Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Biztosak vagytok abban, higy a kétféle lámpa nem egyforma? Nekem törve volt az autó egyik oldala elöl és oda rendes lámpát tettek (magasságállító nélkülit). A multkor morfondíroztam azon, hogy ebbe is kellene vegyek egy motrot. Ki is vettem a lámpákat és ugy tünt, hogy a motor talál a nemmotros lámpa magasságállító csavarjának helyére. Saccra egyforma. NEM próbáltam össze, mert egyéb probléma akadt (a meglévő sem ment...tőlem ismeretlen okokból nem volt elég hosszú a tengelye - meg kellett hosszabítanom). Akartam is venni egy állítómotrot, hogy tegyem be az új lámpába, de szerintem sokat kértek érte, igy halasztódott... .

Link to comment
Megosztás:

Hmmm... Teljesen meg vok már zavarodva. Kicsit sok ma a meló. Nem nagynak netezni, botrány! :)

Azért még bontóban körbejárom ezt a magasság állítós pilácsot, de sejtem, h nem fogok 30-40 rugót kiadni érte.

Egy db. motorért kb. 2500 Ft-t kértek tőlem...

Link to comment
Megosztás:

Csak úgy sziporkázok ma. :)

Szóval még egy, de eldugulok: az újabb gépeken "átlátszó" az első index. Ez hogyan, sárga a lámpa, vagy a fehér mögött van egy réteg sárga műanyag?

Kompatibilis az enyémmel az újabb, "átlátszó" index búra?

A fehér búránál maga az izzó sárga. Én tavaly vettem 2 indexbúrát 1.700/db áron. De a sárga izzóhoz más izzófoglalat is kell (amit nem adnak a búrához), de bele lehet erőltetni. A többi teljesen kompatibilis.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak a motoron múlna a dolog, akkor ennyit kicsengetnék rá. :) Majd megnézem hétvégén, h milyen a lámpám, hátha télleg rá lehet applikálni.

Nekem helyből motoros van, de törötten vettem a bal oldali üveggel a kocsit. Próbáltam bontóban, azt mondták kb 6000 kompletten, ha van. De vigyázat!!! Kétféle tipus van forgalomban, Carello (az enyém) és Bosch. Nem cserszabatosak az alkatrészek, csak kompletten cserével.

Nekem maradt a lukas Carello némi üveg foltozással 2500ér. De jó, és a vizsgán is átmegy állítólag. :D

Link to comment
Megosztás:

Hm. Az állítható lámpa nem alap minden Astrában? :) Én azt hittem... az én legfapadosabb verziómban is bennevan. Csak a működését nem értem :D A leírás szerint 0-ás álláson kell(ene) használni, ha nincs megrakva az ótó. Na de nekem épp ekkor világít az "egekbe" (bár végülis logikus). 3-ason kell használnom, mert akkor világít legjobban lefele. Éccakai országutas autózásnál szoktam 1-2-re rakni, hogy amikor jönnek szembe, akkor ne csak az orromig lássak amíg nemlehet refizni.

Normális ez, vagy rosszúl van beállítva nekem? Nektek hogyan működik? 3-ason, vagy 0-áson világít lefele?

Nekem '96-os GL. S nincs benne.

0 Állásban kellene jól világítania.

Állítsd be, mert ez így nem jó. ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak úgy sziporkázok ma. :)

Szóval még egy, de eldugulok: az újabb gépeken "átlátszó" az első index. Ez hogyan, sárga a lámpa, vagy a fehér mögött van egy réteg sárga műanyag?

Kompatibilis az enyémmel az újabb, "átlátszó" index búra?

Van a fehér - lásd későbbi modellek -

2f_1_b.JPG

és van az átlátszó, alias "clear"

FKBLOP003.jpg

Mindkettő van a te kocsidhoz.

Link to comment
Megosztás:

Nah, csak megvan :D

Tigrincsen van asszem gyárilag 185/65-15.

Mennyi idősek a gummmmmik ?

Hát elmondás szerint 1 év, minta 6.2-6.9 mm szóval mit lehet kérni érte.

Na szóval ezek komplett kerekek, nekem csak felni kéne ,gumit elkéne passzolni, :)

Ja az indeyx szép vifil ft?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem ide tartozik, de szerintem elég olcsón találtam igen jó minőségű és szép kartámaszt. Nagyon kényelmes, olyan érzésem van, mintha Vectrában utaznék. Az ára 8.355,- Ft, de nem írom le hol, csak ha kéritek a "reklám helye szitu" miatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem ide tartozik, de szerintem elég olcsón találtam igen jó minőségű és szép kartámaszt. Nagyon kényelmes, olyan érzésem van, mintha Vectrában utaznék. Az ára 8.355,- Ft, de nem írom le hol, csak ha kéritek a "reklám helye szitu" miatt.

Tudnál képet küldeni róla?

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon!

Egy srácnak nemrég összeírtunk pár dolgot ugyanebben a témában, itt megtalálod: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=252&st=2540

Az a 166000km attól függ, hogy használták az autót, milyen motor van benne. Ha 8-szelepes és rendesen karban volt tartva, nem kínozták kb. még ennyit elmehet generálig. Némelyik 16-szelepes motor viszont előbb szorul felújításra. Ha mondasz évjáratot, motortípust többet segíthtetünk :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.