Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sajnos folytatnom kell a keresést.

Én meg azóta sem találom :D Pedig akkor tudnék adni, valahogy eljutna pestre (max postán). De egyszerűen nemtudom, hova raktam anno :) Talán a tárolóban van, vagy mamámnál a garázsban. Ha rábukkanok, szólok!

Link to comment
Megosztás:

OK, köszi az infókat, akkor ezek tényleg olyanok, mint az elsők. A kárpitokat még nem bontottuk az utastérben, úgyhogy idáig tudatlan voltam etéren. :) Azt hittem azok kisebbek.

Exian, akkor ha rábukkansz szólj! :D

A vaterás sztem kicsit húzós 5-10e ért.

Köszi mégegyszer az infókat!

Link to comment
Megosztás:

OK, köszi az infókat, akkor ezek tényleg olyanok, mint az elsők. A kárpitokat még nem bontottuk az utastérben, úgyhogy idáig tudatlan voltam etéren. :) Azt hittem azok kisebbek.

Exian, akkor ha rábukkansz szólj! ;)

A vaterás sztem kicsit húzós 5-10e ért.

Köszi mégegyszer az infókat!

Szerintem 2-3 ezernél nem érnek többet, szóval...

10ért már valami normális cuccot is lehet kapni. :D

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Cserélt már valaki ventillátor kapcsolót? Úgy néz ki, hogy a 2. és a 3. fokozat kiment.

Lehet ezt otthon fabrikálni? van valami jellegzetes kopása, vagy valami

egy új -gondolom utángyártott- 3500 körül van, tehát nem egy nagy összeg.

A berakáshoz le kell bontani a műszerfalat?

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Cserélt már valaki ventillátor kapcsolót? Úgy néz ki, hogy a 2. és a 3. fokozat kiment.

Lehet ezt otthon fabrikálni? van valami jellegzetes kopása, vagy valami

egy új -gondolom utángyártott- 3500 körül van, tehát nem egy nagy összeg.

A berakáshoz le kell bontani a műszerfalat?

Valószínüleg az előtét ellenállás miatt nem megy, mert a szélvédő alatt a pollenszűrőn keresztűl beázik. Azt kell kicserélni, a pollenszürőt kell kivenni a motortéren keresztül és ugy férsz hozzá az ellenálláshoz. Kis praxissal 10 perces munka...

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Cserélt már valaki ventillátor kapcsolót? Úgy néz ki, hogy a 2. és a 3. fokozat kiment.

Lehet ezt otthon fabrikálni? van valami jellegzetes kopása, vagy valami

egy új -gondolom utángyártott- 3500 körül van, tehát nem egy nagy összeg.

A berakáshoz le kell bontani a műszerfalat?

Ha vissza olvasol még képekkel illusztrált linkeket is találsz.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ITT :D

Most viszont nekem is lenne egy kérdésem. Nem kifejezetten autóspecifikus, de elektromos. Ezek a trombita alakú riasztó szirénák milyen elven müködnek? Mert egyik ismerősöm kérdezte: "mitől lehet az, hogy ha ebben a hidegben hosszabb ideig áll a kocsi, és kiriasztom, vagy be, mindegy, akkor nem ad hangot, csak olyan kattanás szerüséget.. aztán ha kicsit megyek vele, melegszik, akkor meg megy rendesen."

Akksi, jó, mert forgat mint állat.. szóval mi a müködési elvük? be tud ezekben esetleg fagyni vmi?

Keresek képet.. asszem (ránézésre) az enyém is olyasmi. :)

Nah ilyesmi E!

Link to comment
Megosztás:

Most viszont nekem is lenne egy kérdésem. Nem kifejezetten autóspecifikus, de elektromos. Ezek a trombita alakú riasztó szirénák milyen elven müködnek? Mert egyik ismerősöm kérdezte: "mitől lehet az, hogy ha ebben a hidegben hosszabb ideig áll a kocsi, és kiriasztom, vagy be, mindegy, akkor nem ad hangot, csak olyan kattanás szerüséget.. aztán ha kicsit megyek vele, melegszik, akkor meg megy rendesen."

