilyen elôször, akkor egy pucolás teljesen rendbehozta. Most újra ez a jelenség, pucolás lesz újra, de tele vele a

tekem, applikálok egy lecsapatót hamarosan (Copyright opel16v).

Link to comment
Megosztás:

Nekem másfél éve volt ilyen elôször, akkor egy pucolás teljesen rendbehozta. Most újra ez a jelenség, pucolás lesz újra, de tele vele a

tekem, applikálok egy lecsapatót hamarosan (Copyright opel16v).

Nekem már van :lol: (köszönet érte Gabinak) Csak a pucolást kéne megelyteni :( , ill. megnézni, hogy a szelepháznál nem szippant e falsot.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Van egy olyan gondom hogy a vízhőfokjelző mutatóm nem folyamatosan megy fel, hanem gondol egyet és felugrik 90ről majdnem a pirosba. A víz nem forr a venti megy. És ugyan így megy le egyészen majdnem a kék mezőig csak nem olyan nagyokat ugrik hanem kb 2mm eket. már szét szedtem és megmozgattam, de semmi akadást nem tapasztaltam. Mi lehet a baj?

Link to comment
Megosztás:

Hi

Van egy olyan gondom hogy a vízhőfokjelző mutatóm nem folyamatosan megy fel, hanem gondol egyet és felugrik 90ről majdnem a pirosba. A víz nem forr a venti megy. És ugyan így megy le egyészen majdnem a kék mezőig csak nem olyan nagyokat ugrik hanem kb 2mm eket. már szét szedtem és megmozgattam, de semmi akadást nem tapasztaltam. Mi lehet a baj?

Ne mechanikus dologra gondolj, a műszernek valszeg semmi baja...vagy kontaktos a mérő köröd, vagy a jeladód készűkl meghalni. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes mert amikor leveszem a gyújtást akkor is darabosan megy le,tehát a jeladó ilyenkor már nem ad jelet . Sőtt a multkor a piros legtetején volt és egy gyorsabb jobb kanyarnál visszaugrott 90 fokra. És nem is levegős a vizem sem, szépen cirkulál, mikor kinyit a termosztát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.:-)

Most kaptam vissza a kocsim a karosszériástól kb. fél órája.

Gyönyörű munkát végzett.:-)

Viszont izééé, szerintem leszedték az akkuról a sarukat, és nem megy pár dolog.

Az elektromos ablakemelőt már a hosszú gomb továbbnyomással megcsináltam. De nem szól a duda.:-( És ez az összetett kijelző is csak akkor világít, ha be van kapcsolva a lámpa.:-(

Jaaaa, meg a riasztó..

Bekapcsolom a távirányítójával, majd kb. 5 másodperc múlva kiriaszt olyan 4 vagy 5 rövid csippanással.

Hogy lehet ezeket megcsinálni ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.:-)

Most kaptam vissza a kocsim a karosszériástól kb. fél órája.

Gyönyörű munkát végzett.:-)

Viszont izééé, szerintem leszedték az akkuról a sarukat, és nem megy pár dolog.

Az elektromos ablakemelőt már a hosszú gomb továbbnyomással megcsináltam. De nem szól a duda.:-( És ez az összetett kijelző is csak akkor világít, ha be van kapcsolva a lámpa.:-(

Jaaaa, meg a riasztó..

Bekapcsolom a távirányítójával, majd kb. 5 másodperc múlva kiriaszt olyan 4 vagy 5 rövid csippanással.

Hogy lehet ezeket megcsinálni ?

Visszaviszed aki elqrta ..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Tegnap este izzót cseréltem a "Belső levegő keringetés kapcsoló" - ban.

Gyönyörűen ég, még sosem volt fénye, nagy az öröm, de a gombot, ha benyomom, nem marad benyomva. Azonnal vissza is ugrik.

Miért nem marad a helyén?

Úgy néztem, nem törtem le róla semmit!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Tegnap este izzót cseréltem a "Belső levegő keringetés kapcsoló" - ban.

Gyönyörűen ég, még sosem volt fénye, nagy az öröm, de a gombot, ha benyomom, nem marad benyomva. Azonnal vissza is ugrik.

Miért nem marad a helyén?

Úgy néztem, nem törtem le róla semmit!!

Azért nem marad a helyén a gombod, mert a gombfészek helyén volt egy pici kb. 5 mm átmérőjű, 0,5 mm vastag kis réz bizgentyű. Ennek mindkét felén pici 0,5 mm-es tengely.

No, ezt a réz bizgentyűt elvesztetted.

Néz körül, lehet kirántottad valahova.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.