Akksi, jó, mert forgat mint állat.. szóval mi a müködési elvük? be tud ezekben esetleg fagyni vmi?

Szerintem mindegyik piezo-s és nem kéne befagynia neki. Nem lehet, hogy víz került neki valahogyan bele ?

Link to comment
Megosztás:

Háát passz.. asszem neki is vmi ilyesmi helyen van, nem néztem, annyit tok, h motortérben.. végülis elképzelhető. ahogy elnézem ezek valszeg nem is szétszedhetőek.. akkor sztem csere lesz a javaslatom ;) mert mi van ha nem melegben, hanem hidegben buzerálják a verdáját :D

Nem lehet olyen nagy összeg egy ilyen.

Eseteg rossz vezeték kötés nem lehet? vagy az független lenne a hidegtől? :)

Link to comment
Megosztás:

Na szétkaptam a fűtés időzítőreléjét!Sajnos felületszerelt,de egy elkó van rajta!Szerintem az állítja be a kikapcsolási időt rajta! 47uF/35V ezt fogom kicserélni egy 22uF/35V-ra!Remélem megoldaj a dolgot,ha olyan 3-5 perc körül kioldana jó lenne!!!

Le tudod fényképezni? Még nem láttam ilyen relét, belülről pláne :)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ITT :D

Most viszont nekem is lenne egy kérdésem. Nem kifejezetten autóspecifikus, de elektromos. Ezek a trombita alakú riasztó szirénák milyen elven müködnek? Mert egyik ismerősöm kérdezte: "mitől lehet az, hogy ha ebben a hidegben hosszabb ideig áll a kocsi, és kiriasztom, vagy be, mindegy, akkor nem ad hangot, csak olyan kattanás szerüséget.. aztán ha kicsit megyek vele, melegszik, akkor meg megy rendesen."

Akksi, jó, mert forgat mint állat.. szóval mi a müködési elvük? be tud ezekben esetleg fagyni vmi?

Keresek képet.. asszem (ránézésre) az enyém is olyasmi. :)

Nah ilyesmi E!

Szerintem mindegyik piezo-s és nem kéne befagynia neki. Nem lehet, hogy víz került neki valahogyan bele ?

Ezek a tölcséresek nem piezósak, akkor nem vennének fel 1-1,5 ampert. Pontosan nem emlékszem, de valami nyomókamrás bizbasz a neve.

Link to comment
Megosztás:

Valószínüleg az előtét ellenállás miatt nem megy, mert a szélvédő alatt a pollenszűrőn keresztűl beázik. Azt kell kicserélni, a pollenszürőt kell kivenni a motortéren keresztül és ugy férsz hozzá az ellenálláshoz. Kis praxissal 10 perces munka...

Az előtétellenállás egységben álltalában a dióda szokott kimenni. Én már cseréltem olyat és jó lett.

Mondjuk ha ez a baj akkor az 1-es fokozatnak sem kellene mennie.(Biztos, hogy megy?)

Link to comment
Megosztás:

Hi

Tegnap kivillant a töltés lámpám megint. Megálltam nyomtam egy kövér gázt és a lámpicsek egyre erősebben világitott majd kégett. Viszont töltésem van 15v magas fordulaton 15,6. Ezzel nincsis bajom mert mióta cseréltem a generátort azóta ennyi. De mi lehet a baj? Műszeregység, vagy az akksi nem vesz fel töltést?

Link to comment
Megosztás:

Hi

Tegnap kivillant a töltés lámpám megint. Megálltam nyomtam egy kövér gázt és a lámpicsek egyre erősebben világitott majd kégett. Viszont töltésem van 15v magas fordulaton 15,6. Ezzel nincsis bajom mert mióta cseréltem a generátort azóta ennyi. De mi lehet a baj? Műszeregység, vagy az akksi nem vesz fel töltést?

Fesszabályzó hibának tűnik... :)

Ki kellene cserélni, mielőtt tönkretesz valamit az autóban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.